2009 - 2010 Transfer Sezonu

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Yabancı uzun olmuyorsa Emre Bayav'ı kaçırmayalım 22 yaşında iyi bir oyuncu.
bence o olmaz sonuçta beğenmesekte uzun olarak genç eren de var bence ya yabancı alınır yada alınmaz ama tahkimden çıkacak karar bekleniyor ..

"Dış şutu olan, 2.08'in altında, skora yatkın, atletik ve hareketli bir uzun" isteği doğru ise aklıma bir isim geliyor. Şu anda isim belirtmek ne kadar doğrudur bilemem ama Çağlar'a ilettim Cem Hoca ile yapılacak söyleşide fikirleri alacaktır o da..

Bu takıma 2 numara lazım.Fitch gibi mesela,Oyunun tıkandığı anlarda takım içinde sorumluluk alabilecek bir oyuncu lazım.Biz skoru sadece 5-6 oyuncudan alıyoruz Rancik,Wilkinson,Jasaitis,Evren,Washington sadece bu oyuncular skor üretebiliyor bazen'de 3,5 sayı diğer yerlilerden geliyor o yüzden mutlaka şutör guard transferi yapmalıyız.Zaten Tufan'ında cezası kalkmadı.

Onun Dışında Tabiki 5 numaraya'da ihtiyacımız var ama en azından Fatih Solak'ın alınması o yaramıza bir süreliğine merhem oldu.Eğer yapılabilirse 2 ve 5 numaralara acilen transfer gerekiyor.

Emre Doğan' Alıntı:
Bayram 2 numara alırsak kısa rotasyonu aşırı şişmez mi sence de ??
Bence Hayır.
Guardlar:Washington,Can
2 Numaralar:Evren,Murat Kaya

Başka 2 Numara Varmı,Kaldı ki Evren Savunma Anlamında İyi Ama birde takımı skor olarak sırtlayabilecek bir 2 numaraya ihtiyaç var,Yoksa Murat Kaya'yı taraftarın %80'i eleştiriyor ondan büyük katkılar beklemiyoruz heralde.

Her ne kadar maliyetini bilmesem de, Efes Pilsen elenecek olursa adaptasyon sorunu da yaşamayacak olan Santiago biçilmiş kaftandır bana kalırsa.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Yabancı uzun olmuyorsa Emre Bayav'ı kaçırmayalım 22 yaşında iyi bir oyuncu.

Sakatlığı bizim tahminimizden ciddi idi dedi Hakan Demir, Emre için geçen hafta yaptığımız röportajda. Bu sezonu pas geçebilir. Ki Emre pek de aradığımız isim değil bana kalırsa.

Murat Epceli' Alıntı:
Her ne kadar maliyetini bilmesem de, Efes Pilsen elenecek olursa adaptasyon sorunu da yaşamayacak olan Santiago biçilmiş kaftandır bana kalırsa.

Efes euroligden büyük ihtimalle elenecek. Santiagoyu elden çıkarmak isteyecekler. Zaten daha önce bu konuda Efesle bir görüşme yapılmıştı. Kiralama yoluna gidelebilir.

Santiago euroligde yavaş kalsa da TBL ve eurocupda rahat oynar. Kalıpsa kalıp tecrübeyse tecrübe.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
"Dış şutu olan, 2.08'in altında, skora yatkın, atletik ve hareketli bir uzun" isteği doğru ise aklıma bir isim geliyor. Şu anda isim belirtmek ne kadar doğrudur bilemem ama Çağlar'a ilettim Cem Hoca ile yapılacak söyleşide fikirleri alacaktır o da..

Owens ? :)

owens çok iyi olur mu bilmiyorum ama çok severdik bu adamı. Ribaundda da undersized olmasına rağmen çok iyi bir 4 numaradır.

Şu takıma en basitinden Santiagoyu ve Ersin Görkemi dahil etsek ,bak neler oluyor.

Tufan cezalı olduğu ve Caner aşırı formsuz olduğu için 3 numarada Jasa çok yoruluyor. Ersin Görkemin kalitesi ortada, kepezin durumu da malum.

Pota altında size istiyorsak bu dakikadan sonra Santiagodan daha devini daha tecrübelisini bulmamız çok zor. Fatih in gelmesiyle biraz nefes alsak ta kritik maçlarda Fatihten yeterli katkıyı alamayacağımız çok açık.

Can Akın form tutabilse, oyun kurucu bölgesinde sorunlarımız azalır. Evren ve Dwash de bu pozisyonda etkili oluyorlar. sürücüyü değiştirmeye gerek yok.