2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yanlis düsünüyosun. Olay Ekrem Hocanin maasi felan da degil. Galatasaraya yakisir bi kadro kurulmicaksa hoca niye teklifi kabul etsin.
Bence gelmemekle en dogrusunu yapti. Efsane olmak da gayet böyle bir sey.
Efsane olmak demek yöneticilerin her dedigine evet demek degildir.

Fatih Terim bir efsane demi? Sen Fatih Hocanin hic vasat futbolcularla calistigi gördünmü? Her zaman yöneticelere sözünü gecirmistir.

Efe Güven de ayni hataya düsüyo. Yöneticiler ne derse he cekersen, hocam surdaki ucuz basketbolcuyu alalim idare et dersen. Efsane felan olamassin, tarihten silinip gidersin.
Fatih Hoca
Petre ,Bratu ,Tamas,Prates,Lukunku yabancilari sirf Klup zorda diye kabul etti

Mustafa Cengiz yönetimi Transfer yapamadi
Hoca Hazirani bekleyin ,Ocak ayini bekleyin diye diye Yönetimin yaninda durdu Ayni evrendemi yasiyoruz?

4 Ayşe Cora
7 Yasemen Saylar
8 Shavonte Zellous
10 Işıl Alben
11 Nevriye Yılmaz
20 Sancho Lyttle
21 Alba Torrens
23 Kelsey Bone
33 Şebnem Kimyacıoğlu
35 Bahar Çağlar
55 Esra Şencebe

Bu takim zaten üst seviye bir takimdi Sampiyonluk geldi.

Efsane olmak kupa almak ile olmaz.

Efsane olmak icin cok kriter lazim cok

Fatih Hoca
Petre ,Bratu ,Tamas,Prates,Lukunku yabancilari sirf Klup zorda diye kabul etti

Mustafa Cengiz yönetimi Transfer yapamadi
Hoca Hazirani bekleyin ,Ocak ayini bekleyin diye diye Yönetimin yaninda durdu Ayni evrendemi yasiyoruz?

4 Ayşe Cora
7 Yasemen Saylar
8 Shavonte Zellous
10 Işıl Alben
11 Nevriye Yılmaz
20 Sancho Lyttle
21 Alba Torrens
23 Kelsey Bone
33 Şebnem Kimyacıoğlu
35 Bahar Çağlar
55 Esra Şencebe

Bu takim zaten üst seviye bir takimdi Sampiyonluk geldi.

Efsane olmak kupa almak ile olmaz.

Efsane olmak icin cok kriter lazim cok

Bence sen Fatih Hocayi yanlis taniyosun.
Adnan Polat Fatih Hocaya teklif götürdügünde neden Fatih Hoca kabul etmedi teklifi? Fatih Terim potansiyel veya basarili olucak bi kadro görmedigi takdirde asla teklifi kabul etmez bukadar basit. Ben bu elestiri olarakta görmuyorum zaten dogrusunu yapiyor.

Mustafa Cengiz transfer yapmadi diyorsun. Ozamanlar FFP vardi oyuncular kiralik gelmek zorundaydi.
Nzonzi-Lemina-Seri orta sahasi vardi Fatih hocanin elinde.

Iyi futbolcularla iyi futbol oynarsin.
Iyi basketbolcularla iyi basketbol oynarsin.

Bence sen Fatih Hocayi yanlis taniyosun.
Adnan Polat Fatih Hocaya teklif götürdügünde neden Fatih Hoca kabul etmedi teklifi? Fatih Terim potansiyel veya basarili olucak bi kadro görmedigi takdirde asla teklifi kabul etmez bukadar basit. Ben bu elestiri olarakta görmuyorum zaten dogrusunu yapiyor.

Mustafa Cengiz transfer yapmadi diyorsun. Ozamanlar FFP vardi oyuncular kiralik gelmek zorundaydi.
Nzonzi-Lemina-Seri orta sahasi vardi Fatih hocanin elinde.

Iyi futbolcularla iyi futbol oynarsin.
Iyi basketbolcularla iyi basketbol oynarsin.
Sen Fatih Hocadan vurmaya calisiyorsun ama Fatih Hocanin sadece transfer dönemlerinde iyi olanlari anlatiyorsun kötû durumundakileri degil.

Neyse Ben benim bakis acima göre yasiyorum sen sana göre bana göre Ekrem Memnun Efsane felan degildir.

Kupa almak ile efsane olunuyorsa agizimizdan Salyalar tükürüklerle küfür ettigimiz Emre belezoglu en büyük efsanelerindendir Galatasarayin.

Nef Stadyumuna Cagirip Herkese Verdigimiz Plaketten vermemiz lazim

Sen Fatih Hocadan vurmaya calisiyorsun ama Fatih Hocanin sadece transfer dönemlerinde iyi olanlari anlatiyorsun kötû durumundakileri degil.

Neyse Ben benim bakis acima göre yasiyorum sen sana göre bana göre Ekrem Memnun Efsane felan degildir.

Kupa almak ile efsane olunuyorsa agizimizdan Salyalar tükürüklerle küfür ettigimiz Emre belezoglu en büyük efsanelerindendir Galatasarayin.

Nef Stadyumuna Cagirip Herkese Verdigimiz Plaketten vermemiz lazim

Verdigin örnek cok abez. Emre Belözoglun ne alaka?
Ezeli rakibe gitmis, yillarca orda oynamis, o takimin kaptanligi yapmis, sonra sportif direktörlügünü yapmis en sonunda teknik direktörlügünü yapmis bir adam. Yetmemis aramizdaki maclarda cesitli cesitli tahrikler, cirkeflikler yapmis birisini kiyas olarak ortaya koyuyosun.

Ben kupa almakla efsane olunuyor demedim zaten. Ekrem Memnun Galatasaraya ilk admini 1988de atmis.
Galatasaray Kadin Basketbolu dersen aklina ilk gelicek isimdir Ekrem Memnun ve o yüzdende bi Galatasaray efsanesidir.

Verdigin örnek cok abez. Emre Belözoglun ne alaka?
Ezeli rakibe gitmis, yillarca orda oynamis, o takimin kaptanligi yapmis, sonra sportif direktörlügünü yapmis en sonunda teknik direktörlügünü yapmis bir adam. Yetmemis aramizdaki maclarda cesitli cesitli tahrikler, cirkeflikler yapmis birisini kiyas olarak ortaya koyuyosun.

Ben kupa almakla efsane olunuyor demedim zaten. Ekrem Memnun Galatasaraya ilk admini 1988de atmis.
Galatasaray Kadin Basketbolu dersen aklina ilk gelicek isimdir Ekrem Memnun ve o yüzdende bi Galatasaray efsanesidir.
Bana göre degildir.

Burasi bi Forum herkesin kendine göre bakış açısı var.

Hakaret edilmedigi sürece Herkes Fikirlerini yazabilmeli.

Yanlis düsünüyosun. Olay Ekrem Hocanin maasi felan da degil. Galatasaraya yakisir bi kadro kurulmicaksa hoca niye teklifi kabul etsin.

Fatih Terim bir efsane demi? Sen Fatih Hocanin hic vasat futbolcularla calistigi gördünmü? Her zaman yöneticelere sözünü gecirmistir.

Efe Güven de ayni hataya düsüyo. Yöneticiler ne derse he cekersen, hocam surdaki ucuz basketbolcuyu alalim idare et dersen. Efsane felan olamassin, tarihten silinip gidersin.

Belli kısımlarına katılmakla beraber Terim örneğini bu durumda doğru bulmuyorum.

Terim her daim iddialı bir Galatasaray'ı çalıştırmak istemiştir tabi ama Galatasaray'ın teklifini geri çevirip ligdeki rakiplerinden birini çalıştırmamıştır.

4 Ayşe Cora
7 Yasemen Saylar
8 Shavonte Zellous
10 Işıl Alben
11 Nevriye Yılmaz
20 Sancho Lyttle
21 Alba Torrens
23 Kelsey Bone
33 Şebnem Kimyacıoğlu
35 Bahar Çağlar
55 Esra Şencebe

Evet çok iyi takım, silme Euroleague alırdı hatta Ekrem Memnun olmasa da :). Adama aylarca defol sen nasıl gslisin, para için istifa etmiyorsun, sen gs’ye yakışmıyorsun diyip sonra geç kadın takımını kurtar kurtarmıyorsun o zaman sen gs’li değilsin demek nasıl bir şey ben anlayamadım.
Hoca yönetime karşı bu kupayı aldı. Her sene işini biraz daha zorlaştırdılar, yeri geldi maaş alamayan oyuncu kriz çıkardı takımdan oyuncuyu kovdu yanlış yaptığını ve zor durumda kalacağını bile bile. Hem istemiyorsunuz, hem bizi kurtarmıyorsa efsane olmuyor. İlginçmiş gerçekten.

4 Ayşe Cora
7 Yasemen Saylar
8 Shavonte Zellous
10 Işıl Alben
11 Nevriye Yılmaz
20 Sancho Lyttle
21 Alba Torrens
23 Kelsey Bone
33 Şebnem Kimyacıoğlu
35 Bahar Çağlar
55 Esra Şencebe

Evet çok iyi takım, silme Euroleague alırdı hatta Ekrem Memnun olmasa da :). Adama aylarca defol sen nasıl gslisin, para için istifa etmiyorsun, sen gs’ye yakışmıyorsun diyip sonra geç kadın takımını kurtar kurtarmıyorsun o zaman sen gs’li değilsin demek nasıl bir şey ben anlayamadım.
Hoca yönetime karşı bu kupayı aldı. Her sene işini biraz daha zorlaştırdılar, yeri geldi maaş alamayan oyuncu kriz çıkardı takımdan oyuncuyu kovdu yanlış yaptığını ve zor durumda kalacağını bile bile. Hem istemiyorsunuz, hem bizi kurtarmıyorsa efsane olmuyor. İlginçmiş gerçekten.
Yillardir Galatasaray Basketbol subesinde yasanan olaylarlar Ekrem memnun var diye olmadi maaslarin gec yatmasi.

Bence Kadin takiminada gelmemesi hayirli oldu.

Efsaneler cagirirlirlar gelirler .

Gelmiyorsa Efsane degildir.

Yillardir Galatasaray Basketbol subesinde yasanan olaylarlar Ekrem memnun var diye olmadi maaslarin gec yatmasi.

Bence Kadin takiminada gelmemesi hayirli oldu.

Efsaneler cagirirlirlar gelirler .

Gelmiyorsa Efsane degildir.

Adnan Polat döneminde Fatih Terim neden gelmedi o zaman? Ya da Süren döneminde neden herkes kal derken gitti? Galatasaray dışında başka bir takım çalıştırmasını eleştirmeyi anlarım ama Ekrem Memnun Galatasaray'a gelmiyorsa, Fatih Terim Galatasaray'a gelmiyorsa yanlış bu adamlarda değildir. Mevzu sadece maaşların geç yatması da değil ayrıca.

Euroleague'i kazandığımız senenin Şubat-Mart ayında oyunculara, "istediğiniz takımlarla görüşebilirsiniz" diyen bir yönetim anlayışı vardı Galatasaray'ın. Sonra Euroleague gelince apar topar herkesle görüşmeye başladılar tabii ki iş işten geçmişti. Sevmiyorum demeyi anlarım, iyi koç değil artık eskisi gibi diyeni de anlarım ama benim için Ekrem Memnun bir Galatasaray efsanesidir. Bunun yazılı bir şekilde olmasına gerek yok. Herkesin kendi fikri.

Ekrem Memnun Galatasaray efsanesi değil demek Betsy Bailey Galatasaray efsanesi değil demekle aynı şeydir. Siz bu adamı sadece zor durumlarda gel bizi kurtar diye hatırlayacaksınız, şu şartlarda Galatasaray'a gelmedi diye efsane olup olmadığı sorgulanacak. Bugün biz Fenerbahçe ile rekabet bitti onları yenerek Avrupa şampiyonu olduk üç kupalı sezon yaşadık diyorsak bunda Ekrem Memnun'un payı yadsınamaz ki Galatasaray basketbol tarihinde bu inkar edilemez çünkü adamın yaptıkları ortada.

Bugün burası Fenerbahçe forumu olsa bu yazılanları anlarım fakat bir Galatasaray forumu üstelik basketbol forumunda yazılıyor gerçekten çok ilginç. Çukurova kariyerinde kendisine başarılar diliyorum.

Adnan Polat döneminde Fatih Terim neden gelmedi o zaman? Ya da Süren döneminde neden herkes kal derken gitti? Galatasaray dışında başka bir takım çalıştırmasını eleştirmeyi anlarım ama Ekrem Memnun Galatasaray'a gelmiyorsa, Fatih Terim Galatasaray'a gelmiyorsa yanlış bu adamlarda değildir. Mevzu sadece maaşların geç yatması da değil ayrıca.

Euroleague'i kazandığımız senenin Şubat-Mart ayında oyunculara, "istediğiniz takımlarla görüşebilirsiniz" diyen bir yönetim anlayışı vardı Galatasaray'ın. Sonra Euroleague gelince apar topar herkesle görüşmeye başladılar tabii ki iş işten geçmişti. Sevmiyorum demeyi anlarım, iyi koç değil artık eskisi gibi diyeni de anlarım ama benim için Ekrem Memnun bir Galatasaray efsanesidir. Bunun yazılı bir şekilde olmasına gerek yok. Herkesin kendi fikri.

Seninle hic bir zaman ayni fikirde olamicaz.

Sen olaylari sahislara göre yorumluyorsunuz.

Ben Sahislarin yaptiklarina yapamadiklarina göre Benim Fikrim Efsanesi Degildir sana bunu ikna cabamda yok.Senin düsünceni kabullenmek zorundada degilim.

İyi Günler

İstesen bu kadar birbirinden kopuk takım kuramazsın.Birde bu takım kurulurken ne düşünüldü ?

Işıl oynatan oyuncu,ceza şutu gelirsede sokar.Onun haricinde kaptan kaldırıp üçlük deneyen oyuncu olmadı hiç.Sayı gerektiğindede içeri bir şekilde girip sayıyı bulur fakat bunları her zaman bekleyemeyiz.2 kez ağır sakatlık üstüne yaş faktörü var.

Pelin desen 1 maç iyiyken 5 maç kötü.Topla ilişkisi iyi değil.Gelişim göstermek bir yana geriye giden oyuncu.Şutu desen yok,airball atıyor.

Kamile şutu sokmasını bekleyeceğin oyuncu,kaç kez boş şut kaçırdı.Son maçlarda sürekli kaçırıyor.Ve çoğu uygun pozisyonlar.

Pulvere oyun kurmayı bilmiyor.Şut desen yine Kamile gibi boşu sokamıyor.Soksa bile kaç tane sokacak ?

Meltem ile Tuğçe sınırlı oyuncular.

Geriye bir tek Mccowan'a sıkıştırma gelmeden 1'e 1 de top indirip fiziği ile sayı bulmasını beklemek kalıyor.Ya da Stevens'a güzel bir pozisyonda verip sayı çıkarmasını beklemek.Fakat Stevens bizde Anete'den kötü katkı veren oyuncu durumunda.Anete oyunun 2 alanındada takıma liderlik ederdi.

Savunmada desen kısalar çok kolay geçiliyor,sürekli boş turnike yiyoruz,takımdaki herkes birbirine sitem ediyor.

Bu şekilde hedefin H'sinden bahsedemezsin.1-2 tane iyi diyeceğimiz şekilde şut sokabilen her takım Mccowan'a sıkıştırma getirip bizi yenebilir.

Boş ve sonu gelmeyecek muhabbetler. Ekrem Memnun Galatasaray sayesinde isim yaptı demek yanlış. Galatasaray'da doğdu, Galatasaray'da büyüdü ve Galatasaray adını en yukarıya çıkarmayı başardı. Kendisi de söylemişti hayatta neyim varsa Galatasaray'da edindim diye. Bu noktadaki bir adamı taşlamak doğru bir bakış açısı değil. Küme düşme sezonunda erkek takımının başına gelmesi normal bir koç-takım ilişkisi değildi. Adam televizyondan maçları izleyip dertlenirken bir telefon geliyor ve bir işe yarayabilir miyim diyerek kendini antrenmana atıyor. O sezonki şube yönetiminin geç aldığı kararlar sebebiyle gelişen akış hocanın gelişini zan altında bıraktı. Sezon bitiminde de yanlış bir şekilde sözleşme uzatılması, değişen yönetimin de bu sözleşmeden çıkmaya cesaret edememesi hocanın gidişini zan altında bııraktı. Bunları doğru okumak lazım...

2013-2014 sezonu için Furkan'ın yazdığı doğru. O takım F8'e giderken herkesin yeni sezondaki takımı belliydi. Hatta kupa gelince geri planda kaldı bu detay. O hafta sonu genel kurul vardı. Aziz Yıldırım salon kapısında bizim taraftarla kavga ederken bizim yönetim İstanbul'da ibra savaşı veriyordu. Hatta yayıncı Ntvspor maçtan önce özel yayın gibi bir şey yaparken Rusya'da Galatasaray kulübünden bir muhatap bulamayınca İstanbul'da kongre salonunda zurnanın son deliği yetkinliğinde bir abimizi bulup röportaj yapmıştı. O abimiz de "Ya bu başarılar iyi güzel ama bu şube bizim sırtımızda kambur. Biz bunu küçülteceğiz" demişti. Hatta röportaj yapan muhabir de bu cevaba şok olup yayını kesmişti. O kupa öyle şartlara kazanıldı.

Yine de yabana atılır bir kadro değildi. Alba ve Sancho mevkilerinde Avrupa'nın en iyisiydi. Nevriye ki bize artık posası çıkmış halde geldi, o haliyle ilk 3-5 oyuncudan biriydi. O da ayrı bir konu, onun da tespitini doğru yapmak lazım.

Geçen sezon biterken Efe Güven'in sözleşmesi bitmişti. Çeşitli sebeplerden dolayı bir hoşnutsuzluk da vardı. Şube yönetimi o ortamda sözleşme yenilemek istemedi. Ama hocaya da hep beklemede kalması söylendi, yeni yönetim belirlenince kendisine gidileceği sözü verildi. Seçim ertelenince süreç iyice uzadı. Ama Efe hoca da beklemede kalmaya devam etti. Yönetim belirlendikten sonra hoca görüşme için çağrılmayı beklerken Ekrem hocayla gayrı resmi şekillerde konuşuluyor. Ekrem hocanın Efe hocanın durumundan haberi yok, Efe hocanın da Ekrem hocayla konuşulduğundan. Sonra iş ciddi bir görüşmeye gelince ve yönetim de komik paralar teklif edince tıkanıyor iş. Bu esnada işte nasıl oluyorsa bu iki koçun durumu bir şekilde dökülüyor ortalığa. Hoca biraz aceleyle biraz da sinirle gitti yurtdışına imza attı. Sonra o gittiği takım da içine sinmeyince geri geldi ama bu sırada zaten sezon başlamıştı.

Çukurova ile anlaşma süreci nasıl oldu bilmiyorum, bir noktadan sonra da çok kurcalamanın alemi yok. Ancak sezon başladıktan sonra Ekrem hoca ve Galatasaray arasında yazılan çizilenlerin tamamı sadece dilek ve temenniden ibaretti. Alper hocaya duyulan memnuniyetsizlik, hocanın Galatasaray ile olan ilişkisi ve özellikle Işıl'ın varlığı sonrası herkesin bir ikna senaryosu vardı. Onların sırayla yazılıp çizilmesi Alper hoca gönderilince Ekrem hoca gelecek beklentisi yarattı. Oysa ortada çok bir yarı yolda bırakma hikayesi yok.

Son düzenleme:

Hiç katılamadım. ELW alındığında kadro rakiplere göre gayet dardı. O zaman nasıl kalmıştı?
Ekrem Memnun şimdi parayı tercih etti. Bu kadar basit. Erkek Takımına gittiğinde takım harikamıydı? Para Kadın Liginden daha yüksekti. Yaralı parmağa etmez! Fatih Terim evet efsane, dediğin gibi yöneticilere sözünü geçirdi, geçmediği yerde istifa etti. Ekrem Memnun öyle bir savaşın ve mücadelenin içinde olmamayı tercih etti. Hazıra, kurulu düzene gitti. Bu kadar basit !
Buda tercih meselesi tabi.

Hiç katılamadım. ELW alındığında kadro rakiplere göre gayet dardı. O zaman nasıl kalmıştı?
Ekrem Memnun şimdi parayı tercih etti. Bu kadar basit. Erkek Takımına gittiğinde takım harikamıydı? Para Kadın Liginden daha yüksekti. Yaralı parmağa etmez! Fatih Terim evet efsane, dediğin gibi yöneticilere sözünü geçirdi, geçmediği yerde istifa etti. Ekrem Memnun öyle bir savaşın ve mücadelenin içinde olmamayı tercih etti. Hazıra, kurulu düzene gitti. Bu kadar basit !

Olaylari yanlis yorumluyorsun. Erkek Takimindan teklif gittiginde para icn geldiginimi düsünüyorsun cidden? Hocam bizi küme düsmekten gel kurtar diye teklif gitti Hocaya, oda Galatasarayla özlesmis oldugu icin bu teklifi tabiki kabul etti.

Bu sezon basindada Levent Yazin gercekten Ekrem Memnunu getirmek istemedigi apacik ortada. Basindan beri arkadasi Alper Dururu getirmek vardi planinda. Sadece cok büyük tepkiler gelmesin diye Ekrem Memnuna gittik ama iste bizi kabul etmedi bizde Alper Dururu getirdik senaryosu ortaya atildi.
Ekrem Memnunla ciddi bi sekilde calisilmak istenmedigi apacik ortadaydi.

Olaylari yanlis yorumluyorsun. Erkek Takimindan teklif gittiginde para icn geldiginimi düsünüyorsun cidden? Hocam bizi küme düsmekten gel kurtar diye teklif gitti Hocaya, oda Galatasarayla özlesmis oldugu icin bu teklifi tabiki kabul etti.

Bu sezon basindada Levent Yazin gercekten Ekrem Memnunu getirmek istemedigi apacik ortada. Basindan beri arkadasi Alper Dururu getirmek vardi planinda. Sadece cok büyük tepkiler gelmesin diye Ekrem Memnuna gittik ama iste bizi kabul etmedi bizde Alper Dururu getirdik senaryosu ortaya atildi.

E.Memnun'un, kadın basketbolunda bu yaz GS yönetimiyle neler yaşadığına hakim değilim, bu konuda keskin bir yorum yapamıyorum.

Ancak erkek basketbol takımının başına geçmesi hiç de bahsettiğiniz gibi fedakarlık falan değil bana göre. Erkekler branşında neredeyse hiç kariyeri olmayan birisine küme düşme hattına inmiş yani kaybedecek bir şeyi kalmamış ve kümede de kalmak için ciddi takviyeler yapılacak (Jackson-Crawford) bir takım teklif edildiğinde bunu kabul etmeyecek adam yoktur

Bir fedakarlıktan bahsedeceksek bu sene kadın takımnın başına geçmesi hem maddi hem de kişisel kariyeri anlamında çok daha net bir fedakarlıktı. Tercihini kendi açısından daha faydalı bir yönde kullandı, bu da kendi bileceği iş tabi ki

Euroleague'i aldığımız yıl, Ekrem Memnun o başarısıyla Avrupa'daki en üst düzey kadın takımında çalışabilecek pozisyona gelmişti artık. Kalması suç mu? Adama teklif bile yapılmamış parayı seçtiğine nasıl bu kadar eminsiniz? Aa bunlar hocayı kovar, ben en iyisi bekleyeyim mi demeliydi?

E.Memnun'un, kadın basketbolunda bu yaz GS yönetimiyle neler yaşadığına hakim değilim, bu konuda keskin bir yorum yapamıyorum.

Ancak erkek basketbol takımının başına geçmesi hiç de bahsettiğiniz gibi fedakarlık falan değil bana göre. Erkekler branşında neredeyse hiç kariyeri olmayan birisine küme düşme hattına inmiş yani kaybedecek bir şeyi kalmamış ve kümede de kalmak için ciddi takviyeler yapılacak (Jackson-Crawford) bir takım teklif edildiğinde bunu kabul etmeyecek adam yoktur

Bir fedakarlıktan bahsedeceksek bu sene kadın takımnın başına geçmesi hem maddi hem de kişisel kariyeri anlamında çok daha net bir fedakarlıktı. Tercihini kendi açısından daha faydalı bir yönde kullandı, bu da kendi bileceği iş tabi ki