2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
6 Haziran tarihli haberde heyecan yaratacak ne buldunuz ki? Özyerafobi hastalığı başladı forumda. İşin kötü tarafı hastalık tedavi edilmezse değerlere zarar verecek boyutlara ulaşabilir.

Volkan, Özyer´in Domercant yıllık 1,8 Milyon Dolar alıyor demesinin neresi komik? Kerem´i, Lavrinovic´i, Domercant´ı alacak gücümüz var da Özyer mi kahramanlığa soyunuyor?

Volkan Ozger' Alıntı:
artık kimse birsey beklemesin ozaman zaten acıklama geldi düsük bütce ile devam edicez =) öle forumda sölenen isimler alamıcaz demisti murat hoca hade hayırlı olsun kalırsa nasıl sampiyonluk için oynıcaz merak ettim
bide murat hocanın domercant 1.8m senelık alıyor demesi :kop neyse gerek zaten domercant lavrenovice kerem gönlüme felan

DEE ile britton ile bizi sampiyon yapar murat hoca :p

Brittonu bilmem ama Dee bizi ulebde 8 ci yaptı !

Onur Yavuz' Alıntı:
6 Haziran tarihli haberde heyecan yaratacak ne buldunuz ki? Özyerafobi hastalığı başladı forumda. İşin kötü tarafı hastalık tedavi edilmezse değerlere zarar verecek boyutlara ulaşabilir.

Volkan, Özyer´in Domercant yıllık 1,8 Milyon Dolar alıyor demesinin neresi komik? Kerem´i, Lavrinovic´i, Domercant´ı alacak gücümüz var da Özyer mi kahramanlığa soyunuyor?

Onur abi yapma domercant 1.8 m $ alıyormus bu sende inandıysan vallahi yazık solomon almıyo senelık bu parayı nicholas almıyo yapma gözünü seveyim peki ozman bu saate kadar hep celişkilerle dolu bir ortam bana acıkla

Varan 1. 5 senelik anlasma karsılıgı 35m$ iki senede harcanan para 12m$ geride 23m para kalır nasıl murat hoca olmazsa 3m$ bütcemiz olursa 5m$ dolar

Varan 2. Murat hoca kaldı diyelim 5m$ bütcede domercantı alamıyosa ozman bizde sampiyonluk beklemeyelim

Varan 3. 35m$ 5 böldükmü senelik eder 7m$ neden 5 m$ biri bunu acıklarmı

Varan 4.Erman hoca gelirse 3m$ dolar bütce nasıl bir kurumuz nasıl bir klübümüz imzaladıgımız parayıda alamıyoruz sanıyorum suan galatasaray yönetimin 23m$ alıcagı varsa senelık ortalama 7.333.333 gibi bir rakam yapar hangi cürret hangi güc erman hoca gelirse 3m$ veririz dıyor ozman bana bunu acıklcaksınız ever murat hoca sampiyonluga kimle gıdıcek sölermısınız domercant lavrenovic gelmezse ??? gördük bu sene harcadıgı parayı aldıgı oyuncuları vede sonuc 3-0 süpürüldük !!!!!

Onur ben Murat Özyere karşı olduğumdan değil sadece haber dikkatimi çekti ve bir an önce bazı şeylerin netleşmesi lazım ona dikkat çekmek için yazdım

Yerli uzun olarak Beşiktaş ta kötü bir sezon geçiren Cevher ile ilgileniyormuşuz zaten bir Kaya birde Cevher kaldı alınabilecek yerli uzun , Cevher bu sezonu kötü geçirsede bu seneye kadar gayet iyi oynuyordu bence çok yalnlış bir transfer olmaz .

Kenan Inan' Alıntı:
Yerli uzun olarak Beşiktaş ta kötü bir sezon geçiren Cevher ile ilgileniyormuşuz zaten bir Kaya birde Cevher kaldı alınabilecek yerli uzun , Cevher bu sezonu kötü geçirsede bu seneye kadar gayet iyi oynuyordu bence çok yalnlış bir transfer olmaz .

Kişisel(içerden :) ) duyum mu yoksa yazılı veya görsel bir kaynaktan mı bu bilgi Kenan ?

bugün ayın kaçı pardon ? 25 imi de 2 gün önceki haber için yorum yapılmıycak..bu haberden sonra başka bi haber varmı ki açıklanan ve bizim bilmediğimiz..ben göremedim bi haber valla..e göremediğime göre bu haber hakkında yorum yapıcam..diğer olarak özyerafobi nedir ? bu mantıkla sendede özyerfili' mi var şimdi..işin kötü tarafı bu hastalık playofflarda süpürüle süpürüle bile geçmiyor..

1.8m$ olayı icin sunu soyleyebilirim, rus takımları oyuncunun hakettiginin cok uzerinde bir ucret veriyorlar. Su demek oluyor, rus takımlarının almak istedigi oyuncularla mantıklı sınırlar icinde anlasmak gercekten cok zor.

Cevher teklifi dogrusuyla sevindim. Evvelki sezonun yıldızıydı. Bu sene basında sakatlıgından oturu ciddi bir ameliyat gecirdi. Bu tip atletik ozellikleri ile oynayan oyuncuların performansını cok etkiler. Sutu fena degildir, hareketlidir, atesleyici hırslı biri. Umarım alırız. Kaya olsun olmasın alabiliyorsak almalıyız.

transfer ne gezer...charlie bell'i aldık diyelim yanında yerli transferi hakan köseoğlu olduktan sonra bir değeri yok bence

Volkan Ozger' Alıntı:
Onur abi yapma domercant 1.8 m $ alıyormus bu sende inandıysan vallahi yazık solomon almıyo senelık bu parayı nicholas almıyo yapma gözünü seveyim peki ozman bu saate kadar hep celişkilerle dolu bir ortam bana acıkla

Varan 1. 5 senelik anlasma karsılıgı 35m$ iki senede harcanan para 12m$ geride 23m para kalır nasıl murat hoca olmazsa 3m$ bütcemiz olursa 5m$ dolar

Varan 2. Murat hoca kaldı diyelim 5m$ bütcede domercantı alamıyosa ozman bizde sampiyonluk beklemeyelim

Varan 3. 35m$ 5 böldükmü senelik eder 7m$ neden 5 m$ biri bunu acıklarmı

Varan 4.Erman hoca gelirse 3m$ dolar bütce nasıl bir kurumuz nasıl bir klübümüz imzaladıgımız parayıda alamıyoruz sanıyorum suan galatasaray yönetimin 23m$ alıcagı varsa senelık ortalama 7.333.333 gibi bir rakam yapar hangi cürret hangi güc erman hoca gelirse 3m$ veririz dıyor ozman bana bunu acıklcaksınız ever murat hoca sampiyonluga kimle gıdıcek sölermısınız domercant lavrenovic gelmezse ??? gördük bu sene harcadıgı parayı aldıgı oyuncuları vede sonuc 3-0 süpürüldük !!!!!
Volkan, oyuncu piyasasını iyi bilmiyorum ama Murat Hoca´nın bu sözleri Domercant transferine bahane üretmek amacıyla söylediğine ihtimal vermiyorum. Murat Hocanın saha içindeki yönetimini beğenmiyor olabilirsin ama verdiği bu bilgiye alaycı yaklaşmak yerine, Murat Hoca yanlış bilgi veriyorsun, ben araştırdım Domercant 1,8 Milyon Dolar değil ...... dolar alıyor demek daha doğru olmaz mıydı?

Diğer sorularına gelecek olursam, destekçi kuruluş sorunu zaman zaman benim de kafamı kurcalıyor. Sözleşmeyi düşük gösterip bütçe artırma sözü vererek ipleri ellerinde tutmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Zaten Ülker Fener´e Cafe Crown bize sponsor olurken şampiyonluk beklemek bana ütopik geliyor. Ülker ve federasyondaki çifte standart uygulamaları devam ederken Kunter gelirse değişecek tek şey seriler 3-0 bitmez de 3-1 biter.

Levent ÖKTENER' Alıntı:
bugün ayın kaçı pardon ? 25 imi de 2 gün önceki haber için yorum yapılmıycak..bu haberden sonra başka bi haber varmı ki açıklanan ve bizim bilmediğimiz..ben göremedim bi haber valla..e göremediğime göre bu haber hakkında yorum yapıcam..diğer olarak özyerafobi nedir ? bu mantıkla sendede özyerfili' mi var şimdi..işin kötü tarafı bu hastalık playofflarda süpürüle süpürüle bile geçmiyor..
6 Haziran tarihli haber "Murat Özyer Kalmalı mı" başlığında uzun uzadıya gündeme gelmiş. Her başlıkta Murat Özyer´i değerlendirirsek o zaman farklı konu başlıkları açmaya gerek yok. (Eren ne yazık ki herkes senin gibi iyi niyetli değil burada)

Ben Murat Özyer ile devam edilmesi taraftarıyım bu doğru ancak ben bazı arkadaşlar gibi Özyer kalmazsa maçlara gitmem vs demiyorum. Bu nedenle bende bir hastalık yok o yönden telaşlanman yersiz.

Ekleme: Özyerafobi: Özyer fobisi (korkusu) yazacaktım ama hastalık adı izlenimi vermiyordu.
Peki "Özyerfili" ne demek?

Ekleme: Özyerafobi: Özyer fobisi (korkusu) yazacaktım ama hastalık adı izlenimi vermiyordu.
Peki "Özyerfili" ne demek?

Özyerfili : özyer sevgisi.. latince pihilia ( sevgi, hoşlanma)..

Ben Murat Özyer ile devam edilmesi taraftarıyım bu doğru ancak ben bazı arkadaşlar gibi Özyer kalmazsa maçlara gitmem vs demiyorum. Bu nedenle bende bir hastalık yok o yönden telaşlanman yersiz.

bende edilmemesi taraftarıyım..seneye kalırsa şampiyonluk hikaye olur dedim sadece..Özyer kalırsa maçlara da gitmem demedim..bu yüzden böyle bi hastalık taşımıyorum heralde senin raporlarına göre telaşlanmana gerek kalmadı seninde..

Şu bilinsin ki bu yıl erkek basketbol takımına geçen yıldan daha fazla yatırım yapılacak ..

Canımı sıkan şey yine biraz gecikmemiz .. Demek ki özyerle anlaşacağız ki gecikme payını ordan kapatacaz ... alınacak oyuncularda bellidir ..

TED Kolej'den Nezih Ozbakır ve Oyak'tan Evren Buker de dusunulebilir. İkisi de yetenekli oyuncular. Burun kıvıranlar cıkar ama Cuneyt Huseyin ve Tufan dısındaki oyuncularımız sıradan saydıgım isimlerden pek bir farkları yok. Yabancılarımızda verimliydi ama ust duzey bir tane bile yabancımız yok. Ksk'nin var hem de her sene...

Cevher'i bjk'nin bırakacagını sanmam. Onur ve Kaya'dan sonra 3. uzunlarını da vermezler. Bjk'nin hedef kucultmesinden bahsediyoruz da Kerem Tunceri ve Asım Pars'a teklif yaptıkları her yerde yazıldı. Bizim teklif bile yapmadıgımız (Asım ve Kerem) oyuncularla ilgilendiklerine gore hedef kucultmusler gibi durmuyorlar. Erkan Veyseloglu yerine Omer Unver'i tercih etmenin neresi kuculme? Onur Aydın icin de oyle... Cemal'le Fatih'i bıraksak, Erdem'in yerine Mutlu Murat'ın yerine sozgelimi Evren'i alsak hedef mi kucultmus olacagız? Erkan da Onur da tıpkı Erdem ve Murat gibi takımlarının rotasyon oyuncularıdır.

Kaya'yı Huseyin'i kaybetmek kuculme anlamına gelir. Kaya'yı da bjk bırakmadı, bizde olsaydı bizden de ayrılması muhtemeldi. Rus takımları isterken gscc'de ya da bjkct'de tutman cok zor. Sinan icin de aynı seyler gecerli. Sozlesmesi biten oyuncularımızdan birini Efes almak isteseydi alırdı. Buradan bjk'nin hedef kuculttugu cıkmaz, iyi oyunculara sahip oldugu, bu yuzden de onları elde tutmakta zorlandıgı sonucu cıkar. Keske bizimde oyuncularımızın pesinde Efes tt fulker ve rus takımları olsa, ceyrek finalde elenmezdik.

Shumpert'ı elde tutmak zor B.Johnsen'ı tutmaya benzemez. En iyi oyuncumuz dedigimiz Gaines bakalım nereye gidecek? Efes butun yabancılarını gonderirken, TT adam araken nedense akıllarına hiç Gaines Dee vb. gelmiyor. Bunları niye soyledim cogu zaman kadro, koc ve organizasyon kalitemizi unutuyoruz. Haddimizi bilmek anlamında kullanmıyorum, hedeflerle organizasyonunuz arasında paralellilk olmalı...

Arkadaşlar Kaya Peker ve Kerem Tunçeri ile bizimde ilgilendiğimizi düşünüyorum!

Hele bir hoca işi netleşsin, sonrası çorap söküğü gibi gelecektir :) :) :)

Kerem Gönlüm'e ise Önder Çiçekoğlu transfer teklifi yapmıştı hala cevap bekliyoruz 8) 8)

Bu sezonda geçen sezon gibi geç tranferlere başlanıcak zaten kadromuza güc katacak Türk oyuncu kalmadı gibi (Kaya, Kerem Gönlüm ve Kerem Tunceri hariç ). Geçen sezon hiç olmazsa Cüneyt Erden ve Hüseyin Beşok alınmıştı bu sene böle kaliteli Türk oyuncuda alamıyacağız. Yani yine çeyrek finalden ötesi karanlık neyse herşeye rağmen desteklemeye devam.
Bu arada Onur ben Murat Hoca kalırsa maçlara gelmem demedim. Halil Üner ile play out oynadığımız sezonda Koskoca A.İpekçi Spor Salonunda 500- 600 seyirci toplanıyordu biz o zamanda bu yoldaydık isimlere değil RENKLERE AŞIĞIZ.

El Amin yeniden Ukrayna'da
BEKO Basketbol Ligi'nde Türk Telekom'un final oynamasında en büyük pay sahiplerinden biri olan Khalid El Amin, Ukrayna'ya geri döndü. ABD'li oyun kurucu, eski takımı Azovmash ile 2 yıllık anlaşma sağladı.

NTVSPOR
Güncelleme: 13:09 TSİ 9 Haziran 2008 Pazartesi

Bu yıl Türk Telekom ile Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan ve Ankara ekibini BEKO Basketbol Ligi'nde de finale taşıyan Khalid El Amin, bir önceki sezon formasını giydiği Ukrayna ekibi Azovmash Mariupol'e geri döndü.

Azovmash ile 2 yıllığına anlaşan El Amin, bu yıl Türk Telekom forması ile çıktığı 40 Beko Basketbol Ligi maçında 17.9 sayı, 4.5 asist ve 3.1 ribaunt, ULEB Kupası'nda da 12 maçta 19.7 sayı 3.6 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

Türk Telekom'un 36 yıl sonra Türkiye Kupası'nı da Ankara'ya getirmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olan El Amin'in bir süredir Ukrayna'ya geri döneceği konuşuluyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...