2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Mbaye bizim lig ve EL harici takımlar için gayet iyi oyuncu. Bildiğim kadarıyla 300-350k arasına KSK yaptı.

Perez'in elden kaçışı üzücü oldu, Jekiri'de olduğu gibi son anda EL takımları devreye girdi. Galatasaray'ın şu bütçe ile alabileceği en iyi oyun kuruculardan birisiydi. Buradaki arkadaşlara pek katılmıyorum gayet 1. guard olurdu.

Gelme ihtimali az ama Trey Burke gibi NBA'in çoğu takımında 10 dakika oynayabilecek bir oyun kurucunun 1 teklif bile almaması çok ilginç bir durum.Bu sezonu NBA'de geçirme ihtimali her geçen gün azalıyor.

Perez olsaydı iyiydi, ben banvitte baya beğeniyordum.. Zalgiris bu tarz düşük ücretli, potansiyelli oyuncuları iyi yakalıyor..

Bence Ertuğrul Erdoğandan sonra isabetli oyuncuların peşindeyiz, en azından bu şekilde teselli bulunabilir.. Hayes ve Harrison mesela euroleage seviyesinde oyuncular..

Pınar Karşıyaka, Egemen Güven'in sözleşmesindeki uzatma opsiyonunu kullanmayarak 23 yaşındaki pivot ile yollarını ayıracak. (DHA)

Ege yerine tercih ederdim.
Büyük potansiyeli vardı ama ortaya çıkaramadı henüz tam olarak.

Barış Hersek'i mi alsak belki uğur getirir :) Herifteki şans kimsede yoktur. 3 farklı takımla şampiyonluk kupası, iki farklı takımla da avrupa kupası kaldırdı adam.

Auguste ve Harrison kalabilirler, Webster’in kalacagi bayadir belliydi zaten.

O 2 isim de kalır umarım Tanju Bey.
Harrison'u kadroda tutabilmek çok büyük iş olur.

X-Can-Emir
Yiğit-Webster
Harrison-Caner
X-Ayberk
Zach-Arapovic gibi bir kadro düşünülüyor sanırım.

Ege yerine yerli bir 5 numara lazım bu takıma ayrıca.

Son düzenleme:
Tofaş Trice ile devam etmeyecek diye duydum. Dönem içerisinde aramızda konuştuğumuz çoğu oyuncu transfer yaptı. Hocanın çok çalıştığına inancım tam. Harrison'u tutarsak, Webster'le cüzzi bir miktara imzaladığımızı varsayıyorum kafamda oyuncu başına ayırdığımız para dengelenmiş olacak. 1 numara tercihimiz önemli bu saatten sonra.

Costello geçen yıl sakatlanmıştı Avellino'da. Yaz Ligi'nde çok iyi bir performans gösteriyor. Mutlaka bakmamız lazım özellikle Zach de kalacaksa. Tyler Cavanaugh da kontrat bulamazsa yoklamak gerekli. Daha fazla istediğimiz oyuncuyu kaptıracak gücüm kalmadı açıkçası..

X - Can - Emir
Webster - Yiğit
Harrison - Göksenin - Caner
Javonte Green - Arapovic - Ayberk
Costello - Egemen - Ege

7 olursak Egemen'e girmek yerine Zach'i de tutabiliriz.

Trey Burke - Frank Mason - ..... - Walter Lemon - .... - Isaiah Canaan

Yaz liginde kendini aşan Cameron Payne'in bir yerden kontrat bulacağını düşündüğümde geriye kalan ve fark yaratabilecek oyun kuruculardan böyle bir sıralama çıkıyor.Trey Burke'in gelmesi tabiki çok zor ama hala kendisine bir takım bulabilmiş değil.Kıta değiştirme ihtimali her geçen gün artıyor.Frank Mason'da bir takım bulabilmiş değil ve bulma ihtimali de günden güne eriyor.Bu 2 oyuncudan hangisi gelirse gelsin ligimizde ve Eurocup'ta fark yaratır.

Ama ikisinin arkası o kadar parlak değil. 2 Yıl önce TBL'de İstanbulspor Beylikdüzü'nde oynadıktan sonraki sezon sürpriz bir şekilde NBA'e kapak atan Walter Lemon'da, istikrarlı NBA kariyerini ağır bir sakatlıkla sekteye uğratan Isaiah Canaan'da bana güven vermiyor.Ve onları da geçip Avrupa'daki oyun kuruculara geldiğimizde durum bayağı karanlık.Kevin Pangos'un Barcelona'da kalmasıyla boşta ortalama diyebileceğim bir oyun kurucu bile kalmadı.Oyun kurucu konusunda çok dikkatli davranmalıyız.

Tofaş Trice ile devam etmeyecek diye duydum. Dönem içerisinde aramızda konuştuğumuz çoğu oyuncu transfer yaptı. Hocanın çok çalıştığına inancım tam. Harrison'u tutarsak, Webster'le cüzzi bir miktara imzaladığımızı varsayıyorum kafamda oyuncu başına ayırdığımız para dengelenmiş olacak. 1 numara tercihimiz önemli bu saatten sonra.

Costello geçen yıl sakatlanmıştı Avellino'da. Yaz Ligi'nde çok iyi bir performans gösteriyor. Mutlaka bakmamız lazım özellikle Zach de kalacaksa. Tyler Cavanaugh da kontrat bulamazsa yoklamak gerekli. Daha fazla istediğimiz oyuncuyu kaptıracak gücüm kalmadı açıkçası..

Trice iyi oyuncu rakamları bize uyarsa direkt alırdım ben olsam. Costelloyu da geçen sene gündeme geldiğinde izleyip beğenmiştim. Webster konusuna gelince ben kendisine inanıyorum hala ve yaşı da genç gelişmeye devam edecektir. Kalmasından rahatsız olmadım ama istikrar problemi var maalesef.

Harrisonu elde tutabileceğimizi pek sanmıyorum. Zach konusunda da performansı iyiydi ama değişik bir oyuncu kesin kalsın ya da kesin gitsin demem kendi adıma.