2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yapmayın kerem elestirmek cok insafsızca owens isteyenler keremi begenmıyolarsa ozman burda celişkı var demek ; Bence erman vede kerem galatasaray kazandırmalı bu oyuncular basarıya doymus denılıyo ama adamlar 2 3 senedir sampiyon felan olmuyolar avrupada keza öle hangı basarı neye doymusluk vede ıkısıde galatasaraylı yanı para dısında manevi bir gücde olucak .Kaya gelıcekse ıkısıde olmaya bılır ama kaya gelmıcekse ıkısınden bırını kesın almalıyız !!!

Ermal Fenerlidir bildiğim kadarıyla. Gerçi önemi yok ama bana itici gelen bir oyuncu oyununun yanısıra.

Ben su oyuncuları bayan-erkek olsun alalım diye oneride bulunuyorsam,buyuk dusundugum ve bu yazıları sayet yonetimden okuyan varsa(buyuk dusunuyorsa sayet!!) buyuk tavsiyelerde
bulundugumdan dolayıdır.Hala bir cok kisi 2 sene-3 sene oncenin GS'ında takılıp kalmıs dusunce olarak ne yazikki.Her bir oneride tavsiyede paramız yok vs.. gibi
yaklasımlar mevcut.Oysaki GS'ın parası yok degil.Bu Canaydın yonetimi bizi rezil,kepaze etti.Neyse fazla Canaydın hakkında yazmak istemiyorum.Simdi
cikar burda yine birileri Canaydın buyuk baskandı,centilmendi,yapmayın,etmeyin der..!!! GS'ı ticarethane yonetir gibi yoneten bu kafadaki insanlar,degil
Kaya Peker'i,Cemal Nalga'yı nasıl transfer ettiler zamanında,hayretler icindeyim.Goya eski basketbolcu Canaydın..Bunlarda para gani.Sorun aslında
baskanlık koltuguna oturaraktan,TV'lere cikaraktan,is hayatlarının reklamını yapmak.Adam diyor alayım ucuza Ali'yi,Mehmet'i belki hasbel kader bir
basarı elde ederiz,nasıl olsa UEFA&SUPER kupayı kazanmanın verdigi kredi var diye dusunuyorlar.Iste Adnan Polat bu dusunce yapısını tarihe gommeye
geldi.Ve bizim asıl olmamız gereken ise her zaman finallerde boy gosterecek kadro kalitesidir.O yuzden bırak ben hayallerle yasim,buyuk dusuneyim.Ruslar sunu
der: Hotet ne vredno,vredno ne hotet(Istemek zararlı degildir,Zararlı olan istememektir)..Ben en iyisini istiyorum,iyinin de iyisini istiyorum.Yani oyle bir pozisyona
gelmeliyiz ki,Kerem Gonlum,Kaya Peker ikilisinden birini secebilme durumuna gelmeliyiz.O tarz oyuncuların maşası olmamalıyız.Ve Adnan Polat ve ekibide
bu duruma bizi getirtecektir.Zaten guvence noktamız kendisi...

Diger arkadas Kerem Gonlum'den bahsetmis..Simdi sorarım.Kerem Gonlum ne yaptı??Milli Takımı gecelim.Orası karısık mesele..Kerem Tunceri,Mirsad ve Huseyinin hakkı
yendi ya neyse..Kerem Gonlumu izle derim.10 senelik oyununu istatistiklere dok derim.Kendisini senede 2 kere double double yaptı diye,Cibona'ya 18 sayı attı diye bu kadar
ovme derim.Haa Kaya'mı,Kerem Gonlum'mu dersen tartısılmaz bile.Kaya derim.Ama olurya Kerem Gonlum tek alternatifdir,Yani Owens bile kısmen daha iyi Kerem'den.
Bilemiyorum..Johnsen yerine gelecekse hay-hay derim..

Power-Forward olarak Turkiye'nin en iyisi sıralamaya gore bence soyledir......(Turk oyuncular bazında..)

1.Mirsad Turkcan 2.Kaya Peker 3.Kerem Gonlum... Mirsadı alamayacagımıza gore,o zaman Kaya derim..Kaya'da olmassa artık Kerem'i dusunmeye baslayabiliriz.

Pardon ama mirsad bizden uzak Allah'a yakın olsun..Fenerde olmasını geçtim ben hayatım da bu kadar çirkef bu kadar sahte bukadar hakemle dalaşan ve bukadar rol yapan birini görmedim,onun yeri parkeler değil tiyatro sahnesidir bence aman bizden uzak olsun aman zaten haislip in yumruğundan sonra kendine gelemedi ;)

Ne Mirsad'ı arkadaşlar.Şaka mı yapıyorsunuz?

Yazdıklarımızı bilerek,okuyarak yazalım lütfen.

Ayrıca Mirsad'ı alamayacağımıza göre değil almayacağımıza göre dersen daha iyi olurdu.

Murat Şimşek' Alıntı:
Pardon ama mirsad bizden uzak Allah'a yakın olsun..Fenerde olmasını geçtim ben hayatım da bu kadar çirkef bu kadar sahte bukadar hakemle dalaşan ve bukadar rol yapan birini görmedim,onun yeri parkeler değil tiyatro sahnesidir bence aman bizden uzak olsun aman zaten haislip in yumruğundan sonra kendine gelemedi ;)

Mirsad fb'de oynuyor diye boyle taraflı bir yaklasımda bulunmak kendi basketbol bilgimizi kandırmamız demektir.Bizlerde biliyoruz aslında ya Mirsad'ın Solomon gibi arızası arttıgında neler yaptıgını!!!!!!

Keske Mirsad gibi bizdede boyle taraftarı ile butunlesen,cosan,sahada ÇILDIRAN!! oyuncular olsa.Mirsad belki çirkef ama saha dısında kendisini yakından tanımak lazım diye dusunuyorum.(Dinamo-CSKA'da oynarken maç arifelerinde Moskova'da gorusuyorduk..)

Bazıları Saclarını Ben Wallace gibi yapacagına,kenarda sakız cigneyecegine keske Mirsad vari! oyuncular bizdede olsa..

Mirsad'ın tek olumsuz yanı,sahada rakip tanımaksızın,çok maçın içine girmesi,ve kendisini savastıgı forma ugruna kaybetmesi!!!!!

Dinamo forması giyerken Ural Great ile bir mac yapıyordu,macta Perm sehrindeydi.Ben Tv'den izlerken Mirsad simdi serbest atıs kullanacak,macta kafa kafaya gidiyor..

Serbest atış cizgisinde yerleri silen cocuklarin paspasını aldı,kendi tum sahayı silmeye basladı..TV basındakiler,salondakiler herkes sasırdı,koptu gulmekten.Yani

adam o kadar hırs küpü...Babası gelse kavga edecek cinsten..Tabii bu hareketler rakip seyirciler tarafından,bizler tarafından yanlıs algılanabiliniyor ama kotu,art

bir niyet soz konusu asla yok,kanımca....Herkes tabii Mirsad hakkında farklı seyler dusunmekte serbest,ailesinden degiliz,akrabası degiliz....!!

Mirsad'ın gelip gelmeeceğini tartışmak bence yersiz.Zaten yönetim niyetlense bile benimde içinde bulunduğum taraftarlar buna karşı çıkacaktır.Hatta karşı takım seeyircileri bile karşı çıkacaktır.Almayan memnun,satmayan memnun hesabı yani ;)

Ahmet Doğan' Alıntı:
Mirsad'ın gelip gelmeeceğini tartışmak bence yersiz.Zaten yönetim niyetlense bile benimde içinde bulunduğum taraftarlar buna karşı çıkacaktır.Hatta karşı takım seeyircileri bile karşı çıkacaktır.Almayan memnun,satmayan memnun hesabı yani ;)

Orası oyle...Ama Mirsad kotu basketbolcudur demek Cem Yılmaz esprisi kadar olmasada komiktir..Karakterine ise saygı duymak lazım,herkes farklı dusunebilir.Sahsen yukarıda ben yakından kendisini gordugumu,ve nasıl bir bende hava bıraktıgını soyledim.Belki 3 sene icinde degismistir??Bilemiyorum.

Mirsad cirkefin allahıdır ona haislip lazım yumrugu atıp 3 metre geriye yollıcak :) adam okadar cirkefki o yumrugu yedikten sonra 3 kisi haislip götürürken arkadan yumruk sallıyo cirkeflık için dogmus bırakın ne mirsadı ya

İSterse mirsad türkiyenin en iyi oyuncusu olsun ben istemiyorum kardeşim takımımda böyle çirkef oyuncu istemem Galatasaray'a yakışmaz böyle oyuncular zaten bırakın yerini bulmuş, tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş... :p

Volkan Ozger' Alıntı:
Mirsad cirkefin allahıdır ona haislip lazım yumrugu atıp 3 metre geriye yollıcak :) adam okadar cirkefki o yumrugu yedikten sonra 3 kisi haislip götürürken arkadan yumruk sallıyo cirkeflık için dogmus bırakın ne mirsadı ya

Aynı Mirsad,Haislip bir lig macı oncesi,ikiside cezalıyken Abdi Ipekcide yan yana otururduklarını ve bugun cok iyi birer arkadas olduklarını bilmenizi isterim.Mirsad su an Haislipi gorsun yani en yakın dostu su an.Ne demisler,en iyi dostluklar kavgalardan ortaya cikar..

Neyse Mirsad konusunu kapatmak lazım..

Kaya Peker umarım alınır takıma...GS'a cok faydalı olacagını dusunuyorum..Gaines-Kaya ikilisi 4 numarada mukemmel olur..Neredeyse Avrupa'nın en iyi 4 numaraları...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":it3bkuh0]Mirsad cirkefin allahıdır ona haislip lazım yumrugu atıp 3 metre geriye yollıcak :) adam okadar cirkefki o yumrugu yedikten sonra 3 kisi haislip götürürken arkadan yumruk sallıyo cirkeflık için dogmus bırakın ne mirsadı ya

Aynı Mirsad,Haislip bir lig macı oncesi,ikiside cezalıyken Abdi Ipekcide yan yana otururduklarını ve bugun cok iyi birer arkadas olduklarını bilmenizi isterim.Mirsad su an Haislipi gorsun yani en yakın dostu su an.Ne demisler,en iyi dostluklar kavgalardan ortaya cikar..

Neyse Mirsad konusunu kapatmak lazım..

Kaya Peker umarım alınır takıma...GS'a cok faydalı olacagını dusunuyorum..Gaines-Kaya ikilisi 4 numarada mukemmel olur..Neredeyse Avrupa'nın en iyi 4 numaraları...[/quote:it3bkuh0]

farketmez aynısını bizim charles desin bak ne oluyo o yumrukdan sonra zaten kendi kalıbındaki oyuncuları bırakırıp cenk gibi kendın daha celimsiz vede kücük cocuklara sarmaya basladı :)

Kaya gelse keske Kaya,Lavrenovic,Domercant bu üclü gelsin cok isterim

sezon bitiminde efes yerlilerinde ciddi bir revizyona gireceğini düşünüyorum ve bu anlamda 1-2 isimle yollarını ayırabileceği gibi 1-2 tane de üst düzey türk oyuncuyla da anlaşmak isteyecektir.bunlardan en önemlisi de kaya'dır.geçen sene de kaya'yı çok almak istemiştik ancak bjk bizden daha iyi bir teklif sununca oraya gitmişti ki bu sene de efes'in kaya'ya ciddi bir teklif sunacağnı düşünüyorum.kaya belki de yaz ayını en hareketli geçirecek oyunculardan birisi ve kaya transferinin gerçekleşebileceğini hiç düşünmüyorum.

Kaya olmassa,Atlanta'da sure bulamayan Zaza Pachulia'yı Ahmet Dedehayır cagırsa hicde fena olmaz..

Tutku-Zaza-Kaya 3'lusu yeterde artar.4 tanede kaliteli yabancıya Cucu-Huso-Tufan..Gelecek sezon finalin adı belli,rakibimiz kim deriz!

Guard olarak Tutku veya Kerem'in gelmesini çok isterim. Zaza'da çok katkı sağlar fakat bizden başka da taliplileri olacaktır. Kaya konusunda ise Alp'in dediği gibi Efes devreye girecektir. Bu üç transfer takıma seviye atlatacaktır. Alınacak tecrübeli yabancı oyuncular ile kimya tamamlanır. Alınacak oyunculardan biri saf skorer olmalı. Takımla uyumlu olarak güvenebileceğimiz biri olmalı. Eğer Türk guard olmazsa da bir arkadaşın yazdığı Pamesa'lı Ruben Douglas oldukça iyi olur...

Willie deane diyorum başka da birşey demiyorum =) tanıyan bilen abilerimiz bir bilgi verse çok memnun olurum şahsım adına

pg:steve burtt jr (willie deane) cüneyt erden
sg:carl english(gerald fitch) murat kaya tufan ersöz
sf:delonte holland(julius hodge) cenk akyol caner öner
pf:quinton hosley(pero antic) ümit sonkol
c:hüseyin beşok macej lampe(lance allred)
alternatifleride çok iyi olan bir kadro inşallah böyle 1 kadro kurabiliriz
4 numaraya pero antic bence çok iyi olur uleb cup istatistikleride çok iyi 18.2 sayı 9.1 ribaund 2.09 boyunda 4 ve 5 numarada kullanabiliriz ama maliyet durumu hakkında pek bilgim yok ama almamız çok zor olmasa gerek
pivot olarak ta macej lampe çok iyi olur basketbolu beyniyle oynayan bir uzun

Oğuz Uzun' Alıntı:
Willie deane diyorum başka da birşey demiyorum =) tanıyan bilen abilerimiz bir bilgi verse çok memnun olurum şahsım adına
willie deane benim önerdiğim pero anticin takımında bence iyi bir guard 1980 doğumlu 186 boyunda
normal sezonda 18.3 sayı 3.1 ribaund 5.3 asist ortalamalarıyla oynamış % 43 le 3 lük atıyor hem sayı potansiyeli olan hem takımı oynatabilen bir guard bence çok faydalı olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...