2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mustafakaya' Alıntı:
Beşiktaşda yaprak dökümü . Birer birer oyuncuları gidiyor .

Bu zaten olacaktı.. Oyuncular sezon içersinde sorun çıkarttılar parasal sıkıntı yaşadılar.
Sezon sonu yabancılar ve Kaya'nın gitmesini bekliyordum zaten..

Onlardada bir coach sıkıntısı var..

Hosley'nin hayali suya düştü!

Efes Pilsen, Pınar Karşıyaka'nın başarılı oyuncusu Hosley'den vazgeçerken ABD'li isim Maccabi ile anlaşma yolunda...

Efes Pilsen'in bütün yabancı oyuncularıyla yollarını ayırmasının ardından coach Ergin Ataman yaptığı açıklamada Hosley ile ilgilenmediklerini belirtti. Ataman gelecek sezon bütün yabancı oyuncuların Euroleague deneyimi yaşamış isimler olmasına dikkat edeceklerini belirterek Hosley'i düşünmediklerini söyledi.
Efes Pilsen'e transfer olarak Euroleague deneyimi yaşamak isteyen Quinton Hosley'nin de bu açıklamanın ardından Maccabi Tel Aviv ile anlaşması bekleniyor.

Hazır Efes vazgeçmişken biz anlaşalım :)

mustafakaya' Alıntı:
Hosley'nin hayali suya düştü!

Efes Pilsen, Pınar Karşıyaka'nın başarılı oyuncusu Hosley'den vazgeçerken ABD'li isim Maccabi ile anlaşma yolunda...

Efes Pilsen'in bütün yabancı oyuncularıyla yollarını ayırmasının ardından coach Ergin Ataman yaptığı açıklamada Hosley ile ilgilenmediklerini belirtti. Ataman gelecek sezon bütün yabancı oyuncuların Euroleague deneyimi yaşamış isimler olmasına dikkat edeceklerini belirterek Hosley'i düşünmediklerini söyledi.
Efes Pilsen'e transfer olarak Euroleague deneyimi yaşamak isteyen Quinton Hosley'nin de bu açıklamanın ardından Maccabi Tel Aviv ile anlaşması bekleniyor.

Hazır Efes vazgeçmişken biz anlaşalım :)
Ne diyordun Barışçığım? :p :roll:

Şimdi Gökçe Bey size 3 kaynak sunacağım 3ündende çok farklı cevaplar var =)

Takımdan bir isim (Türk) ; Hosley ile anlaştığımızı söylediler ve aramıza katılacakmış.

İdarecilerden birisi ; Daha kesin bir şey yok..

Ergin Ataman ; Anlaşmadık.

Buyrun siz çıkın işin içinden..

Basketboldan Özel Haberler

Gelecek sezon bayan ve erkek takımlarımız maçlarını A.ipekçide oynayacaklar.

-A.S.Y Numaralı tribünü kombinesiyle beraber 3000 adet basketbol kombineside verilmiş bu sebeple maçlarımızı A.Şahenk ve A.Cömertte oynamamız imkansız, üstelik Daçka gelecek sezon bizi istemiyormuş koltuklarını kırdığımız için

-Murat Özyerin gönderilmesi yerine E.Kunterin gelmesi söz konusu.

-Işıl ve Esra yuvada kaldılar Tuğba Palazoğlu transfer edildi Yasemin Horasanıda transfer etmek için çaba harcanıyor.

-Vickie Johnson, Sophia ve Petra ile gelecek sezon devam etmek istiyoruz, ilave olarak WNBA den bir pivot transferi yapacağız.

-Erkek takımında yabancı transferine hoca belli olduktan sonra başlanacak ama Gaines ve Hite kadroda tutulmaya çalışılıyor.

-Türk oyuncularımız büyük bir kısmı bu sezonda bizle beraber olacaklar.

-Basketbol kombine satışları transferler bittikten sonra satışa sunulucak, büyük bir salonda oynayacağımız için fiyatların geçen seneden daha ucuz olacağı söyleniyor.

-Fatih Solak,Cenk Akyon ve Cemal Nalga ıle yollar ayrılıyor

Barış Çamur' Alıntı:
Şimdi Gökçe Bey size 3 kaynak sunacağım 3ündende çok farklı cevaplar var =)

Takımdan bir isim (Türk) ; Hosley ile anlaştığımızı söylediler ve aramıza katılacakmış.

İdarecilerden birisi ; Daha kesin bir şey yok..

Ergin Ataman ; Anlaşmadık.

Buyrun siz çıkın işin içinden..
Hosley Efes'e gitmeyecek kısaca. :)

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Önereceğim isimler yada gönlümden geçenler ...
-Ratko Varda
-Jamel Thomas
-Papadapoulos
-Charles Smith
-Drew Nicholas
-Marcus Slaughter
-Eddie Basden
-IAKOVOS TSAKALIDIS
-LYNN GREER
-LANGDON, TRAJAN
-RAKOCEVIC, IGOR
-SANTIAGO, DANIEL
-HAISLIP, MARCUS
-NDONG, BONIFACE
-BULLOCK, LOUIS
-FIZER, MARCUS

Bu oyunculardan en az bir tanesini alıp sükse yapabiliriz ..
ratko varda dışındakiler bize uymayacak veya bütçemize uymayacak adamlar...ratko ise bizi ayağa kaldırır böyle adamları seviyorum yüzünden bişiler okunacak basketbolcunun maç içinde

Alper Gülgen' Alıntı:
Basketboldan Özel Haberler

Gelecek sezon bayan ve erkek takımlarımız maçlarını A.ipekçide oynayacaklar.

-A.S.Y Numaralı tribünü kombinesiyle beraber 3000 adet basketbol kombineside verilmiş bu sebeple maçlarımızı A.Şahenk ve A.Cömertte oynamamız imkansız, üstelik Daçka gelecek sezon bizi istemiyormuş koltuklarını kırdığımız için

-Murat Özyerin gönderilmesi yerine E.Kunterin gelmesi söz konusu.

-Işıl ve Esra yuvada kaldılar Tuğba Palazoğlu transfer edildi Yasemin Horasanıda transfer etmek için çaba harcanıyor.

-Vickie Johnson, Sophia ve Petra ile gelecek sezon devam etmek istiyoruz, ilave olarak WNBA den bir pivot transferi yapacağız.

-Erkek takımında yabancı transferine hoca belli olduktan sonra başlanacak ama Gaines ve Hite kadroda tutulmaya çalışılıyor.

-Türk oyuncularımız büyük bir kısmı bu sezonda bizle beraber olacaklar.

-Basketbol kombine satışları transferler bittikten sonra satışa sunulucak, büyük bir salonda oynayacağımız için fiyatların geçen seneden daha ucuz olacağı söyleniyor.

-Fatih Solak,Cenk Akyon ve Cemal Nalga ıle yollar ayrılıyor

KAYNAK ?

Onur Yavuz' Alıntı:
Ortada transferi gündeme gelen oyuncu bile olmadan 40. sayfaya adım atmışız. Böyle devam ederse 400´ü de, 500´ü de bulur sezon sonu bu konu başlığı.

Bu arada aldığım duyuma göre gelecek sezon wild card ile EL´e davet edilme ihtimalimiz varmış, yapacağımız transferler bekleniyormuş davet için.

Arkadaşlar wild card olayı için 11 haziranı bekleyin :)

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":m6hk72mv]Ortada transferi gündeme gelen oyuncu bile olmadan 40. sayfaya adım atmışız. Böyle devam ederse 400´ü de, 500´ü de bulur sezon sonu bu konu başlığı.

Bu arada aldığım duyuma göre gelecek sezon wild card ile EL´e davet edilme ihtimalimiz varmış, yapacağımız transferler bekleniyormuş davet için.

Arkadaşlar wild card olayı için 11 haziranı bekleyin :)[/quote:m6hk72mv]
bekleriz tabi :) alıştık beklemeye biz beklemiycezde kim bekliycek :)

Arda Öztürk' Alıntı:
Arkadaşlar wild card olayı için 11 haziranı bekleyin :)

Arda kaynak diycem ama Uleb yönetimi demenden kokuyorum, yoksa orayadamı sızdık :p Wild card olayı gerçekleşirse süper olur bize yakışan ligde devlerligiydi orda boy gösterirsek süper olur ama transferler çok önemli, ah şu hoca bi belli olsaydı...

yazım robert hite ve charles gaines ile ilgili

robert hite kadroda tutulmaya calısıyor ama biz bi ayrıntıyı unutuyoruz . en iyi dostu olan , burada ve gecmiste birlikte güzel günler gecirdiği dee brown takımdan ayrıldığı icin ben robert hite ın tehlikede olduğunu düşünüyorum . cünkü robert hite en iyi dostunun takımda kalmamasıyla burada kendisini yalnız düşünebilir (bende bundan korkuyorum) sıkılabilir (her ne kadar gaines ve arkadasları olsada) ve sözleşmesi 1 senelik. yönetim robert hite ı tutma konusunda korkarım ki başarılı olamayacak

gaines ise bir takımda kariyeri boyunca görmediği arkadaşlık ortamını gördü bence . owens ile zaman zaman birbirilerinin partneri oldular + diğer yerli ve yabancı oyuncularımızla cok iyi anlaşıyordu , murat özyerim sisteminede alışmıştı . şu anda kadronun (murat hocayla birlikte) %58 i değişecek gibi gözüküyo . eğer kalırsa yeni gelecek kocun sistemine nasıl alısacak (tabiki kolay olmayacak) bilemiyorum. dileğimiz kalması yönünde .

belki gaines ve hite avrupada oynarsak ve hedefler büyük olursa 1 sene daha deneyebilir . ama 2 side her ne kadar iyi bir performans göstersede üzülerek söylüyorumki yabancılarımızın hepsi bu sezon da değişecek.

başta yöneticiler olmak üzere bu yazımı sakın unutmayın .

İlk isimiz transferden once uleb cup isini cozmek olmalıdır. Ozellikle yabancı transferini etkileyecek bir konu bu.

Ardındanda yerli oyuncu transferi. Koc belli olsun olmasın, zaten ihtiyacımız olan pozisyonlar ve alınabilecek isimler kısıtlı, illa hocanın onayını beklemeye gerek yok diye dusunuyorum. Kaya'ya kim hayır der, Kaya gelmiyorsa da kimse niye Asım ya da x uzunu aldın diyemez.

Gerek yerli gerek yabancı transferinde gecen yıl gibi olmayacak oyuncular pesinde vakit kaybederek, olabilecek orta-ust sınıf oyuncuları kacırmayız umarım. Sonra yine nba'i beklemek zorunda kalırız.

Ozellikle yerli kadrosu kesinlikle daraltılmalı. 6 Turk 4 yabancı oyuncu yeterli.

Kesinlikle yararlanamadığımız yerliler gönderilmeli FatihSOLAK,CemalNalga,CenkAkyol,ErdemTüretken

KALAN YERLİLER BAŞTA TUFAN,MURAT KAYA,CÜNEYT ERDEN,HÜSEYİN YANİ BU DURUMDA 2 TANE KALİTELİ YERLİ TRANSFERİ YAPMAMIZ LAZIM KEREM TUNÇERİ VE KAYA PEKER iyi olur ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...