2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onur Karakuzu' Alıntı:
ya şu transferleri lütfen kolay iş zannetmesin kimse oyuncuların kaprisleri vb bi ton şeyiyle uğraşmak zorundalar lütfen yapmayın biraz daha dikkatli ve sabırlı olalım

Bu kadar kapriste cok fazla kobe'yi ikna etmeye calısmıyoruz.Orta sınıf bir oyuncu alacagız ortalama.Ne iknası ne kaprisi ?

Onur Karakuzu' Alıntı:
ya şu transferleri lütfen kolay iş zannetmesin kimse oyuncuların kaprisleri vb bi ton şeyiyle uğraşmak zorundalar lütfen yapmayın biraz daha dikkatli ve sabırlı olalım

Hocam hayırdır 4 aydan beri neyin kaprisi ?

Kobe veya Lebron gelmiyor.

Harbi ilginçlik yani şu yorumlara bakıyorumda gün geçtikçe milletin basketbol anlayışı, bakış açısı filan değişiyor. Gidilen yol, yol değil.

Gökce Başaran' Alıntı:
Harbi ilginçlik yani şu yorumlara bakıyorumda gün geçtikçe milletin basketbol anlayışı, bakış açısı filan değişiyor. Gidilen yol, yol değil.

Artık kimsenin tahammülü kalmadı hiçbirşeye her ne kadar başarıya endeskli taraftarlar olmasakta yanlıs yönetiliyorsan insanıda çileden cıkarırsın.E o zamanda normal olarak 1001 çeşit ayrı ses duyarsın.Gidilen yolu bizlerin yorumları degil kendilerinin yanlısları doguruyor.

Tolga onların gittiği yol, yol değil ama bu yorumlarda yol değil. Hayır geçen sene de bu zamanda gene aynı yakınmalar vardı. Her sene aynı şeyler oluyor oturup isyan etmeye lüzum yok. Her kulüp bunu yaşşıyor. Efes Kasun sakatlandı yerine adam bulamadı, buldu mu? Fener Giricek'ten yararlanamıyor yerine adam bulamadı. Buldu mu? Bellli bir maddi güçten öte sezon ortasında adam bulmak kolay iş değil. He bunda yanlış transfer politikası elbette var. Ama gher sene ve her takımın neredeyse yaşadığı sorun olduğu için ve her senede böyle devam edeceği için, durmadan ortaya sıkkınlığın koyulması bayıcı ve gereksiz bir durum. adamlar elbet uğraşıyorlardır gerektiğinde açıklamayı yaparlar. Yöneticilik, transfer heralde pek basit bir iş olmasa gerek.

Evet sende haklısın kimse isteyerek birşeyleri yapmıyor.Herkes takımın iyiligi için ugrasıyor bu kacınılmaz.Fakat efes'te kasun fener'de giricek bizde bir elin 5 parmagı yok.Yani bizimkisi biraz daha acileyet gerektiren bir durum.O zaman transfer yapmayacagız desinler veya kısa vadede vaatler de bulunmasınlar.Bende transfer de transfer diye tutturmuyorum.Onlar da haklı hemen bütce yaratmak oyuncularla anlasmak kolay iş degil.İşte zaten ortasını bulamıyoruz bir türlü sorunlar buradan cıkıyor.

dün Nejat Sayman Sky Türk'de söyledi. Koray hoca'nin transfer konusunda acelesi yokmus. en iyi oyuncuyu alabilmek icin bekliyorlarmis. yani acele yok su anda.

ilginç bekleyelim ya çok ama çok süper bir kadromuz var ya çok süper ynuyoruz ya hiç eksiğimiz yok ya bekleyelim en iiyisini bekliyomuşuz ha geleni göreceğiz bakalım

Malik Dixon takımındaki maddi problemler sebebiyle takımından ayrılmak üzereymiş.Eğer Atkins in problemi ciddiyse ve başımıza sonradan iş açacaksa atkins yerine malik dixon ı düşünebiliriz

Can Akan' Alıntı:
Malik Dixon takımındaki maddi problemler sebebiyle takımından ayrılmak üzereymiş.Eğer Atkins in problemi ciddiyse ve başımıza sonradan iş açacaksa atkins yerine malik dixon ı düşünebiliriz

Can abi üzere değil zaten ayrılmış.Ancak oda gelirse elinde top tutmayı seven bu kadar oyuncu ... Guro,Hüseyin,Graves,Malik ?

Basketbol Şubemizdeki belirsizlik beni kanser edecek.Adeleke Galatasaray'da diyor birçok hatırı sayılır haber kuruluşu resmi sitede böyle bir haber çıkmadığı gibi yalanlamada yok.En azından resmi sitede olsun Her hafta ahmet dedehayır veya yetkili bir kişi basketbol takımlarımız hakkında bilgiler versin.Sakatlarımızın durumu nedir,transfer düşünülüyor mu ? Basketbol'a ilgi diyoruz ama ilgi diyenler ilgisiz kalıyor.Zizic gitti Galatasaray'dan değil mi resmi siteye girip takımımın kadrosuna bakıyorum Pivotumuz Zizic orada.Rashid Atkins'in bir fotoğrafı bile yok orada.Milojevic nerelerde sezonu kapadıysa söylesinlerde haberimiz olsun.Bu kadar belirsizlik ortamı içinde kimse başarı beklentisi içine girmesin lütfen.İlk kez eleştiriyorum çok desteklediğim ve saygı duyduğum şube kaptanımız Ahmet Dedehayır'ı.Cevabını istediğim sorular var.
1-Erkek Basketbol Takımımıza Transfer Yapılacak Mı ?
2-Zizic konusunda net bir cevap ?
3-Milojevic'in sakatlığı ne derecede ?
4-Bayan Basketbol Takımımızın yeni antrenör'ü ne zaman belli olacak ?

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Basketbol Şubemizdeki belirsizlik beni kanser edecek.Adeleke Galatasaray'da diyor birçok hatırı sayılır haber kuruluşu resmi sitede böyle bir haber çıkmadığı gibi yalanlamada yok.En azından resmi sitede olsun Her hafta ahmet dedehayır veya yetkili bir kişi basketbol takımlarımız hakkında bilgiler versin.Sakatlarımızın durumu nedir,transfer düşünülüyor mu ? Basketbol'a ilgi diyoruz ama ilgi diyenler ilgisiz kalıyor.Zizic gitti Galatasaray'dan değil mi resmi siteye girip takımımın kadrosuna bakıyorum Pivotumuz Zizic orada.Rashid Atkins'in bir fotoğrafı bile yok orada.Milojevic nerelerde sezonu kapadıysa söylesinlerde haberimiz olsun.Bu kadar belirsizlik ortamı içinde kimse başarı beklentisi içine girmesin lütfen.İlk kez eleştiriyorum çok desteklediğim ve saygı duyduğum şube kaptanımız Ahmet Dedehayır'ı.Cevabını istediğim sorular var.
1-Erkek Basketbol Takımımıza Transfer Yapılacak Mı ?
2-Zizic konusunda net bir cevap ?
3-Milojevic'in sakatlığı ne derecede ?
4-Bayan Basketbol Takımımızın yeni antrenör'ü ne zaman belli olacak ?

Bayram abi ben tek bir soruna cevap vereyim.Milojevic bugün idmanlara başlayacakmış takımla birlikte.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Dixon bizde oynayacak seviyede bir oyuncu değildir...
Fitch bile Kepez'de gözleri biraz açalım lütfen...
Alperen Kardeşim!!
çok düz mantıkla hareket ediyosun
Fitchin Kepez de oynamasının sebebi Galatasarayda oynayacak düzeyde olamamasından değil.Halil Üner ve Kepezin başarılı transfer politikasının bir sonucudur.Fitchte bizim takımda bu takımda çok rahat oynar Traktör de bu takımda çok rahat oynar.Traktöründe Fitchinde şu an Kepezde olması Halil Ünerin ve Kepezin başarısıdır

Malik Dixon a gelecek olursak Malik Dixon Bu takımda çok rahat oynar Rashid Atkinsten de savunma hariç her anlamda bir level üstte bir oyuncudur.Malik Dixon.Malik Dixon ın gelmesinin tek dezavantajı savunma yapmayı sevmeyen yapısının takım savunmasını aksatabilme ihtimalidir.Ama bu da sadece bir ihtimaldir.

Bir de bir çok genç arkadaşım bazı saçma sapan inanışlara bazı saçma sapan önyargıların içinde kalıyorlar.Bizim takımımınızdan puan cetveli olarak altta olan bir takımın oyuncusu bizde oynayamaz gibi bir düşünce kabul edilemez ve bu düşünce çok sığ bir bakış açısının ürünüdür
Mersin bşb den Lofton(kendisini sene başında da çok önerdim) ve Mccaleb ta çok rahat bu takımda oynayabilirler daha öncede söylediğim gibi bu transferler o takımların teknik ekiplerinin yani mersin için Ahmet Kandermirin başarısıdır.Aynı şekilde banvitten lance williams ki kendisini geçen seneki bosna macerasında dan beri sıkı olarak takip etmekteyim ve onu da bu takım için sene başında burada çok önerdim ve Lance Williams şu an takımımızın aradığı kandır

Son Söz iyi transfer yapmak için çok paradan çok bütçeden ziyade iyi bir oyuncu takibi yapabilen bir antrenör ve iyi bir scout ekibi gereklidir.Milyon dolarlar verilerek alınan bir çok oyuncu 150 200 bin dolarlık oyuncular kadar katkı vermez çoğu zaman.Çok para vererek oyuncu almak kolaya kaçmaktır riskten korkmaktır ama 150 200 bin dolara ncaa den veya alt liglerden keşfederek aldığın oyuncular benim için milyon dolarlar verilen oyunculardan çok daha anlamlıdır.Çünkü onları antrenör olarak sen alırsın ve bundan sonra gelişimini takip edersin ve gururlandıkça gururlanırsın bunlar bir zamanlar benim öğrencilerimdi dersin.Bu kıvancı da ligimizde en çok yaşayan antrenörlerden biridir Ahmet Kandermir.Geçen sene ncaa den aldığı genç adamlardan Gary Neal şu an benetton da Quinton Hosley şu an Real Madrid de Sean Marshall ise şu an Ariste.Eminim ki Ahmet Kandemirin bu genç çocukları her gördüğünde göğsü kabarmaktadır

Alperen Kaplan' Alıntı:
Dixon bizde oynayacak seviyede bir oyuncu değildir...

Hani şu geçen yıl Maccabi'yi geçip bir ilki başaran İsrail Ligi Şampiyon takımın 1 numarası olan Malik Dixon için mi söylüyorsun bunları? Malik bu takım için biçilmiş bir oyuncudur. Sadece atmaz attırır, oyunun ölümcül yerlerinde top kullanır ve oldukça tecrübeli bir oyuncudur.

Oyuncuları oynadığı takıma küçük takımlara göre (Fitch) benzetmen için söylüyorum son derece yanlış bir tutum. Karakter, uyum ve takımdaşlık ile yoğrulmuş veya yoğrulmamış bir oyuncu buralarda da oynar NBA'de de.

Şampiyonluk yaşamış bir Guard her zaman bu takımda oynayacak seviyededir heleki bu Malik gibi bir eleman ise gözükapalı sahaya sürülür.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":1bm08rpu]Dixon bizde oynayacak seviyede bir oyuncu değildir...
Alperen Kardeşim!!
çok düz mantıkla hareket ediyosun
Fitchin Kepez de oynamasının sebebi Galatasarayda oynayacak düzeyde olamamasından değil.Halil Üner ve Kepezin başarılı transfer politikasının bir sonucudur.Fitchte bizim takımda bu takımda çok rahat oynar Traktör de bu takımda çok rahat oynar.Traktöründe Fitchinde şu an Kepezde olması Halil Ünerin ve Kepezin başarısıdır

Malik Dixon a gelecek olursak Malik Dixon Bu takımda çok rahat oynar Rashid Atkinsten de savunma hariç her anlamda bir level üstte bir oyuncudur.Malik Dixon.Malik Dixon ın gelmesinin tek dezavantajı savunma yapmayı sevmeyen yapısının takım savunmasını aksatabilme ihtimalidir.Ama bu da sadece bir ihtimaldir.

Bir de bir çok genç arkadaşım bazı saçma sapan inanışlara bazı saçma sapan önyargıların içinde kalıyorlar.Bizim takımımınızdan puan cetveli olarak altta olan bir takımın oyuncusu bizde oynayamaz gibi bir düşünce kabul edilemez ve bu düşünce çok sığ bir bakış açısının ürünüdür
Mersin bşb den Lofton(kendisini sene başında da çok önerdim) ve Mccaleb ta çok rahat bu takımda oynayabilirler daha öncede söylediğim gibi bu transferler o takımların teknik ekiplerinin yani mersin için Ahmet Kandermirin başarısıdır.Aynı şekilde banvitten lance williams ki kendisini geçen seneki bosna macerasında dan beri sıkı olarak takip etmekteyim ve onu da bu takım için sene başında burada çok önerdim ve Lance Williams şu an takımımızın aradığı kandır

Son Söz iyi transfer yapmak için çok paradan çok bütçeden ziyade iyi bir oyuncu takibi yapabilen bir antrenör ve iyi bir scout ekibi gereklidir.Milyon dolarlar verilerek alınan bir çok oyuncu 150 200 bin dolarlık oyuncular kadar katkı vermez çoğu zaman.Çok para vererek oyuncu almak kolaya kaçmaktır riskten korkmaktır ama 150 200 bin dolara ncaa den veya alt liglerden keşfederek aldığın oyuncular benim için milyon dolarlar verilen oyunculardan çok daha anlamlıdır.Çünkü onları antrenör olarak sen alırsın ve bundan sonra gelişimini takip edersin ve gururlandıkça gururlanırsın bunlar bir zamanlar benim öğrencilerimdi dersin.Bu kıvancı da ligimizde en çok yaşayan antrenörlerden biridir Ahmet Kandermir.Geçen sene ncaa den aldığı genç adamlardan Gary Neal şu an benetton da Quinton Hosley şu an Real Madrid de Sean Marshall ise şu an Ariste.Eminim ki Ahmet Kandemirin bu genç çocukları her gördüğünde göğsü kabarmaktadır[/quote:1bm08rpu]

Çok uzun bir yazı yazmıştım,bilgisayara birşey oldu silindi yazının sonunda...

Ana hatlarıyla:
1-) Önemli bir kısmına katılıyorum abi yazının...
2-)Fitch gibi oyuncuların problemleri yetenekle ilgili değildir,böyle birşeyi iddia edeni de Allah taş eder zaten. Bu yetenekle EL'de olmamaları mental problemlerini ortaya koymaktadır.
3-)Ahmet Kandemir,Lofton,Neal meselesi farklı bir meseledir. O oyuncular en baştan büyük takımlara gelseydi,şimdi kesinlikle bu seviyede olamazlardı,haksız mıyım? Örneğin Ekene Ibekwe sadece 65.000 dolara oynuyor. Ligi kasıp kavuruyor ayrıca.. Ama direk GS'ye gelse bu seviyede olabilir miydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...