2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kerem SEÇER' Alıntı:
Fatih geçen sene topu elinde tutamadığında da Fatih Fatih diye burada propaganda yaptınız mı? İyi günde bağırın bakalım :)
hala neden anlamazsınız hayret yahu..fatih gaza gelen bir oyuncu..onu küstürürsen top tutamaz tabi..ama gereken ilgiyi gösterirsen yapacağı katkı bugün de görüldüğü gibi hüseyin den çok daha yararlı olur.

Bütün maç Fatih Fatih diye bağıralım. Beyimizi formda tutalım :)

Geçen sene Telekom maçından önce bütün takım maça konsantreyken bize Çıldırın Çıldırın diye bağırıp, bana CD getirin diyen adam mı büyük oyuncu. Güldürmeyin :)

adamı bencte otutta oturta hayata kusturdu murat ozyer. konsantre olsa sanki oynatacakmıydı ki hoca?
evet buyuk oyuncu olmayabilir ama cemal'den kat kat iyi oyuncu fatih.

Bırakım Allah aşkıma Fatih 3 yaşında 10 yıllık hikaye alatan bir adam.Böyle bir oynu 10 maçta bir çıkartır.Defansına lafım yok ama hücum açısında içler acısı bir adam.Eeee Fatih efendi her maç böyle oynasın diye diye ne takımı kitlemeye hakkımız var hücumda nede Fatih'i gaza getirmek için tüm maç ona tezavrat etme isteğim var.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Bırakım Allah aşkıma Fatih 3 yaşında 10 yıllık hikaye alatan bir adam.Böyle bir oynu 10 maçta bir çıkartır.Defansına lafım yok ama hücum açısında içler acısı bir adam.Eeee Fatih efendi her maç böyle oynasın diye diye ne takımı kitlemeye hakkımız var hücumda nede Fatih'i gaza getirmek için tüm maç ona tezavrat etme isteğim var.

tek soru.Cemal mi Fatih mi?? su an elimizde 2 tane gercek pivot var. Hüseyin ve Cemal. Zizic ancak yari pivot olur. Fatih savunmada zaten Cemalin 10 kati, ama bence hücumda da Cemalin 10 kati. Allah askina Cemalin durmadan acemice foul yapip smac kacirmaktan baska özelligi var mi?? Fatih hücumda yokmusmus. o Murat hoca nin beyninde kurdugu ön yargidir. zaman zaman fade away sutlari sokan, hook atislari sokan, ters turnike atan adam hücumda yokmus. bu nasil mantiktir. sen iyi bir coach isen Fatih i adam gibi oynatmayi bilirsin. Murat Özyer bu konuda cok hatalidir. Fatih gibi oyuncunun kiymetini bilememistir. yazik olmustur. pota altimiz yol gecen hani oldu.

Bugün Khimki ile maçımız var
Çok önemli bir maç bence bu maçın canlı yayını olmalıydı
Rakip Garbajosa lı Delfino lu khimki
Bu maçı izleyememek basketbol adına bir ızdırap...

İlla şahısların Fatihe sövmekten beter ettiği cümleleri kurduğu topiclerimi bulalım?Herkes demiyorum ama 5 ay önce fatihi aşağılayanlar şimdi fatih diyor karaktersiz bir durum var ortada...

Fatih bir daha öyle bir performans gösteremez...
Ayrıca Tanjevic'in Fatih'e gösterdiği ilgiyi Murat ÖZYER'de gösteriyordu...
Hüseyin>Fatih>Cemal

Fatih Hısım' Alıntı:
tek soru.Cemal mi Fatih mi?? su an elimizde 2 tane gercek pivot var. Hüseyin ve Cemal. Zizic ancak yari pivot olur. Fatih savunmada zaten Cemalin 10 kati, ama bence hücumda da Cemalin 10 kati. Allah askina Cemalin durmadan acemice foul yapip smac kacirmaktan baska özelligi var mi?? Fatih hücumda yokmusmus. o Murat hoca nin beyninde kurdugu ön yargidir. zaman zaman fade away sutlari sokan, hook atislari sokan, ters turnike atan adam hücumda yokmus. bu nasil mantiktir. sen iyi bir coach isen Fatih i adam gibi oynatmayi bilirsin. Murat Özyer bu konuda cok hatalidir. Fatih gibi oyuncunun kiymetini bilememistir. yazik olmustur. pota altimiz yol gecen hani oldu.
Ya sen şaka yapıyorsun heralde?Bahsettiğin süper adam Fatih Solak eminsin değil mi?Benim basket görüşümde Fatih defansta iyi her maç 5 fualden çıkma potasiyeline sahip hücumda ise çok kötüdür!
Ne o Murat Hoca,Fatih'i kullanamamış hadi ordan diyorum sana.Fatih tüm sezon Ataköy'de leyla leyla dolaşmaktan başka hiç bir halt yapmadı birde Murat Hoca onu ilk 5 e koyup 20 dkk rotasyonmu verecekti?Bir maçta şukadar sayı atınca hemen süper oyuncu oldu ya hiç bir şey demiyorum size.Adam 28 yaşına gelmiş ve hayatında 2-3 kere şu performansı göstermiş ve süper oyuncu oldu demek harika!

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":qnd4h1h2]tek soru.Cemal mi Fatih mi?? su an elimizde 2 tane gercek pivot var. Hüseyin ve Cemal. Zizic ancak yari pivot olur. Fatih savunmada zaten Cemalin 10 kati, ama bence hücumda da Cemalin 10 kati. Allah askina Cemalin durmadan acemice foul yapip smac kacirmaktan baska özelligi var mi?? Fatih hücumda yokmusmus. o Murat hoca nin beyninde kurdugu ön yargidir. zaman zaman fade away sutlari sokan, hook atislari sokan, ters turnike atan adam hücumda yokmus. bu nasil mantiktir. sen iyi bir coach isen Fatih i adam gibi oynatmayi bilirsin. Murat Özyer bu konuda cok hatalidir. Fatih gibi oyuncunun kiymetini bilememistir. yazik olmustur. pota altimiz yol gecen hani oldu.
Ya sen şaka yapıyorsun heralde?Bahsettiğin süper adam Fatih Solak eminsin değil mi?Benim basket görüşümde Fatih defansta iyi her maç 5 fualden çıkma potasiyeline sahip hücumda ise direkman çok kötüdür!
Ne o Murat Hoca,Fatih'i kullanamamış hadi ordan diyorum sana.Fatih tüm sezon Ataköy'de leyla leyla dolaşmaktan başka hiç bir halt yapmadı birde Murat Hoca onu ilk 5 e koyup 20 dkk rotasyonmu verecekti?Bir maçta şukadar sayı atınca hemen süper oyuncu oldu ya hiç bir şey demiyorum size.Adam 28 yaşına gelmiş ve hayatında 2-3 kere şu performansı göstermiş ve süper oyuncu oldu demek harika![/quote:qnd4h1h2]

Tamamı ile katılıyorum Doğan abiye...

Herkes sussun Fatih konuşsun...
Bu yıl Aliağa da ne yapacak gerçekten çok önemli...
Sene içinde bu tartışmanın sonucunu olumlu ya da olumsuz olarak fatih açıklayacak bize...

Tamam kabul fatih cok iyi bir oyuncu degil ama o istedigi anda kendi pota altı karsı takıma karartabılıyo yüregini tam olarak koyarsa bunu zamanında gördük nerdemi 20 sayı gerıden geldıgımız fülker macı en yakın örnegidir ben sunu savunuyorum cemala gösterilen sabır vede ilgi fatihe gösterilse murat hoca tarafından daha faydalı olurdu . Fatih kendini öle veya böle serbest atısda bile gelistirdi %50 üstünde cemalde o bile yok

Kendi fikrim FATİH > CEMAL oyun acısından

Volkan Ozger' Alıntı:
Kendi fikrim FATİH > CEMAL oyun acısından
Cemal'e daha öyle aman aman bir şans verildiği yok.Ben bu sene onun biraz daha fazla oynayacağını düşünüyorum.Ayrıca Cemal Fatihten çok daha genç bir oyuncu ona biraz daha sabır tabiki gösterilecek.
Cemal'in potansiyeli > Fatih'in geçmişi geleceği
Ben Cemal'i tercih ederim.

Ukrayna maçı 11 dk 2 sayı 3 reb 1 faul Yaklaşık Verimlilik Puanı: 3 (Avrupa'ya göre)
Belçika 7 dk 3 reb 1 blok Yaklaşık Verimlilik Puanı: 3
Fransa 14 dk 3 reb 3 blok 4 faul Yaklaşık Verimlilik Puanı: 1
Ukrayna 10 dk 2 sayı 2 reb 2 top kaybı 5 faul Yaklaşık Verimlilik Puanı: -3
Belçika 3 dk 2 faul Yaklaşık Verimlilik Puanı: -2
Fransa 25 dk 16 sayı 6 reb 2 top kaybı 4 faul 4 blok Yaklaşık Verimlilik Puanı: 16

Genel ortalama;

11,6 dk 3,3 sayı 2,8 reb 2,7 faul 1,3 blok 0,7 top kaybı 3,0 verimlilik

Bu mudur yani? Ömer yok, Mehmet Okur yok, Semih yok, Ermal Yok, Kaya yok ve istatistikler bunlar.

FIBA'nın yorumu;

Solak does one thing and he does it well: blocks shots. Not surprising considering his size (2.13 m), his long wingspan and tremendous timing. The 27-year-old is the main reason why Tanjeviç has implemented a 1-3-1 zone defense into the system. Solak is in the middle of the 1-3-1 and he is deadly. He changes everything in the paint, but that pretty much sums up his role. He is lost on offense and has a limited repertoire of moves thanks in large part to the fact that he has fallen in love with his ability to block shots and thinks little of offense. He also lacks consistency, but he is such an important weapon and a game changer that he is utilised to alter the game.

Fatih'i oynatmak için 1-3-1 defans oynayıp lehine bağıralım devamlı ;)

Cemal´in yaptigi her hareket faul, blok bile yapamiyor, serbest atis sokamiyor, bos smac kaciriyor filan. Fatih en azindan bazi seyleri cok iyi yapiyor. savunma ve blok isini mükemmel yapiyor. birebirde de bir cok cüsseli oyuncuyu disariya püskürtebiliyor. gecen sene misal fenerin bütün pivotlarini ezdi. Oguz a adim attirmadi. Hücum acisindan kisitli evet. ama en azindan bir hook atis, serbest atis yüzdesi var. aslinda daha fazlasi da varda heralde özgüveni azaldi. cünkü Fatih bizde 20 üstü dakkika oynarken orta mesafe sut soktugunu filan biliyorum ben. bu konuda Tanjevici kutluyorum gercekten. Fatih gibi bir silahi kullanmasini biliyor. bizim coachlar ders alsin bundan bence.

şu bir gerçek ki tanjevic murat özyer'den çok daha iyi bir koç fakat asıl mesele murat hocqanın tercih ettiği cemal'in bu sene ne oranda süre alacağıdır

bence Kerem in taglediği yazıda söylendiği gibi trmendous timing falan yok fatihde daha çok Allah ne verdiyse mantığıyla giriyor bloklara zaten bu yüzden ilk periyod 4 leyip çıkıyor
takımda eğer maddi külfeti yoksa tutulması gereken bir oyuncudur geçen seneki ipekçi fener maçı gibi ara sıra işe yarar! ama maddi olaya hakim değilim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...