2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaya Peker yuvaya döndü

Yeni sezon için büyük hedefler belirleyen Efes Pilsen Basketbol Takımı, transfer bombalarını patlatmaya devam ediyor.
Antrenör Ergin Ataman'ı takımın başına getirmesinin ardından birbiri ardına önemli transferlere imza atan Efes Pilsen, son olarak eski oyuncusu olan ve geçen sezon Beşiktaş Cola Turka'da başarılı bir dönem geçiren Kaya Peker'i kadrosuna kattı.

Lacivert-beyazlı kulüp, 2.08 metre boyunda ve 28 yaşındaki tecrübeli pivot Kaya Peker ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Karşıyaka altyapısında yetiştikten sonra 2000-01 sezonunda Efes Pilsen'e transfer olan başarılı oyuncu, bu kulüpte 6 yıl aralıksız forma giydikten sonra 2006-07 sezonunda İspanya'nın TAU Ceramica takımına transfer oldu. Burada bir yıl mücadele ettikten sonra Türkiye'ye dönen Kaya, geçen sezon Beşiktaş Cola Turka forması giydi.

Geçtiğimiz sezon ULEB Kupası'nda toplam 15 karşılaşmada 26.5 dakika ortalama süre ile 13.2 sayı, 6.6 ribaunt ve 1.7 asist ortalamaları ile mücadele eden tecrübeli oyuncu, Beko Basketbol Ligi'nde de 35 karşılaşmada maç başına 25.5 dakika süre alarak, 13.3 sayı, 6.5 ribaunt ve 1.3 asist ortalamaları tutturdu.

Efes Pilsen forması altında 4 lig şampiyonluğu, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Kaya, 2005-06 sezonunda Efes Pilsen forması altında Avrupa Ligi'nde Kasım ayının oyuncusu seçildi.

-ÖZERHUN: ''KAYA, EFES PİLSEN'E BÜYÜK GÜÇ KATACAK''-

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Kaya Peker'in takıma büyük güç katacağını söyledi.

Özerhun, Kaya'nın yeniden yuvaya dönmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, ''Birlikte şampiyonluklara imza attığımız eski oyuncumuz tekrar aramıza döndü. Kişiliği ve kazanma hırsı ile Efes Pilsen'e büyük güç katacağına inanıyorum'' dedi.

Bu arada Engin Özerhun, bugün bazı basın organlarında İngiliz oyuncu Andrew Betts'in transfer edildiği yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Özerhun, ''Bazı basın organlarında Andrew Betts ile anlaştığımız yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır'' dedi.

Bu arada daha önce Sinan Güler, Charles Smith, Bootsy Thornton, Milos Vujanic'i transfer eden Efes Pilsen, 5. transfer olarak Kaya Peker'i kadrosuna dahil etti.

04.07.2008
Kaynak : AA

------------------------------------------------------------------------------------

Böylece bir rüya daha soan erdi bizim için......

Pg.Onur YAVUZ

Sg. Burak BARUT

Sf.Kerem SEÇER

F.Eyüp YILDIZ

C.Murat İNAL

HEAD COCH:MURAT ÖZYER

Yanlış anlamayın biraz gülelim diye ufak bir espiri adı geçen arkadaşları kırdıysam şimdiden özür dilerim nasılsa bu senede çok üzüleceğiz.

Mithat Duran' Alıntı:
Pg.Onur YAVUZ

Sg. Burak BARUT

Sf.Kerem SEÇER

F.Eyüp YILDIZ

C.Murat İNAL

Yanlış anlamayın biraz gülelim diye ufak bir espiri adı geçen arkadaşları kırdıysam şimdiden özür dilerim nasılsa bu senede çok üzüleceğiz.
Birde karşı takım kuralım o zaman :)
PG-Mithat Duran
SG-Zihni abi
SF-Volkan Özger
PF-Tugay Aktepe
C-Gökçe Başaran

Mithat Duran' Alıntı:
Pg.Onur YAVUZ

Sg. Burak BARUT

Sf.Kerem SEÇER

F.Eyüp YILDIZ

C.Murat İNAL

Kaya Peker haberinin üstüne bu espri iyi gitti. Mithat Bey´in bir yazısını sinirlenmeden okuyacağım hiç aklıma gelmezdi : ) Sanırım bu hayali de olsa bir basket kadrosunda ismimin geçmesinden kaynaklanıyor : )

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":2ot0z1yx]Pg.Onur YAVUZ

Sg. Burak BARUT

Sf.Kerem SEÇER

F.Eyüp YILDIZ

C.Murat İNAL

Birde karşı takım kuralım o zaman :)
PG-Mithat Duran
SG-Zihni abi
SF-Volkan Özger
PF-Tugay Aktepe
C-Gökçe Başaran[/quote:2ot0z1yx]
Yine yanlış yazdın eyüp benim cüssemle pg. varmı birde zihni abi zatem 2.08 onuda sg. yaptın hele gökçeyi center yaptınya ömürsün ne diyeyim coch kim onuda yazarsan

kayanin transferinden sonra artik ne diyecegimi bilmiyorum son 1 saatir paso kufur ediyuorum insanda bir utanma sikilma olur yaaaaaa adamin agzindan ne ciksa olmuyor tuttugunu kurutuyor 3 tane yerli alicakmis kim kaldi geriye uzun rotasyonunda 3 yabancinin 2 sini oraya kullanidigimizda kisalarda problem yasiyoruz cenk cuneyt erdem yok diyorsun artik geri ne kaldi ? yok ya boyle sey olmaz dusunuyorum oyuncu gelmiyor alinacak aklima polat kaya , engin atsur baska aklina yerli oyuncu gelen var mi ? ki bu oyuncularida alabilecegimizi dusunmuyorum neyi bekliyoruz hala 4 tane yerli var elimizde hadi yabancilari bekliyorsunda yerli ne olucak tufan-murat biribirini yedekleyen tarzda oyuncular huseyin-cemalde ayni bu demek oluyorki 2 pozisyonda oyuncumuz var suanda ,rezalet !!!

Zihni Öztürk' Alıntı:
Ben başka takımla anlaştım.. Bu kadroya yeni sg bulun...
Paragöz seni onlar ne veriyorsa iki katı hem bak aklıma ne geldi şimdi erman hocanın 300 anlaştığı adamları 500 transfer ederlerse hiç şaşırmam zihni çünkü adam kalmadı piyasa tavan yaptı bizdede para çok zaten neyse

Mithat!
Gökçe'den tabiki pivot olmaz, ama ben oldurdum, bu arada o göbekle senden ne olur onu düşünüyorum 8)

Eyüp abi Tugay Aktepe Murat Özyer'in takımda kalmasını istiyordu bildiğim kadarıyla.

Karşıma Volkan Özger'i de bilerek yazdın herhalde :)

Kızma Seçkin senide oynatıcaz bu takımda merak etme Emre senin bonservisin elindemi canım bizde havaya verecek para yok ama karşı takımda para gani sen 3 iste onlar 5 verir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...