2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bana biraz menajer üfürmesi gibi geldi Holon daha yeni uzun aldı. Yunanistanla bu sene çok iş yaptık diye sanki bir piyasa arıyorlar gibi.

Floyd yerine Banvitte oynamis siradan bir oyuncu transfer edilmeli. Bu basketbol subesini yonetenler zirvanadan cikmis. Zaten mac filan izledigim yok. Mahir,Yunusu izlemek zaman kaybi,basketbol sporuna ihanet..Yazik ziyan olan paralara bosa yere.

Sezon başı ortaya konan bütçe + sezon ortası yedikleri haltı temizlemek için harcanan bütçeyi toplayın ve bu bütçenin sezon başında elde olduğunu düşünün. Başka bir şey demiyorum. Madem böyle çar vur edecek paranız var , bu para sezon başı neredeydi ? Yahu sizin işiniz oturup basketbolcuları izleyip scouting yapmak, hocaya oynatacağı sisteme yönelik topçuları sunmak, hocanın istediğini almak. Bu kadar yani sizin başka işiniz yok. Abi niye işiniz size zor geliyor, niye geçmiş bağlantılarınıza göre yada Yunan menajerlerin çakmaya çalıştığı oyunculara göre transfer yapıyorsunuz? Yahu kanser olucam yemin billah kanser olucam. Senin zaten ortada 3 milyon bütçen ya var ya yok yazın. Senin 3 dolar bütçeyle transferde hata yapma lüksün yok. Geçen yıl yazın alınan oyunculardan hangisi gitti? Hiçbiri gitmedi. Hepsi cuk oturan, performans veren ve çok iyi oyunculardı. Sonradan ndour, savaştan seken canaan ve cerezlik pusica geldi. Olay budur işte. Senin yazın kurduğun kadro o kadar iyi olmalı ki sen sadece o kadroya ekstradan takviye yapmalısın geçen yıl ki gibi. bu sene yaz kadrosundan 2 oyuncu gitti Angola ve Morgan. Birinin hiç hayrını görmedik zaten, Floyd. Yav bizim böyle bir lüksümüz var da biz mi bilmiyoruz samimi söylüyorum çok saçma ya vallahi çok saçma. Bari git ne vereceği belli olan bilinir ve güvenilir birini al, onda da gidip çözmeye çalıştıkları adama bak. Kafayı yersin ya

Tyler Dorsey neden G-League'de takılıyor, bilen var mı? Kısa transferi olarak düşünebilir miyiz? :unsure:

Tyler Dorsey neden G-League'de takılıyor, bilen var mı? Kısa transferi olarak düşünebilir miyiz? :unsure:
Gecen hafta Kizilyildizla anlastigina dair haberler cikmisti ama hele ki dunku 47 sayilik performansini surdururse Mavericks onu tekrardan kadroya cagirabilir.Zaten Avrupa’ya donme ihtimalinde Euroleague’deki takimlarin yarisi falan havada kapar Dorsey’i.

G ligde ücretler iyi artık ortalama takımların oyuncu çekmesi zorlaştı.
Mahir, Morgan ve sonrasında yapılan Hummer transferinin izahı güç. Sinan ve Sedat Ali ise gereksiz transferler. Diğerleri tuttu tutmadı bilemeyiz baştan.

Sezon başı ortaya konan bütçe + sezon ortası yedikleri haltı temizlemek için harcanan bütçeyi toplayın ve bu bütçenin sezon başında elde olduğunu düşünün. Başka bir şey demiyorum. Madem böyle çar vur edecek paranız var , bu para sezon başı neredeydi ? Yahu sizin işiniz oturup basketbolcuları izleyip scouting yapmak, hocaya oynatacağı sisteme yönelik topçuları sunmak, hocanın istediğini almak. Bu kadar yani sizin başka işiniz yok. Abi niye işiniz size zor geliyor, niye geçmiş bağlantılarınıza göre yada Yunan menajerlerin çakmaya çalıştığı oyunculara göre transfer yapıyorsunuz? Yahu kanser olucam yemin billah kanser olucam. Senin zaten ortada 3 milyon bütçen ya var ya yok yazın. Senin 3 dolar bütçeyle transferde hata yapma lüksün yok. Geçen yıl yazın alınan oyunculardan hangisi gitti? Hiçbiri gitmedi. Hepsi cuk oturan, performans veren ve çok iyi oyunculardı. Sonradan ndour, savaştan seken canaan ve cerezlik pusica geldi. Olay budur işte. Senin yazın kurduğun kadro o kadar iyi olmalı ki sen sadece o kadroya ekstradan takviye yapmalısın geçen yıl ki gibi. bu sene yaz kadrosundan 2 oyuncu gitti Angola ve Morgan. Birinin hiç hayrını görmedik zaten, Floyd. Yav bizim böyle bir lüksümüz var da biz mi bilmiyoruz samimi söylüyorum çok saçma ya vallahi çok saçma. Bari git ne vereceği belli olan bilinir ve güvenilir birini al, onda da gidip çözmeye çalıştıkları adama bak. Kafayı yersin ya
O kadar haklısınız ki telafi niyetiyle harcanan paralarla Blackshear ve Ndour rahatlıkla tutulabilirdi diye düşünüyorum. Gel görelim ki biz Mahir i izliyoruz diğerini göremiyoruz bile 🙂

Bir sezon ya sadece bir sezon takımın iskeleti bozulmadan devam edeceksin. Bunu bile beceremeyen basiretsizler ortalıkta spor kulübüyüz diye dolanmayacak.

Tek pivot alınacak gibi duruyor ama yetmez tabiki de. Takımda pivot yok ki yanına +1 eklensin.

Konuşulan isimler de sürpriz yumurta tamamen. Ne olacağı, ne oynayacağını bilemeyeceğimiz isimler. Sezon başından beri kendi ayağımıza kurşun sıkmaya devam ediyoruz.

Tek pivot alınacak gibi duruyor ama yetmez tabiki de. Takımda pivot yok ki yanına +1 eklensin.

Konuşulan isimler de sürpriz yumurta tamamen. Ne olacağı, ne oynayacağını bilemeyeceğimiz isimler. Sezon başından beri kendi ayağımıza kurşun sıkmaya devam ediyoruz.
Abi bırak alsınlar. Nasıl olsa gelecek sezon sıfırdan kadro kurulacak. Yeter ki 2.10 boyu en azından ribaund özelliği olsun. Sezon başından beri pivotsuz oynuyoruz.

NBA G League'de takıma yarar sağlayacak pivotlar var. Orlando Robinson, Neemias Queeta, Jay Huff ve Ibou Badji gibi. Ama onların 2 maç bile olsa NBA maçına çıkma hayalleri varsa getirmenin imkanı yok. Bonservis vermeden uzun almamız zor gözüküyor.

NBA G League'de takıma yarar sağlayacak pivotlar var. Orlando Robinson, Neemias Queeta, Jay Huff ve Ibou Badji gibi. Ama onların 2 maç bile olsa NBA maçına çıkma hayalleri varsa getirmenin imkanı yok. Bonservis vermeden uzun almamız zor gözüküyor.
Söylediğiniz oyuncuların dördü de iş yapabilecek oyuncular. Özellikle Badji savunmasıyla bize Lasme'yi hatırlatabilir. Jay Huff ve Orlando Robinson diğer ikisine göre daha fazla skor opsiyonu olan pivotlar. Huff'ın temiz bi şutu var. Robinson'un hem dış atışı hem sırtı dönük oyunu ve atletizmi var Blackshear 'ı andırdı bana. Seçme hakkım olsa Huff' ı seçerdim ama bir sezondan fazla elimizde tutup tutamayacağımız konusunda şüphelerim olurdu.
🙂🙂

Bizim pivot transferi Legia maçı sonrası için mi düşünülüyor acaba ? Biraz daha zaman geçsin bir oyuncu bulursak almaya çalışırız gibisinden.

O kadar konusuyoruz ediyoruz umarım bu kez yine gidip undersize almazlar.Bir bakıyorsun gelen oyuncu yine 2.02 :)