2009 - 2010 Transfer Sezonu

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Telekom efes kadar iyi değil ama fenerbahçe'yi zorlar.
Güç Dengesi şöyle bence
1.Efes Pilsen
2.3 Fenerbahçe Ülker Yada Telekom
4.Beşiktaş,Banvit,Galatasaray diğer ...
Pivot pozisyonuna iyi bir oyuncu gelirse dengeler değişir.
1-Efes Pilsen
2-Fenerbahçe
3-Galatasaray
4-Banvit, Beşiktaş
5-Telekom(iyi bir kadrosu var ama M.Özyer'le başarılı olamaz.)

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[quote="Hakan Oksuz":2faihxp8]valla abi gordugum kambala hala çatır çatır oynar:) o mu olsa acaba?
Gerçektende oynar.Artık eskisi gibi piyasasıda yok.Acaba bir girişim olur mu ? Ya da başka bir takıma mı gitti bir bilen çıkıp söylerse sevinirim :).[/quote:2faihxp8]
Bunu çok kez söyledim kambalayı istesek alırdık eskisi gibi piyasası yok artık milyon dolarlara oynamıyor kariyer olarak düşüşte benim ise eskiden beri çok beğendiğim bir oyuncudur.Tam alabileceğimiz zamandı keza Ratko varda yı da alabilirdik isteseydik onunda piyasası düşmüştü
Kesinleşti mi Bilmiyorum ama Kambalanın adı bir ara ciddi şekilde Zalgris Kaunas ile geçiyordu anlaşamadılarsa eğer düşünülmelidir

Hakan Oksuz' Alıntı:
Geçen sezon Enisey Krasnoyarsk isimli rus takımında oynamıs kambala
Geçen sezon basketbola döndüğünde Enisey ile anlaştı o döneceği sırada da bizim almamızı istemiştim zira cezası bitmişti ve basketbola dönüyordu evet onu aşmak bir riskti ama bence kambala için değerdi.

Son dakika: Ahmet Cömert´e dönüş var. Kasım ayının sonunda Abdi İpekçi Spor Salonunda Avrupa Yüzme Şampiyonası olması nedeniyle 1 ay kapanacakmış. Potada dev kaos; Fenerbahçe, Galatasaray ve Efes´in itirazlarını dikkate almamışlar.

Kaynak: Gökhan Türe - Habertürk Gazetesi

Barış Hersek adı bir ara forumda sıkça telafüz ediliyordu; Banvit'le imzalamış. Resmî site açıkladı.
Böylece pisayada Ermal'den başka Türk kalmadı gibi.

Yönetim basketbol takımının bu sezonki hedefini ilk 4'i zorlamak olarak koydu galiba. takımın oyuncu kalitesi çok düştü.(eğer bu şekilde devam edilecekse) teknik kadroda taraftarda heyecan yaratmıyor, beğenilmeyen murat hoca galatasaraya üst düzey bir vizyon kazandırmıştı. şimdi hepimiz transferlerin yetersiz olduğunu düşünüyorsak, umutsuzluğa kapılıyorsak bu bizde murat hocanın uyandırdığı hedeflerden kaynaklı.

küme düşmemeye oynayan takımı avrupada ve türkiyede yarı final oynar hale getirdi, bu sene ise bunları düşünmek hayalcilik olur.
bu takıma 2 ve 5 numara gerekli, 1 yabancı hakkımız var bu durumda bari ermal için biraz kıpırdansalarda kaçırmasak onu. 2 numarayada 1 yabancı iddalı bir takım oluşur.

Ne Murat Hoca´sı Güray Bey? Zaten onun bıraktığı enkazı kaldırmaya çalışıyor şube yönetimi!

Sen hedefleri yükselt, taraftarın beklentilerini üst seviyeye çıkar, ondan sonra çekip git! O ancak ikinci ligde bir takım çalıştırabilir, mesela gitsin Hacettepe´yi çalıştırsın olmadı İTÜ...

galatasaray sk hedefleri her zaman en yüksek olmalıdır doğru olan bu... bu hedef futbol takımıyla ibaret olmamalı, var olduğumuz bütün branşlarda şampiyonluğa oynamalıyız... Ama biz bu sene kepezle banvitle beşiktaşla yarışacağız 4.5. olmak için kabul edilebilir bir hedef mi???

Uzun zamandır yoktum.
Neler kaçırmışım diye bakarken yine Murat Özyer tartışılıyor.Anlaşılan bazılarımızın bu sevdası hiç bitmeyecek;artık kendisi Telekom'un bir sorunu olduğu halde!!!
Neyse ben bizden gidenle değilde,bizle olanla ilgileneyim en iyisi.

Güray Bey yapılacak transferlerle -programlı bir şekilde hareket edilmediği için başarılı olma ihtimaliniz düşük olsa da- hedefi bir anda değiştirebilirsiniz, önemli olan zihniyeti değiştirebilmek.

Şubede zihniyet baki kaldığı için, şu anda ne yapılsa boş.

Ekleme: Serkan Bey, dikkat ederseniz gündemdeki konu Özyer´in gitmesi, gelmesi değil. O dönemdeki gelişmeler ve şu andaki mevcut durum. Geçmişe takılmamak gerektiği gibi, geçmişi unutmamak da gerekir.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":2m1al4m8]Telekom efes kadar iyi değil ama fenerbahçe'yi zorlar.
Güç Dengesi şöyle bence
1.Efes Pilsen
2.3 Fenerbahçe Ülker Yada Telekom
4.Beşiktaş,Banvit,Galatasaray diğer ...
Pivot pozisyonuna iyi bir oyuncu gelirse dengeler değişir.
1-Efes Pilsen
2-Fenerbahçe
3-Galatasaray
4-Banvit, Beşiktaş
5-Telekom(iyi bir kadrosu var ama M.Özyer'le başarılı olamaz.)[/quote:2m1al4m8]

ismi zikredilmeyen bir takım var.Kepez.Bence bu sene akılalmaz güzel ve mantıklı şeyler yaptılar.TAkımın başındaki ismi belkide hala Halil hoca zennediyorsunuz:) Hayır. Yeni Zellendayı dunya 4. su yapan hoca Baldwin geldi.

Gerçekten teşekkürler Murat ÖZYER!

Çok iyi bir sistem bıraktın, senin ile ne kadar övünsek azdır. Altyapı şaha kalktı.

Sana verilen bütçeleri o kadar düzgün kullandınki öyle ABD sevdalısıydınki gözün kimseleri görmüyordu.

O kadarda geniş bir oyuncu bilgisine sahiptinki senin bütçenin 4/1 olan takım M.Chatman getirirken sen şampiyonluk hedefi olan takıma M.Stricklan getirdin!

Çok otoriterdin oyuncular seni dinliyor saygı duyuyorlardı!

Sana verilen bütçeleri öyle iyi kullandınki şimdi bu yıl o harcanan paraların 4/1 oranında bütçe oluşturduk!!!

Türkiye Kupalarında Finaller, Ligde Finallerin eşiğinden döndük. Play-Off ta galibiyet dahi alamadan elendik ama olsun sen genç bir koçsun pişeceksin burası tam senlikti gitmeseydin keşke!

Avrupa'da da koyduğun Final-Four hedefine ulaştık. Baştan beri orayı hedef göstermiştin onu başardın!

---------------------------------------------------------------------

Umarım 5 numara takviyesi yapılır ancak o zaman ilk 3 söz edilebilir.

Zor birşeyde değil hani Koskoca Galatasaray Klübünün Basketbol'a bir 5 numara getirebilmesi ve bu gelecek 5 numara taraftarımızı memnun edecekse,takımı daha yukarılara gelecekse mutlaka gelir.Yönetimde sesimizi duyduysa bana kalırsa duymuş Rancik röportajında Rancik'e sorulan soru onu gösteriyordu takımımıza bir 5 numara gelecektir bakalım bu isim kim olacak.

Ali Demirci' Alıntı:
Gerçekten teşekkürler Murat ÖZYER!

Çok iyi bir sistem bıraktın, senin ile ne kadar övünsek azdır. Altyapı şaha kalktı.

Sana verilen bütçeleri o kadar düzgün kullandınki öyle ABD sevdalısıydınki gözün kimseleri görmüyordu.

O kadarda geniş bir oyuncu bilgisine sahiptinki senin bütçenin 4/1 olan takım M.Chatman getirirken sen şampiyonluk hedefi olan takıma M.Stricklan getirdin!

Çok otoriterdin oyuncular seni dinliyor saygı duyuyorlardı!

Sana verilen bütçeleri öyle iyi kullandınki şimdi bu yıl o harcanan paraların 4/1 oranında bütçe oluşturduk!!!

Türkiye Kupalarında Finaller, Ligde Finallerin eşiğinden döndük. Play-Off ta galibiyet dahi alamadan elendik ama olsun sen genç bir koçsun pişeceksin burası tam senlikti gitmeseydin keşke!

Avrupa'da da koyduğun Final-Four hedefine ulaştık. Baştan beri orayı hedef göstermiştin onu başardın!

Bizim basketboldan anladığımız 2-3 amerikalı gelsin birinden biri mutlaka o gün formda olup attıkça atsın taraftarı coştursun içerde bir tane hareketli, atletik 4 numara olsun mükemmel smaçlarla taraftarı coştursun.Bunları yaptıran adam daha önce headcoach luk yapmamasına rağmen sırf Ülker gibi ölüsü bile final oynayacak bir kadro ile finalde dağılacağı kesinleşmiş koçunun gideceği belli olmuş ve tek galibiyet alacak kadar bile direnci bulunmayan Efes'i devirdi diye sponsor baskısıyla bu takımın başına getirilsin.Ve sonra forumlarda üyelerin %75i bu adam için bir sürü güzel şey yazsın.Belki ben de aşırıya kaçıyorum eleştirmekte ama hücumda tek adamın eline bakan oyunlardan Cem Yılmaz'ın değişiyle "tiskiniyorum!"