2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jasmin Represa(soyismini yanlış yazmış olabilirim) romadan istifa etmiş.Eğer klüpte basketbol takımının düşünenler varsa teknik kadroda kim varsa gönderir(dedehayırda dahil) Represa'nın çevresinde bir yapılanma yoluna giderler.Benim düşüncem böyle..

Repesa gerçekten çok önemli bir antrenör. Onu alabilecek kadar geniş düşünürsek ve ona gerekli zamanı verip arkasında durursak şubeyi tekrar bir yola sokarız. Repesa ile olacak bir yeniden yapılanma bizi ilerilere doğru götürecektir. Çok zor bir ihtimal olsa da Repesa'yı düşünmek gerekir. Tabi Repesa gelince bu teknik kadroya karışma olayı, teknik danışmanlar falan bitmelidir...

Berk Tuna' Alıntı:
Eurochallange'da grup sonuncusu olan bir takıma Repesa'yı nasıl getireceğiz çok merak ediyorum?!
Çok kolay birşey değildir. Ama gerekli güven, destek ve olanaklar verilir, amaçlar ve hedefler gerçekçi olarak ortaya konulursa, bu plana Repesa inandırılabilirse neden olmasın? :)

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Berk Tuna":2dj0ukrr]Eurochallange'da grup sonuncusu olan bir takıma Repesa'yı nasıl getireceğiz çok merak ediyorum?!
Çok kolay birşey değildir. Ama gerekli güven, destek ve olanaklar verilir, amaçlar ve hedefler gerçekçi olarak ortaya konulursa, bu plana Repesa inandırılabilirse neden olmasın? :)[/quote:2dj0ukrr]
Bende çok isterim Repesa gibi bir koçu ancak pek zannetmiyorum.Sonuçta Euroleague oyuncusu bu takımdan gitmek istiyorken Euroleague hocası hiç gelmez.

Ancak bu karakterlere göre değişebilir.Yeni tecrübeler yaşamak isteyen bir koç iyi de para alırsa düşünebilir.Sonuçta Galatasaray,basketbol şubesinde üst düzey bir kulüp olmasa da Galatasaray önemli bir markadır ve Beko Basketbol Ligi'de önemli bir ligdir.Repesa, Gurovic ve Milojevic gibi oyuncuların adını duyunca takımın potansiyelinin de farkına varabilir.

Ama ben gündemde hoca değişikliği konusunun olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca suçu tamamen hocaya da atmak zaten yanlış.Murat Hoca'nın da yetersiz olduğu konular var ama yine de Galatasaray kültürüyle yetişmiş ve iyi bir Galatasaraylıyı hemen karalamamalıyız.

Neyse,sözün özü Repesa çok önemli bir koçtur ve bende isterim takımda onu görmeyi :)

Düşündükçe içime bir umut doğuyor gelirse şöyle olur böyle olur diye ama şu ana kadar basketbola gösterilen ilgisizlik ve sadece feneri yensek yeter mantığı umutlarımı başlamadan söndürüyor. Halbukü ne güzel olur Repesa'yı takımın başına getirip arkandayız bu takım senindir desek...

Eren Aydın' Alıntı:
Düşündükçe içime bir umut doğuyor gelirse şöyle olur böyle olur diye ama şu ana kadar basketbola gösterilen ilgisizlik ve sadece feneri yensek yeter mantığı umutlarımı başlamadan söndürüyor. Halbukü ne güzel olur Repesa'yı takımın başına getirip arkandayız bu takım senindir desek...
Bir konu mu açsak ne yapsak. Sonuçta Soner için konu açılıyorsa repesa içinde açılabilir. :)

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":17tx73lu]Düşündükçe içime bir umut doğuyor gelirse şöyle olur böyle olur diye ama şu ana kadar basketbola gösterilen ilgisizlik ve sadece feneri yensek yeter mantığı umutlarımı başlamadan söndürüyor. Halbukü ne güzel olur Repesa'yı takımın başına getirip arkandayız bu takım senindir desek...
Bir konu mu açsak ne yapsak. Sonuçta Soner için konu açılıyorsa repesa içinde açılabilir. :)[/quote:17tx73lu]

Katılıyorum :) Ancak kesinlikle hemen kapatılır.Ben sitede yeniyim ama konu kapatma vb. olaylardan ben bile bıktım :)

Türkiye ve yurtdışında art arda gelen istifalarla yönetime bir mesaj mı verilmek isteniyor, tabii ki bunlar tesadüf, en azından İtalya´daki istifa...

Ama bu spora gönül vermiş, kafa yormuş kişiler biliyor ki sorunun çözümü sadece hoca değişikliği değil. Her şeyiyle şubede yeni bir yapılanma şart.

Eğer yönetim gelecek sezon Telekom ile birleşmeyi (birleşme hiçbir zaman içime sinmeyecek) düşünüyorsa bu fırsatı kaçırmamalı.

Neyse konu başlığına uygun bir şeyler karalayım ki konu başlığından sapmış olmayım : ) Bu kadroya kalıplı bir 5 numara şart. Gelirse şampiyonluğu kimse elimizden alamaz!

Not: Berk kaç tane kilitlenen başlık gördün ve gerekçeleri nelerdi? Yanıtını özel mesajlar göndermeni rica ediyorum.

Abi işte bu yapılanma içinde işine kimseyi karıştırmayacak, isteklerini yerine getirtebilecek iradeye sahip, danışmanlar vs. altında ezilmeyecek bir hoca lazım. Tabiki şubedeki bozukluklar da düzeltilmeli...
Bu arada dediğin gibi Zizic'in yerine kalıplı bir 5 numara gelirsen eksiklerimizin bir kısmı kapanır ama şampiyonluk için çok ama çok erken...

Yonetim uyuma,REPESA'ya kucak aç!

Ahmet Dedehayır! Kırk yılda bir olsada su taraftarı mahcup edin..!

JASMIN REPESA'yı BU TAKIMIN BASINA GETIRIN!

Edit: 1 milyon tane ünlem kullanmaya gerek yok değil mi?

Erdal Avcı' Alıntı:
Kim bu Repesa?Bilgilendirebilecek biri var mı?
Jasmin Repesa, 47 yaşında bir Hırvat basketbol koçu. Kendisi Hırvat Milli Takımı'nın koçu. Hırvat Milli Takımının onun döneminde yaptığı işler ve sıçrama ortadadır. Ayrıca kendisi 01-02 sezonunda Cibona Zagreb'te çalıştı, ardında 4 sezon İtalya'da Furtido Bologna'yı çalıştırdı. 2006'dan beri ise Lottomatica Roma'nın başında. Roma'da kurduğu takım ve oynattığı basketbol ile takdir topladı. Şu anda Roma Euroleague C Grubu'nda 5 galibiyet 2 mağlubiyet ile averaj farkından dolayı Tau'nun arkasından 2. durumda. Fakat kendisi geçen günlerde forumda da belirtildiği gibi görevinden istifa etti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...