2017-2018 Galatasaray Kadın Voleybol Takımı

Helal olsun gençler sonunda bir işe yaradınız :D

Ama şimdi 3. olduk ya gider yarı finalde Vakıf'a eleniriz, Fb de Eczacıbaşı'nı eler... Bizde şans yok ki.

Aslında en kötü zamanlarımızda bile Vakıfbank'a karşı daha iyi oynuyoruz, imkansız gibi görünen ama sonunda elediğimiz iki sezonda var, bir keresinde yine elemeye çok yakındık, pasörümüz Gamze sakatlanınca ordan maç dönmüştü. Yinede ben yarı finalde Eczacıbaşı ile oynamamızı isterdim :)

Aslında en kötü zamanlarımızda bile Vakıfbank'a karşı daha iyi oynuyoruz, imkansız gibi görünen ama sonunda elediğimiz iki sezonda var, bir keresinde yine elemeye çok yakındık, pasörümüz Gamze sakatlanınca ordan maç dönmüştü. Yinede ben yarı finalde Eczacıbaşı ile oynamamızı isterdim :)

Geçen sezon elediğimizde Vakıf'ta Rasic sakattı. Bir de tüm sezonda oynamadığımız maçların yerine sadece o 2 maçta enerjimizi sahaya koymuştuk. Finalde zaten haliyle mecalimiz kalmadı set bile alamadan ikinci olduk. Evet bu sezon kadro olarak daha iyiyiz ama yine de çekincem var maalesef bizim takımın loserliği Fb'nin kadın basket takımıyla yarışır vaziyette. Kaç kere Avrupa'da finale çıktık hep ikinci olduk, derbilerdeki sonuçlar, 22-15'ten verilen setler malum. Hoca ve Gamze'ye güvenemiyorum. Küçük maçların büyük başrolleri. Umarım bu laflarımı sezon sonunda bana yedirirler :) Hiç gocunmam yeter ki o kupayı alalım.

Geçen sezon elediğimizde Vakıf'ta Rasic sakattı. Bir de tüm sezonda oynamadığımız maçların yerine sadece o 2 maçta enerjimizi sahaya koymuştuk. Finalde zaten haliyle mecalimiz kalmadı set bile alamadan ikinci olduk. Evet bu sezon kadro olarak daha iyiyiz ama yine de çekincem var maalesef bizim takımın loserliği Fb'nin kadın basket takımıyla yarışır vaziyette. Kaç kere Avrupa'da finale çıktık hep ikinci olduk, derbilerdeki sonuçlar, 22-15'ten verilen setler malum. Hoca ve Gamze'ye güvenemiyorum. Küçük maçların büyük başrolleri. Umarım bu laflarımı sezon sonunda bana yedirirler :) Hiç gocunmam yeter ki o kupayı alalım.

Vakıfbank tek bir Rasic'i olmamasıyla elenecek bir takım değildi, biz gerçek anlamada Vakıfbank'a karşı en kötü kadromuzla bile iyi oynuyoruz. 2008 yılında normal sezonu 8. bitirmiştik, 1. bitiren Vakıfbank'ı eledik, yine Fenerbahçe ve Eczacıbaşı'na karşı set alamadığımız sezonlarda Vakıfbank ile her zaman başa baş maçlar oynadık. Aynı şekilde Fenerbahçe ve Eczacıbaşı'na karşı genelde şansımız hiç tutmadı. Ama dediğim gibi yarı finalde Eczacıbaşı ile oynamamızi isterdim, sonuç olarak Vakıfbank ligin ve Avrupa'nın en iyi kadrosu.

Vakıfbank tek bir Rasic'i olmamasıyla elenecek bir takım değildi, biz gerçek anlamada Vakıfbank'a karşı en kötü kadromuzla bile iyi oynuyoruz. 2008 yılında normal sezonu 8. bitirmiştik, 1. bitiren Vakıfbank'ı eledik, yine Fenerbahçe ve Eczacıbaşı'na karşı set alamadığımız sezonlarda Vakıfbank ile her zaman başa baş maçlar oynadık. Aynı şekilde Fenerbahçe ve Eczacıbaşı'na karşı genelde şansımız hiç tutmadı. Ama dediğim gibi yarı finalde Eczacıbaşı ile oynamamızi isterdim, sonuç olarak Vakıfbank ligin ve Avrupa'nın en iyi kadrosu.

Diğer büyük maçlara göre Vakıf maçları daha başa baş gidiyor orası doğru. Eczacı'yla eşleşmektense Vakıf'la eşleşmeyi tercih ederim. Sonuçta Eczacı bu sezon bütün derbileri kazandı yanlış hatırlamıyorsam, zaten lig lideri oldular. Demek ki Vb'den iyi takımlar. Fb'nin Vakıf şanssızlığı var bizim de Eczacı şanssızlığımız var bir türlü kıramıyor iki takım da :) İlk defa 4 takım da iddialı bu sezon. Fb kadro olarak pek olmasa bile tecrübe mi denilir yoksa bal mı denilir bir şekilde kendisini finale atmayı başarıyor. Bu sezon da bir sürpriz yapıp final oynarlarsa şaşırmam zaten ŞL'de de yoklar tüm güçlerini lig maçlarına vereceklerini düşünürsek zor geçecek bu sene lig.

3.olmak sadece Yarı Finalde kiminle eşleşeceğini belirlemek açısından önemli değil, eğer Playoff finalini 1. ve 2. sıradaki takımlar oynarsa seneye Şampiyonlar ligine giden 3.takım ligi 3.sırada bitiren takım olacak.

Bu sene olası yarı final eşleşmeleri muazzam görünüyor. Eczacı-fener/Vakıf-Galatasaray. Vakıf'a genelde play-off'ta şansımız tutsa da Guidetti faktörü var. Hatayı minimalize etmekte uzman bir koç. Bakalım göreceğiz. Ben Eczacı'nın, feneri; Vakıf'ın, bizi eleyeceğini düşünüyorum. Biz bence feneri 3-4 yarışında eleriz.

Son düzenleme:
Bence biz Eczacıbaşı ile final oynarız. Şampiyon oluruz inşallah. Vakıfbank ile Bursa üçüncülük maçı yaparlar. FB'nin Bursa'ya elenmesi ihtimali bence %60'ın üzerinde.
Takımımız artık ritim buldu ve inşallah bu formu sonuna kadar sürdürürüz ve hem Avrupa'da hem Lig'de şampiyon oluruz.
Yönetim bu kızların değerini bilsin ve lütfen bari burada paralar zamanında ödensin.

Bence biz Eczacıbaşı ile final oynarız. Şampiyon oluruz inşallah. Vakıfbank ile Bursa üçüncülük maçı yaparlar. FB'nin Bursa'ya elenmesi ihtimali bence %60'ın üzerinde.
Takımımız artık ritim buldu ve inşallah bu formu sonuna kadar sürdürürüz ve hem Avrupa'da hem Lig'de şampiyon oluruz.
Yönetim bu kızların değerini bilsin ve lütfen bari burada paralar zamanında ödensin.

Bence bizim Vakıf'ı eleme şansımız yüzde 25 falan. Hele fener gibi buraları oynamayı çok iyi bilen bir takımın Bursa'ya elenme şansı dahi yok bence.Şampiyon yine Vakıf olacak gibi duruyor. İnşallah sizin dediğiniz gibi olur.

Bence bizim Vakıf'ı eleme şansımız yüzde 25 falan. Hele fener gibi buraları oynamayı çok iyi bilen bir takımın Bursa'ya elenme şansı dahi yok bence.Şampiyon yine Vakıf olacak gibi duruyor. İnşallah sizin dediğiniz gibi olur.

Biz veya FB'nin seyirci avantajı böylesine kritik anlarda çok önemli oluyor. Bunu daha önce de defalarca yaşadık. Eczacıbaşı ve Vakıfbank bu formu sürekli koruyamazlar. Zaman bizim zamanımız. Buna tüm kalbimle inanıyorum.
Ayrıca Erkek Takımımızda bu sene final yaparsa hiç şaşırmam.

Normal sezonun bitimine 2 hafta kala 3. olma yolunda hayati maçlara çıkarken, kendi sahasında Bjk'ye 0-2 yenilen Ataman hoca ne yapmak nereye varmak istemektedir!

Ataman hoca eğer yarı finalde Eczacı'yla eşleşmek için yapıyorsan ve yarı finalde Eczacı'yı geçemezsen sana hakaretler hazırlayacağım.

Son düzenleme:
Neslihan bitmiş okeye dönüyor. Tamam her maçtan süper katkı almayı bekleyemeyiz ondan ama bari yedek oyuncu alsaydınız. Sadece büyük maçlar için mi alındı? Diğer maçlarda ne olacak?

Ataman Güneyligil

Kadın voleybol takımımızın antrenörü.

Bu adam cidden derbi maçlarda takımı oynatamıyor. Sırf adı Beşiktaş diye bir takıma nerdeyse yenileceğiz. İlk maçı da 2-3 zar zor kazanmıştık zaten. Ha takım 4. olup yarı finalde Eczacı'yla eşleşmek için oynatmıyorsa daha büyük rezillik. Bu sene Eczacı'ya 3 maçta da direnemedik bile. Kaldı ki aynı takım Vakıfbank'ı 2 maçta da 3-0 yendi, lig lideri şu an. Bu adam neyi amaçlıyor, bilen varsa beri gelsin.

XPEArD.jpg

Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi 21. hafta maçında Beşiktaş’ı konuk etti. Takımımız, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı.

Derbi karşılaşması karşılıklı sayılarla başladı. 7-7 eşitliğin ardından farkı açan konuk ekip, ilk set teknik molasına 2 sayı farkla 10-12 önde girmeyi başardı. Molanın ardından farkı koruyan Beşiktaş, etkili oyunuyla ilk seti 23-25 kazandı ve setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan konuk ekip, teknik molaya 5 sayı farkla 7-12 önde girdi. Takımımız karşısında üst üste bulduğu sayılarla farkın kapanmasına izin vermeyen Beşiktaş ikinci seti de 17-25 kazandı ve setlerde durumu 2-0 yaptı.

Karşılaşmanın üçüncü setine iyi başlayan takımımız, skoru 8-4 getirerek farkı 4 sayıya kadar çıkardı. Beşiktaş karşısında etkili oyununu sürdüren Galatasaray, teknik molaya 7 sayı farkla 12-5 önde girmeyi başardı. Takımımız, baştan sona önde götürdüğü seti 25-20 kazandı ve karşılaşmada durumu 1-2 yaptı.

Mücadelede dördüncü set karşılıklı sayılara sahne oldu. 11-11’lik eşitliğin ardından teknik molaya Beşiktaş 11-12 önde girdi. Molanın ardından farkın kapanmasına izin vermeyen konuk ekip, farkı 4 sayıya kadar çıkardı. Takımımız etkili servis ve sayılarıyla 20-20’de önce durumu eşitledi. Dördüncü setin sonu müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Karşılıklı sayılarla uzayan dördüncü seti 28-26 ile kazanan takımımız karşılaşmada durumu 2-2 yaptı.

Beşinci ve son set olan tie-break seti de karşılıklı sayılarla ilerledi. Saha değişimine 6-8 önde giren konuk ekip, farkı daha da açarak seti 12-15, maçıda 3-2 kazandı.

Takımımız, Sultanlar Ligi 22. haftasında Çanakkale Belediye’yi konuk edecek. Mücadele 24 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak.

Skoru gördüm çok kötü yenilgi almışız. Eczacı şu an vakıftan da iyi bence. ev sahibi avantajını kaybettiğiniz için biz feneri de eleyemeyiz. Yine 4. oluruz. Bu kadar para yine boşuna gider! Şampiyonlar liginde final four olmadığı sürece çöpe atılmış bir sezon olacak. Feneri 3.-4. için eleriz inşallah ama sanmıyorum geçmiş olsun...