2020-2021 Euroleague

Kardeşim burası Galatasaray basketbol forumunun '''''Euroleague'''' bölümü, bak anlamazsın diye ısrarla tırnaklar içine aldım. Ben de Eurolig bölümünde Galatasaray olmadığı için Efes'in başarılı olmasını istiyorum. Bu kadar kompleksli olmayın ya hayat devam ediyor. Hiç mi uğraşınız yok gerçek hayatta işiniz gücünüz eşiniz dostunuz ? Ergin Ataman da babamın oğlu değil Galatasaray da ölüm kalım meselesi değil. Yıllardır basketbolu yakından takip eder maçları izlerim. Bunu bu kadar kan davası yapmayın. Ben senin nefretine ''vay efendim niye nefret ediyorsun sen bakayım söyle '' demiyorsam, sen de benim basketbol zevkime laf edemezsin. Hayat güzel, yaşamanıza bakın, milletin şeyinde olmayan konuları da kendinize dert edinip sağa sola sataşmayın. Valla gerek yok şöyle saçma saçma hareketlere.

Adamlar futbolda Galatasaray yenilgisi, basketbolda da Efes yenilgisi bekliyorlar. Ne zaman bunlar yenilse hemen damlıyorlar. Ne kinmiş bitmedi bir türlü. Gamlı baykuş gibiler. Galatasarayla ilgili ne varsa ona düşmanlar. Futbolda dikkat edin yendiğimiz maçlardan sonra hiç yoklar. Keza geçen sene de Ergin hoca bunları tokat manyağı yaparken yine sinmiş köşede bekliyorlardı. Şimdi iki yenilgi alınca güvenleri gelmiş çıkmışlar piyasaya. Galatasaraylı Ergin hoca yeniden tokatlamaya başlar bunları yakında inanıyorum buna.

Maça gelince de çok güzel maç oldu. Valencia taş gibi takım olmuş. İkinci yarı özellikle bunalttılar savunmalarıyla. Larkin yorgun olmasa belki maç sonunda daha etkili olabilirdi. Her takım yeniliyor Efes’in kaybettiği bişey yok henüz.

Bryant Dunston cidden bitmiş. Geçen sene efes o yokken açık ara son zamanların en iyi oyununu oynuyordu. Tobey kariyerinin topunu oynadı sayesinde. Efesin fikstürü de ciddi anlamda zor kısma geçti 1 ay içinde bi takviye yaparlar bence

Ben şahsen Larkin'e yazarım bu maçı. Micic'i haklı olarak ne kadar gömdüysek, bu maçta da Larkin'i gömerim. Maçın en kritik dakikalarında, son anlarda hep gitti saçma saçma drivelar etti potaya. Hepsinde de çok komik top kayıpları ve saçma toplar fırlattı potaya rastgele. O saçma hücumlardan sonra Valencia daha da iştahla gelip sayılar attı hep ve maçı orda alıp gittiler mental olarak.

30'lu yaşlarındaki Galatasaraylıların futbolda ve basketbolda gördüğü en büyük başarılar Ataman-Terim ikilisi ile gelmiştir. İşin ilginci burada Ataman'ı sevmeyen hatta neredeyse nefret edenlerin çoğu ne tesadüftür ki Terim ile ilgili başlıkta da de benzer düşüncelere sahipler.

Dönemsel performanslara göre eleştirmek mi, amenna çoğumuz yapıyoruz. Ama bu adamların başarısızlıklarını kollamak, ezilsinler diye beklemek bir Galatasaraylı için psikolojik bir paradoks bana kalırsa.

Bakın Antu'da nefret edilen iki adam varsa biri Terim, diğeriyse Atamandır. Bu arkadaşlar hiç mi sormuyorlar kendilerine bu işte bir anormallik yok mu diye?

Ben şahsen Larkin'e yazarım bu maçı. Micic'i haklı olarak ne kadar gömdüysek, bu maçta da Larkin'i gömerim. Maçın en kritik dakikalarında, son anlarda hep gitti saçma saçma drivelar etti potaya. Hepsinde de çok komik top kayıpları ve saçma toplar fırlattı potaya rastgele. O saçma hücumlardan sonra Valencia daha da iştahla gelip sayılar attı hep ve maçı orda alıp gittiler mental olarak.
Kesinlikle Larkin’e yazar. Çok top kaybetti maç sonu. Ama spiker 16 günde 8. maçına çıktı dedi. İnanılmaz bir rakam bu. Nba seviyesi için bile çok yoğun bir tempo. O yüzden artık dinlenmesi lazım.

Benim yazdıklarımın maçla alakası yok da kendi adıma bir anormallik görmüyorum. Para varsa var olan (terim 96-00 haricinde) yoksa ortada olmayan tamamen tüketmek üzerine kurulı benmerkezci insanları sevmiyorum. Bu insanlar iyi hoca olabilirler büyük başarıları olabilir ama benim iyi insan anlayışıma ters insanlar. GS'li olmaları kendi durumları bunun için minnet etmek gibi bir zorunluluğumuz yok bence?

Larkin sakatlık sonrası sezonun ortasında geldi bence yine bir eşik dönemi atlatacak ve o barça maçıyla başlattığı ivmeye dönecek. Efes bir şekilde kendini 4e atıp yine f4 yapar bence atmasa da Barça-CSKA hariç kiminle eşleşirse bence dezavantajlı da olsa favori olur sezonun sonunda. Simonun da iki haftadır oynamadığını düşünürsek. Tek sıkıntı geçen senelere göre performansı düşük çok oyuncu var.

Adamlar futbolda Galatasaray yenilgisi, basketbolda da Efes yenilgisi bekliyorlar. Ne zaman bunlar yenilse hemen damlıyorlar. Ne kinmiş bitmedi bir türlü. Gamlı baykuş gibiler. Galatasarayla ilgili ne varsa ona düşmanlar. Futbolda dikkat edin yendiğimiz maçlardan sonra hiç yoklar. Keza geçen sene de Ergin hoca bunları tokat manyağı yaparken yine sinmiş köşede bekliyorlardı. Şimdi iki yenilgi alınca güvenleri gelmiş çıkmışlar piyasaya. Galatasaraylı Ergin hoca yeniden tokatlamaya başlar bunları yakında inanıyorum buna.

Maça gelince de çok güzel maç oldu. Valencia taş gibi takım olmuş. İkinci yarı özellikle bunalttılar savunmalarıyla. Larkin yorgun olmasa belki maç sonunda daha etkili olabilirdi. Her takım yeniliyor Efes’in kaybettiği bişey yok henüz.

Furkan'ı ayrı tutuyorum diğer arkadaş Ergin Ataman hasımsızlığı yüzünden damladı buraya. Ergin Hoca dediğin gibi galibiyetler almaya başlayınca çekilir yine merak etme😀

Bu maç Larkin'e yazar doğru ama adamın son 20 günde 7. ya da 8.maçı sanırım. Yorgunluğu çok açık. Lig maçında dinlendirilmeli.

Edit:Spikeri duymamıştım. Hakan yazınca gördüm. Son 16 günde 8.maçıymış. Makine değil sonuçta bu adam da...

Micic son çeyreğin 5 dakikasında dinlenmiş halde oyuna girmişti ve yaptığı top kayıpları haricinde iyi maç çıkarıyordu.Maç boyunca hiç kötü şut tercihi olmadı.Çoğu pozisyonda kararlı şekilde çembere gidip sayıyı bulmuştu zaten.Ama son çeyrek girdikten sonra hiç top kullanamadı.

Larkin'in son çeyrek üst üste saçma zorlamaları çileden çıkardı beni.Efesli Larkin maç sonlarında güven vermemeye devam ediyor.Kızılyıldız deplasmanından beri hiç beğenmiyorum kendisini.Ne zaman Larkin form tutarsa Efes'de o zaman ritmini bulur.

Benim yazdıklarımın maçla alakası yok da kendi adıma bir anormallik görmüyorum. Para varsa var olan (terim 96-00 haricinde) yoksa ortada olmayan tamamen tüketmek üzerine kurulı benmerkezci insanları sevmiyorum. Bu insanlar iyi hoca olabilirler büyük başarıları olabilir ama benim iyi insan anlayışıma ters insanlar. GS'li olmaları kendi durumları bunun için minnet etmek gibi bir zorunluluğumuz yok bence?

Dediğin konularda kendince haklı dahi olsan; iyi bi Galatasaraylı olduğunu varsayarsak hayatında tuttuğun kulüple ilgili en büyük sevinçlerinin çoğunu sana yaşatan insanlara karşı sempati beslemeyip, neredeyse bir Fb'li hislerine sahip olman sana biraz ilginç gelmiyor mu peki?

Kaldı ki bu 2 adam branşlarında Türkiye'nin en iyisi ve Galatasaraylılar, hatta ezeli rakibini kudurtacak derecede de başarılar sağladılar.

Furkan kardeşim kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Benim aklım almıyor ama ne Terim’i ne Ataman’ı sevmemen sorun değil. Ama Fatih hocayı sevmiyorum diye Galatasaray’ın yenilgisini kollaman bence sorun. Geçen sene Galatasaray 21 yıl aradan sonra feneri kadıköy’de yendi. Çıtınız çıkmadı çıtınız. Diğer tarafta en ufak yenilgide ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Sen işyerinde amirini sevmeyebilirsin ama onu sevmediğin için işlerin kötü gitmesini istersen burda sıkıntı var demektir. Ayrıca para diyorsan bu işin herşeyi para zaten. Obra da para için gitti fenerden mesela.

Dediğin konularda kendince haklı dahi olsan; İyi bi Galatasaraylı olduğunu varsayarsak hayatında kulübünle ilgili en büyük sevinçlerini sana yaşatan insanlara karşı sempati beslemeyip, neredeyse bir Fb'li hislerine sahip olman sana biraz ilginç gelmiyor mu peki?

Kaldı ki bu 2 adan branşlarında Türkiye'nin en iyisi ve Galatasaraylılar, hatta ezeli rakibini kudurtacak derecede de başarılar sağladılar.

Ben fbli hislerine sahip değilim ki. Kendi düşüncem bunlar. Ben bu insanlar başarısız olsun istemiyorum hiçbir zaman da başarılarını hafife almadım. Ben hayatım boyunca böyle insanları sevmedim babam bile olsa.

Ben fbli hislerine sahip değilim ki. Kendi düşüncem bunlar. Ben bu insanlar başarısız olsun istemiyorum hiçbir zaman da başarılarını hafife almadım. Ben hayatım boyunca böyle insanları sevmedim babam bile olsa.

Peki mesela futbol başlığında birkaç hafta önce kötü oynadığımız maçlarda haklı yere eleştirilerde bulunup, hücum şov yaptığımız, göze hoş gelen futbol oynadığımız son 2 haftadaki futbolla ilgili bir şeyler yazmaman normal mi sence?

Yani karakter olarak tabi ki sevmeyebilirsin ama başarısızlıklarda kendince gereken yorumları yapıp başarılı işlerde kabuğuna çekilmen nasıl algılanmalı? Açıkçası bende uyandırdığın izlenim senin Terim nefretin Gs sevginin önüne geçmiş.

Furkan kardeşim kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Benim aklım almıyor ama ne Terim’i ne Ataman’ı sevmemen sorun değil. Ama Fatih hocayı sevmiyorum diye Galatasaray’ın yenilgisini kollaman bence sorun. Geçen sene Galatasaray 21 yıl aradan sonra feneri kadıköy’de yendi. Çıtınız çıkmadı çıtınız. Diğer tarafta en ufak yenilgide ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Sen işyerinde amirini sevmeyebilirsin ama onu sevmediğin için işlerin kötü gitmesini istersen burda sıkıntı var demektir. Ayrıca para diyorsan bu işin herşeyi para zaten. Obra da para için gitti fenerden mesela.

Hayatımda en sevdiğim şeyi bir daha görmek nasip olmasın hayatım boyunca birileri gitsin diye Galatasarayın kaybetmesini istemedim. Yani erkek takımı başlığında da yazdığım yorumlar belli bütçen durumun ne olursa olsun sahada aciz duruma düşen bir takım görünce duvar yumruklayacak hale geliyorum. İki maçtır iyiyiz doğru umarım da böyle devam ederiz.

Peki mesela futbol başlığında birkaç hafta önce kötü oynadığımız maçlarda haklı yere eleştirilerde bulunup, hücum şov yaptığımız, göze hoş gelen futbol oynadığımız son 2 haftadaki futbolla ilgili bir şeyler yazmaman normal mi sence?

Ben işimi yaptığımda patronum beni övmez ama kötü yaparsam eleştirir. Böyle bakarsak standartlarımızın altında iki takıma karşı iyi şeyler yapmak övülmeyi gerektirmez. Ne zaman kendimizden üstte bir takıma bir şeyler yaparsak o zaman överim. Benim bakışım bu biraz.

Hayatımda en sevdiğim şeyi bir daha görmek nasip olmasın hayatım boyunca birileri gitsin diye Galatasarayın kaybetmesini istemedim. Yani erkek takımı başlığında da yazdığım yorumlar belli bütçen durumun ne olursa olsun sahada aciz duruma düşen bir takım görünce duvar yumruklayacak hale geliyorum. İki maçtır iyiyiz doğru umarım da böyle devam ederiz.
Tamam samimiyetine inanıyorum ve uzatmıyorum konuyu. Ben demek istediğimi net bir şekilde söyledim. Zaten Euroleague başlığındayız, konuyu daha da fazla başka yerlere çekmeye gerek yok.