2009 - 2010 Transfer Sezonu

5. yabancının alınması bence hata olacaktır.
Geçmişte bunun cezasını çok çektik, 5. oyuncunun gelmesi demek yabancı oyuncularımızın da sürelerinin değişkenlik göstermesi demek ki, yabancı oyuncular süre alamadıkça performanslarının düştüğü de bir gerçek.

O yüzden 5. yabancı almak belki Eurocup'ta artı kazandırır ama ligde daha da yara verir şu düzene.

Pivotu Türk seçecektik kalmadı, elde kalan tek Türk Pivot Ermal.
Alabilir miyiz, yok. Gelir mi, yok.

Burak Barut' Alıntı:
5. yabancının alınması bence hata olacaktır.
Geçmişte bunun cezasını çok çektik, 5. oyuncunun gelmesi demek yabancı oyuncularımızın da sürelerinin değişkenlik göstermesi demek ki, yabancı oyuncular süre alamadıkça performanslarının düştüğü de bir gerçek.

O yüzden 5. yabancı almak belki Eurocup'ta artı kazandırır ama ligde daha da yara verir şu düzene.

Pivotu Türk seçecektik kalmadı, elde kalan tek Türk Pivot Ermal.
Alabilir miyiz, yok. Gelir mi, yok.
Burak, Efes pilsen ve Fenerbahçe maçlarında dar bir rotasyonla oynadığın zaman başarılı olmayız. Her sezon sakatlıklar yakamızı bırakmıyor geçen sezon
6 yabancı vardı bir ara 3'ü kadroda, 2'si sakat, 1'i cezalıydı bu yüzden 5 yabancıda sıkıntı olmaz.

Mike Wilkinson: 17 sayı, 8 ribaund

Radoslav Rancik: 13 sayı, 10 ribaund

Antalya Maçındaki İstatistikler beni memnun etti açıkçası bu çok hoşuma gitti inşallah bu çizgide devam eder istatistikleri.Ama kadro derinliği açısından yine de bir uzun daha lazım.

Eren Akın' Alıntı:
[quote="Sarpercan Ayaz":2mtoijo2]kesinlikle ermal türkiye'ye gelecekse o takım kesinlikle galatasaray olmalı.
Bana Galatasaray'a gelmesi için geçerli bir sebep söylesene.[/quote:2mtoijo2]
Ben söyleyeyim Eren Türkiye'ye basketbolu biz getirdik. En çok seyirci bizde var
yetmez mi ?

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Eren Akın":1vknz3zo]Bana Galatasaray'a gelmesi için geçerli bir sebep söylesene.
Ben söyleyeyim Eren Türkiye'ye basketbolu biz getirdik. En çok seyirci bizde var
yetmez mi ?[/quote:1vknz3zo]

Galatasaray'ın avrupa ve günümüz Türkiye'sindeki yerini söyleyin bana.Transfer ve bir oyuncunun gelip gelmemesi buna bağlı.

Yoksa Ankaragücü'de 100 yıllık takım taraftarı var hadi getirsinler Ronaldinho'yu.

[/quote]
yetmez mi ?[/quote]

çok kısa bir cevap:Yetmez

Arkadaşlar...
"Gerçekten" iyi oyuncuları takımımıza getirebilmek için taraftardan çok daha fazla şeylere sahip olmalıyız bu bir gerçek.Elinizde uygun bütçeniz olmalı en başta.Elinizde bütçeniz var fakat hedefiniz yoksa yine gerçekleşmez transflerler.Büyük transferler , büyük hedefler doğrultusunda yapılır...

Antrenör Çok Önemli,Sonra Takımın Hedefi,Sonra bütçe çünkü belki biz Ermal'e Efes'ten fazla teklif ettik diyelim ama o yine Efes'i seçecektir.

Antrenör konusunda hala şüphelerimiz var Futbol'da Rijkaard geldiğinde en ufak bir şüphe yoktu içimizde birazda güven meselesi bu taraftarın güvenini kazanacak isimlerle çalışmak basketbol şubesi içinde yeni bir strateji olmalıdır.Oktay Mahmudi gelse hepimizde bir güven hissi olur ama o güveni Okan Çevik tam anlamıyla veremiyor belki çok başarılı olacak ama sorun güven-şüphe olayında.