2009 - 2010 Transfer Sezonu

Charles Smith bizde olsun , adım gibi eminim her maç 30 sayı atardı.

Gurovic Efes Pilsen'de olsaydı o da ona yakın bir skorla oynardı.30 atamazdı,çünkü Efes Pilsen'de skor yükü 2-3 oyuncunun üstünde değil.Top herkesin elinden geçiyor.

Bunun sebebini de Emre Doğan söylemiş zaten.

kerem doğru söylüyorsun bizim yönetimde bu koçları tanıyan kaç kişi var bu coachları kim bilir ve bize getirebilir...coach için aday kadrosu çok dar olur sanırım oktay mahmudi erman kunter yabancı olarakda belki biraz tanıdıkları baldwin bu araştırmayı yapacak kapasitede adam çalışıyormu kulüpte ben bilmiyorum bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim...

Emre Doğan' Alıntı:
[quote="alev çolak":2sqatogy]Litvanua ligi şampiyonu:Lietovas Rytas

Mvp:Chuck Eidson(son maç 41 sayı,8 ribaunt,8 asist)Yani bize yar etmezler.Keşke gelse hem çok iyi bir oyuncu hem de yakışıklı. :p :) ;)

Geçen sene Gurovic'in de Polonya Ligi final serisinde 35 sayı attığı bir maç olmuştu..Yani bizde sistem diye birşey olmadıkça kim gelirse gelsin farketmez.[/quote:2sqatogy]

arkadas hakli..bizde boyle bir coach varken boyle 3.sinif oyuncular varken kobe bryanti getir kacar gider belli bir sure.

Gelecek sezon için takımımızı Oktay Mahmuti Repesa veya herhangi bir kendini kanıtlamış sistem koçu gelecekse kesinlikle Milan Gurovic kalmalıdır.Gurovicten bu sezon alamadığımız verimi işte o zaman alabiliriz.
Eğer seneye Oktay Mahmutinin geleceği garanti olsaydı ben ilk Gurovicle sözleşme yenilerdim

Hocam elinize sağlık. Listeyi detaylı inceledim; Doron Perkins falan gibi şu ana akdar izlmediğim bir-iki oyuncuyu da izledim yazıyı okuduktan sonra. Genel hatlarıyla katılıyorum; lakin şöyle bir not düşeyim; oyuncular iyi oyuncular eyvallah; lakin şu an elimizdekilerin kötü olduğunu kimse iddia edemez; mühim olan birey bazında başarılı oyuncular seçmek değil de; sepetten doğru parçaları çekebilmek. Malum elinizdeki puzzle parçası altın kaplama bile olsa; eğer puzzle ı tamamlamıyorsa tamamlamıyordur.

Koç konusunda ise; Trifunovic'i ayrı tutyorum ( Perasovic'i çok sevmekle beraber; biraz kişisel defektleri olan bir adamdır; Galatasaray camiasında rahat çalışabileceğini sanmam) ; lakin geri kalanında hemfikir değilim :)

Emre Evren İçöz' Alıntı:
[quote="Orbay Demirkol":v3fykmjd]tutku açık ile büyük ölçüde anlaşılmış.
şöyle haberleri lütfen ayrıntılı kaynak belirterek verelim herkes böyle bişey yazarsa düşünemiyorum forumun halini ya açıklayıcı yazın yada hiç yazmayın!!![/quote:v3fykmjd]

Şu dediğini Fotospor bile haber yapmaz.

Ahmet Salih Bey'in önerdiği koçların ilk üçününde en büyük özelliği oyuncuyu oynatmayı çok iyi bilmelidir.Trifunovic hakkında bir bilgim yok.Fakat geri kalan 3 koçta bu sene olduğu gibi Hosley'den yada Guroviç'ten faydalanamam gibi bir durum kesinlikle olmaz.Zira kendi kesin sistemlerinin içinde set çizmeyi ve oynatmayı seven koçlar.

Galatasaray'ı ancak Bogdan Tanjevic kurtarır!!!Bakın bunu çok ciddi söylüyorum.Aydın Örs fb'ye döner,biz de Tanjevic'i getirirsek en geç 2 sene içinde şampiyonluk kesin gelir.Adamın kariyerinde yaptıkları ortada.Bizim ülkemizde bazı basketbol ulemaları beğenmiyor ama neyse

Can Akan' Alıntı:
Gelecek sezon için takımımızı Oktay Mahmuti Repesa veya herhangi bir kendini kanıtlamış sistem koçu gelecekse kesinlikle Milan Gurovic kalmalıdır.Gurovicten bu sezon alamadığımız verimi işte o zaman alabiliriz.
Eğer seneye Oktay Mahmutinin geleceği garanti olsaydı ben ilk Gurovicle sözleşme yenilerdim

Koray gibi kalitesiz,amator coachlar gelecekse Gurovicin gitmesi,rahatlamasi icin biz taraftarlar olarak bile destek vermeliyiz..Kaliteli bir coach,super bir guard.. bu 2 unsur yoksa seneye de ayni durumda gecen seneler gibi oluruz.Milan Gurovici cok seviyorum ayni futbolda Lincolnu sevdigim gibi..Bulent-Koray OUT Lincoln-Gurovic IN.. Bulent-Korayi toplasan bir coach etmez zaten.

Ali Tekin' Alıntı:
Galatasaray'ı ancak Bogdan Tanjevic kurtarır!!!Bakın bunu çok ciddi söylüyorum.Aydın Örs fb'ye döner,biz de Tanjevic'i getirirsek en geç 2 sene içinde şampiyonluk kesin gelir.Adamın kariyerinde yaptıkları ortada.Bizim ülkemizde bazı basketbol ulemaları beğenmiyor ama neyse

bizi tanjevic kurtaracaksa hiç kurtulmayalım.. bence mehmet baturalp gelsin takımın başına.. gördüğüm yerde yaşına başına bakmadan suratına tüküreceğim birisi..

Bizi Oktay Mahmudi'den baska kimse kurtaramaz..Oktay hocaya vericen 15-18 milyon dolarlik butce sana en kotu her sene final oynatacak butun kulvarlarda.

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Ali Tekin":2p8razh0]Galatasaray'ı ancak Bogdan Tanjevic kurtarır!!!Bakın bunu çok ciddi söylüyorum.Aydın Örs fb'ye döner,biz de Tanjevic'i getirirsek en geç 2 sene içinde şampiyonluk kesin gelir.Adamın kariyerinde yaptıkları ortada.Bizim ülkemizde bazı basketbol ulemaları beğenmiyor ama neyse

bizi tanjevic kurtaracaksa hiç kurtulmayalım.. bence mehmet baturalp gelsin takımın başına.. gördüğüm yerde yaşına başına bakmadan suratına tüküreceğim birisi..[/quote:2p8razh0]

Böyle düşünmenin sebebi ne?Yani sanki çok klas bir koç getirebileğiz de Tanjevic'i beğenmiyoruz.Bu kafayla gidersek ezeli rakibimiz avrupada,türkiyede başarıya koşar biz de lig dördüncülüğü,beşinciliği için yarışmaya devam ederiz.

Bence insanlar Tanjevic konusunda belirli bir kesimin çok fazla gazına geliyor.Adamın kariyeri ortada.Türkiye'de ki hangi koçun Tanjevic kadar başarısı var söyler misin?

Ali Tekin' Alıntı:
...Adamın kariyeri ortada.Türkiye'de ki hangi koçun Tanjevic kadar başarısı var söyler misin?
Yapmayın Ali Bey, ne zamandan beri Galatasaray´da görev almanın tek kriteri başarı olmuş ki?

Tanjevic başarılı bir isim ama bizden uzak olmasını tercih ederim.

Can Yapici' Alıntı:
Bizi Oktay Mahmudi'den baska kimse kurtaramaz..Oktay hocaya vericen 15-18 milyon dolarlik butce sana en kotu her sene final oynatacak butun kulvarlarda.

18 milyon a bende final oynatırım Mahmudi ye gerek yok
üstelik hadi verdik 18 i sonra bizi o borç batağından bırak Mahmudi,Soros kurtaramaz .

Ali Tekin' Alıntı:
Böyle düşünmenin sebebi ne?Yani sanki çok klas bir koç getirebileğiz de Tanjevic'i beğenmiyoruz.Bu kafayla gidersek ezeli rakibimiz avrupada,türkiyede başarıya koşar biz de lig dördüncülüğü,beşinciliği için yarışmaya devam ederiz.

Bence insanlar Tanjevic konusunda belirli bir kesimin çok fazla gazına geliyor.Adamın kariyeri ortada.Türkiye'de ki hangi koçun Tanjevic kadar başarısı var söyler misin?

Ben yine tekrar ediyorum Bogtan'ın beğenmeyenler basketbol uleması oluyor ise ben basketbol ulemasıyım.

Tanjeviç zamanında o müthiş kadro ile kazandığı başarılar ile bugün milli takımı ve fb'yi götürüyor.Ortada bir gerçek varki milli takımdaki kadro,fb'deki bütçe ve yerli kadro Murat Özyer'dede olsa en az onun yaptıklarını yapardı.
Tanjeviç kesinlikle benim hiç beğenmediğim bir tarzda basketbol oynatan bir koç.Yabancı tercihleri çok genç adamlar üzerine kurulu.fb'nin yerli kadrosu bu denli kaliteli olmasaydı fb en az 2-3 yıl şampiyonluk yüzü göremezdi.