2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu çocuk BJK'nin oyuncusu BJK Hakan Sayılı'yi da elden çıkarmaya çalışıyor niyeti bozmayiz inşallah Piyasada yerli yok altyapı çıkışlı oyuncular hariç elinde sadece Kenan,Tomas olan KSK ve Berk , Mustafa Kurtuldum olan Tofaş almıyor biz alıyoruz iki taraf adına da mantığını anlamadım.

💥💥💣 Galatasaray NEF, son yabancı transferini gerçekleştirdi ve son olarak AEK forması giyen Braian Angola’yı 1 yıllık sözleşme ile kadrosuna kattı. Angola, gelecek yıl Galatasaray forması giyecek.

💻 @anilevicius

Yetenek paketi olarak geçen seneden daha zayıf olduğumuzu düşünmüyorum. Hatta savunmada da daha iyi takımız. Fakat kimya ne derece oturacak onu zamanla göreceğiz.

Angola transferinden sonra Ocak'ta DAP ile devam etmek açıkçası gereksiz olur. Sezon içinde 7. yabancıya çıkılacaksa kesinlikle guard alınmalı

Yetenek paketi olarak geçen seneden daha zayıf olduğumuzu düşünmüyorum. Hatta savunmada da daha iyi takımız. Fakat kimya ne derece oturacak onu zamanla göreceğiz.

Angola transferinden sonra Ocak'ta DAP ile devam etmek açıkçası gereksiz olur. Sezon içinde 7. yabancıya çıkılacaksa kesinlikle guard alınmalı

DAP'in sözleşmesi 1+1 idi muhtemelen çıkış halinde iki tarafın da ödeyeceği bir meblağ vardır hali ile peşin ödemek gerekiyordur belki o çıkış ücretinin üzerine sembolik bir ekleme Ocaktan geçerli yeni bir anlaşma yapılarak kalmıştır diye düşünüyorum . Hemen hemen çıkış maliyetine bir bakalım demişlerdir yani yoksa birkaç açıdan pek mantıklı değil tekrar anlaşmak.Nasil döneceği şüpheli ve muhtemelen ihtiyaç olacak oyuncu tipi de değil

Geçen yıl covid sonrası çok zorlandığı için epey maç kaçırdı. genel oyun tarzı olarak kendi şutunu yaratan, topu getirebilen, oyun görüşü olan, savunmada da direnç koyabilen bir oyuncu. diyeceksiniz ki bunları yapan adam nasıl bize düştü. onun da en büyük problemi maalesef istikrar. kafaca maça gelmediği zamanlarda hiç çekilmiyor biraz akoon purcell'e benzetebilirim. onun kadar temiz bir hücumu yok ama ondan daha iyi savunmada yer tutabiliyor. geçen sene çok maç kaçırdı ancak, 2 hafta önce brezilya'ya karşı 2 uzatmalı bir maç oynadı. Sağlıksal bir problemi de yok.

Sanırım ondan önce Shayok'la ilgilendik, görece daha iyi hamle olurdu ama Euroleague bekliyor muhtemelen de Kızılyıldız'la anlaşacak.

Caanan - Ennis
Melo - Angola
Keryy - Angelo
Ndour - Floyd
Kravish - Morgan
Karşılaştırdığımızda yetenek bakımından bana göre açık ara fark var

Bütçeyi 4m yapsaydık, Bost Ennis Angola kalitesinin üstüne çıkamazdık herhalde. Bir kalite üstü EL takımlarına min. 600-700 e gitti. Fazlasını versek belki gelirlerdi belki yine de alamazdık. Caloiaro yerine daha iyisi olabilirdi Morgan'da sakatlık riskini almazdık belki ama daha kalitesi gelmezdi.

Yerlide 1-2 oyuncuda daha sağlama gidebilirdik. Metin Türen ve Erkan Yılmaz olabilirmiş.

Bütçeye göre fena takım kurulmadı genel olarak memnunum. Sadece tercihler farklı olabilirdi

Son düzenleme:
Bütçeyi 4m yapsaydık, Bost Ennis Angola kalitesinin üstüne çıkamazdık herhalde. Bir kalite üstü EL takımlarına min. 600-700 e gitti. Fazlasını versek belki gelirlerdi belki yine de alamazdık. Caloiaro yerine daha iyisi olabilirdi Morgan'da sakatlık riskini almazdık belki ama daha kalitesi gelmezdi.

Yerlide 1-2 oyuncuda daha sağlama gidebilirdik. Metin Türen ve Erkan Yılmaz olabilirmiş.
Sassari’nin Onuaku aldığı yerde bizde o kalitede oyuncu ve oyuncular alabilirdik sanki aldığımız iki forvet Angola ve angelo hiç içime sinmedi

Bizden çok daha düşük bütçeli ve taraftarsız Tofaş'ın NBA oyuncusu Khyri Thomas'ı aldığı yerde Braian Angola transferine burun kıvırırım. Khyri gelse hiç değilse takımda net skorer ve üçlük tehdidi olan biri olmuş olurdu. Ayrıca Maccabi Tel Aviv'de de oynadığından Avrupa basketboluna yabancı birisi değil. Bu sezon Dylan Ennis hariç tüm yabancı transferleri beni hayal kırıklığına uğrattı. 28 yaşında 3-4 maçlık Partizan kariyeri dışında oynadığı en büyük takım AEK Athens olan, NBA ve Euroleague görmemiş Braian Angola'yla ligde nasıl şampiyonluğa oynayacağız? Yabancı transferi neden 20 Temmuz'da bitti? Bu acele niye? Hala NBA'den sekecek bir sürü yetenek var ve onları uygun maliyetle takıma kazandırabilirdik. 4 yıl önce Aaron Harrison'la Eylül'ün başında anlaşmıştık. Bu sezonda yabancılar için bekliyebilirdik. Tofaş'ın aldığı Khyri, Fenerbahçe'nin aldığı Nigel Hayes hem ligde hem kupada hem de BCL'de şampiyonluğa oynayabilirdik. Onun yerine emekliler lokalinden Raymar Morgan , Angelo Caloiaro ve 3. sınıf oyuncu Braian Angola'yı aldık. Çok üzülüyorum.

Sedat Ali Karagülle öylesine bir hamle gibi geliyor. 9-10 tane 1. sınıf oyuncumuzun olduğu yerde 12. oyuncu olmasına ses çıkarmazdım ama şu takımda yeri var mı bilmiyorum. Umarım oyun kurucu oynatıp Ege Tan'ın sürelerinden çalmayız. Zaten kendisinin oyun kurucu değil şutör guard olduğu açık şekilde ortada.

Angola ve Ennis'in Canaan ve Melo'dan daha az yetenekli olduğunu düşünmüyorum. Kerry, Angelo'dan daha yetenekli. Ancak konu yetenekse Morgan geçen seneki yabancılarımızın tamamından daha yetenekli
Angola ve Ennis’in Caanan ve Melo’dan tek artıları daha atlet olmaları madem Angola tarzında oyuncu alacaktık caloiaro’yu neden aldık bu transferin tek mantıklı açıklaması 3-4 oynayan bir oyuncu olmasıydı Morgan konusunda ise geçen senenin demeyelimde bu senenin en iyi transferi ama oda ne durumda bilmiyoruz 1 senedir oynamadı

Bizden çok daha düşük bütçeli ve taraftarsız Tofaş'ın NBA oyuncusu Khyri Thomas'ı aldığı yerde Braian Angola transferine burun kıvırırım. Khyri gelse hiç değilse takımda net skorer ve üçlük tehdidi olan biri olmuş olurdu. Ayrıca Maccabi Tel Aviv'de de oynadığından Avrupa basketboluna yabancı birisi değil.

Tofaş'ın Angola'yi alamadığı için Thomas'ı almış olması dışında bir sorun yok. Daha da güzeli Maccabi de Bonservis ücretinde AEK ile anlaşabilmis olsa Thomas'ı değil Braian Angola'yi alacaktı

Son düzenleme: