2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
100 çok az kaldı daha resmi bir transfer haberi yok bence olmasıda zor transfer olması için koçumuzun belli olması koçumuzun belli olması içinde birleşme olayının kesinliğe kavuşması gerekmektedir.

BÜLENT PELİT' Alıntı:
83 sayfa yazılmış, henüz transferde somut bir adım yok. Birleşme masalından bahsediliyor. Bu bana hiç mantıklı gelmiyor. Şunu bilmeliyiz ki basketboldan anlamayan ve sevmeyen bir başkanımız var. Halen Fenerbahçenin hatasından kazandığımız futboldaki şampiyonluğun sarhoşluğundalar. Mevcut iktidar mantığıyla eldeki değerleri nasıl pazarlarız onların peşindeler. Şanslarına Arda ve birkaç futbolcu parladı onları elden çıkarmaya çalışıyorlar. Bırakın basketbolu daha futbola dahi doğru düzgün transfer yapmadılar. Üçüncü sınıf yabancıların peşinde dolaşıp duruyorlar. Carussca, Barusso, Bouzid örneğinde olduğu gibi. Bu resmen emeğini sahaya koyan Türk çocuklarına hakarettir. Kendi değerlerini görmezden gelmektir. Dolayısıyla basketbol onlara göre zurnanın son deliğinde. Ahmet Dedehayır, arada bir esip gürlüyor. O kadar. Gene idare edecek bir kadro kurarlar. Yani ilk beş altı da kalacak kadar. Çünkü bu iş vizyon meselesi. Her ne kadar sevmesekte, Aziz Yıldırımın tüm branşlardaki çabası gerçektende takımı adına takdire değer. Biz hala saat kaç muhabbeti, çıldırın çıldırın nakaratlarıyla avutuluyoruz. Adamlar dünya kulübü oldular. Pey sürdükleri futbolcular dünyanın kalbürüstü futbolcuları. Bizim markamızı kullanarak kendilerine birşey katacak değil, kendi değerlerini ortaya koyarak fayda sağlayacak yöneticilere ihtiyacımız var. Artık uyutulmaya bir son lütfen. Bu marka ulebe gider miyiz gidemez miyizi değil, nasıl euroligde şampiyon oluruz onu planlaması, düşünmesi lazım. Daha koç bile belli değil. İkinci sınıf yönetiliyoruz, yöneticilerimizi biraz silkinmeye çağırıyorum.
yönetim konusunda size katılıyorum futbol takımındaki yabancı oyuncuların katkıları neredeyse sıfıra yakındı bu sene için.
ahmet dedehayır kameralar karşında elinde purosuyla atıp kesiyor fakat iş icraata gelince sesi çıkmıyor nerede kaldı sezon öncesi vaatleri.
yönetim coach ve transfer konularını açıklığa kavuşturmalı ahmet dedehayır bir açıklama yapın lütfen belirsizlik herkesi huzursuz ediyor.
fenerbahçe bu sene futbolda ve basketbolda tarihinde ilk defa çeyrek final oynadığı için mi dünya kulübü oldu? bu tip sıfat ve benzetmeleri bazı insanlar ne çabuk üzerlerine alıyorlar hayret doğrusu. dünya kulübü tanımı nedir? bu kadar mı basit? bir grup fenerbahçeli kalemşör bu tip yakıştırmaları yapıp kendilerine rant elde ediyorlar ve kamuoyuna bunu kabul ettirmeye çalışıyorlar ve biz de gözümüzde büyütüyoruz sonuç olarak fenerbahçe ne o kadar fark önde ne de galatasaray o kadar geride.........

Dünya Kulübü olmak iki branşta elde edilen çeyrek finalle olmaz. Yapılan bir stat, gelir... oldu bitti! İlk önce bu başarıyı ve mali durumu sağlamlaştırmak ve sürdürmek gerekir... Bu iş o kadar kolay değil...

bu arada size bir kötü haber benim takımda görmeyi çok istediğim delonte holland virtus bologna yla 2 yıllığına anlaşmış

Shumpert Efes'te!

Daha önce Charles Smith, Sinan Güler ve Milos Vujanic'i kadrosuna katarak, transfere hızlı bir giriş yapan Efes Pilsen, son olarak da Beşiktaş Cola Turka'nın Amerikalı skoreri Preston Shumpert ile anlaştı! Preston Shumpert Efes Pilsen ile 2 yıllık anlaştı!

Bombaları patlatan patlatana :)

hocadan once transfer olmaz arkadaslar once hocayi getirsinler sonra bakariz transfere !!!

bu arada hakan koseoglu bostayken alalim oyunun sikistigi anlarda devreye giren delici bir oyuncu cuneyt'in bu eksikligini kapatir.

inanılmaz ya bu senaryolar bana geçen yılı hatırlatıyo ilk transferimiz yine temmuzun sonlarına doğru yapılır yine hem bu yıl hocamızda belli değil inanılmaz moralim bozuldu ve gerçekten diğer takımların patlattığı bomboları görünce daha da moralim bozuluyoo...

Onur Karakuzu' Alıntı:
inanılmaz ya bu senaryolar bana geçen yılı hatırlatıyo ilk transferimiz yine temmuzun sonlarına doğru yapılır yine hem bu yıl hocamızda belli değil inanılmaz moralim bozuldu ve gerçekten diğer takımların patlattığı bomboları görünce daha da moralim bozuluyoo...
haklısın renktaş yine yönetim tarafından uyutulmuşuz tt nin ceosu birleşmeyi ağzımıza almadık diyor ahmet dedehayır bu sene olmazsa seneye kesin dior

2 numaraya şu oyuncuyu düşünebiliriz madem birleşme olmayacak çok önemli oyuncular alamayacağımız belli oldu

Brandon Woudstra Position 2 - Guard

Height: 6'3 Weight: 190 lbs. DOB: September 30, 1980 Nationality: United States
College: Northwestern Iowa Team: Ludwigsburg (GERMANY)

More Photos
Player Profile
Shooting guard that can score in a variety of ways. An excellent 3 point shooter who has developed a strong mid-range game. His quick first step gets him into the paint where he has the ability to finish and get to the foul line often. A 90% free throw shooter. Creates for others off the drive. Assist and rebound average on the rise.

Achievements
NAIA National Player of the Year -03
NAIA National Champions -01, 03
NAIA National Tournament MVP -01, 03
Icelandic All-Star Game -04
Icelandic Hopbilar Cup Winner -03
Icelandic Cup Finalist -04
Icelandic League Semifinals -04
Eurobasket.com All-Icelandic League Guard of the Year -04
Eurobasket.com Icelandic League All-Import Players Team -04
Dutch Eredivisie All-Star Game 3-Point Shootout Winner -05
Eurobasket.com All-Dutch Eredivisie 1st Team -05
German Bundesliga All-Star Game -06, 08

Career
Career:
Northwestern, IA (NCAA2)
26 ppg, 7.5 rpg, 6 apg 49% 3pt Range
Holds Northwestern records in points (2,487) and assists (648)
2003: Akron Wingfoots (NABL)
2003: May: Utah Showcase Camp--18 ppg 9 rpg 6 apg
2003: June: Chiapas Open, Tapa Chula (MEX) 20.3 ppg
2003: July: Independence Bank Pro-Am League (Akron Wingfoots team of Akron, Ohio)
2003-2004: UMFN Njardvikur (ISL): 20 games: 24,9ppg, 6.4rpg
2004: Cedar Rapids River Raiders (USBL): released in May: 5 games: 2.4ppg
2004-2005: Woon!Aris Leeuwarden (NED-Eredivisie): 28 games:Score-1(23.3ppg), 3.9rpg, 5apg, 2.2spg, 3FGP-1(46.6%), FreeThrows-3(86.3%)
2005-2006: Bayer Giants Leverkusen (GER-1.Bundesliga): 30 games: 17.0ppg, 4.4rpg, 2.7apg, 1.6spg, 2FGP: 44.9%, 3PT: 36.3%
2006-2007: Bayer Giants Leverkusen (GER-1.Bundesliga,1T): 38 games: 12.4ppg, 2.9rpg, 2.7apg, 1.1spg, 2FGP: 50.4%, 3FGP: 39.4%, FT: 82.1%
2007-2008: EnBW Ludwigsburg (GER-1.Bundesliga,1T)

oyuncu bu kariyerinde bir çok başarı war ama doku tutarmı bilmiyorum

Sinan Soysal' Alıntı:
Shumpert Efes'te!

Daha önce Charles Smith, Sinan Güler ve Milos Vujanic'i kadrosuna katarak, transfere hızlı bir giriş yapan Efes Pilsen, son olarak da Beşiktaş Cola Turka'nın Amerikalı skoreri Preston Shumpert ile anlaştı! Preston Shumpert Efes Pilsen ile 2 yıllık anlaştı!

Bombaları patlatan patlatana :)

doğrumu bu habr doğruysa bu sene efes ve turk telekom sampiyonluk icin yarısıcak demek

bisdeyse daha tık yokkk offfffffffffffff

Bütün rakiplerimiz bombaları arka arkaya patlatırken bizim daha yeni sezon için koçumuz belli değil.Demekki galatasaray basketbol şubesi geçen seneki türkiye kupası hezimetinden zerre kadar ders çıkarmamış.Bravo yani nediyim.Yine temmız sonu oyuncular gelmeye başlar.Başarısızlıklar gelir.Sonra ilk mazeret"takımı geç kurduk".Hiç sorun değil bu taraftar bir sezonu daha çöpe atar ne olacak.

Can Akogul' Alıntı:
Temmuz başında Murat Hocayla tekrar anlaşıcaz die düşünüyorum.
bende yok artık diyorum. geçen sende adamın arkasında başka birini bulmaya çalıştılar . bu sende . gerçi murat hoca gelir okadar galatasaray lıda yapılan iş iş olmaz o zaman

KUNTER %99 TAMAM
Başarılı çalıştırıcı, G.Saray Cafe Crown'un yeni antrenörü olmak üzere..

ULEB Cup'ta Final 8'e kalan ve Beko Basketbol Ligi'nde çeyrek final gören Galatasaray Cafe Crown yeni antrenörünü takımın başına getirmek için düğmeye bastı. Fransa'nın Asvel ve Cholet takımlarında gösterdiği başarıyla Horozların ulusal takımı için de adı geçen Erman Kunter Sarı - Kırmızılıların yeni koçu olmaya çok yakın...
Fransa'da ulaştığımız Kunter, Cholet takımının bonservis konusunda gösterdiği iyi yaklaşım sonucu transferin bitme noktasına geldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde resmi imzayı atacak olan Erman Kunter böylece 5 yıl sonra Sarı - Kırmızılıların başına yine geçecek.

BASKET DERGİSİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...