2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Yani gelmişsin 36-37 yaşına ; oynamadığın Avrupa maçı, kaliteli takım kalmamış, yaptığın hatayı 5 yaşındaki çocuk yapmaz. Göz göre göre olmayan penaltıyı yaptırıp hakeme bağırış çağırış isyan. Topla alakan bile yok. Adam zaten topa vurmuş auta gidiyor, kenara çekilsen bile pozisyon bitti gitti zaten. Bu profesyonel futbolcular aşırı antrenman ve fizik çalışmaktan beyinlerini kullanamıyorlar ya aşırı tilt oluyorum şu duruma. Muslera'nın bazen bir kontağı açılıyor içerlerde bir yerde; ondan sonra adam Volkan'dan daha saçma moda bağlıyor kendini.
Ayrıca bütün takımlar ikinci ve üçüncü kalecilerini almışken, hele de kaliteli isimlerden almışken; biz niye hala Muslera'ya yedek almıyoruz ? Bu adam yarın öbür gün cezalı ya da sakat olsa geçmiş olsun. Yerine geçecek külüstürler çok rahat şampiyonluktan eder bu takımı.

Yani gelmişsin 36-37 yaşına ; oynamadığın Avrupa maçı, kaliteli takım kalmamış, yaptığın hatayı 5 yaşındaki çocuk yapmaz. Göz göre göre olmayan penaltıyı yaptırıp hakeme bağırış çağırış isyan. Topla alakan bile yok. Adam zaten topa vurmuş auta gidiyor, kenara çekilsen bile pozisyon bitti gitti zaten. Bu profesyonel futbolcular aşırı antrenman ve fizik çalışmaktan beyinlerini kullanamıyorlar ya aşırı tilt oluyorum şu duruma. Muslera'nın bazen bir kontağı açılıyor içerlerde bir yerde; ondan sonra adam Volkan'dan daha saçma moda bağlıyor kendini.
Ayrıca bütün takımlar ikinci ve üçüncü kalecilerini almışken, hele de kaliteli isimlerden almışken; biz niye hala Muslera'ya yedek almıyoruz ? Bu adam yarın öbür gün cezalı ya da sakat olsa geçmiş olsun. Yerine geçecek külüstürler çok rahat şampiyonluktan eder bu takımı.

Okan var

Penaltıya sebep verdi ama , bende her yerli kaleci olsun ( yerli oyuncu kontenjanı için ilk 11 de ) hemde Muslera yaş ve maliyetinen ötürü yedek kalmalı yada vazgeçilmeli diye düşünüyordum. Ama ilk yarı bizi maçta tutan tek kişi Muslera :(

Üçüncü bölgede organize olamıyor takım. Bizim arkadaş da arkasından gelen 2 kişiyi görecek de topun üstünden atlayacak. Hiç etti net gol pozisyonunu.

Ne bir pozisyon bilgisi var , ne boşa kaçma, ne pas alışverişi, ne organizasyon........ Bu takım , bu oyuncular hiç mi bir şey çalışmamış yazın ? 3 ay boyunca yatmış mı herkes ? 2 oyuncu aynı topun etrafında dönüyor avel avel. Boşa kaçmayı geçtim avel avel aynı top etrafında iki oyuncu dönüp duruyor. Savaşta olan Kiev gelse bu ligi donunda sallar hem de yerli oyuncularıyla.

Şu haldeki Galatasaray'a iki atak yapamayan Nuri Şahin'i de başımıza Mourinho etmişlerdi düne kadar. İki adı duyulan Galatasaray, Fenerbahçe hocası oluyor zaten direkt.

Gomis'ten başkası olsa yazamazdı sanırım o golü. Topa gelirken baktım Gomis , içim biraz rahat etti. Yanıltmadı sağ olsun. Ama golden sonra karşında Real Madrid varmış gibi kaleciye sarılmalar, kendini yere atıp sakatlanma numaraları yapmalar vs... Bu kadar düşmeye gerek yok sen Galatasaray'sın. Karşındaki de Antalyaspor. 2 dakika top çeviremeyeceksen zaten yazık.

İlk yarı evet Haji Wright'a verdiğimiz pozisyonlar oldu fakat 2.yarı 0-0 a kilitlenen bir maç oldu,Emre Akbaba'nın bencillikleri falan olmasa belki daha erken öne geçebilirdik,son noktayı ise güzel koyduk.

Boey ikinci yarı toparlamış olsada ben ona hiç güvenemiyorum.Midtsjø Gomis'e çok güzel bıraktı,Gomisde güzel bir vuruşla 3 puanı getirdi.Sezona 2 yabancımız yokken yaz mevsiminde Antalya gibi sıcak bir şehirde 3 puanla başlamak çok güzel oldu.

Okan Hoca bu oyunu okumasi ile Aralikda İmparatoru Göreve getirtir.

Boey laf eden carpilir , Butun kamp dönemi takimla calismadi bence iyi oynadi tabiki cok hata yapti bu baska bir durum.

BERKAN ,Taylan, Emre Kilinc gidebilir.

Bu maçta tek iyi şey 3 puan.
Takımı hiç beğenmedim.
Özellikle Kerem , Emre Akbaba yı. Kerem 90 dk boyunca direkten dönen topu hariç 1 tane olumlu işi yok. Emre Akbaba da bi tane sağdan sola iyi pas attı.
Yunus ilk yarı iyi , ikinci yarı çok top ezdi. Bizim topçular neden pas vermez , neden özürlüler. İlla çalım mı atmak ve topu ezmek mi lazım.
Ama bu maçta beni en çok Olivera hayal kırıklığına uğrattı. Zamanında Gedosonu almayan Burak elmasa yuh olsun belkide yönetimde tek yapacağı doğru şey bu olacaktı.
Umarım Mertensi 10 numara olarak değilde sol ve sağ açık oynayabilen oyuncu olarak almışızdır. Bu takımın çok iyi 10 numaraya ihtiyacı var.
Bu arada Boey ilk yarı iyi değildi ama 2 .yarı çok iyi topladı.

Muhammed uzun süredir futbolla ilgilenmiyorsun sanırım. Okan var 2.kaleci olarak zaten. O pozisyon da penaltı değildi.

Birde futbolda vakit geçirme diye bir kavram vardır. Bunu dünya devleri de yapar. Kalecisine sarılır, ayağını tutay vs.

ideal ilk 11 için ; Torrera , Dubois , Mertens , Midjstö, Evander girmeli , berkan , oliveraa , Sacha , Kerem , Emre Akbaba çıkmalı.
Tabi ilk 11 de 3. türk kim olacak , sırf bu yüzden keremin ilk 11 de olması futbola ihanet.

Ligde 16 maçtır yenilmeyen, geçen seneki takımını koruyan Antalya'ya karşı en az 3 ilk 11 oyuncumuz eksikken alınan güzel bir galibiyet.

Maçın ve 2. yarının 10 dakikası dışında kontrol bizdeydi. Şu sıcak hava ve nem şartları düşünüldüğünde iyi maç oldu.

Okan'a da tebrikler son dakikalarda yaptığı cesur hamle meyvesini verdi. Antalya deplasmanında kimse 1 puana kötü demezdi

İyi güzel kanatlar almışsın, forvet bir şeyler almışsın da bu adamları kim oynatacak ? 10 numaran kim , organizasyonu kim yapacak ? Top 3.bölgeye geliyor ve herkes kendi başına bir şeyler yapmaya çalışıyor orada başsız vücut gibi. Emre alıyor kendi etrafında dönüyor, Yunus kendi kendine çalım bir şeyler deniyor, top eziyor Kerem keza öyle bireysel. Bu adamları organize edecek, etinden sütünden faydalandıracak çekip çevirecek bir 10 numara lazım. Ayrıca bu takım hiç pas çalışmamış mı antremanlarda anlamıyorum. Şu Galatasaray'da organize hücum etmeyi bi 12-13 sezonunda gördüm bi de Tudor'un ilk zamanlarında gördüm. Herkes birbirine bakıyor. Antrenmanlarda ne çalışmış bu takım anlayamadım. İlk maç diye neyse diyeceğim de; Beşiktaş'ı, Trabzon'u izliyorum dün, adamlar başka oynuyor. Muslera'nın karşı karşıya top çalması ve penaltı kurtarışı olmasa zaten 2-0 kafadan. Biraz da rakibin beceriksizliğinden kurtardık paçayı.
Umarım zamanla oynadıkça oturur takım, ne diyeyim.

ideal ilk 11 için ; Torrera , Dubois , Mertens , Midjstö, Evander girmeli , berkan , oliveraa , Sacha , Kerem , Emre Akbaba çıkmalı.
Tabi ilk 11 de 3. türk kim olacak , sırf bu yüzden keremin ilk 11 de olması futbola ihanet.
Hocam sen bu işten anlamıyorsun asıl ihanet senin gibi takıntıllıarın anlamsız Linçleridir. Geçen seneden beri takmışsın kafaya Kerem aşağı Kerem yukarı yahu çocuk elbet daha gelişecek, hocada performansına göre alternatifleri deneyecektir. Bırakın artık bu takıntıları yapıcı olun başka Galatasaray Yok.