2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben de katılıyorum buna. Costello savunmacı, çember koruyucu bir uzunken Auguste de Ayres de daha çok hücum yönleri güçlü pivotlar. Costello-Ayres(Auguste) bir ihtimal kabul edilebilir hamleler. Auguste'nin ciddi disiplin problemleri de var. Bence Ayres'e göre bir artısı da yok. Bari çember koruyabilen bir uzun yazalım arkasına da biraz anlamı olsun.

Uşak da oynarken Banvit maçı öncesi kimseye haber vermeden ülkeyi terketmişti.Daha sonrasında Pana ile sözleşme imzaladı.

Auguste'nin hücumda ne olayı var furkan ? Adam tipik atletik, uçan, kaçan, rebound kovalayıp onları smaçla bitiren bi tip. Şutu yok, sırtı dönük oyunu yok. Çemberi savunacak, hücumda da dönen topları takip edip oradan sayılar bulmaya çalışacak. Ayres onları da yapamazdı mental sorunlarından dolayı o yüzden ayres'e tercih ederim ben. Ama eğer dediğin gibi disiplinsiz bir tipse bize hiç gelmez o da ayrı bir konu.

Ayres'i SL'de de izledim abi ciddi ikili oyun silahı hücumda ama ikili oyun savunması da aynı ölçüde kötü. Hücum yönleri güçlüden kastım klasik skor üreten pivotlar gerek ribaund toplayıp gerek ikili oyunlarda devrilerek. Çemer sabvunması zaten yok ne Ayres ne Auguste'de. Skor üreten kısmı tabi ki Uşak için geçerli.

Ciddi söyluyorum gerek yeni Staff Ekibi olsun, gerekse kurulan Kadro olsun.
Gecen senekinden daha umutluyum ve heyecanliyim

Neden sözlesmeleri 1+1 yapmadikta, sadece bir yil yaptik orasini anlamadim ve begenmedim

Auguste geçen sezon EL oynamış ve Pana'da lig şampiyonluğu yaşamış. Elbette Ayres ile farklı özelliklerde olabilirler fakat çok daha iyi transfer gibi geldi bana :) Nedense Ayres tercihine hiç ısınamamıştım. Webster için herkes iyi konuşuyor umarım beklentileri karşılar. Klobucar'da ne yapacak göreceğiz...

Ben Ayress'i tercih ederdim ama Aguste gayet güzel bir tercih. Bu arada transferi beğenmeyenler lütfen (saygı duyarım) Castello ile karşılaştırmasınlar. Castello savunmada iyi bir oyuncu ama hücumda tam bir kazma. Hiçbir özelliği, bitiriciliği yok. Aguste savunması müthiş olmasa da olan, atlet bir oyuncu. Euroleague deneyiminin olması da ayrı bir güzellik.
Eğer benim favorim Hayes ile birlikte şutör ve skorer bir üç numarada gelirse, kağıt üzerinde geçen seneden daha iyi ve genç bir takım olucağız. Şu an takımdaki problemin şutör olduğu görülüyor. Hayes iyi bir ceza atıcısı, Webster'ı izlemedim ama ona da iyi diyorlar. Göksenin istikrarsız, Can geçen seneki gibi oynarsa iyi ceza atıcısı diyebiliriz. Ama ne olursa olsun esas bir şutöre ihtiyaç var.

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp

Jaka Klobucar - Erol Can Çinko

X - G. Köksal - C.Erdeniz

Nigel Hayes- Ozan Odabaşı-Ayberk Olmaz

Zack Auguste - X- Ege Arar

5 numarada ki X umarım Buva olur. Çünkü Auguste'nin sırtı dönük oyunu ve şutu yok diyebiliriz. Onun yerine hücum da iyi işler yapacak Buva enfes olur.

3 numarada ki X'i de çok merak ediyorum. Umarım şutör ve iyi bir skorerdir.

EuroCup'da bir tur geçip elenmeki , 8. sıradan play-off yapıp elenmek için kadro kuruyoruz resmen.

Ligde 6. sırada olursak başarılı sayacağız resmen.

Evettt 3 saat nete bakmadım ve sevgili yönetimimiz yabancı oyuncuları açıklamış hem de üç oyuncu birden :) Yahu biz aylardır bekliyoruz insan yavaş yavaş açıklar birden bünyeye fazla geldi..

Zach Auguste
Tai Webster
Jaka Klobucar

Sanırım Ayress ile anlaşma olmadığı için Auguste ile bir anlaşma olmuş ama iyi ki olmuş..Daha isabetli bir seçim olmuş bence özellikle bahsedilen Buva ismi de gelecekse muazzam olabilir..Beni Webster ismi en çok heyecanlandırıyor bakalım nasıl bir iz bırakacak..Ayrıca Hayes ile de anlaşmışız ama beni meraklandıran gelecek olan çaylak 3 numara..

Şimdiden yeni sezonumuz hayırlı olsun şu yoklukta bence iyi kadro kuruldu, kuruluyor..

Yalnız Webster’da son zamanların moda tabiriyle müthiş bir hype oluştu. Herkesin hem fikir olduğu tek isim. Eğer bekleneni veremezse takım fena patlar. Üç numara da açıklansın daha sağlıklı yorum yaparız. Ben yine de altıncı yabancının kısadan yana kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Hayırlı olsun açıklanan isimler.

Ege ARAR yerine Semih Erdeni alsak aslında hiç fena takım kurmamış oluruz.

1Numara (canın yerine)

3Numara

Semih Erden gelse gayet güzel takım oluruz

Auguste geçen sezon EL oynamış ve Pana'da lig şampiyonluğu yaşamış. Elbette Ayres ile farklı özelliklerde olabilirler fakat çok daha iyi transfer gibi geldi bana :) Nedense Ayres tercihine hiç ısınamamıştım. Webster için herkes iyi konuşuyor umarım beklentileri karşılar. Klobucar'da ne yapacak göreceğiz...
Para geldi herhalde bizim basiretsiz yönetime:) yoksa daha uzun süre bekleyebilirdik. Her konuda bir yerlerden para gelmesini bekleyeceksek de o koltukta oturmasınlar bir zahmet.

Auguste'a gelince mental olarak biraz problemli olduğunu düşünsem de, potansiyelinin iyi olduğunu düşünüyorum ama bu konuda can sıkıcı nokta istenilen oyuncuların tarz olarak pek de birbirine benzememesi.. Sanırım paramız doğrultusunda alabildiğimizi alıyoruz. Bir plan dahilinde hareket edilmesini kendi adıma daha doğru bulurum.

Webster-Klobucar-Hayes-Auguste tamam sanırım. 6 yabancı bence de daha doğru tercih olmuş. şimdi bir 3 numara bir de 4.5 geleceği konuşuluyor sanırım. Bu pozisyonlar için isim çıktı mı..? bir de 4.5 için Buva beklentisi var sanırım. Twitter'da filan okudum sanırım.

Ozan Odabaşı transferi iptal edilebilir, geçen sene euro kazandığı için gene euro maaş beklentisindeymiş, o ısrarında devam ederse istemiyor bizimkiler almayı.

Para geldi herhalde bizim basiretsiz yönetime:) yoksa daha uzun süre bekleyebilirdik. Her konuda bir yerlerden para gelmesini bekleyeceksek de o koltukta oturmasınlar bir zahmet.

Auguste'a gelince mental olarak biraz problemli olduğunu düşünsem de, potansiyelinin iyi olduğunu düşünüyorum ama bu konuda can sıkıcı nokta istenilen oyuncuların tarz olarak pek de birbirine benzememesi.. Sanırım paramız doğrultusunda alabildiğimizi alıyoruz. Bir plan dahilinde hareket edilmesini kendi adıma daha doğru bulurum.

Webster-Klobucar-Hayes-Auguste tamam sanırım. 6 yabancı bence de daha doğru tercih olmuş. şimdi bir 3 numara bir de 4.5 geleceği konuşuluyor sanırım. Bu pozisyonlar için isim çıktı mı..? bir de 4.5 için Buva beklentisi var sanırım. Twitter'da filan okudum sanırım.

Kesinlikle haklısın Can ve hemfikiriz bir plan program konusunda. Daha önce de belirtmiştim bizimle çalışmayı kabul eden 2 menajerlik firması var sanırım bu bilgiyi de Çağlar Torun yazdı bugün. Bu 2 şirket elinde ki listeyi bize sunuyor Ertuğrul hoca A ya da B diyor. Olay bundan ibaret. Koç'un da aslında suçu yok ama sezon içi bu grubu geliştiremezse veya performans alamazsa onun da işi zor. BeoBasket ile ihtilafa düşüp başarılı olmamız zor şahsi görüşüm...