2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İstatistiklere bakarak oyuncu bakmak ve bunun üstüne de scouting'imizi eleştirmek gerçekten sıkıcı bir hal almaya başladı. Scouting netten istatistik bakıp oyuncu almak değil.

bence bu konuşulan oyunculardan bizi en çok ateşleyecek ve taraftarları en çok coşturacak isim POP MENSAH BONSUH.

Bir ara geçen sene mutlu akü selçuk üniversitesinde oynayan WARREN CARTER ın da adı geçti.Bize Türkiye Liginde üçlük ve smaçlarıyla yardımcı olabilecek bir oyuncu.

Ayrıca guroviç cezasından dönünce İYİ BİR GUROVİÇ bizim için transferlerin en iyisi olur.

Kerem SEÇER' Alıntı:
İstatistiklere bakarak oyuncu bakmak ve bunun üstüne de scouting'imizi eleştirmek gerçekten sıkıcı bir hal almaya başladı. Scouting netten istatistik bakıp oyuncu almak değil.
Paolo Quinterosu ben gecen sezon zaragoza 2.ligdeyken tenerife ile oynadiklari maclar ve bu sezon 4 lig macini izledim.Inanilmaz bir oyuncu.Bunun gibi Ispanya ikinci liginde birinci liginde bir suru oyuncu var.Paolo iceri drivelari ile ve el ustunden kritik basketleri ile is yapan bir basketbolcu.
Bu arada bizim scouting ekibi yokki...Dun programda Murat Ozyer acikladi resmen.Nur Germen ile sabahlari internetten oyuncu bakmalar vs..Ne kadar profesyonel olmayan bir oyuncu secimi.Nur Germene su an sorsan Ispanya 2.liginde Italya serie-b de su oyuncu nedir ne ozelligi var vs..Daha Barcelonadaki oyunculari zor biliyor yasi geregi ismini telafuz edemiyor,en basitinden su sarisin adam vardi ya diyor sienada neydi ismi vs diyor.

Bir antrenorun vizyonunun genis olmasi lazim yanindaki scout ekibiyle birlikte bir cok oyuncudan haberlerinin olmasi lazım..Fransada Nando De Colo mesela 2 sene once cok sıradan bir oyuncu iken ve bu oyuncu benim dikkatimi cekmisken Murat Ozyerin niye aklına gelmedi cok sasiriyorum dogrusu!! Gidildi William Avery gibi sezon basinda isimler alındı 2 mac oynadi ayrıldı vs..

Yani Murat Ozyer,Galatasaray Basketbol Subesindeki Yetersizlikler diz boyu otesi.say say bitmez.

Emir Bey Galatasaray Basketbol Şubesi'nde nasıl transfer yapıldığını biliyorum zaten o programa da gerek olmadan.

Neyse sorun o değil de sene başından beri alakasız alakasız oyuncu önerileri yapıyorsunuz. Bir de üstüne anlamaz, etmez, bilmez diye insanlarla dalga geçiyorsunuz. Siz herşeyi çok iyi biliyorsunuz ama Point Guard öneriniz hakkında verdiğiniz bilgilerin Point Guard'larla alakası yok. Madem mükemmel bir scoutsunuz önce takımın neye ihtiyacı olduğunu ve oyun kurucunun neler yapması gerektiğini öğrenin. Önce basketbolu öğrenin kısacası.

Ama ben ilk fırsatta sevgili Mert Uyguç'a ve Koray Hoca'mıza teklifte bulunacağım. Mükemmel bir scout arkadaşımız, birinci ligler, ikinci ligler, Avrupa, Asya, Afrika her yeri, her oyuncuyu biliyor diye. Bu arkadaşı şubemizde işe alın lütfen, geleceğimiz onun ellerin diye.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Efes Pilsenli Kerem Gönlüm, hangi büyük takıma yeşil ışık yaktı.

Spormax'te yeni yayınlanmaya başlayan Basketbol Ailesi programının ilk konuğu olan Kerem Gönlüm ilginç açıklamalar yaptı.

Daha önce Avrupa'da basketbol oynamayı planladığını belirten Kerem sezon sonunda sözleşmesi sona ereceğinin altını çizerek, "Basketbolda seyirci çok önemli. Onlarla oynamak, onlarla beraber mücadele etmenin keyfi çok başka. Benim de sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Açıkçası bir kulüp takımında forma giymeyi çok istiyorum. Galatasaraylı olduğumu da herkes biliyor. Seyircisi olan bir takımda o coşkuyu yaşamayı düşünüyorum" diyerek Galatasaray Cafe Crown'a yeşil ışık yaktı.
kaynak : http://basketdergisi.com/haber_detay.asp?id=7566&tur=38

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
KEŞKE olsa.Kerem Gönlüm benim çok beğendiğim bir oyuncudur.Bu takıma her halükarda yarar sağlar.
Kişiliğini yakından bilen arkadaşlarım var gerçekten kişiliği, çalışma ahlakı ile çok çok iyi bir oyuncu.Bencede onun için bir değişiklik zamanı geldi.Onu kazandırırız umarım takıma.O da eminim Hüseyin gibi cücü gibi Galatasarayımız için yüreğini ortaya koyar...

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":13gfaf09]KEŞKE olsa.Kerem Gönlüm benim çok beğendiğim bir oyuncudur.Bu takıma her halükarda yarar sağlar.
Kişiliğini yakından bilen arkadaşlarım var gerçekten kişiliği, çalışma ahlakı ile çok çok iyi bir oyuncu.Bencede onun için bir değişiklik zamanı geldi.Onu kazandırırız umarım takıma.O da eminim Hüseyin gibi cücü gibi Galatasarayımız için yüreğini ortaya koyar...[/quote:13gfaf09]

Eren olası bir trasferde onun bir Hüseyin Beşok gibi takımın bel kemiği olmaması için hiç bir sebep yok.
Dediğin gibi değişim zamanı geldi onun için umarım bu fikirlerini değiştirmez ve bizde bu kez doğru olanı yapar onu takıma kazandırırız.

Gidin Kerem'in evine, bir yemek yiyin. Çocuğunu sevin, arada 2 kelimede gelecek sene için konuşun zaten iş hallolur. Bari bunu yapın. !

Direk gelmek istiyorum demiş Kerem. Helal olsun. Lütfen Galatasaraylı olan insanları şu kapıdan içeri sokun. Onların hırsları herşeye bedel !

Kerem'in Efes'te dahi ne kadar yürekli oynadığı ve takımı için herşeyi yaptığı ortada iken, taraftarı olduğu takımda neler yapabileceğini kestirmek zor değil. Kerem'in bir tek beni alın demediği kalmış. Umarım yöneticilerimiz gerekne önem ve gayreti gösterirler. Zira Kerem gibi Türk oyuncuları alarak yerli rotasyonumuzu rahatlatabiliriz. Kerem ve Hüseyin'in yanına iki kaliteli yabancı uzun ile önemli bir uzun rotasyonuna sahip oluruz.(Bu uzunlardan biri Milo olmalıdır kanımca)

Dedehayır forumda olan eleştirileri ciddiye alıyorsa umarım bunuda ciddiye alır, bir kenara yazar.Bunlara rağmen gelecek sene bizle olmazsa , yazık..!!

seneye

hüseyin-hakan köseoğlu-kerem-cücü-tufan-murat

graves-milo ve rashid tutulur performansına göre gurovicde tutulursa.....

ve şu sporsordan kurtulunur ise şampiyon gs...ve avrupada ciddi başarı olur.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Emir Bey Galatasaray Basketbol Şubesi'nde nasıl transfer yapıldığını biliyorum zaten o programa da gerek olmadan.

Neyse sorun o değil de sene başından beri alakasız alakasız oyuncu önerileri yapıyorsunuz. Bir de üstüne anlamaz, etmez, bilmez diye insanlarla dalga geçiyorsunuz. Siz herşeyi çok iyi biliyorsunuz ama Point Guard öneriniz hakkında verdiğiniz bilgilerin Point Guard'larla alakası yok. Madem mükemmel bir scoutsunuz önce takımın neye ihtiyacı olduğunu ve oyun kurucunun neler yapması gerektiğini öğrenin. Önce basketbolu öğrenin kısacası.

Ama ben ilk fırsatta sevgili Mert Uyguç'a ve Koray Hoca'mıza teklifte bulunacağım. Mükemmel bir scout arkadaşımız, birinci ligler, ikinci ligler, Avrupa, Asya, Afrika her yeri, her oyuncuyu biliyor diye. Bu arkadaşı şubemizde işe alın lütfen, geleceğimiz onun ellerin diye.

Ben takımın neye ihtiyaci var,cok iyi biliyorum.Point Guard ile ilgili verdigim fazla bir bilgi yok ki forumda.Genelde oyuncu tavsiyesinde bulunuyorum.:)))) Ilk firsatta boyle bir teklifte bulunursaniz gercekten Galatasaray camiasi adına cok hayirli bir is islemis olacaksiniz.Buna emin olabilirsiniz.Scouting ekibi demek Internetten oyuncu izlemek demek degildir.
Ayrica su ana kadar yazdiklarimdan basketbolu bilip bilmedigimi anlamak imkansız otesi!3 bilinmeyenli bir denklem kısacası.Ve her zamanda yerine,durumuna gore 3 bilinmeyenli birisi olmayı tercih ediyorum hayatta.O yuzden sunu biliyorum bilmiyorum deme ihtiyacina sahip degilim.Ama dedigim gibi Mert Uyguca boyle bir teklif goturebilirseniz emin olabilirsiniz ki olumlu bir hamle olacaktir!

Bir çok futbol maçında Kerem tribünde olur. Bir kaç kez konuştum kendisiyle, çok iyi bir insan. Umarım gerçekleşir bu transfer, resmen beni alın diyor.

Bu arada Gökçe Abi evine gidin konuşun demiş. Evi Fulya'da :) Konuşmaya gerek bile yok, o kadar iyi Galatasaraylı Kerem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...