2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Şakşakci diyerek hakaret etme bilader.ben destekliyorum dedim sezonu yeni açtık bir önümüzü görelim istiyorum bu beklentim saksakcilik diye adlandırman ayıp.bende sana güzel cümleler kurarım yeri değil.

Daha iki mesaj önce "senin gibilerin ağzının suyu akardı" yazmışsın, burda ahlâk dersi vermeye kalkma. Hakettiğin şekilde cevap aldın. Şakşakçılık hakaret de değildir.

Daha iki mesaj önce "senin gibilerin ağzının suyu akardı" yazmışsın, burda ahlâk dersi vermeye kalkma. Hakettiğin şekilde cevap aldın. Şakşakçılık hakaret de değildir.

"Konvoya çıkarsın " dersen karşılında o söylenir.bireysel konuşursan cevabı o dur lakin şakşakçılık farklı anlamalara gelir ama senin seviyende normal görülüyorsa orda kalmaya devam et senin suyun bulanık bilader

"Konvoya çıkarsın " dersen karşılında o söylenir.bireysel konuşursan cevabı o dur lakin şakşakçılık farklı anlamalara gelir ama senin seviyende normal görülüyorsa orda kalmaya devam et senin suyun bulanık bilader

Hadi işine bak kardeş. Kendi çapında devam et. Yönetimi savunmayı bırakıp objektif olmaya karar verirsen o zaman yine konuşuruz.

Jeff Ayresten kurtulmus olmamiza cok sevindim. Cinde kendi dunyasinda takilsin dursun. Auguste daha fazla gayret gosterecektir. Hayirlisi olsun.

Sanirim ara sira yaptigimiz en buyuk yanlis su olsa gerek, simdi burada takimi destekleyen bir taraftari yonetimi destekliyormus algisina kapilip o kisinin takima olan destegini de hice sayiyormus gibi bir izlenim oldugunu dusundum.

Ama bazen de net olarak anlayamiyorum yonetimi mi destekliyor takimi mi onu ayirt edemiyorum.

Yine de daha fazla huysuz birisi gorunmemek icin takima, yonetimi ovmeden verilen destekleri bas taci yapacagim.

Ha bu yonetime gelirsek, su veren itfayenin hortumunu seveyim.

Hepimizin ortak paydası Galatasaray Basketbolu. Dünyada bilinen en değerli Türk markası olan Galatasaray'ın layık olduğu şekilde temsilini istiyoruz hepimiz (istisnalar kaideyi bozmaz) bu sitede. Galatasaray durumu idare edemez, küçük düşünemez ve herzaman en iyisini hedeflemek zorundadır. Kırmızı çizgimiz budur. Bunun farkında olmayan yönetici, taraftar, çalışan veya her kim olursa karşısında bizi bulur. Yönetimler geçer, biz geçeriz ama Galatasaray hep kalır.

İyi niyetli arkadaşlarımıza, bu yönetime destek veren arkadaşlarımıza saygımız sonsuz fakat yukarıda Can'ın dediği gibi son 2 yönetimi değerlendirince bu yönetim daha zayıf halde. Bu kadar aciziyet içinde değiliz ama algı öyle kuruldu en başından beri. Güvendik, "inan ettik" ama gördük ki karşılığı yok...

Basketbolu da takımımı da o kadar çok seviyorum ki normalde belki burun kıvıracağım oyuncular olmasına rağmen her sene başı kurulan Galatasaray kadrosu beni yine de heyecanlandırıyor. Her seneye böyle umutla başlıyoruz, şu yaşıma geldim gram eksilmedi heyecanım. Burada da yirmili yaşların başında arkadaşları görünce çok keyifleniyorum, kendi gençliğimi hatırlıyorum. Hepsi de zehir gibi zaten. Ne olursa olsun onlar sayesinde basketbolda sırtımız yere gelmez diyorum. Bu sene yönetim biraz gecikti biraz da üzdüler bizi ama kadro oluştuğuna göre artık bize desteklemek düşer. Şu kalan iki yabancı da açıklansın güzel bi sinerji oluşturup sezona başlayalım. İyi başlarsak takımın uyumu daha rahat olur.

Arkadaşlar yönetim ısrarla borç çok bütçe bu diyor iyi bir sponsor bulamamaları bir eksi ama olanaklar doğrultusunda kadro kurmaya çalışıyorlar ve bütçe doğrultusunda kendi fikrimce iyi kadro kuruyorlar Galatasaray büyüklüğünden başarılıda olsa başarısızda olsa hiçbirşey kaybetmez Galatasaray’ı bu hale getiren bu yönetim değil birileri eleştirilicekse bugüne kadar gelip herşeye harvurup harman savuran 1 edecek adamlara 5 verip kulübü bu hale getiren yönetimlerdir şu andaki yönetim en azından kulübü kendi gibi görüp parasının değerini biliyor en azından iyi niyetliler be sonrasını düşünüyorlar biraz saygı

Arkadaşlar yönetim ısrarla borç çok bütçe bu diyor iyi bir sponsor bulamamaları bir eksi ama olanaklar doğrultusunda kadro kurmaya çalışıyorlar ve bütçe doğrultusunda kendi fikrimce iyi kadro kuruyorlar Galatasaray büyüklüğünden başarılıda olsa başarısızda olsa hiçbirşey kaybetmez Galatasaray’ı bu hale getiren bu yönetim değil birileri eleştirilicekse bugüne kadar gelip herşeye harvurup harman savuran 1 edecek adamlara 5 verip kulübü bu hale getiren yönetimlerdir şu andaki yönetim en azından kulübü kendi gibi görüp parasının değerini biliyor en azından iyi niyetliler be sonrasını düşünüyorlar biraz saygı

Herkes borç olduğunun farkında, durmadan bunun yazılmasının bi şey ifade ettiğini düşünmüyorum. İsyanların temelde çıkış noktası Oktay Hoca’ya yapılanlardır, takımın koçunun Ağustos ayında belli olmasıdır, takımı Ağustos ayında kurmaya çalışmaktır. Bunlara anlayış gösteremezsin çünkü haziran ayında aynı paraya daha iyi oyuncu bulabilirdin.
Eleştiri olmasının sebebi bu sene bütçenin 2 milyon olması değil, planlarımız var - sponsorlarımız hazır diyip icraata gelince hiç bi şey yapılmaması. Bu sezonun başında yönetimde olan haysiyetsizlerden biri çıkıp yabancı almadan gençlerle oynayacağız dedi. O adamın Ağustos başına kadar şubenin başında olması Cengiz’in suçudur ve basit bi suç değildir. Ortaya bi plan sunulur, bu sene geçiş dönemi denir, ona göre bi kadro kurulur herkes susar. Ama hiç bi şey yok ortada.

Asla başkan yarıştırmıyorum yeri değil, bu seneki kadro ve takım planlamasının hatalarından bahsettim, iyi niyet diyip sıyrılamaz kimse. Böyle iyi niyet olmaz. ‘Şubenin kapatılması’ cümlesi dillere düştü. Kimse iyi niyet diye gezmesin. Herkesin gözü var, dalga geçmeyelim karşımızdakilerle, burdaki insanlar neyin ne olduğunu görebiliyorlar bence.

Herkes borç olduğunun farkında, durmadan bunun yazılmasının bi şey ifade ettiğini düşünmüyorum. İsyanların temelde çıkış noktası Oktay Hoca’ya yapılanlardır, takımın koçunun Ağustos ayında belli olmasıdır, takımı Ağustos ayında kurmaya çalışmaktır. Bunlara anlayış gösteremezsin çünkü haziran ayında aynı paraya daha iyi oyuncu bulabilirdin.
Eleştiri olmasının sebebi bu sene bütçenin 2 milyon olması değil, planlarımız var - sponsorlarımız hazır diyip icraata gelince hiç bi şey yapılmaması. Bu sezonun başında yönetimde olan haysiyetsizlerden biri çıkıp yabancı almadan gençlerle oynayacağız dedi. O adamın Ağustos başına kadar şubenin başında olması Cengiz’in suçudur ve basit bi suç değildir. Ortaya bi plan sunulur, bu sene geçiş dönemi denir, ona göre bi kadro kurulur herkes susar. Ama hiç bi şey yok ortada.

Asla başkan yarıştırmıyorum yeri değil, bu seneki kadro ve takım planlamasının hatalarından bahsettim, iyi niyet diyip sıyrılamaz kimse. Böyle iyi niyet olmaz. ‘Şubenin kapatılması’ cümlesi dillere düştü. Kimse iyi niyet diye gezmesin. Herkesin gözü var, dalga geçmeyelim karşımızdakilerle, burdaki insanlar neyin ne olduğunu görebiliyorlar bence.

Bi kere yönetim işini iyi yapıyor demiyorum iyi niyetle çalışıyor diyorum Galatasaray basketbol şubesini kimsenin istese dahil gücü yetmez yapmaya kalkışamaz bile bir densiz açıklama yapmış boyundan büyük ayrıca Haziran ayındansa bu aylarda transferin daha az maliyetli olucağını düşünüyorum bütün branşlarda böyle düşük bütçemiz var aldığımız veya alacağımıZ oyuncular NBA yaz liginde şanslarını deneyip ordan veya euorolig takımlarından kontrat peşinde olan oyuncular hersene zaten silbaştan kadro yapıyoruZ Galatasaray basketbol şubesinin istikrarı olmaması bir sorun ben 25 senedir takip ederim takımı bu 25 senede çok çok az oyuncu 1 seneden fazla oynamıstır takımda oda geneli yerli 2-3 tanede yabancı çıkar yani anlatmak istediğim sorun şuan değil çok önceden gelen bir düzensizlik

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp

Jaka Klobucar - Erol Can Çinko

Euro-rookie - G. Köksal - C.Erdeniz

Nigel Hayes- Ozan Odabaşı-Ayberk Olmaz

Zack Auguste - X- Ege Arar

Zack in arkasına daha derli toplu biri gerekiyor diye düşünüyorum biraz savruk olduğundan dolayı. Gelecek 3 numaranın şutu yok diyor tanju abi bu da demek oluyor ki bu takıma keskin bi şutör lazım yoksa çok da yürüyemeyiz düşüncesindeyim.

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp

Jaka Klobucar - Erol Can Çinko

Euro-rookie - G. Köksal - C.Erdeniz

Nigel Hayes- Ozan Odabaşı-Ayberk Olmaz

Zack Auguste - X- Ege Arar

Zack in arkasına daha derli toplu biri gerekiyor diye düşünüyorum biraz savruk olduğundan dolayı. Gelecek 3 numaranın şutu yok diyor tanju abi bu da demek oluyor ki bu takıma keskin bi şutör lazım yoksa çok da yürüyemeyiz düşüncesindeyim.
Şutu yok mu..? istikrarlı bir dış atıcı değil ya da çok iyi bir dış atıcı değil mi..? Şutu olmayan 3 numara da almazlar herhalde :)

Hayes ve 3 numara kesin dediler, Auguste de tamam yani 6 yabanci tamamlandi. Nba’deki oyuncuya iyi diyorlar da sut yuzdesini tutmadim gecen seneki. Kolejde de 3’luk yuzdesi cok iyi degil ama iyi transfer diyorlar, iyi okuldan cikan biri :)

Tanju abinin dediğine göre bir yorum yaptım abi.Zaten bir çember koruyucumuz yok ege mi koruyacak ayberk mi auguste tam bir ofansif 5 numara.

Galatasaray Aaron Harrison ile anlaştı.Aaron Harrison geçtiğimiz sezonu G-League ekiplerinden Reno Bighorns ve NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’te geçirdi. (via@EuroZone)

Eurozone Aaron Harrison yazmış. Kentucky çıkışlı şutunu bi tık daha ileriye götürürse çok verimli olabilir Avrupa'da. Savunmada defo yaratmaz, rol oyuncusudur. Vücudunun üst kısmını oldukça iyi kullanır. Kağıt üzerinde şut yüzdesi biraz düşük görünüyor ama draft edilmeyen oyuncular genelde kolejde 4 yılı tamamladığından gelişimlerini 3. ve 4. yıllarda tamamlarlar. O Kolejden erken ayrıldı. G-League'de 42'ye kadar çekti üç sayı yüzdesini. Gerektiğinde sabit şutörlük yapar, gerektiğinde kendi şutunu yaratır. Elimde bir iki tık daha iyi isimler vardı ama ben memnun kaldım açıkçası.

Topu çok fazla elinde tuttuğunda ve pick and roll oynarken problem yaşıyor ama kolejden çıkmış bazı oyuncularda bu yaşanabiliyor. Patric Young'da yaşamıştık biz de.

[video=youtube;3rOghuRplh8]https://www.youtube.com/watch?v=3rOghuRplh8[/video]

[video=youtube;P456rEWQpXs]https://www.youtube.com/watch?v=P456rEWQpXs[/video]

March Madness'te 3 maçı kazandırdı. Kritik anlarda kendine güvenen bir isim. Umarım hayırlısı olur. Wisconsin'de Nigel Hayes de vardı bu arada. Bir detay olsun bu da.

Son düzenleme: