2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yani oyuncuyu canlı izledin mi bilmiyorum ama videolardan baktıysan soktuğu 3'lükleri görmüşsündür haliyle. Aynı birebirlerle panyaya attığı, airball olan da epey şutunu biliyorum.
Bütün maçlarını izledim diyemem ama şampiyonlar ligindeki Bi kaç maçı izledim.Sezon içinde hastalık geçirip takımdan uzak kaldığı da oldu.Airball'ların sebebi bu olabilir 🙂dediğin gibi garanti şutu olan Bi oyuncu için biraz daha para şart.

Angola günü tuttuğunda çok iyi bir oyuncu ama kafaca maça gelmediğinde ızdırap oluyor. DAP kadar temiz hücumu yok ama savunmada onun kadar defo yaratmıyor. Kendi şutunu yaratması, topu getirebilmesi ve asist tarafı kuvvetli. Dediğim gibi kafa arada gidiyor ki o yüzden yeteceğinin çok alt seviyesi takımlarda oynadı bu zamana kadar. Geçen haftalarda Brezilya'ya karşı oynadığı maçı bulabilirseniz tavsiye ederim izlemenizi.

Kasım'da Barca ile adı geçmiş . Ocakta Maccabi daha ciddi ilgilenmiş hatta 100 bin Euro teklif etmişler AEK 300 istemiş o arada önce covid sonra covide bağlı myokardit olmuş. Hücumdaki temel sorun şut seçimi ve hızlı ilk adımı olduğu halde fazla üçlüğe dayalı oynanması sanırım kullandığı topların yaklaşık %60'i üçlük DAP için aynı oran %45 civarı. Top yönlendirici olarak DAP'dan daha iyi gibi geldi ama Homesley gibi point forvet dönebilecek bir oyuncu değil savunma konsantrasyonu da fena değil gibi.Gecen sene 18 maç oynamış zaten sezon başı ve hastalık sonrası iki kez form tutması gerekmiş. Ben de 1,5-2 numara bekliyorum ama Çağlar Torun 2-3 yazmış tahmin değil de bilgi ise bu tarz bir oyuncu da gelebilir . Zaten AEK 2; yıllık anlaşma diye duyurmuş sene başında ama bazen 1+1'ler de 2 yıllık diye duyrulabiliyor.

Nba'den bi oyuncu alamaz mıyız acaba? Mesela Ben Mclemore.

Kaynağım hoca Avrupa tecrübesi olmayan oyuncuya sıcak bakmıyor diyor 😁 Saka bir tarafa Avrupa tecrübesi olan tanıdık bildik oyuncu seçiyor gibiyiz Avrupa tecrübesini geçtim yeni gelen 3 yabancının Türkiye tecrübesi de var . Ben Mclemore ayarında bir oyuncuyu zaten getiremez oralardan getirilebilecek olanın da riskini almayı tercih etmiyor demek ki teknik ekip Antep bir tane getirdi mesela izleyip göreceğiz.

Kasım'da Barca ile adı geçmiş . Ocakta Maccabi daha ciddi ilgilenmiş hatta 100 bin Euro teklif etmişler AEK 300 istemiş o arada önce covid sonra covide bağlı myokardit olmuş. Hücumdaki temel sorun şut seçimi ve hızlı ilk adımı olduğu halde fazla üçlüğe dayalı oynanması sanırım kullandığı topların yaklaşık %60'i üçlük DAP için aynı oran %45 civarı. Top yönlendirici olarak DAP'dan daha iyi gibi geldi ama Homesley gibi point forvet dönebilecek bir oyuncu değil savunma konsantrasyonu da fena değil gibi.Gecen sene 18 maç oynamış zaten sezon başı ve hastalık sonrası iki kez form tutması gerekmiş. Ben de 1,5-2 numara bekliyorum ama Çağlar Torun 2-3 yazmış tahmin değil de bilgi ise bu tarz bir oyuncu da gelebilir . Zaten AEK 2; yıllık anlaşma diye duyurmuş sene başında ama bazen 1+1'ler de 2 yıllık diye duyrulabiliyor.

Senin duyum doğru sanırım. Angola ile anlaşılmış.

Kaliteli bir oyuncu ancak bizim takıma topa yön verme konusunda daha yetkin ve daha istikrarlı şut atan bir oyuncu beklerdim. Benim açımdan şaşırtıcı oldu. Bol Yunus Emre'li dakikalar hayırlı olsun diyebilirim.

İyi tarafından bakarsak uzun rotasyonunda undersize kalıyorduk. Angola atlet ve reboundlara katkı verebilen bir isim. Undersize handikapını 3 numaradan nispeten tolere edebilecek bir oyuncu.

Tarz olarak Ennis ve Bost kafasında. 1'e 1lere meraklı, süreyi kontrol etmeksizin kaldırıp şutu atar. Yetenek paketi epey dolu. Bol bol geçiş hücumu izleyeceğiz ki set hücumlarına yatkın kısalarımız yok zaten. Baya NBA takımı gibi kuruldu takımın kısa rotasyonu.

Bu arada savunmada da konsantre olduğumuz maçlar özelinde baya sert takım olduk

Çok uzaklara gitmeye gerek yok aradığımız oyuncu tipi ve bütçeye bakarsak shayok mükemmel olur Fenerbahçe adamı geriye götürdü ama potansiyeli çok yüksek bir oyuncu bost - ennis - shayok aynı anda sahada tavanı çok yüksek takım olabilir

Alex Hamilton-Macon-(Barış), sezonu guardsizliktan o hale döndü temelde, uzunlarda felaketti ya neyse. Renfroe-Hardy, Webster-Can Korkmaz (Harrison) Fitipoldo Russ Smith, Sinan McCollum Jerrels. Galatasaray ve genellersek Türk takımları taktik anlayış fundamental eksikliği vs bilmem ama guard bölgesinde sorun yaşadığında organize olamıyor.

Alex Hamilton Macon ikisi de yardımcı guard, temel guard olmayınca gitmedi takım. Sonraki sezon Webster ve Can yetersiz kalıyordu neyse ki Harrison guard gibi oynadı da kurtardık. Kunter takımının tek gerçek guardiydi Renfroe. Sezon ortası guard transferi yapmadığımız sezon yok gibiydi son 10 yılda.

Bost olmadığında Trimble Canaan ile zorlandık. Yunus Sonsirma Rıdvan 'dan belki kötü 3 luk atar ama top getirmede çok daha güvenilir bence. Ennis pg oynar ama Bost olmazsa yanında mutlaka başka bir yardımcı guard lazım.

Angola iyi oyuncu top getirmede takıma faydası olacaktır. Ama bana kalsa guarda daha yakın bir tercih yapılmalıydı. Ha Göksenin Sinan Muhaymin 'in topla ilişkileri sorgulanır ama guard bölgesi kanada göre daha hayati bence .

Benim duyum yok 🙂 Merkezefendi sürekli aynı menejerlik şirketi ile çalışıyor deniyordu bir bakayım dedim hangi şirket oyuncuları kim falan baktım bizim koç ve Angola da aynı şirkette.Muhaymin de aynı şirkette bu arada Sonra Çağlar Torunun 2-3 gelecek dediği aklıma geldi acaba mı dedim.

Ben de daha iyi bir top yönlendirici bekliyordum ama bizim alabileceğimiz büyüklüğü ve paketin içindeki diğer özellikleri Angola gibi olan oyuncu grubu için top yönlendirme kabiliyeti fena değil bence ikincil ve üçüncül top yönlendirici olacağını düşünürsek ki Angelo Caloiaro ve Morgan da topu yönlendirebilen uzunlar hatta Floyd'un bile pozisyonuna göre saha görüşü fena değil.Sut sorunu biraz sut seçimi ile ilgili bence o konuda koca iş düşer gelecek oyuncu Angola olursa.Tabi Angola gelirse Dylan Bost sahada yokken birincil yönlendirici olacak onun ne yapacağı önemli.

Genel olarak hucum gücü de fena olmayan iyi bir savunma takımı olabiliriz.Kisalarin özellikle Dylan ve gelecek oyuncu Angola ise onun parkeye yansıyacağı oyun zekası tavanı belirler bence hem kendi kullanacakları topların seçimleri hem de top yönlendirici olarak verecekleri katkı önemli ama ben umutluyum ikisi de aklı başında çılgınlar gibi hatta Angola bir Güney Amerikali için pek çılgın bile sayılmaz

Alex Hamilton-Macon-(Barış), sezonu guardsizliktan o hale döndü temelde, uzunlarda felaketti ya neyse. Renfroe-Hardy, Webster-Can Korkmaz (Harrison) Fitipoldo Russ Smith, Sinan McCollum Jerrels. Galatasaray ve genellersek Türk takımları taktik anlayış fundamental eksikliği vs bilmem ama guard bölgesinde sorun yaşadığında organize olamıyor.

Alex Hamilton Macon ikisi de yardımcı guard, temel guard olmayınca gitmedi takım. Sonraki sezon Webster ve Can yetersiz kalıyordu neyse ki Harrison guard gibi oynadı da kurtardık. Kunter takımının tek gerçek guardiydi Renfroe. Sezon ortası guard transferi yapmadığımız sezon yok gibiydi son 10 yılda.

Bost olmadığında Trimble Canaan ile zorlandık. Yunus Sonsirma Rıdvan 'dan belki kötü 3 luk atar ama top getirmede çok daha güvenilir bence. Ennis pg oynar ama Bost olmazsa yanında mutlaka başka bir yardımcı guard lazım.

Angola iyi oyuncu top getirmede takıma faydası olacaktır. Ama bana kalsa guarda daha yakın bir tercih yapılmalıydı. Ha Göksenin Sinan Muhaymin 'in topla ilişkileri sorgulanır ama guard bölgesi kanada göre daha hayati bence .
Yunus’un alınması belkide Ege Tan’ın daha fazla süre alması için olabilir ve Yunus’tan daha fazla süre almalıda

Kimdir daha bakmadım ama 7 yerliyle sözleşme yapmanın mantığını ben anlamıyorum. Oyuncu gelişimini sekteye uğratıyor. Geçen sezon Eray ne kadar süre aldı? 25 yaş ve üstü olup oynayarak gelen oyuncu olsa tamam da oynaması gerektiği sezonları antremanla geçirmesi 25 yaş altı oyuncuyu geri bırakır.

7 yerli alıp oynatamayacagiz takım çok kuvvetli olsa araya serpistirirsin. Halbuki lig zor 9-10 takım birbirine yakın as oyuncularla ancak kazanabiliyorsun. Roller dakikalar karışıyor form tutamıyor özgüveni düşüyor oyuncunun. 7 yerli alacağına 5 tane al net olsun rolü ve takımdaki yeri.

Son düzenleme:
Sinan Sağlam ve Samet'e gerçekten hiç gerek yoktu. Bu iki isme vereceğimiz parayı keşke Yunus yerine daha kaliteli bir yerli guarda yatırsaydık. Neyse hayırlı olsun demekten başka çaremiz yok. Ama genel olarak tercihlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Bakalım yeni sezonda neler göreceğiz...