2009 - 2010 Transfer Sezonu

efes avrupaya devam edemezse santiago bize gelebilir çünkü santiago statü gereği sadece avrupa maçlarında oynayabiliyor o yüzden efes elenirse santiago boşa çıkacaktır

Şimdi NBDL'i gözden deçirdim de, gerçekten yapımıza uyacak ihtiyacımız olan pivotlar var.Dwayne Jones zaten ligin rebound lideri ve blok liderliğinde beşinci.
Onun dışında Cedric Simmons var 1-2 sayfa öncesinde Cihansever hocanın bahsettiği tipten bir oyuncu.Sadece şutu yok ama olağanüstü atletizmi var.Bize gelirse Marcus Camby etkisini yaratacağını düşünüyorum.Dwayne Jones olmasa bile Cedric Simmons'ı buraya transfer edebiliriz.O kadar büyük meblağlar istemez bizden diye düşünüyorum.

Erdal Avcı' Alıntı:
Şimdi NBDL'i gözden deçirdim de, gerçekten yapımıza uyacak ihtiyacımız olan pivotlar var.Dwayne Jones zaten ligin rebound lideri ve blok liderliğinde beşinci.
Onun dışında Cedric Simmons var 1-2 sayfa öncesinde Cihansever hocanın bahsettiği tipten bir oyuncu.Sadece şutu yok ama olağanüstü atletizmi var.Bize gelirse Marcus Camby etkisini yaratacağını düşünüyorum.Dwayne Jones olmasa bile Cedric Simmons'ı buraya transfer edebiliriz.O kadar büyük meblağlar istemez bizden diye düşünüyorum.
Cihansever hocanın istediği oyuncu tarzıyla benim istediğim oyuncu tarzı hiç örtüşmüyor dwayne jonesun başarılı olamayacağını düşünüyorum ben daha tam anlamıyla 5 numara istiyorum sırtı dönük oyunu olan hoplama zıplamadan ziyade box out konusunda çok iyi olduğu için ribaundlarda etkili bir oyuncu gelmesi taraftarıyım.Nbdl benimde uzun süredir takibimde ordan bizim takıma en faydalı olacak oyuncuyu cem hoca ilk göreve geldiğinde yazmıştım.

aslında bizde charles smith gibi savunmacı olsa güzel olur.uzun konusunda 2.10 boylarında ribaunt canavarı blok tehditi fazla olan bir uzun gerekli.skor üretmesede olur.

Can abi Mike Wilkinson takımın tüm sırtı dönük oyun yükünü çekiyor.Bu bizim takıma yetmez diyorsan birşey diyemem.Ama şu saatten sonra bu türden bir pivot hiçbir yerde bulunmaz.Varsa bildiğin söyle abi.Benim aklıma isim gelmiyor.

Herkes transfer istiyor ama ben aksine istemiyorum. Kadromuz ligdeki hedeflerimiz doğrultusunda son derece yeterli. Hedef yükselteceksek transfer olabilir ama yükseltmeyeceksek ne gerek var kulübün parasını harcamaya? Üstelik bu para şube yönetiminden çıkacak büyük ihtimalle.

Bana göre kadromuz dar.İlerki maçlarda Wilkinson 20 sayı 10 ribaunt yapamayacak veya Jasa veya Rancik.Çünkü çok yorulacaklar.Bence Pivotla iyi bir 3 numara alınmalı.(3 numara yerli.Pivot ise yabancı)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Herkes transfer istiyor ama ben aksine istemiyorum. Kadromuz ligdeki hedeflerimiz doğrultusunda son derece yeterli. Hedef yükselteceksek transfer olabilir ama yükseltmeyeceksek ne gerek var kulübün parasını harcamaya? Üstelik bu para şube yönetiminden çıkacak büyük ihtimalle.

Haklısında şimdi biz 7 oyuncuyla oynuyoruz bu adamlar insan nihayetinde, sakatlık falan oldumu bittik biz küme düşme tehlikesi bile yaşarız. Şuan için evet bir transfere ihtiyaç yok aslan gibi oynuyorlar ama önümüzde 17 maç var. Bunun Eurocup'ı da var. Yorgunluğu, form düşüklüğü var. "Transfere gerek yok" sözü uzun maratonda pek gerçekçi durmuyor.

Tufan'ın askerlik sorunu çözülürse o da girecek rotasyona Mart ayında.Caner de sanıyorum yavaş yavaş süre almaya başlayacak artık Jasaitis'in kenarda olduğu zamanlarda.

Onun dışında da Fatih'i biraz oynatmak lazım.20 dakika oynayarak iyi görür Fatih.Rancik&Wilkinson ikilisi de 30'ar dakika alır böylece rotasyonda.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Rotasyon çok dar.Transfer her şartta gerekli..sakatlıklar olacak formsuzluklar olacak senin korkunu anlıyorum transfer bu yakalanan kimyayı bozar mı diye düşünüyosundur mutlaka.Kimyaya uygun bir oyuncu alınırsa bozulmaz.
Hedefimiz play off sonrada en onurlu mücadeleyi bir finalle taçlandırmaksa-ki hiç sanmıyorum(sahadakilerin hedefi bu olabilir ama tribündekilerin olmadığına eminim)- minimum 2 transfer gerekli ama ligde kalmak veya play off çeyrek finaliyse hedefimiz ki benim için ikisi de aynı şeydir 1 transferle de bir şeyler kotarılabilir.

Transfer her türlü gerekiyor da oluşan takım kimyasına zarar da verebilir bu yeni gelecek isim. Bence en büyük tehlike o. Daha önce çok gördük bunun örneklerini. Takım bir ruhla oynuyor ve lise takımı havasına bürünmüş durumdalar. Şimdi dışarıdan gelecek bir hamle bunları bozabilir, en büyük çekince bu olmalı bence.

Önümüzde zorlu maçlar var. Playoff oynamak veya eurocup da bir yerlere gelmek istiyorsak transfer yapılmalı diye düşünüyorum.

Mesela eurocup da deplasman galibiyetimiz yok. Bunlar ileriki turlarda başımızı ağrıtır.

Şube sorumlumuz Mümtaz Tahincioğlu artık yeni bir hedefimiz var play off'lara kalmak diyor,Madem yeni bir hedefimiz var bu hedef için gerekli takviyeleride yapmalıyız.

Kerem SEÇER' Alıntı:

Ben de senin gibi düşünüyorum Kerem, ayrıca sıradan bir oyuncu gelirse takımın ritmini bozabilir geçen seneki Tolliver gibi..Eğer hedef yükseltip sınıf atlatıcak, ihtiyacımız tipinde bir oyuncu gelecekse gelsin yoksa gerek yok...

Ayrıntıya girmediğim için belki yanlış anlaşılabilir.

Şimdi hedeften kasıt nedir ona değinmek lazım.

Hedef ligde kalmaktı ama puanların bir kısmı geri verilince bu olay ortadan kalktı bence.

Hedef Play-Off'a kalmaksa böyle bir hedef olmaz. Play-Off'ta ilk turda eleneceksek kalsak ne olur kalmasak ne olur.

Hedef yarı finalse bunun artısı var mı yok mu bunu düşünmek lazım. Yarı final için alacağımız oyuncu ekstra bir oyuncu olmalı artı bunun masrafları cart curt derken dünya para eder.

Hedef finalse yapılacak her türlü transferi anlarım. Hatta yapılabilecek en iyisini yapmalarını isterim.

Rotasyon konusunda pek birşey söylemiyorum ama alınacak yabancı oyuncu dışında eldeki yerlilerin sürelerini ve verimini arttırmak olmalı ilk transferimiz.

Sonuç olarak ben finali uzak görüyorum ve harcanacak paranın önümüzdeki sezona saklanmasını istiyorum. Sonuçta bu para sponsordan çıkmayacak. Birilerinin cebinden çıkacak.

Bu takıma solomon ile santigoyu al final kesinlıkle oynar!!!

Final oynarız kazanma sansımızda olur finalı süpürülmeyiz ....