2009 - 2010 Transfer Sezonu

Cüneyt Erden'de dönerse 10 numara olur. Şu an Cüneyt Erden'e çok ihtiyacı var takımın. Tecrübe,istikrar,bir ağabeye ihtiyaç var.

Fatih Solak her maç 10 sy,10 rb istatistiklerini tuttursun Allah'tan başka birşey istemem.

Cüneyt-D.Wash-Jasaitis-Rancik-Fatih ligde kalmak için yeterli bir kadro.

Ayrıca Fatih'le,D-Wash'ın kafa yapıları aynı, Rancik'te buna dahil...

Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

inş yine bir aksilik olmaz salsada bir kez daha çıkmıştı bu haber ama bakalım .. yerli oyuncu transfer edilebiliyor mu ben anlamadım bi ara sadece yerli olarak kiralık alabiliyordun fatih için bir bonservis mi ödedik biz ?

Burak Ceyhan' Alıntı:
Cüneyt Erden'de dönerse 10 numara olur. Şu an Cüneyt Erden'e çok ihtiyacı var takımın. Tecrübe,istikrar,bir ağabeye ihtiyaç var.

Fatih Solak her maç 10 sy,10 rb istatistiklerini tuttursun Allah'tan başka birşey istemem.

Cüneyt-D.Wash-Jasaitis-Rancik-Fatih ligde kalmak için yeterli bir kadro.

Ayrıca Fatih'le,D-Wash'ın kafa yapıları aynı, Rancik'te buna dahil...

Umarım hakkımızda hayırlısı olur.
Cüneyt ,wash , yasa, rancik, fatih lig yeni başlamiş olsaydi , ligde kalmak icin yeterli olurdu haklisin, ama bizim su an ki durumumuzdan kurtaracak kadar yeterli degil.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Fotospor'un haberine göre son yönetim kurulu toplantısında Haldun Üstünel tüm şubelerden sorumlu, basket ve voleybolda ki tüm transferleri yapacakmış.

o zaman bombalara hazır olun! 007 haldun iş başında..

fatihi sene başında oyuncular istememişti şimdi alıyoruz inşallah hayırlısı olucak..

cüneyt de alınabilir ,bu biraz pahalı olabilir onun için muratın yollanması taraftarıyım...

ersinde sebest kalıcaksa caner yerine çok iyi olur böylece jasanın süresi 20-25 iner hemde rotasyonda katkı sağlar...

Fatihi oyuncular istemedi diye bir söylenti var.

Bu takımın en eskileri Tufan, Cemal ve Murat Kaya. Heralde bunlar istememiştir, yoksa Canın ya da Canerin bişey diyeceklerini sanmam. Tufan ve Cemal artık olmadığına göre bence ortada bir sorun yok. Hayırlı olsun

Can Akogul' Alıntı:
Fatihi oyuncular istemedi diye bir söylenti var.

Bu takımın en eskileri Tufan, Cemal ve Murat Kaya. Heralde bunlar istememiştir, yoksa Canın ya da Canerin bişey diyeceklerini sanmam. Tufan ve Cemal artık olmadığına göre bence ortada bir sorun yok. Hayırlı olsun

sene başında olsa şahsen bende istemezdim ama gel gör ki bir ayağımız çukurda öbür ayağımızıda durmadan birileri tekmeliyor.

Şu transferi nasıl kabulleniyorsunuz anlamış değilim.2 yıl önce "aşırı yetersizlik" nedeniyle gönderilen bir oyuncuyu 2 yıl sonra bulunmaz hint kumaşı gibi karşılıyorsunuz.Üstelik Fatih Solak'ın geçen yıl ki oynuna hiçbir şey katmayışını , her geçen gün "yontulmamış odun" profiline yaklaştığını gördüğünüz halde.Fatih Solak bu dakikadan sonra gelse yarardan çok zararı olur[Topu yere vurmadığı için yapılan top kayıpları,blok yapayım derken bol keseden faul yapmalar,blok yapyım derken alamadığı reboundlar,her maç ortalama 2 tane 3 saniye vs.vs].Bunu bile bile Fatih yararlı olur diyorsanız ,Galatasaray Fatih'e muhtaç diyorsanız size sadece üzüntü mü dile getiririm.

Ayrıca yönetiminde bu hamleyi yapması olağanüstü yanlış.Şu durumda ya şartları , imkanları zorlayarak Kaya Peker,Furkan Aldemir 2'lisinden biri alınmalıydı.Ya da 37 dakika ortalama oynayabilecek 1 tane, tam teşekkürlü yabancı pivot alınmalıydı.

Şu Fatih'e muhtaç olma durumumuz o kadar acıklı ki...

Erdal, bence de Fatih Solaka mecbur kalmak bir taraftar olarak beni üzüyor.

Ancak iki sene önce Hüseyin Beşok vardı. Cemal vardı aşama kaydedebilecek. O zaman Fatihe ihtiyaç duyulmayabilirdi. Fatih doğru kullanılırsa bence yararlı olur. Milli takımda ilk beş çıkarak güzel işler yapmıştı, belli bir görevi vardı takımda. Cem hoca doğru şekilde kullanırsa eksik olduğumuz ribaund ve savunmada yardımcı olur takıma.

Erdal Avcı' Alıntı:
Şu transferi nasıl kabulleniyorsunuz anlamış değilim.2 yıl önce "aşırı yetersizlik" nedeniyle gönderilen bir oyuncuyu 2 yıl sonra bulunmaz hint kumaşı gibi karşılıyorsunuz.Üstelik Fatih Solak'ın geçen yıl ki oynuna hiçbir şey katmayışını , her geçen gün "yontulmamış odun" profiline yaklaştığını gördüğünüz halde.Fatih Solak bu dakikadan sonra gelse yarardan çok zararı olur[Topu yere vurmadığı için yapılan top kayıpları,blok yapayım derken bol keseden faul yapmalar,blok yapyım derken alamadığı reboundlar,her maç ortalama 2 tane 3 saniye vs.vs].Bunu bile bile Fatih yararlı olur diyorsanız ,Galatasaray Fatih'e muhtaç diyorsanız size sadece üzüntü mü dile getiririm.

Ayrıca yönetiminde bu hamleyi yapması olağanüstü yanlış.Şu durumda ya şartları , imkanları zorlayarak Kaya Peker,Furkan Aldemir 2'lisinden biri alınmalıydı.Ya da 37 dakika ortalama oynayabilecek 1 tane, tam teşekkürlü yabancı pivot alınmalıydı.

Şu Fatih'e muhtaç olma durumumuz o kadar acıklı ki...

efes te gelselerde kayayı alsalar diye bekliyor dimi erdal...adamlar türk uzun sıkıntısı var zaten bonservisine 1 milyon versen efes gene vermez..aynı şekilde furkan .karşıyaka tam bir akbaba kulübü 2 sene önceden yarım sezon sözleşmesi
kalan hosleyden 1 milyon dolar+2 oyuncu isteyen kulüp furkandan ne ister sen düşün...ki gelmek istemediğinide duymuştum furkanın.kim kaldı asım 400 bin dolar bonservisi var.fatihi sadece rotasyonda olsun diye kullanıcaktır cem hoca 5 taş çatlasın 10 dk. fatih hala aynı fatih değişen yok .eminim birde yabancı 5 numara alınacaktır.fatih büyük ihtimal bedelsiz gelicek saydığın türk uzunlara verilecek bonservis ile emin ol ya josh yada pops alınır...kimse fatih geldi diyede göbek atmıyor.

Eren ne dedim ben "Şartlar ve imkanlar zorlanarak".Basketbol takımı "olağanüstü hal" de ,bu durumda yönetim ekstra bir şey yapılmalı takım için.Yerli hiç olmayacaksa alınsın bir tane yabancı pivot 36-37 dakika ortalamayla oynasın.2. şık o kadar zor olmasa gerek.İtalya'dan,Fransa'da,Rusya'dan,NBA'den,NBDL'den araştırılsa bulunabilir ihtiycaç duyduğumuz pivotlar.
Ayrıca herkes Fatih geliyor diye göbek atıyor gördüğüm kadarıyla.İtiraz eden yok.Sesini çıkaran yok.

Erdal iyi hoş da o kadar kolay değil işte öyle bir yabancıyı almak.Diyelim ki aldık 36-37 dakika oynadı diyelim maç başı.Darius-Jasaitis-Rancik-Wilkinson ikilisinden sadece ikisi mi oynayabilecek birlikte maç boyu?Bunları da düşünmek lazım.O yüzden Türk pivot transferi şuan daha mantıklı olanı.Alabileceğimiz en iyi oyuncuyu da aldık şu şartlarda.

F.Solak bu sezon 4 maçta görev almış maç başına sü:12.50, sayı:4, reb:2.8, asist:0.5, Blok:1.3
Geçen sezon Aliağa Petkim'de 25 maç, süre:25:20, Sayı Toplamı:188, sayı ort.:7.52, rib:6.5, blok:1.9, asist:0.8, tç:0.6, tk:1.6

Alabileceği en iyi yerli Fatih Solak olan takım,2.lig takımıdır.Biz Fatih Solak'ı alacak kadar düşmedik.
O kadar imzanıza ,nickinize "Asalet" yazıp duruyorsunuz.Madem Fatih Solak'a muhtaçız[size göre bana göre değil.] nerede bu "Asalet"?

Benim kişisel fikrim Fatih bu mali yapıda vede bu teknik kaosta,her zaman galatasaray kadrosunda olmalı.Şuan yerli rotasyonda alabileceğimiz daha iyisi olmadığına göre,daha neyin kavgası yapılıyor hiç anlamıyorum.

Ne zaman biz Fatih'i aldık yabancıya gerek yok derler, o zaman tepkinin en sertini yaparız.

Ne yazık koskoca kulübü bu kadar basiretsiz kişilerin elinde oyuncak olmuş.Her basketbol'la ilgili röportaj verene,kurtarıcı gözüyle bakılması ne kadar doğru.

sağlam yabancı 5 numara alınmalıydı fatih solak rotasyon için matıklı ama inşallah hedefte bir oyun kurucu ve bir 5 numara vardır. cüneyt olabilir oyun kurucu için 5 numara içinde mutlaka 500 bin dolarlık kaliteli bir oyuncu alınmalı bu hamle bizi kesinlikle hem ligde bırakır hemde avrupada iyi işler yaptırır. bunlar yapılmazda ligden düşersek yönetim bunun hesabını veremez.

Fatih Solak şu şartlarda iyi bir transferdir. Çok kaliteli ve müthiş yetenekli bir isim değil tabiki ama şu şartlarda alınabilecek en iyi yerli oyuncu kendisidir.. Yoksa Kaya, Oğuz, Asım gibi uzunları herkes takımında ister ama o kadar kolay değil şu şartlarda transfer yapmak. Zaten iki yabancı uzun varken, o bölgeye bir tane daha yabancı uzun alınabileceğini düşünürsek, yerli olarak Polat ve Eren'in yer aldığı bir rotasyonda Fatih Solak mutlaka şarttır o takıma. Unutmayalım ki ligde sahada 3 yabancı yer alacak, o yüzden yabancı uzunların dinlenmesi için "süre alacak" yerli lazım mutlaka..