2009 - 2010 Transfer Sezonu

takmımızda 30 kişilik milli takım kadrosuna girmiş oyuncu yok. ve o kadroya grmiş fatih solaka kötü basketçi diyoruz. e sezon başı nerdeydiniz o zaman? sezon başı, bu takımdan bişi olmaz yakıyorlar şubeyi, derken insanlar, ses duymuyordum. Fatih solak şu an alabileceğimiz en iyi yrli pivottur. kaya pekri alacak değilsin ya. kaldı ki fatihi de rotasyon için istiyoruz. İlk 5 in adamı olacak diye değil.. insanların bildiklerini inkar edip bu tarz yorumlar yapmasının arkasında başka sebebler arıyorum.

Erdal Avcı' Alıntı:
Alabileceği en iyi yerli Fatih Solak olan takım,2.lig takımıdır.Biz Fatih Solak'ı alacak kadar düşmedik.
O kadar imzanıza ,nickinize "Asalet" yazıp duruyorsunuz.Madem Fatih Solak'a muhtaçız[size göre bana göre değil.] nerede bu "Asalet"?

Erdal kimi istiyorsun anlamadım ki?Bana Fatih Solak'tan daha iyi şuan boşta olan Türk uzunu söyle,alalım hemen.Var mı öyle biri?

Arkdaşlar şu koşullar altında bence fatih ile bonsu mensah arasında bir fark yok.Çünkü ceza değişmedikçe sonuçta değişmeyecektir...O nedenle ceza hakkında nihai bir karara varmadan transfer yapılmasıda mantıksızdır.

Fatih Solak şuanki durumumuzda gayet yararlı olabilir bence. Pota altında yabancı düşünülmemesi halinde Wilkinson ve Fatih boyalı alanı değişimli kullanabilir.

Bu söylediğim evet çok acı ama biz bu ligde kalırız, -5 silinsede silinmese de...
Dün izlediğim Darüşafakanın ahı gitmiş vahı kalmış, Biz onları puan olarak geçeriz...Onların bu ligde yenebilecekleri bir ekip yok...
Kepez de boykot var, bunun sonu ligden çekilme...
Yeterki gerekli takviyeler yapılsın, Darüşafakayı geçip ligde kalırız en azından...
Fatih'i beğenmeyen arkadaşlar, şu ligde kalıplı diye tabir edilen sadece üç pivot var, savunma özürlü Oğuz Savaş, Ömer Aşık ve de Fatih Solak...İlk ikisini alamayacağımıza göre tek tercih hakkımız var...Fatih rotasyonda yararlı olabilecek bir uzun...

ya ligi birakin bi kenara.. ligde bencede kaliriz. önemli olan simdilik avrupada ne yapacagimiz.. hala devam edebilmek icin sansimiz cok yüksek.. yarinki maci kazanirsak cok iyi olur bizim icin.. transfer ne olursa olsun yapilmali en azindan avrupa icin

Fatih solak transfferi fena olmazda,aslında Ersin görkemi alabilsek Türk oyuncularımızdan sıfır katkı alıyoruz 3 numara pozisyonu için Ersin süper seçim olur jasaitisle değişimli oynarlar Ersin kendini çok geliştirdi önceden sadece savunma yönü vardı sayı atamazdı artık skorer bi oyuncu çoğu maçında 20 sayıyı geçmiştir....

2 yılda gelinen nokta içler acısı. Nerde Dee Brownlu, Hite'li, Owens'li, Graves'li, Hüseyin'li, Cüneyt'li kadro nerde Fatih Solak'a muhtaç takım. Şube yerlerde sürünüyor. Fatih'e muhtaç kalmak üzüntü veriyor. Ancak gerçekçi bakmak gerekrse şu durumda alınabilecek iyi oyunculardan biri Fatih malesef.

Bazı yorumları hayretle okudum,Kaya'dan Asım'dan bahsedilmiş,bunları ŞU AN alamayız,isim yapmış yabancı oyuncu da alamayız,takımları verse bile kim gelir ligde kalma mücadelesi veren ve eski teknik yönetimi yüzünden adı sahtekarlığa bulaşmış bir takıma?Bu Cemal olayı yüzünden imajımız çok sarsıldı.Bende isterim Avrupada isim yapmış bir oyuncu,ama olmaz,fakat genç ucuz ve iyi bir uzun alabiliriz,bazen denkgelirya.

Fatih'e gelirsek,bu takımda hala ne özelliğinin olduğunu çözemediğim Polat oynuyorsa Fatih hayli hayli oynar.

Haber Türk'ün haberine göre geçen sezon Virtus Bolanga'da oynayan bu sezon transfer olduğu Rusya'nın St. Petesburg takımından maddi sorunlar yüzünden ayrılan 27 yaşındaki Sharrod Ford'la anlaşmak üzereymişiz. Yine aynı gazetenin haberi yabancı oyuncularımız sağda solda ayrılmak istetiklerini küme düşen takımda kariyerlerine leke gelmesini istemiyorlarmış. Menajerler yabancı oyuncularımızın kafasını karıştırıyormuş.

Fatih yuvaya döndü!

Maddi krizin yaşandığı Kepez BLD ile yollarını ayıran milli pivot, iki sezon önce formasını giydiği G.Saray ile anlaştı.

Forma skandalı sonrası genç uzunu Cemal Nalga?nın iki yıl ceza almasının ardından pivot arayışlarını sürdüren
Galatasaray Cafe Crown, Kepez Belediyesi?nde forma giyen eski oyuncusu Fatih Solak?ı renklerine bağladı. Kepez?de uzun bir süredir devam eden maddi kriz nedeniyle kötü günler geçiren 2.16 boyunda ve 29 yaşındaki Fatih, Sarı-
Kırmızılı kulüpten gelen ?geri dön? çağrısına olumlu yanıt verdi. Fatih, Galatasaray?a dönmekten büyük mutluluk
duyduğunu belirterek, ?Galatasaray benim renklerine aşık olduğum takım. Yuvaya döndüğüm için mutluyum. Bu takımı ligde tutacağız? diye konuştu.

SHARROD FORD YOLDA

Efes Pilsen?in pivotu Daniel Santiago?ya talip olan, ancak Lacivert-Beyazlılar?ın bu transfere yanaşmaması üzerine yeniden arayışa giren Galatasaray?da, Fatih?in transferinin ardından yabancı bir pivotla da temasa geçildiği
öğrenildi. Sarı-Kırmızılı kulübün, geçtiğimiz sezon İtalya?da Virtus Bologna forması giyen, bu sezon gittiği
Rusya?nın St.Petersburg takımından ise maddi sıkıntılar yüzünden ayrılan 2.06 boyunda ve 27 yaşındaki ABD?li
pivot Sharrod Ford?a teklif götürdüğü ifade edildi.

LİNK:http://www.htspor.com/Basketbol/spor-haber/191688-fatih-yuvaya-dondu.aspx

Sharrod Ford geçen sene eurochallengeda bize karşı oynamıştı. Atletik bir oyuncu olarak kalmış aklımda. Kalıplı bir uzun değil.

Ortalamalarına baktım. Skor ve ribaund ortalamarı 14 ve 7 civarı. Ayrıca eurochallengeda 2sayı isabeti ve blok lideriymiş.

Sharrod Ford zaman zaman 4 numarada oynasada asil pozisyonu pivottur.. boyu 2.06 olmasina ragmen cok uzun kollari var ve öne cikan yanlari ribaunt ve defans etkisi.. bizim de böyle bi oyuncuya ihtiyacimiz oldugu icin hic kacirmayalim diyorum.