2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Daçka bugün kazansa da kaybetse de şu kadroyla gösterdikleri performans, karakter onları ligde tutmaya yeter. hatta arttiriyorum bu halleriyle ligi bizim üstümüzde tamamlarlar.

Manisaspor'daki düşüş ise durmuyor, maçları izlerken kriz geçiriyorum resmen, top ellerine ilk defa değmiş gibi davranıyorlar. sakatlıklar çok zarar vermiş takıma, bu kadar olmamalıydı ama Russell ve Roberson bu takımın %50-60'ıymış. kalan 40'lık kısmı da tek başına Cruz karşılıyormuş.

Basketbol nasıl oynanmaz diye bir kitap yazılsa yada video yapılsa, Daçka Manisa maçının son 1.5 dakikası kesin konulur üzerine epeyce yorum yapılırdı. Daçka çok yoruldu, rotasyonlari aşırı dar.

CAN KORKMAZZZZZ İNANILMAZ BİR BASKET. 87-86 ÖNE GEÇTİ DAÇKA SON 1 SANİYE, MOLA. CAN KORKMAZ SAYGILAR BE, HİSSEDEREK GİTTİ POTAYA HAK ETTİ BU BASKETİ. MANİSALI OLARAK BEN BİLE DAÇKA KAZANSIN İSTEDİM, HAK ETTİLER SONUNA KADAR. BU KARAKTER BOŞA GİTMEMELİ KESİNLİKLE.

Daçka ve Yakup hoca feci yıkıldı. Manisalı olarak ben bile Dacka kazansın istedim harbiden şu karaktere şu oyuna çok yazık oldu. Yakup hoca kaybettiğine inanmak istemiyor haklı olarak.

Şu Paco'nun basketinden sonra Yakup hoca gidip rakibi tebrik etse hepimiz helal olsun deriz.Maç boyunca hem takımın hem teknik ekip fazlasıyla mücadele etmişsiniz 1.1 kala maçı elinize almışsınız zaten.Can'ın basketi nasıl şans ise Paco'nunkide şans.

Paco'nun basketi net şekilde geçerli.Hakemler geçerli saymış ve gitmişler.Hakemleri geri çağırtıp challenge yapmaya saygı duymuyorum.Yahu geçerli zaten.

Yakup Sekizkök çok büyük bir koç olacak. bunu kendisine duyduğum sevgi ve sempatiden dolayı söylemiyorum kesinlikle. Can Korkmaz'ın basketinden önce Manisa'ya karşı yaptırdığı cesur savunma takdire şayandı. Maçı kenarda yaşadı, oyuncularına öne gelin diye bagirmaktan paralandı resmen kenarda, nitekim sonuç verdi o müthiş savunma ve akabinde Can'ın basketiyle öne geçtiler. Cruz'un üçlüğü tümüyle Cruz'un kalitesiyle gelen, Daçka için çok acımasız bir basketti.

Yakup Sekizkök, 2 yabancı ve hayatında muhtemelen 15 dakikanın üzerine hiç çıkmamış Can Korkmaz, Rıdvan Öncel ve Muhsin yaşar üçlüsü ile süper ligdeki çoğu takımdan fazla yürek ve karakter koyuyor sahaya. Yakup hoca trenini kaçırmamalıyız. En azından sahada karakterli ve son topa kadar mücadele eden bir Galatasaray görürüz. Ki sadece bununla da kalmaz, başarı gelirse mevcut yerliler içinde Yakup hoca ile gelir. Şapkamı çıkardım, saygılar hocam.

Son düzenleme:
Şu Paco'nun basketinden sonra Yakup hoca gidip rakibi tebrik etse hepimiz helal olsun deriz.Maç boyunca hem takımın hem teknik ekip fazlasıyla mücadele etmişsiniz 1.1 kala maçı elinize almışsınız zaten.Can'ın basketi nasıl şans ise Paco'nunkide şans.

Paco'nun basketi net şekilde geçerli.Hakemler geçerli saymış ve gitmişler.Hakemleri geri çağırtıp challenge yapmaya saygı duymuyorum.Yahu geçerli zaten.

Bu arada Manisa tarafıda 3.çeyrek başlayacakken çok gereksiz bir itirazda bulunup devre bitmeden önceki bir pozisyonu hakemlere 2 lik mi 3 lük mü diye inceletti.Bir 5 dk civarı oyun başlayamadı.

Devre bitmiş,devre arası olmuş itiraz yapmıyorsun,3.çeyrek başlarken itiraz yapıyorsun değişen bir şey olmuyor.Kim hangi pozisyona itiraz etti onuda inceleme sonunda öğrendik.

Yakup Sekizkök çok büyük bir koç olacak. bunu kendisine duyduğum sevgi ve sempatiden dolayı söylemiyorum kesinlikle. Can Korkmaz'ın basketinden önce Manisa'ya karşı yaptırdığı cesur savunma takdire şayandı. Maçı kenarda yaşadı, oyuncularına öne gelin diye bagirmaktan paralandı resmen kenarda, nitekim sonuç verdi o müthiş savunma ve akabinde Can'ın basketiyle öne geçtiler. Cruz'un üçlüğü tümüyle Cruz'un kalitesiyle gelen, Daçka için çok acımasız bir basketti.

Yakup Sekizkök, 2 yabancı ve hayatında muhtemelen 15 dakikanın üzerine hiç çıkmamış Can Korkmaz, Rıdvan Öncel ve Muhsin yaşar üçlüsü ile süper ligdeki çoğu takımdan fazla yürek ve karakter koyuyor sahaya. Yakup hoca trenini kaçırmamalıyız. En azından sahada karakterli ve son topa kadar mücadele eden bir Galatasaray görürüz. Ki sadece bununla da kalmaz, başarı gelirse mevcut yerliler içinde Yakup hoca ile gelir. Şapkamı çıkardım, saygılar hocam.
Anlatmak istediğim hep buydu. Yerli koç olacaksa Yakup hoca olmalı. Bu kadar kaliteli yerli isimler varken onlara ve diğer yabancılara seviye atlatacak hoca Yakup hoca olur. İkna etmek lazım bir şekilde. Yoksa uzaktan hayran hayran izleriz böyle.

Anlatmak istediğim hep buydu. Yerli koç olacaksa Yakup hoca olmalı. Bu kadar kaliteli yerli isimler varken onlara ve diğer yabancılara seviye atlatacak hoca Yakup hoca olur. İkna etmek lazım bir şekilde. Yoksa uzaktan hayran hayran izleriz böyle.
Mevcut bütçelere kendi Alimpijevic yada erdem can'ını çıkarmak zorundasın. potansiyelli bir koç getirip birbirimizi beslemeliyiz. Yakup hoca ile uzun vadeli düşünülebilir, başarı kovalanabilirdi. Hala geç değil ama Dacka'ya vefa borcu olduğunu düşünüyor olsa gerek ki görüşüp anlaşamamışız kendisiyle. Umarım bir şekilde yolumuz kesişir, uzun vadeli bir birliktelik yaşar ve beraber yükseliriz hocayla.

Floyd takımını öne gecirecegi serbest atışlarda 0/2 çekti inanılmaz. maçı buralara getiren adam kendi elleriyle maçı verdi belki de, dönüşünde Denizli basket buldu 86-83 maç. son 32 saniye.

Bleijenberg maçın son 1 dakikasına 2 tane saçma sapan top kaybı sıkıştırdı. hele son 22 saniye kala topu kenardan sokarken yaptığı hatanın izahı yok. son 22 saniye, top Bursa'da. 86-85 Denizli önde.

Michael young müsait şutu buldu ama kaçırdı, son 8 saniye top bursa'daydı yine. bu sefer de Ömer utku al maçın içine etti kenardan topu oyuna sokarken aptalca bir pas denemesinde bulundu ve top kaybı yaptı bursa. bursa eline gelen maçı verdi. iki takım da karşılıklı birbirine sundu maçı bakalım kim kazanacak.

Çok ilginç bir son oldu, Metin'e faul yapildi ama hakemler maçı bitirdi hakemlerin direkt gözünün önünde yaşandı bide pozisyon. pozisyonu hiç izlemediler bile direkt gittiler soyunma odasına. ortam da gerildi haliyle. Avrupa'nın sözde en iyi liginde yaşanan şeylere bak vah vah.