2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Mccalebb tam bir oyun kurucu olmasa da takımın savunmasını yukarıya çekebilen , içeriden rakip savunmaları bugün olduğu gibi delik deşik eden tam bizlik bir oyuncu tabi iş işten geçti.

Limoges atletizmi ile ezdi Valencia'yi. Bana gore Valencia abartildigi kadar muthis bir takim deil. Ozellikle 4 ve 5 numaralarda ciddi anlamda atletizm eksiklikleri var. Bence kupanin su anda favorisi Unics Kazan, onu takip eden 6 civari takim var ki biz de bu gruba dahiliz, gunluk performansina gore fark yaratacaktir.

Limoges atletizmi ile ezdi Valencia'yi. Bana gore Valencia abartildigi kadar muthis bir takim deil. Ozellikle 4 ve 5 numaralarda ciddi anlamda atletizm eksiklikleri var. Bence kupanin su anda favorisi Unics Kazan, onu takip eden 6 civari takim var ki biz de bu gruba dahiliz, gunluk performansina gore fark yaratacaktir.

Kazan'ın ağır bastığına(bence bir de Valencia) ve kalan 5-6 takımlık grupta olduğumuza hemfikirim abi. Ama Valencia bu yıl başka bir takıma kaybetmedi,bu 2 mağlubiyet Vujosevic'in başarısı ve yol kazası. Bence Valencia abartılmayı hakediyor.

Valencia'nın 5 rotasyonu Hamilton ve Dubljevic bizim uzunlara(Lasme-Dorsey) ters gelen uzunlar. Şöyle söyleyeyim bu yıl Lasme ve Dorsey 2 tip oyuncuya karşı nispeten zor anlar yaşadı:

1-Şutu olan uzunşarı yay gerisinde savunma
2-Post oyunu olan kalıplı geleneksel 5 numaralar

Şimdi Hamilton'ın şut tehditi Lasme'nin potadan uzaklaşmasına sebep olur ki bu bir takımın savunma sigortasına ateş etmek anlamında. 2.sıkıntıya baktığımzda mesela Mahalbasic falan bizi baya zorladı ki Dubljevic gibi boyalı alanda etkili post oyunu olan uzunları var.

Yani ben Valencia'nın iyi takım olması dışında bize epey ters gelen noktaları olduğunu düşünüyorum.Eğer kayıpsız gider ve finalde eşleşirsek işte o zaman işler değişir.

Bu arada onlara da bizim uzunlar ters diye fikir jimnastiği yapılırsa şunu belirtmekte fayda var; Limoges'da performansı sezon genelinde tartılşsa da Leo Westermann gibi ikili oyunları işleyen Vujosevic'in dokunuşunu da net gördüğümüz bir guard var.Bugün yine 7 asist yaptı.

Şaka maka burdaki çoğunluğun (bende dahil) şampiyonluk adayı Valencia gruptan çıkamayabilir. 3'lü averajları çok kötü oldu, yılın süprizi Valencia'nın bir maç daha yenilmesine bakıyor...

Şaka maka burdaki çoğunluğun (bende dahil) şampiyonluk adayı Valencia gruptan çıkamayabilir. 3'lü averajları çok kötü oldu, yılın süprizi Valencia'nın bir maç daha yenilmesine bakıyor...

Aynen dediğiniz gibi Emrah Bey..O grupta Ewe Basket planları baya bozdu...Ewe Basket haftaya evinde Limoges'u yenerse Limoges ya da Valencia'dan biri elenecek...

İspanya'da bu sene ciddi bir Valencia rüzgarı var ve ülke basınında da oldukça ilgi görüyorlar.
Özellikle bu haftasonu deplasmanda aldıkları Barcelona galibiyetiyle beraber, şampiyonluk da ilk defa telaffuz edilmeye başlandı.
Barca kimle oynarsa negatif yaklaşan Katalan medyası dahi uzun övgü yazıları yazdı.

En nihayetinde, Valencia şampiyon olmak istiyorsa, tüm konsantrasyonunu lige kanalize etmesi gerekebilir.
Bu noktada, dünyanın NBA'den sonra en prestijli ligini, Eurocup mücadelesine tercih edebileceklerini düşünüyorum.
Grup aşamasında elenmeleri dahi şaşırtmaz artık beni.

Kazan'ın ağır bastığına(bence bir de Valencia) ve kalan 5-6 takımlık grupta olduğumuza hemfikirim abi. Ama Valencia bu yıl başka bir takıma kaybetmedi,bu 2 mağlubiyet Vujosevic'in başarısı ve yol kazası. Bence Valencia abartılmayı hakediyor.

Valencia'nın 5 rotasyonu Hamilton ve Dubljevic bizim uzunlara(Lasme-Dorsey) ters gelen uzunlar. Şöyle söyleyeyim bu yıl Lasme ve Dorsey 2 tip oyuncuya karşı nispeten zor anlar yaşadı:

1-Şutu olan uzunşarı yay gerisinde savunma
2-Post oyunu olan kalıplı geleneksel 5 numaralar

Şimdi Hamilton'ın şut tehditi Lasme'nin potadan uzaklaşmasına sebep olur ki bu bir takımın savunma sigortasına ateş etmek anlamında. 2.sıkıntıya baktığımzda mesela Mahalbasic falan bizi baya zorladı ki Dubljevic gibi boyalı alanda etkili post oyunu olan uzunları var.

Yani ben Valencia'nın iyi takım olması dışında bize epey ters gelen noktaları olduğunu düşünüyorum.Eğer kayıpsız gider ve finalde eşleşirsek işte o zaman işler değişir.

Bu arada onlara da bizim uzunlar ters diye fikir jimnastiği yapılırsa şunu belirtmekte fayda var; Limoges'da performansı sezon genelinde tartılşsa da Leo Westermann gibi ikili oyunları işleyen Vujosevic'in dokunuşunu da net gördüğümüz bir guard var.Bugün yine 7 asist yaptı.

Oguzhan kardeşim,

Yazdığın çoğu konuda seninle hem fikirim. Bence de valencia çok iyi takım, ama takım yani bi langford yada ne biliyim devin smith gibi, oyun olarak sıkıştıklarında eline bakabilecekleri iyi penetreci olarak, biraz san emetario dışında sazı eline alabilecek bir kısaları yok. Limoges özellikle dünkü macta sindirdi onları, tabi van rossom un sakat olması cok büyük dezavantaj onlar için. Bence bizim açımızdan kilit nokta Dorsey. Eğer kafa olarak sahada olursa mevct eurocup seviyesinde savunamayacağı uzun oyuncu yok ama adam normal değil ne yazık ki. Ayrıca her ne kadar forum da tukaka edilse de, chuck davis bir kaç haftaya hazır olunca özellikle savunma anlamında ve rebound konusunda ekstra katkı verecektir. Chuck lasme ikilisi aynı anda 4-5 switclerinde hem savunmada hem de hucumda çok fark yaratırlar.

Bu arada valencia ikinci olursa ki bence yüksek ihtimal, son 16 da strasbourg ve son 8 de kazan ile oynıyacak. Eğer biz birinci olursak burdan gelen takımla yarı final oynama durumumuz olabilir, tabi yarı finale kalırsak. Bu durumda sanki bizim grupta ikinci olsak daha iyi gibi geliyor bana. O taraftan milano ve maccabi gelir ki bence iki ayaklı maçlarda biz ikisinide geçeriz gibime geliyor.

Green ve mccollumun katilimi ile eurocup'ta en buyuk sampiyonluk adayiyiz diyorum..finaldeki takimlarin birinin biz olacagina dair umudum cok yuksek.valencia'da abartiliyor.3-5 haftaya liglerindede asagi duserler..valencia ,futbolda bursanin sampiyon oldugu yil gibi..
Buyuk surpriz.

Karşıyaka 1.olur diye düşünüyordum sanırım max 2 galibiyetle veda edecekler. Ondan ziyade Banvit müthiş çıkış yakaladı

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banvitin grubu hala çok karşık 3 takımda birbirini yenebilir. Ksk çıkamaz o gruptan. Bizim içinde biz kafaca hazır olursak yenemeyeceğimiz takım yok bence..

Banvitin grubu hala çok karşık 3 takımda birbirini yenebilir. Ksk çıkamaz o gruptan. Bizim içinde biz kafaca hazır olursak yenemeyeceğimiz takım yok bence..

Biz biraz kendimizide kucumsuyoruz gibi geliyor bana. Ceyrek finalden sonra deplasmanda da farkli bir takim ortaya cikabilir son transferlerden sonra.

McCollum, Jerrells, Sinan, Schilb, Micov, Green, Davis, Lasme, Dorsey hepsi double-double tehditi olan oyuncular.