2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eren Sadıç' Alıntı:
Yalçın dümer'in bugünki fanatikteki yazısı
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Defau ... uthorid=72

Murat Özyer

11.6.2008

Murat Özyer, Galatasaray?ın basketbolda 2 senedir başında bulunan isim. Şimdi gönderilmek isteniyor. Olabilir, hiç kimse kulübün tapulu malı değildir. Ama Özyer, bakalım bugüne kadar neler yapmış, kararı siz verin.
Galatasaray?a ayak bastığı yıl, sorunlu oyuncu Gerald Fitch?e rağmen sezonu ilk dörtte bitirdi. İkinci sene bütün rakiplerini en az bir defa yenip, üstelik 10 senedir vize alamayan Galatasaray?ı Avrupa arenasına sokup, ULEB denen zorlu turnavada Final-Four oynattı. Eğer sezon başında istediği oyuncuları alabilseydi, kupayı alması bile işten değildi. Fakat Galatasaray?ın basketbolda Edirne dışındaki vizyonsuzluğu bütün planları alt-üst etmişti. Tam işler yoluna girmiş, gelecek sezon için kollar sıvanmışti ki, bu sefer de Tuğrul Demir ortaya çıktı. Bu büyüğümüz asla Murat hocayı istemiyormuş. Hatta Adnan Polat?a, ?Murat?ı göndermezseniz, olayı Genel Kurul?a taşırım? demiş. Bu arada günah almayalım, Özyer?in arkasında duran tek kişi; Adnan Polat. Tuğrul Bey?i yakından tanırsınız... Basket takımının Play-Out?la kümede kaldığı en başarısız dönemde çalışan üstat. Hani bir maçta hakeme yumruk atmıştı!
İşte bu duayenimizin baskısı sonucu, Ahmet Dedehayır iki gün önce, Aydın Örs?e gidip, ?Bizi çalıştır? ricasında bulunmuş. Örs?ün söylediği açık ve net: ?Murat, Türkiye?nin en yetenekli ve çalışkan coachu. Ona destek olursanız, başarısız olmanıza imkân yok. Beni unutun!? Üstelik sponsor firma Ülker, Murat kalırsa 7 milyon, giderse 3.5 milyon Euro?luk bütçe ayırmış.
İşte böyle... Adnan Polat, saçma baskılara dayanabilecek mi, yoksa istikrar ve başarıdan mı yana olacak? Yigit Şardan?ı yakında şubenin başına getirecek olan Adnan Başkan, kararını çoktan vererek, statükoculara tokadı yapıştırmış. Bir tokat da, cuma günü, ?Murat hocayla devam? diyecek Şardan?dan. Bekliyoruz...

Sabah Fanatik gazetesinde okuduğum bir haber bu. Yazının en ilginç yanı Murat Özyer kalırsa 7 milyon Euro giderse 3.5 milyon Euro vercekmiş Ülker. Ymnetimin 7 milyon Nurat Hocaya değil 7 milyon Euro ya evet diyeceğini düşünüyorum hem bu saatten sonra Murat Özyerden başka bi koç gelirse ne kadar faydalı olur istediği Türk oyuncuların ne kadarı alınabilir ki piyasada oyuncu kalmadı gibi. Ayrıca Yiğit Şardan'ın şube başına gelmesine sevindim ama Ahmet Dedehayıra ne olcak anlamadım
Bu yazı bile herşeyin kanıtıdır. Forumdan biri yazmıyor bunu, basın camiasından biri yazıyor. Yorumları merakla beklemekteyim...

Not: Herşey Özyer ile güllük gülüştanlık gösterilip, diğer kişiler ile berbat gösterilmesine de kanacak insanlara acırım.

Yiğit Şardan'ın Basketbol şubesinin geçeceği doğrudur daha önce de bu dile getirilmişti,Adnan Polat bu konude Y.Şardan'a güveniyo,Ülkerinde Murat hocayı getirdiğini bilyoruz bütçeyi de ona göre ayarlamaları beni hiç şaşırtmadı malasef acı gerçek bu,bakalım cuma günü neler olacak bekleyip görecez...

Arkadaşlar; Öncelikle bu kadar umutsuz olmayalım diyorum, basketbol şubemiz son 3 senedir hep üzerine koyuyor böyle bir gerçeklik var, bu senede bu adımlar devam edecek diye düşünüyorum.

Şuan GS yönetim kurulunun gelecek sezona dair planlarını bilmiyoruz, aslında bu bir yönetim başarısızlığı keşke yönetim taraftarı sürekli bilgilendirse ama malesef herşey kapalı kapılar ardında oluyor, bilgi sahibi olamadığımız için bizleri umutsuz bir bekleyişe itiyor.

Fakat ben gelecek sezonla ilgili olarak daha büyük hedeflerimiz olacağına inanıyorum, koç meselesi çözüldükten sonra transfer çalışmalarının hız kazanacağını, vede diğer konuların netleşeceğine inanıyorum.

Yerli transferi konusunda ise girişimler yapılıyor diye biliyoruz ama Kaya ve Kerem.T bu oyuncuları bitirmek bizim için çok önemli, bu 2 oyuncu için şartlarımızın zorlanması gerektiğine inanıyorum, yabancı transferlerinin ise daha kolay yapılacağı aşikar.

1-Cüneyt-Kerem.T(belki 1-2- oynayabilen bir iyi bir guard daha)
2-Tufan-Hite-Murat
3-Erdem-Yabancı
4-Gaines-Yabancı
5-Yabancı-Hüseyin-Kaya.P

Böyle bir kadro bence çok büyük hedefleri yakalayacaktır, yöneticilerimiz Yiğit Şardan ve Ahmet Dedehayır'dan bir an önce bizi umutlandıracak hamleleri yapmasını bekliyoruz.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar; Öncelikle bu kadar umutsuz olmayalım diyorum, basketbol şubemiz son 3 senedir hep üzerine koyuyor böyle bir gerçeklik var, bu senede bu adımlar devam edecek diye düşünüyorum.

Şuan GS yönetim kurulunun gelecek sezona dair planlarını bilmiyoruz, aslında bu bir yönetim başarısızlığı keşke yönetim taraftarı sürekli bilgilendirse ama malesef herşey kapalı kapılar ardında oluyor, bilgi sahibi olamadığımız için bizleri umutsuz bir bekleyişe itiyor.

Fakat ben gelecek sezonla ilgili olarak daha büyük hedeflerimiz olacağına inanıyorum, koç meselesi çözüldükten sonra transfer çalışmalarının hız kazanacağını, vede diğer konuların netleşeceğine inanıyorum.

Yerli transferi konusunda ise girişimler yapılıyor diye biliyoruz ama Kaya ve Kerem.T bu oyuncuları bitirmek bizim için çok önemli, bu 2 oyuncu için şartlarımızın zorlanması gerektiğine inanıyorum, yabancı transferlerinin ise daha kolay yapılacağı aşikar.

1-Cüneyt-Kerem.T(belki 1-2- oynayabilen bir iyi bir guard daha)
2-Tufan-Hite-Murat
3-Erdem-Yabancı
4-Gaines-Yabancı
5-Yabancı-Hüseyin-Kaya.P

Böyle bir kadro bence çok büyük hedefleri yakalayacaktır, yöneticilerimiz Yiğit Şardan ve Ahmet Dedehayır'dan bir an önce bizi umutlandıracak hamleleri yapmasını bekliyoruz.

Abi umut fakirin yongası imiş atı alan üsküdarı geciyor bizim hocamız yok he deselerki cıkıp murat özyerdir tamam dicem yapsın transferleri ama hocamız bellı degil acıklanmamıs komedı vallahi komedi

Biz burda neden nicin olucakmı diye düsünüyoruz hala böle acemice gönül işi ile takım yönetiyoruz dünyada tekizdir bjk bile nasıl bir yol cizeceklerını belirlerdiler biraz daha takımı kücültmeye gidiyolar biz nerdeyiz hangi yolldayız burdaki bir avuc insan kimi iyi yöndeyiz kimi kötü yöndeyiz demekle birbirimizi yiyoruz vallahi bu basketbol subesınde ne olup bittgini anlamıs degilım

Kerem veya Kaya gelmedikten sonra 3.5-4m$ harcasak da 5. oluruz 2m$ da.

Diger taraftan son iki yıldır 2.sınıf yerli oyucular arasından iyi secimler yapmadıgımızı dusunuyorum. Tolga, Murat, Tufan, Fatih, Cemal, Erdem, Mithat arasından bir tek Tufan cıktı gorev adamı olarak hadi Erdem'i de sayalım. Dogru secimlerle ikinci sınıf oyunculardan takım kimyası yuksek bir takım cıkarbilirdik olmadı. Zaten Murat hocanın elestirilen taraflarından biri oyuncu secimleri gerek yerli gerek yabancı. Her yıl 6-7 yabancı geldi 3 unden ancak faydalanabildik. Sezon arası yapılan secimler Denham ve Britton fayda saglamadı. Ozellikle ilk yıl pota altında bir tek Graves varken gidip ne sutor ne skorer olan Denham'ı tercih etmek. Charleroi maclarında Riddick, Badalona macında Moiso, ligimizde iyi uzunlara karsı da zorlandıgımız acıkken... Yine ne sutor ne skorer olan Britton'ı almak. Uzun ya da sutor-net skorer acıgı varken hicbir konuda sivrilmeyen ortalama yabancı secimleri, sezon arası vites atma sansımızı da heba etti. Umarım daha dikkatli secimler yapılır.

Kaya da Kerem de gelmedi, b planı Cevher'i kesinlikle almalıyız ve Telekom'dan bir yerli oyuncu alabiliriz almalıyız.

Gelirlerse,
Pg Kerem Cuneyt
Sg Hite Murat Tufan
Sf Erdem Yabancı
Pf Yabancı(sutor salyers owens gibi) gaines (dudley vb atletik atla zıpla tarzı)
C Huseyin Kaya Yerli uzun(Fatih Nezih xxx-mumkunse 100bin$'ı gecmesin)

Cemal'i kesinlikle kiralamalıyız. Bu cocuk bir 20-25 mac oynamalı, gelisip gelisemeyecegini test etmeli.

Volkan; Bilmiyoruz sorunda burada haklısın ama biraz bekleyelim, yönetimin yatırım yapmama gibi bir lüksü olamaz artık basketbola, çünkü basketbol son yıllarda çok büyük kitlelere ulaşmaya başladı.

FB ile oynanan final serisi bile günlerce gündeme oturdu, hem bizim için hemde karşı taraf için çok fazla önem verildi, medyada geniş yer buldu, erkek takımımızada çok büyük ilgi gösterildi geçen sene, final 8 resmen gündeme oturdu, tvler gazeteler geniş yer verdiler, kısaca basketbolun raitingleri artıyorken, sponsor ve tv gelirleri artıyorken, ben bizim küçüleceğimizi zannetmiyorum.

Küçülüp küçülmeyeceğimizi anlamak için bayan takımımıza yapılan transferlere bakmak bile yeterli, çoğu TBL takımının harcadığı bütçeyi biz bayan takımına harcadık, şayet bir küçülme düşüncemiz olsaydı bundan en çok bayan takımımız etkilenirdi.

M.Hoca yerine A.Örs'e teklif yapmak bile aslında yönetimin küçük düşünmediğini gösteriyor( FB Lİ A.Örs'ü istemiyorum yanlış anlaşılmasın ama büyük bir koç olduğuda gerçek).

Şuan yerli oyuncular ile görüşmeler yapılıyor zaten, yani Hocanın belli olması beklenmiyor, umarım az sayıdaki kaliteli yerli oyuncuları kadromuza katıp, isabetli yabancılarlada takviyeler yapıp güzel bir sezon geçireceğiz!

Daha önce yazılanlara katılıyorum. Kaya ve Kerem alınırsa tecrübeli oyuncu sayımız da artacak yerli kalitemiz de. Böylece yabancıların 2'si ucuz olsa bile hedefe ulaşabiliriz. Ama en azından Kaya'nın kesin transfer edilmesi gerekir ki insanların umutsuzluğu ortadan kalksın.

Kaya ile Kerem gelicekse 5 yerine 4 yabancıdan yanayım bizim hedefimiz tbl zaten gecen senede uleb cup bizi birazda hedeften uzaklastıran durum oldu bence avrupadan önce su hasret oldugumuz tbl sampiyonlugu gelsin ama öle bir gelsinki oyunumuzla gelsinde benim içimdeki süpeler olmasın

İcimdeki süpe bu senede murat hoca vede ülker sponsorlugunda kötü bir sene gecirirsek artık kimse farklı düsünmeden bazı seylerden vazgecer buda enbasta ülker vede murat hoca olur ülker bunun farkındadır eminim bu yüzden ellerinden geldigi kadarı ile bize final oynatamaya calısıcaklar nasıl other takıma ülker destegi diyoruz bu sene o destek bize olucaktır olmazsa kendileri kaybedicekler vede bence kaybetmeyi göze alıcaklarını sanmıyorum nedenmi zaten amac takım belli onların 2 senedir tbl de öle böle bir sekilde sampiyon oldular simdi 1 senelik abd lı oyuncularını türk yapıyolar :kop bol yabancı ile onların hedefi avrupa olucak bizim ise türkiye olucak biz aracız bize bir senelik basarı verip elimizden bir 5 sene alma gibi bir imkanları var ülker sponsorlukda sunu dıcekler bizle tbl sampiyonlugu geldı ulebde 4 final birde EL olayı olursa EL bile oynadınız diyip sponsorlugu yine alamaya calısıcaktır

Bunların olamaması için öle bir takım kurulmalıkı siena nasıl kurmus isimsiz oyuncularla nasıl takım olduklarını gördük .Bizde kuralım sahada macı kazanlım baska etkenler olmadan bende diyimki murat hocanın basarısı takımın basarısı eger biz kendimizi other takım taraftarından üstün görüyorsak onların nasıl sampiyon olduklarını burda dalga gecerek anlatıyorsak bizimde o sekilde sampiyon olmamız lazım eze eze iyi oynayarak sampiyon olmamız lazım !!!

bence biraz daha hızlanmaları gerekiyor. istediğimiz oyuncular biz onlarla anlaşana kadar başka takımlarla anlaşabilirler.kaya ve kerem mutlaka alınmalı bence ve de erdem le de boşuna sözleşme yapılmış adam bize katkı yapmıyor ancak oyuna girdimi iyi savunma yaptığıda doğrudur.ona bu sezon bence hakettiği süre ya verilmeli yada boşuna sözleşme uzatılmamalıydı.inşallah hakettiği gibi oynayıp elinden geleni yapar.

bence kadro şöyle olmalı

point guard: Kerem TUNÇERİ , Cüneyt ERDEN
shooting guard: Robert HİTE(yada onun gibi atletik vs. bir yabancı) , Tufan ERSÖZ , Murat KAYA
shooting forward: Henry DOMERCANT(onun tarzındada olabilir.) , Cenk AKYOL , Erdem TÜRETKEN
power forward: Charlies GAİNES , Kaya PEKER
power forward ve center(ikisindede oynayan): TÜRK bir oyuncu (Oğuz SAVAŞ olabilir)
center: Hüseyin BEŞOK , Predrag DROBNJAK

ilk 5
kerem tunçeri
robert hite
henry domercant
charlies gaines
hüseyin beşok

eğer bu kadroyu kurabilirsek bizi kimse tutamaz suanda yazdığım isimler ilgilenilen isimler zaten domercant ve hite nin tarzı oyuncular alınabilir bence onlarn yerine

erdem türetken de çıkarsa 12 kişi oluyor.

Murat Şimşek' Alıntı:
[quote="Sedat Unal":4rjhp326]oyun kurucu icin Abrey Reese yada Kevin Braswell bence dee'den daha iyi iş yapar öyle değilmi?

Sedat okadar da değil pardon ama Dee nba de draft edilmiş NCAA lerde de final oynamış bi guar pardon ama hernekadar bu sezon istediğimiz performansı veremesede o kadar da değil...[/quote:4rjhp326]

bende abrey Reese dee 'den daha iyi bi oyuncu tecrübeside cabası

Hosley ve Bell Efes Pilsen'de

Efes Pilsen bu sezon yaşadığı hayal kırıklığını gidermek için transfere erken başladı. Takımın başına Ergin Ataman'ı getiren ve Karşıyaka'nın süper ABD'lisi Quinton Hosley'i renklerine bağlayan Efes bombayı Charlie Bell ile patlattı.

NBA takımlarından Milwaukee Bucks'ta forma giyen 1.91'lik Bell sezonu 7.6 sayı, 2.5 ribaund ve 3.1 asist ortalamaları ile tamamladı. 3 yıllık anlaşma yapılan Bell'in yıllık ücreti 2 milyon dolar.
kaynak:basketbolhaber

bu sitenin haberlerine guvenmiorm ama yinede paylasıyım istedim

Benim mesajımın üstündeki haber yalandır bunu belirteyim önce sonrasında..

Kaya Peker'i Allah aşkına almasınlar.. N'olur almasınlar. Ben takımın başında olsam bedava gelse almam Kaya'yı mesela. Ermal deseniz Kerem Gönlüm deseniz bile eyvallah ama Kaya Peker azcık sıkışınca saçmalayan boş bi adamdır bana göre.

Kerem Tunçeri müthiş faydalı olabilir, aldığım duyuma göre de GELECEKMİŞ zaten bize inşallah bi aksilik çıkmaz ve bu transferi yaparız.

Hite ve Gaines konusunda bi gitme durumu yok sanırım, bu çok sevindirici. Aman bu adamları elimizden kaçırmayalım, 2. senede ikisi de deli gibi oynayacak ben buna inanıyorum.

Bizim şu anda eksiklerimiz winner guard ve en önemlisi bir 5 numaradır.

Beklemeye devam ediyoruz. Gidip sezonun ortasında Denham Brown, Britton Johnsen falan getirmesinler bize. Şimdiden yapsınlar şu işleri.

Murat hocadan başkası da kamp falan beklemiyor gidip Avrupa'dan alıyor, sırpıdır bilmemnesidir. Litvanyalı oyuncu alsak fena mı olur ? Yahut Yunan ? Sırp ? Bu adamlar avrupa basketbolunu en iyi oynamayı bilen adamlar.

Gidip Kansas'tan Milwaukee'den Amerika'dan Kanada'nın bi ucundan adam getirip 1 sene takıma uyum sağlamasını beklemek yerine Avrupa tecrübesi olan bi Sırp ? Fena mı olur ? Drobnjak'ı tutup getirsek Kaya yerine ?

Panathinaikos niye acaba kamp kovalamak yerine gidip Fotsis'le Pekovic'i alıyor ? Merak ediyorum.. Transfer politikamız hep AYNI ve hep YANLIŞ. Bir yabancı 1-2 numara alıyoruz bkz. Mitchell Dee, Dixon, Fitch falan filan.. Sonra bunları bomba diye nitelendirip takımın gerisini çerez fındık fıstıkla dolduruyoruz.
Neyse bekliyoruz bakalım neler olacak. Yine sona kalan donakalır şekli yalan olmayız inşallah..

umarım kaya gelmez. beşiktaş ı nasıl karıştırdığını gördük. taraftarları forumlarda sövüyordu sürekli ..böyle adamlara ihtiyacımız yok. pota altımız harika bence. gelse ne yapacak kimi kesecek ? bu adamın gainess i kesmesine kimin gönlü razı ? olur başka yere çadır kursun mümkünse...

Söylendiği gibi bütün olanaklar zorlanıp Kaya ve Kerem'in ikisinden brini münkünse ikisini birden getirmeliyiz. eğer bu isimleri alabilirsek. Yabancı hakkımızdan 4 tane kullansakta olur. zaten 3+2 kuralından dolayı 5. yabancı gerekli katkıyı veremiyor diğer yabancıların üsresinede etki ediyor. Bu yüzden o 5. yabancının parası alınacak diğer oyunculara aktarılarak daha kaliteli isimler getirilebilir. Şu an için herşey Kaya-Kerem ikilisinden hangisini veya ikisini de alıp alamayacağımız...

dun soyledigim o isim asim pars cikti oda imzaladi. telekomun kadroya soyle bir goz atarsak
PG tutku - lider bir yabanci yada kerem dusunuluyor
SG serkan - muratcan - baris
SF haluk - bekir - mutlu
PF williams - wright
C asim - dudley - lang

adamlar cosmus !!! adanan polat bugun divanda seneye en ust sirada bitiren takim olmak icin calisiyoruz dedi.
not: hoca hakkinda bisey soyleycekti sanirsam bir anada duraksadi ve politik bir konusmayla gecistirdi basketbolu !!!

Mithat bey acil cevap!!!!

Lavrinovic, Javtokas, Domercant, Nando, Salyers, Pekovic, Sean Marshall transferlerinden haber bekliyoruz!!!
İmzalar ne zaman atılacak????

Teşekkürler!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...