2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzun bir aradan sonra foruma döndüm
Baya da özlemişim açıkçası

Baya atraksiyonlar olmuş ben yokken.Eyüple konuşup bilgilenmete çalışacam

Guard konusuna gelince risk almak gibi bir şansımız yok rashid atkins yanlış bir seçim olur bence

Ben bu takımın coachu olsaydım hiç riske girmeden Malik Dixonı getirir bir numaraya gözüm kapalı monte ederim o olmazsa ikinci tercihimde joseph crispin olur

Can Akan' Alıntı:
Uzun bir aradan sonra foruma döndüm
Baya da özlemişim açıkçası

Baya atraksiyonlar olmuş ben yokken.Eyüple konuşup bilgilenmete çalışacam

Guard konusuna gelince risk almak gibi bir şansımız yok rashid atkins yanlış bir seçim olur bence

Ben bu takımın coachu olsaydım hiç riske girmeden Malik Dixonı getirir bir numaraya gözüm kapalı monte ederim o olmazsa ikinci tercihimde joseph crispin olur
%100 Malik .

Fatih Erdem' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":16ahb7pu]Duyduğuma göre Eyüp geri dönmüş zaten başka isimle yazmasıda yakışık almaz.Bu arada kara murat kim?? Eyüp bana borcun var fena ektin.Unuttum sanma yalnız KULÜPTE İLGİNÇ GELİŞMELER VAR hadi hayırlısı.

İlginç gelişmeler derken! başkanım..[/quote:16ahb7pu]

Gaz verme Çeto!!!

Arkadaşlar bilmem biliyormusunuz.Özhan başkan (abi) bundan 20 gün önce Bursa'da bir hafta sonu yemek verdi.Yemekte yaşanlar bana bayağı ilginç geldi.

Öncelikle bir daha ki !! seçimlerde Adnan başkanı desteklenmeyeceği,yerine liseli bir aday destekleneceği bilgisini vermesiydi.

Şimdi Özhan başkanın adayları arasında yönetim deneyimi fazla olan Ali bey (DÜRÜST) ilk sırada yalnız kendisine sonuna kadar inandığım Ali bey kesinlikle aday olmayacağını söyledi!!!

İkinci aday sayın Turgay KIRAN kendisini iyi tanırım,sözünün eri dediğini mutlaka yapan vizyon sahibi bir o kadar da!!!lider vasıfları olan bir kişidir.

Üçüncü aday da sevgili Adnan ÖZTÜRK yalnız başkanın kendisine tavsiyesi en az iki dönem daha yöneticilik yapması ve akabinde başkanlık koltuğuna oturması yönündedir.

Şimdi bu üç adaydan içlerinde en kuvvetlisi sayın Turgay KIRAN lisenin ve Özhan başkanın desteğini arkasına alırsa şüphesiz başkan seçilecektir.

Şimdi daha ilginç bir gelişmede şu an mecliste görüşülen dernekler yasası ki !!!bu yasanın çıkması kesin o zaman ne olur ilk üç ay içinde yeni tüzük düzenlenir .İkinci üç ay içersinde olağanüstü genel kurul yapılması zorunlu olacaktır.

Bu şartlar altında yeni yönetimin işi bayağı zor.Ama yapılması gerekenler belli bakalım zaman neyi gösterecek.

Gene aynı mevzu liseliler oyuncaklarını geri istiyorlar ;)
Olayın açılımı budur.
Kimse kıvranmasın Adnan Polat yaklaşık 10 sene takımın başındadır ve ondan sonra da başkan olacak kişi Yiğit Şardan'dır.
Adnan Başkanın bugune kadar üç büyük hatası var.
1-Abdürrahim Albayrak'ı listeyeye almaması..
2-Basketbol takımına sahip çıkmaması...
3-Mükemmel kadroda Adnan Sezgin'i teknik heyette yetkili olması için Skibbe gibi yumuşak bir hoca getirmesi.Yumuşak derken huy olarak diyorum.

ALİ SUAT(SUAT AYDIN)' Alıntı:
http://www.nbadraft.net/players/stephen-curry
İşte aradığımız özelliklere sahip bir point guard.Asisitçi,savunmacı ve muhteşem derecede skorer bir guard.Strickland gider gitmez getirirsek muhteşem bir iş yapmış oluruz.Zizic de gitttikten sonra birde savunma yapan bir pivot getirirsek ilerde Tufan da iyileşeceği için şampiyonluk hiçte kaçınılmaz olamaz.Ben önerdiğim Curry e kefilim.Alınsın yeter.

:( Müthiş istatistikler
ama o kadar biraz daha bilgi edinilmeli henüz 20 yaşında...

fatih solak gs den 52 milyar alacağı var diye kulübü mahkemeye vermişti (ahmet dedehayır n arkasında dolaşan osman abi (bıyıklı) dedi

Mithat Duran' Alıntı:
Öncelikle bir daha ki !! seçimlerde Adnan başkanı desteklenmeyeceği,yerine liseli bir aday destekleneceği bilgisini vermesiydi.

Şimdi Özhan başkanın adayları arasında yönetim deneyimi fazla olan Ali bey (DÜRÜST) ilk sırada yalnız kendisine sonuna kadar inandığım Ali bey kesinlikle aday olmayacağını söyledi!!!

İkinci aday sayın Turgay KIRAN kendisini iyi tanırım,sözünün eri dediğini mutlaka yapan vizyon sahibi bir o kadar da!!!lider vasıfları olan bir kişidir.

Üçüncü aday da sevgili Adnan ÖZTÜRK yalnız başkanın kendisine tavsiyesi en az iki dönem daha yöneticilik yapması ve akabinde başkanlık koltuğuna oturması yönündedir.

Şimdi bu üç adaydan içlerinde en kuvvetlisi sayın Turgay KIRAN lisenin ve Özhan başkanın desteğini arkasına alırsa şüphesiz başkan seçilecektir.

Şimdi daha ilginç bir gelişmede şu an mecliste görüşülen dernekler yasası ki !!!bu yasanın çıkması kesin o zaman ne olur ilk üç ay içinde yeni tüzük düzenlenir .İkinci üç ay içersinde olağanüstü genel kurul yapılması zorunlu olacaktır.

Bu şartlar altında yeni yönetimin işi bayağı zor.Ama yapılması gerekenler belli bakalım zaman neyi gösterecek.

>Abi ben bunların hepsini Özhan'ın düşüncelerini,faliyetlerini yemek yapılmadan önce Gökçe'ye ve sanırsam Onur Abi'ye söylemiştim.
Kıran'ın ismini senden duymakla beraber ben kendisini çok sevmem.Zira Kıran'da Canaydın'ı hiç sevmez buna rağmen Canaydın onun ismini işaret ederse bu çok düşündürücü bir olaydır kaldı ki bu olay sadece klübü liselilerin himayesine tekrar alma isteği ile yapılmış demektir.Yani GS'n çıkarları doğrultusunda bir hareket değildir.
>Şahsi düşünceme göre Özhan Canaydın kongreyi yönetim seçtirebilecek seviyede yönlendirme kapasitesine şu gün itibariyle sahip değildir.Seçildiği ilk yıl belki olurdu ama bugün çok zor.Polat'ın sadece Beyazıt kibi İnan Kıraç ve Alp Yalman gibi isimlerin desteğini alması lazım.Kaldıki Süren tayfası ile arası zaten iyi.
>ALİ DÜRÜST mümkün mertebe bu kulübe başkan olmasın zira kendisi hiç bir zaman taşın altına elini koymayı göze alamamıştır şu andada beklediği olay stadın bitmesi ve borçların en azından yarı yarıya ödenmesidir.Ondan sonra nasıl aday olacağını heğimiz göreceğiz şahsen korkaklarda işim yok.
>Bugün POLAT bu işi yaparken Ege Seramik büyük sıkıntı içinde işin başında kaç yaşındaki İbrahim Amca varken yapıyor mesaisini esirgemiyor.
>Adnan Öztürk'te gerçekten başkan vasıflı bir adam bende bir zamanlar Özhan yerine o başkan olsun çok istemiştim fakat onu bu yaşta başkan yapmaz bizim liseli dinazorlar!
>Ayrıca Özhan bugün ak dediğine 6 ay sonra kara dicekse ki yıl içindeki röpörtajlarında 'bu yönetim başarılı' gibi bir çok söz söylemiştir kendisi bu onun kaypaklığının belgesi olur.
>Her ne kadar faliyetlerinden haberdar olsamda umarım böyle bir yapılanmaya girmez demek istiyorum.

Mithat Duran' Alıntı:
Duyduğuma göre Eyüp geri dönmüş zaten başka isimle yazmasıda yakışık almaz.Bu arada kara murat kim?? Eyüp bana borcun var fena ektin.Unuttum sanma yalnız KULÜPTE İLGİNÇ GELİŞMELER VAR hadi hayırlısı.

Arkadaşlar bilmem biliyormusunuz.Özhan başkan (abi) bundan 20 gün önce Bursa'da bir hafta sonu yemek verdi.Yemekte yaşanlar bana bayağı ilginç geldi.

"İlahi Mithat Bey, çok şakacısınız" diye mi başlasam, "Ağzınızdan yel alsın" mı desem bilemedim.

Evet liselilerin yeni bir atak planladıklarını kestirmek çok kolay ama bu planlar doğrudan Polat yönetiminin başarısına bağlı. Başarısızlık ihtimalini düşünmek dahi istemiyorum.

Zira Galatasaray'ın bahsettiğiniz Turgay Kıran senaryosuna kurban gittiğini görmektense Malezya'ya taşınıp Galatasaray'ın "G"sinden bihaber yaşamayı tercih ederim.

Daha enkazını kaldıramadığımız 6 yıllık kabusu unutarak Özhan "Abi"nin işaretini bekleyenler seçim kazanacaksa da kulüp üyeliğimi oracıkta bırakır hayatımın geri kalanını daha soylu işlere adarım.

Zaten günlerimiz 3. sayfa kasvetinde geçiyor Türkiye'de ve tutunduğumuz tek dal Galatasaray. Artık maç topic'lerinde en azından böyle depresif şeyler konuşmasak nasıl olur?

Burak Barut' Alıntı:
Gene aynı mevzu liseliler oyuncaklarını geri istiyorlar ;)
Olayın açılımı budur.
...

Kesinlikle olayın özeti budur.

Yiğit Şardan'ın bu konudaki düşüncelerine katılmamak mümkün değil.Galatasaray çok büyük bir marka ve ne yaparsanız yapın onu bırakmayacak milyonlarca kişi var;böylesine bir markanın iki-üç senede bir değişen yönetime bırakılması doğru değil diyor Şardan.Sonuna kadar da haklı,inşallah basketbola olan destek de artarak devam edecektir zira o noktada biraz noksan kalıyor yönetimimiz.

Zizic ayrılırsa(bunu hiç istemem) ki bence bu saatten sonra kalırsa çok ta faydalı olmaz
Neyse tartışma yaratmadan konuya gelelim
Bence böyle bir durum olursa gerçek bir beş numara alınmalı bu açıdan da en büyük hedef 1 ay sonra yeniden basketbola dönecek olan Kaspars Kambala olmalıdır

Mithat Duran' Alıntı:
Gaz verme Çeto!!!

Yapmayın Mithat bey bunlar reklam kokan hareketler...Kamuoyu oluşturma isteğiniz açıkca görülüyor,ancak daha sağlam şeylerle karşımıza çıkarsanız kendi adıma sevinirim...Ayrıca liseli alaylı ayrımını buraya tekrar taşımanız hiç şık değil...Kİme neye hizmet ettiğiniz ve ne kadar önemli bir şahsiyet olduğunuz beni hiç ilgilendirmez,ancak camiamıza büyük zarar getirme potansiyeli olan böyle hassas bir konuyu sırf birilerini istemiyorsunuz diye gündeme getirmeniz değru değil...Ayrıca Özhan Canaydın bu klubün karar organı filanda değil...Son olarak yeni yönetimden bahsetmişsiniz rüyalarda buluşmak dileğiyle...Bidaha Galatasaray'ımıza zarar verecek böyle ucuz bir girişimde bulunursanız daha sert tepki verebileceğimide söylemek isterim...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":cvpzhhuj]

Gaz verme Çeto!!!

Yapmayın Mithat bey bunlar reklam kokan hareketler...Kamuoyu oluşturma isteğiniz açıkca görülüyor,ancak daha sağlam şeylerle karşımıza çıkarsanız kendi adıma sevinirim...Ayrıca liseli alaylı ayrımını buraya tekrar taşımanız hiç şık değil...Kİme neye hizmet ettiğiniz ve ne kadar önemli bir şahsiyet olduğunuz beni hiç ilgilendirmez,ancak camiamıza büyük zarar getirme potansiyeli olan böyle hassas bir konuyu sırf birilerini istemiyorsunuz diye gündeme getirmeniz değru değil...Ayrıca Özhan Canaydın bu klubün karar organı filanda değil...Son olarak yeni yönetimden bahsetmişsiniz rüyalarda buluşmak dileğiyle...Bidaha Galatasaray'ımıza zarar verecek böyle ucuz bir girişimde bulunursanız daha sert tepki verebileceğimide söylemek isterim...[/quote:cvpzhhuj]

Öncelile vereceğiniz tepkinin ne boyutta olursa olsun aynı ve belki daha fazlasını göreceğinizden şüpheniz olmasın böyle tehtid vari konuşmalar size hiç bir şey kazandırmaz .
Ben kendi fikirlerimi değil!!! yemekte geçen ve konuşulanları yazdım.Beğenirsin ,beğenmezsin o farklı siz ister inanın ister inamayın ama Özhan CANAYDIN ismi bu gün enaz 2000 oya etki ediyor.Ben burda liseli lisesiz diye bir ayrım asla yapmadım ,yapmamda ben niye kamoyu oluşturayım.Bu forumdan çıkan karar yönetim seçimlerini %0.5 bile etkilemez.Ben kimi istemiyorum bu benim yazdıklarımı günler öncesi yazılı ve görsel medya zaten yer verdi.Benim şahıslara hizmetim olmaz benim kurumlara hizmetim olur.Yaşınızı bilmiyorum fakat yanlış kelimeler seçip yanlış cümleler kurduğunuzu düşünüyorum.Ben yeni yönetim derken şuan ki!! yönetimi kastedtim ama siz yanlış anlamışsızsınız.O rüya dediğiniz şeyin bir sabah kalktığınız da gerçek olduğunu görürseniz şaşırmayın!!! ben bu kulüpte ne olmazların olur ,ne imkansızların yapılabildiğini çok zaman şahit oldum.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":34ql2qqg]

Gaz verme Çeto!!!

Öncelile vereceğiniz tepkinin ne boyutta olursa olsun aynı ve belki daha fazlasını göreceğinizden şüpheniz olmasın böyle tehtid vari konuşmalar size hiç bir şey kazandırmaz .
Ben kendi fikirlerimi değil!!! yemekte geçen ve konuşulanları yazdım.Beğenirsin ,beğenmezsin o farklı siz ister inanın ister inamayın ama Özhan CANAYDIN ismi bu gün enaz 2000 oya etki ediyor.Ben burda liseli lisesiz diye bir ayrım asla yapmadım ,yapmamda ben niye kamoyu oluşturayım.Bu forumdan çıkan karar yönetim seçimlerini %0.5 bile etkilemez.Ben kimi istemiyorum bu benim yazdıklarımı günler öncesi yazılı ve görsel medya zaten yer verdi.Benim şahıslara hizmetim olmaz benim kurumlara hizmetim olur.Yaşınızı bilmiyorum fakat yanlış kelimeler seçip yanlış cümleler kurduğunuzu düşünüyorum.Ben yeni yönetim derken şuan ki!! yönetimi kastedtim ama siz yanlış anlamışsızsınız.O rüya dediğiniz şeyin bir sabah kalktığınız da gerçek olduğunu görürseniz şaşırmayın!!! ben bu kulüpte ne olmazların olur ,ne imkansızların yapılabildiğini çok zaman şahit oldum.[/quote:34ql2qqg]

İlk önce yazdığım mesajda herhangi bir tehdit içeriğinin olmadığını düşünüyorum,ordaki söz Galatasaray'a zarar verecek açıklamalarınızın veya benim öyle düşündüğüm açıklamalarınızın karşısında bir ses olacağımın kelimelere yansımasıdır...Sadece yemekte konuşulanları yazdım demişsiniz ancak bunun bu kadar masum bir yazı olmadığını düşünüyorum...Özhan Başkan(Özhan abi)diye belirtip sonrada liseli bir kişinin başa gelmesini istiyor demek aleni şekilde liseli lisesiz ayrımı yapmaktan başka bir anlam taşımaz,ne yani işler yolunda gitmezse sorun liseli olmamasındanmı kaynaklandı diye sorarlar demi...İşler yolunda gitmiyor demiyorum gitmezse diyorum bunu eklemem gerekir...Özhan Canaydının 2000 kemik oyu olduğunu söylemek biraz hayalci bir bakış açısıdır,Yiğit Şardan'ın karşısında nasıl bir seçim kazandığını siz benden daha iyi bilirsiniz kanımca...Yaşım ve kim olduğum konusunun hiçbir önemi yok kanımca bu renklere gönül vermiş bir çocuğum varsayki...Bu arada yeni yönetim kelimesini bu yönetim için kullandım demissiniz orda bir yanlış anlaşılma var demekki o açıdan mesajımın son kısımlarında yaptığım değerlendirmeyi geri alıyorum...Rüya kısmına gelince ben çok kötü rüyalar gördüm Sayın Özhan Canaydın'la İnş.temenni ederimki aynı rüyaları birdaha görmem... Olmaz denilen şeylerin olması meselesine gelince bu camiada olmaz denilen şeylerin olmasını birileri artık hazmetse iyi olur...Neyse uzatmamakta fayda var, kanımca siz beni anladınız bende sizi anladım ...

Bu arada Transfer sezonu başlığına sadece transferle ilgili yazsak olmaz mı ? Her seferinde yeni bir haber,duyum veya en azından yorum var sanıyorum konu ile ilgili ama hayal kırıklığına uğruyorum.

Umarım Atkins'i almayız bu arada biraz daha üst düzey bir oyuncu bulamaz mıyız ? Tamam süper yıldız beklmiyorum ama 33 yaşına gelmiş ve kariyeri ortada olan bir oyuncu .Tab, belki bütçe sınırlıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...