2017-2018 Galatasaray Kadın Voleybol Takımı

evet başarısız sayılır ama finalde vakıfbank'a kaybetmek de ilerisi için önemli bir basamak olur cansu-nursevil-buse-seda-ruseva (kontenjan açmak için yoksa çok iyi) dobriana ve neslihan kovulur yerlerine iyi bir pasör çaprazı-1 enternasyonel pasör-1 iyi türk orta oyuncu alınırsa vakıfbanka üstünlük kurabilecek kadroya ulaşırız. rakipten transfer yoluna gidersek de larson, polen ve naz en önemli namzetler olur

Bugün ŞL'nin statslarına baktım. Gamze en iyi pasör sıralamasında 20. sırada !!! Topu topu kaç tane takım ve pasör var ki nasıl 20. sıradasın sen... Bu sene olmadı ama seneye mutlaka iyi bir pasör almak gerekiyor. Naz Akyol, Maja Ognjenovic, Evgeniya Startseva, Joanna Wolosz olmak üzere 4 adayım var. Gamze'nin yedekten oyuna girmesi ona daha fayda sağlar diye düşünüyorum. Bence yetenek ve potansiyel olarak asla iddialı bir takımın as oyuncusu olacak seviyede değil bundan sonra da olamaz yaşı çok geçti artık. Dünyanın belki de en iyi pasörü Lo Bianco varken bile bir şeyler öğrenemediyse bundan sonra hiç öğrenemez diye düşünüyorum.

Jack veya Ruseva'dan biri gitmeli sezon sonundaki duruma göre. Yerli bir orta alınmalı. Neslihan kariyerinin son demlerini oynuyor, öyle ki artık maç seçiyor. Seneye maç bile seçecek seviyede olamaz orayı iyi yerli oyuncuyla doldurmak lazım. Cansu'yu oraya monte etmeye kalkarsak onun yarısı kadar performans verir mi soru işareti. Ama yine de denenmeli. Kosheleva yerine daha ucuz bir oyuncu gelebilir. Çok lüks kaçıyor bize. Bu kadar maaş verilen bir oyuncu birçok maçı kurtarmalı. Ama manşeti yok, savunması yok, kafası estiğinde oynuyor, maçtan çok çabuk kopuyor. Libero olarak Gizem Örge'yi veya Eczacı'nın liberosunu zorlamak lazım. Gizem Karadayı bize ilk geldiğinde birçok maçı kurtardı ama şu son 1 aylık durumu onun da baya kötü yaşının da vermiş olduğu etkiyle.

İnşallah bütçe düşmez çünkü kulüpte voleybol kültürü yavaştan yerleşiyor. Artık taraftarlar takımı ezbere sayabiliyor, voleybol hakkında daha bilgili, maçlara daha çok kişi geliyor. O yüzden bu sene olmasa bile o kupa bir gün gelecek. Nasıl Fb erkek basketbolda her sene averaj takımı olurken adım adım yükselip en sonunda şampiyon oldu bizde aynı şekilde olacağız gibi hissediyorum tabii yatırım ve destek düşmezse.

Bugün ŞL'nin statslarına baktım. Gamze en iyi pasör sıralamasında 20. sırada !!! Topu topu kaç tane takım ve pasör var ki nasıl 20. sıradasın sen... Bu sene olmadı ama seneye mutlaka iyi bir pasör almak gerekiyor. Naz Akyol, Maja Ognjenovic, Evgeniya Startseva, Joanna Wolosz olmak üzere 4 adayım var. Gamze'nin yedekten oyuna girmesi ona daha fayda sağlar diye düşünüyorum. Bence yetenek ve potansiyel olarak asla iddialı bir takımın as oyuncusu olacak seviyede değil bundan sonra da olamaz yaşı çok geçti artık. Dünyanın belki de en iyi pasörü Lo Bianco varken bile bir şeyler öğrenemediyse bundan sonra hiç öğrenemez diye düşünüyorum.

Jack veya Ruseva'dan biri gitmeli sezon sonundaki duruma göre. Yerli bir orta alınmalı. Neslihan kariyerinin son demlerini oynuyor, öyle ki artık maç seçiyor. Seneye maç bile seçecek seviyede olamaz orayı iyi yerli oyuncuyla doldurmak lazım. Cansu'yu oraya monte etmeye kalkarsak onun yarısı kadar performans verir mi soru işareti. Ama yine de denenmeli. Kosheleva yerine daha ucuz bir oyuncu gelebilir. Çok lüks kaçıyor bize. Bu kadar maaş verilen bir oyuncu birçok maçı kurtarmalı. Ama manşeti yok, savunması yok, kafası estiğinde oynuyor, maçtan çok çabuk kopuyor. Libero olarak Gizem Örge'yi veya Eczacı'nın liberosunu zorlamak lazım. Gizem Karadayı bize ilk geldiğinde birçok maçı kurtardı ama şu son 1 aylık durumu onun da baya kötü yaşının da vermiş olduğu etkiyle.

İnşallah bütçe düşmez çünkü kulüpte voleybol kültürü yavaştan yerleşiyor. Artık taraftarlar takımı ezbere sayabiliyor, voleybol hakkında daha bilgili, maçlara daha çok kişi geliyor. O yüzden bu sene olmasa bile o kupa bir gün gelecek. Nasıl Fb erkek basketbolda her sene averaj takımı olurken adım adım yükselip en sonunda şampiyon oldu bizde aynı şekilde olacağız gibi hissediyorum tabii yatırım ve destek düşmezse.

üstat bence kadro planlaması şöyle olmalı seneye;

gamze yedek pasör olup nursevil gönderilmeli yerine yabancı bir yıldız pasör alınmalı.

pasör çaprazı pozisyonuna polen uslupehlivanı alırsak yedek pasör çapraz olmadan da tıpkı son 3 sene olduğu gibi idare ederiz hatta 3 sene önce takımda solak bile yoktu...neslihan gönderilmeli hem yaşlı hem de maaşı çok yüksek.

smaçör çok fazla takımda hadi diyelim ki biri pasör çaprazı yedeklemek için olsun maksimum 3 kişi ile sınırlandırılmalı rotasyon. seda gönderilmeli bitmiş, dobriana hem yabancı hem de istikrarlı değil rakibe göre etkinliği değişiyor, kosheleva ise dediğin gibi savunmasız ve çok pahallı zaten eczacıbaşından ondan gönderildi kötü bir sezon sonrası. cansu ve ilkin takımda tutulmalı ve bence istanbula alışan ve kariyerinde kazan ve istanbul dışında forma giymeyen yurtdışında larson kaptan olarak gelmeli ki neslihan ve kosheleva gönderilince takımda yeterince bütçe oluşacaktır.

liberoda sana katılmıyorum üstat bence bihter yeteri kadar tecrübelendi iyi bir yedek olur buse kayacanı kovup gizem karadayıya güvenmek yeterli.

son olarak orta oyunculara gelirken kendi planlamama göre sadece 2 yabancı kullandım ki 2 yabancı daha kullanılabilir statüye göre. bence 4'ten fazla yabancı olmamalı zira o zaman geçen sene ki eczacı yahut bir önceki senenin feneri gibi olup rotasyon yapalım derken maçlar kaybediliyor türkiye'de ve avrupada maksimum 4 yabancı kafi olacaktır ki 1 sene kontenjanımızı tam kullandık fark yarattık. kesinlikle takımda jack-aslı ve su zent orta oyuncu olarak kalmalı. 4.orta oyuncu olaraksa ruseva gönderilmeli yerine bence gibbemeyer gibi tecrübeli dünya yıldızı fizikli bir orta oyuncu olmalı düşünsene jack ile birlikte duvar olurlar...

ve bence en önemlisi kadromuz 16 kişi değil sadece 12 kişi olmalı antrenman için boş beleş duran antrenörler ve altyapılar kullanılır. boşuna para verilmemiş olur. her mevkide alternatifin olsun yeter ki olimpiyatlara da 12 kişi ile katılıyorsun zaten

üstat bence kadro planlaması şöyle olmalı seneye;

gamze yedek pasör olup nursevil gönderilmeli yerine yabancı bir yıldız pasör alınmalı.

pasör çaprazı pozisyonuna polen uslupehlivanı alırsak yedek pasör çapraz olmadan da tıpkı son 3 sene olduğu gibi idare ederiz hatta 3 sene önce takımda solak bile yoktu...neslihan gönderilmeli hem yaşlı hem de maaşı çok yüksek.

smaçör çok fazla takımda hadi diyelim ki biri pasör çaprazı yedeklemek için olsun maksimum 3 kişi ile sınırlandırılmalı rotasyon. seda gönderilmeli bitmiş, dobriana hem yabancı hem de istikrarlı değil rakibe göre etkinliği değişiyor, kosheleva ise dediğin gibi savunmasız ve çok pahallı zaten eczacıbaşından ondan gönderildi kötü bir sezon sonrası. cansu ve ilkin takımda tutulmalı ve bence istanbula alışan ve kariyerinde kazan ve istanbul dışında forma giymeyen yurtdışında larson kaptan olarak gelmeli ki neslihan ve kosheleva gönderilince takımda yeterince bütçe oluşacaktır.

liberoda sana katılmıyorum üstat bence bihter yeteri kadar tecrübelendi iyi bir yedek olur buse kayacanı kovup gizem karadayıya güvenmek yeterli.

son olarak orta oyunculara gelirken kendi planlamama göre sadece 2 yabancı kullandım ki 2 yabancı daha kullanılabilir statüye göre. bence 4'ten fazla yabancı olmamalı zira o zaman geçen sene ki eczacı yahut bir önceki senenin feneri gibi olup rotasyon yapalım derken maçlar kaybediliyor türkiye'de ve avrupada maksimum 4 yabancı kafi olacaktır ki 1 sene kontenjanımızı tam kullandık fark yarattık. kesinlikle takımda jack-aslı ve su zent orta oyuncu olarak kalmalı. 4.orta oyuncu olaraksa ruseva gönderilmeli yerine bence gibbemeyer gibi tecrübeli dünya yıldızı fizikli bir orta oyuncu olmalı düşünsene jack ile birlikte duvar olurlar...

ve bence en önemlisi kadromuz 16 kişi değil sadece 12 kişi olmalı antrenman için boş beleş duran antrenörler ve altyapılar kullanılır. boşuna para verilmemiş olur. her mevkide alternatifin olsun yeter ki olimpiyatlara da 12 kişi ile katılıyorsun zaten

Ben de sizinle hemen hemen aynı fikirleri paylaşıyorum. Bu sezon iyi bir kadro kurduk kağıt üzerinde ama kadro mühendisliği aynı diğer branşlar gibi beklentinin altındaydı. Böyle bir bütçeye daha iyi bir kadro kurulabilirdi. Ve çok yanlış bir hocaya teslim edildi. Gençleri bırakın, yedek oyuncuları bile oynatmaya cesaret edemeyen, Neslihan kötü gününde bile olsa pestilini çıkaracak kadar oynatan bir hoca var.

Seneye;

Orta: Gibbemeyer (kaliteli yerli orta), Jack, Aslı
Pasör: Startseva (Wolosz/Naz), Gamze
Pasör çaprazı: Kimberly Hill (Bricio/Egonu), Polen
Smaçör: Gözde, Cansu, Seda
Libero: Gizem K. (Gizem Ö.), Bihter

Ortayı veya pasörü yerli isimle takviye edersek liberoya yabancı bir oyuncu alabiliriz. Tabii yukardaki yazdığım kadro hayal ama olabilitesi az değil. Mesela Egonu'yu bu yaşta kendi kulübünden koparmak zor. Ama onu bir ihtimal olarak ekledim. Umarım bu sene başarılı oluruz da bütçe artar. Yoksa ne kadar yatırım yapsak boş diye bunlar düşürürse bütçeyi o zaman nanayı yedik.

Ben de sizinle hemen hemen aynı fikirleri paylaşıyorum. Bu sezon iyi bir kadro kurduk kağıt üzerinde ama kadro mühendisliği aynı diğer branşlar gibi beklentinin altındaydı. Böyle bir bütçeye daha iyi bir kadro kurulabilirdi. Ve çok yanlış bir hocaya teslim edildi. Gençleri bırakın, yedek oyuncuları bile oynatmaya cesaret edemeyen, Neslihan kötü gününde bile olsa pestilini çıkaracak kadar oynatan bir hoca var.

Seneye;

Orta: Gibbemeyer (kaliteli yerli orta), Jack, Aslı
Pasör: Startseva (Wolosz/Naz), Gamze
Pasör çaprazı: Kimberly Hill (Bricio/Egonu), Polen
Smaçör: Gözde, Cansu, Seda
Libero: Gizem K. (Gizem Ö.), Bihter

Ortayı veya pasörü yerli isimle takviye edersek liberoya yabancı bir oyuncu alabiliriz. Tabii yukardaki yazdığım kadro hayal ama olabilitesi az değil. Mesela Egonu'yu bu yaşta kendi kulübünden koparmak zor. Ama onu bir ihtimal olarak ekledim. Umarım bu sene başarılı oluruz da bütçe artar. Yoksa ne kadar yatırım yapsak boş diye bunlar düşürürse bütçeyi o zaman nanayı yedik.

ataman hoca bizim yetiştirmemiz ve kadın voleybolunda güneyligiller gibi değerlerimiz hiç olmadı daha çok erkek voleybolunda efsanelere sahibiz. düşünün nedim hoca galatasaraya üye ve sicil numarası 7469. köklü bir gelenek ama kadınlara bunu yansıtamadık. ne var ki barbolini'den sonra fenere psikolojik üstünlük kuran tek hoca ataman. o yüzden bence 1 sene daha bekleyin hüküm vermek için ben kendisine inanıyorum hem agresif hem karı koca işin içindeler hem de galatasaray taraftarı...

önümüzdeki sene ile ilgili kadroyu yazdım zaten ama sizin planlamanız üstünden gidersek zaten gibbemeyeri söylemiştim;

Orta: Gibbemeyer, Jack, Aslı, Su (istenirse smaçör de oynar ki servisleri de etkili)
Pasör: Lloyd (sakatlıktan kurtulabilirse gibbemeyer ile döktürürler), Gamze
Pasör çaprazı: Polen
Smaçör: Cansu, Larson, İlkin
Libero: Gizem, Bihter

şu an ki kadrodan bile daha düşük bütçeli olur. nasıl ki kadro sayısında mutabık kaldığımız gibi bence bunda da mutabık kalırız zira şubede çöreklenmiş bir ekip var. haddinden fazla beyaz yakalı barındırıyoruz. mustafa cengiz başkan voleybol aş'den bahsetti burada başkan ve ikinci bir üye olur imza sirküsü bu kişide müdür sıfatıyla bulunur dolayısıyla ayrıca şubeden sorumlu yöneticiye ve direktöre gerek kalmaz. böylelikle yıllar sonra şükrü yengil'den kurtuluruz. takımda ne yaptığı muğlak üç tane de menajer var sportif direktör ve şube sorumlusunun dışında. ne yapıyorsunuz holding mi yönetiyorsunuz? doğru, geliri bakkal kadar gideri holding kadar alışmışlar tabii yıllarca çiftlik gibi yönetmeye. kendi paraları sekmez ama sporcularınki ve mavi yakalılarınki gecikir.

bence isimleri kovmak da yetmez genel olarak sportif direktörlük-şube genel menajerliği (mehmet berent bayrakçı) ve şube idari menajerliği (neslihan turan) lağvedilmeli ve görevdeki isimler de otomatikman kovulmalı. yerlerine kimseyi almadan takım menajeri nihan güneyligil sorumluluklarını üstlenmeli ve bu teamül oturmalı.

zaten şube sekreteri esasında idari işleri takip eden asistandır. tüm işi o kadına yükleyip bunlar titr peşinde atm önünde bekleşip duruyorlar sadece bir de galibiyet sonrası poz verme ne var ki bunların hakkını yemeyelim photoshop olarak değil bizatihi varlar.

3 de mavi yakalımız yeterli onları da arttırmaya gerek yok. antrenör sayımız da hoca hariç 5 kişi ki bence çok fazla. istatistik ve alan atrenörü anadoluda tek kişidir. ayrıca yardımcı antrenörlerden biri de gayet güzel kondisyoner koçluğu da yapabilir.

özetle bu re-organizasyon ile 4 sporcudan, pahallı isimlerden, 4 beyaz yakalı ve makamından, 2 de antrenörden kurtulmuş olur tasarruf yapar yerine dünyaca ünlü yıldız alırız. sadece işten çıkarmalar bile kümülatif olarak 3 trilyonu bulur yıl bazında. yabancı sporculara da ev tutulmamalı taçspor'da ikamet yahut kendi parasıyla dışarıda ev tutmaları akde bağlanmalı.

yeter ki denk bütçe iste yeter ki tasarruf olsun amacın. nedim hocaya sorsan yine erkek takımın balkan şampiyonu mu olsun yoksa kız takımı şampiyonlar ligini mi alsın diye nedim ağabey gibi gerçek galatasaraylı yabancı oyuncu kontenjanından vazgeçer yeter ki yönetim hedef koysun avrupa şampiyonluğu desin zira emin bülendlerin, celal ibrahimlerin, ali sami yenlerin bu kulübü kurma sebebi bu...

Son düzenleme:
Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde Play-Off Çeyrek Final 1. Maçları Tamamlandı. Alınan Sonuçlar:

Nilüfer BLD 0-3 Eczacıbaşı (0-1)

Beşiktaş 0-3 Vakıfbank (0-1)

Halkbank 3-2 Galatasaray (1-0)

Bursa BŞB 1-3 Fenerbahçe (0-1)

y0J009.jpg

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, Play Off Çeyrek Final 2. maçında Halkbank’ı konuk etti. Deplasmanda oynanan ilk karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrılan takımımız, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan serinin ikinci maçından 3-0 galip ayrıldı.

Halkbank maça 3 sayılık seriyle başladı. 0-3’lük skorun ardından Aslı, Neslihan, Jack ve Koshelava’nın sayılarıyla farkı kapatan takımımız, 10-10’luk eşitliği yakaladı. 12-11 teknik molaya önde girmeyi başaran Galatasaray, kaptan Neslihan’ın sayılarıyla farkı 3 sayıya kadar çıkardı. 15-12’nin ardından oyun üstünlüğünü iyice ele alan takımımız, skoru 20-15 yaptı. Halkbank karşısındaki etkili oyununu set sonunda da sürdüren Galatasaray ilk seti 25-20 kazandı ve setlerde 1-0 öne geçti.

Konuk ekip karşılaşmanın ikinci setine de 3 sayılık seriyle başladı. 5-5’te durumu eşitleyen Galatasaray oyun kontrolünü eline aldı ve setin teknik molasına 12-8 üstün girdi. Teknik molanın ardından hücumda etkili olan takımımız seti 25-19 önde tamamladı ve maçta durumu 2-0’a getirdi.

Mücadelenin üçüncü ve son seti karşılıklı sayılarla başladı. Üst üste bulduğu sayılarla Halkbank karşısında etkili olan takımımız teknik molaya 12-9 önde girdi. Farkın kapanmasına izin vermeyen Galatasaray üçüncü seti 25-19 üstün tamamlayarak mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla takımımız seride durumu 1-1 yaptı.

Galatasaray - Halkbank Play Off Çeyrek Final 3. karşılaşması 9 Mart 2018 Cuma günü Galatasaray'ın ev sahipliğinde Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynanacak. 3. maç sonunda 2 galibiyet elde eden takım adını yarı finale yazdıracak.

8YWzP7.jpg

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, Play Off Çeyrek Final 2. maçında Halkbank’ı 3-0 mağlup ederek seride durumu 1-1’e getirdi. Karşılaşma sonrası Kaptan Neslihan Demir Güler ve Gizem Karadayı, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Neslihan Demir Güler:

“Bizim için bir maçtı. Tamam mı, devam mı maçıydı. Çok iyi konsantre olduk, çok iyi antrenman yaptık. Önemli bir galibiyetti. 3-0 net bir skor olması da bizim için sevindirici önümüzdeki maç için. Şu an bir şey belli değil. Seride durum 1-1 oldu. Cuma günü oynayacağımız maça full bir şekilde konsantre olup öyle çıkmamız lazım. İnşallah yolumuz açık.”

Gizem Karadayı:

“İlk maçı 3-2 kaybettik. Halkbank karşısında basit hatalar yaptık. Onlar da çok iyi oynadı ve 3-2 kazandı. Bu maça çok iyi hazırlandık. Geri dönüşü olmayan bir maçtı. Takımı tebrik ediyorum, Halkbank’ı tebrik ediyorum. Bugün çok az hata yaptık. O yüzden maça bu daha güzel bir şekilde yansıdı. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Cuma günü de herkesi bekliyoruz. İnşallah Cuma günü de kazanıp bir üst tura çıkacağız.”

Maçı baştan sona izledim. Bu maçta takımların adlarını bilmesem derim ki kesin bir takımı Galatasaray'dır. Çünkü bizim kadar dengesiz bir takım yok. İlk seti farklı kazan, ikinci seti farklı yenil, diğer setleri yine farklı kazan.

İlk maçta kaybettiğimiz kötü oldu bu sıkışık fikstürde seriyi bir maç daha uzatan tek biz olduk. Keşke Bursa ile mi eşleşseymişiz diye düşünesi geliyor insanın.

Takım yine umut vermedi ŞL maçları öncesi. Novara'yı bu oyunla elemek imkansız. Bu kadar yatırım yapıp F6'da elenmeyiz inşallah.

Tebrikler takımımıza. Halkbank da çok iyi mücadele etti. Bir gerileme olduğu açık takımımızda. İnşallah sadece konsantrasyon problemidir. Haydi kızlar!!

OoNrGD.jpg

Sultanlar Ligi'nde yarı finaldeyiz!

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi Play Off Çeyrek Final 3. karşılaşmasında Halkbank’ı konuk etti. Takımımız, Burhan Felek Spor Salonu’ndan oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrılarak seride durumu 2-1 yaptı ve Sultanlar Ligi’nde adını yarı finale yazdırdı.

Galatasaray mücadeleye iyi başlayan taraf oldu. Halkbank karşısında etkili oyunuyla farkı açan takımımız, ilk set teknik molasına 12-7 üstün girdi. Teknik molanın ardından kaptan Neslihan’ın sayılarıyla oyun üstünlüğünü sürdüren takımımız, Jack’in üst üste aldığı 3 blok sayısıyla da farkı iyice açtı. İlk seti 25-11 kazanan Galatasaray setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf Halkbank oldu. Servislerde etkili olan konuk ekip takımımız karşısında farkı açmayı başardı. Halkbank skoru 2-7 yaparak farkı 5 sayıya çıkarınca başantrenör Ataman Güneyligil mola hakkını kullandı. İkinci set teknik molasına 3-12 önde giren Halkbank, etkili oyununu teknik molanın ardından da sürdürdü. Skor 6-17 olunca takımımız ikinci molasını kullandı. Halkbank, etkili oyununu set boyu devam ettirerek ikinci seti 12-25 kazandı ve setlerde durumu 1-1 yaptı.

Üçüncü sete iyi başlayan takımımız, üst üste bulduğu sayılarla teknik molaya 10 sayı farkla 12-2 önde girdi. Halkbank karşısında oyun üstünlüğünü sürdüren Galatasaray, Kosheleva ve Jack’in sayılarıyla skoru 15-5 yaparak 10 sayılık farkı korudu. 18-7’de Halkbank mola hakkını kullandı. Hücumda etkili olamayan Halkbank üçüncü seti 25-13 kaybetti. Bu sonuçla takımımız setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete de iyi başlayan taraf Galatasaray oldu. Takımımız Jack’in sayısıyla 6-2 öne geçince Halkbank mola aldı. Takımımız, molanın ardından bulduğu etkili sayılarla skoru 10-4’e getirdi. Konuk ekip üst üste sayılar elde ederek farkı azaltınca Ataman Güneyligil mola hakkını kullandı. Halkbank molanın ardından farkı 1 sayıya kadar indirse de takımımız yeniden oyun üstünlüğünü ele alarak teknik molaya 12-8 üstün girdi. 16-13’te ikinci mola hakkını kullanan Halkbank, takımımızın etkili sayılarına karşılık veremedi. Galatasaray, Rabadzieva’nın sayısıyla dördüncü seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı. Takımımız, bu sonuçla seride durumu 2-1 yaparak adını yarı finale yazdırdı. Galatasaray, Sultanlar Ligi yarı finalinde Vakıfbank ile karşılaşacak

Son düzenleme:
Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde Play-Off Çeyrek Final 2. Maçları Tamamlandı. Alınan Sonuçlar:

Eczacıbaşı 3-0 Nilüfer BLD (2-0)

Vakıfbank 3-0 Beşiktaş (2-0)

Galatasaray 3-0 Halkbank (1-1)

Fenerbahçe 3-2 Bursa BŞB (2-0)

Eczacıbaşı, Vakıfbank ve Fenerbahçe yarı finale yükseldi. Galatasaray - Halkbank eşleşmesi üçüncü maça uzadı.

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde Play-Off Çeyrek Final 3. Maçı Tamamlandı. Alınan Sonuçlar ve Play-Off Yarı Final Eşleşmeleri

Galatasaray 3-1 Halkbank (2-1)

Play-Off Yarı Final Eşleşmeleri:

Eczacıbaşı - Fenerbahçe

Vakıfbank - Galatasaray

Son düzenleme:
2JqoPv.jpg

“Yarı finalde elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, Play Off Çeyrek Final 3. maçında Halkbank’ı 3-1 mağlup ederek seride durumu 2-1 yaptı ve adını yarı finale yazdırdı. Galibiyet sonrası kaptan Neslihan Demir Güler ve oyuncumuz Aslı Kalaç, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Neslihan Demir Güler:

“Çok önemli bir galibiyetti. Seride durum 1-1 olmuştu. Bu maçı kazanmamız gerekiyordu. 3-1 gibi net bir skorla kazandık. Umarım yarı finalde Vakıfbank ile güzel maçlar çıkaracağız. Elimizden gelenin en iyisini yapıp inşallah finale kalacağız.”

Aslı Kalaç:

“Bizim için zorlu bir seri oldu. İlk maçı kaybettik orada 3-2. Ardından burada çok iyi başlamamız lazımdı ki ikinci maçı garanti bir skorla geçelim. İkinci maçı çok iyi oynayarak aldık. Bu maç iki takım için çok önemliydi. Tek maça bağlıydı ve kazanan yarı finale çıkıyordu. İlk sete çok iyi başladık. İkinci sete de onlar güzel başladı. Biz çok basit hatalar yaptık. Üçüncü sette kendi oyunumuzu bulduk ve öyle devam ettik. Çok mutluyum. Yarı finale çıktık. Halkbank’ı da tebrik ediyorum bizi zorladılar bu seride. Vakıfbank’ı geçen sene yarı finalde eledik. Darısı bu seneye inşallah. Çok önemli bir etaba girdik. Geri dönüşü olmayan maçlardayız. Çok iyi çalışıp sahada elimizden geleni yapacağız. Vakıfbank maçına çok iyi hazırlanıp çıkacağız.”

G9XAjZ.jpg

Play-Off Yarı Final Programı Açıklandı!

2017-2018 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi Play Off Yarı Final maçlarının programı belli oldu.

Sultanlar Ligi Play Off Çeyrek Final serisinde Halkbank’ı eleyerek Vakıfbank ile eşleşen Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ve Efeler Ligi Play Off Çeyrek Final serisinde Fenerbahçe’yi eleyerek Arkas Spor’un rakibi olan Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın Play-Off Yarı Final maç programı şu şekilde;

Sultanlar Ligi:

1.Maç | Galatasaray – Vakıfbank
16 Mart 2018 Cuma 18:30 Burhan Felek Spor Salonu

2.Maç | Vakıfbank – Galatasaray
27 Mart 2018 Salı 18:30 Vakıfbank Spor Sarayı

3.Maç | Vakıfbank – Galatasaray
30 Mart 2018 Cuma Vakıfbank Spor Sarayı (olursa)

Efeler Ligi:

1.Maç | Galatasaray HDI Sigorta – Arkas Spor
18 Mart 2018 Pazar 16:00 Burhan Felek Spor Salonu

2.Maç | Arkas Spor – Galatasaray HDI Sigorta
24 Mart 2018 Cumartesi 16:30 Atatürk Vestel Venus Spor Kompleksi

3.Maç | Arkas Spor – Galatasaray HDI Sigorta
27 Mart 2018 Salı Atatürk Vestel Venus Spor Kompleksi (olursa)

Son düzenleme:
Bu sene Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağımızı bilsem ligde 4. olalım derim. Cidden 1 kupa taraftar için yeterlidir, o yüzden bütün gücümüzü ve eforumuzu bir kupaya yoğunlaştırmak lazım. Çünkü 2 kupayı da kaldıracak ne kadromuz ne de teknik ekibimiz yeterli.