2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Keşke Beşiktaş bize de aynı muameleyi yapsa, bizleri kamçılasa. İçerdeki derbide tribünler dolsa. saçma bir düşünce gibi geliyor olabilir ama bize böyle bir muamele lazım şuan branş ve branş yönetimi olarak toparlanmamız icin. bize bir tokat lazım. Beşiktaş'ın tokadı, geçen yıl son anda ligde kalabilmesiydi. bizim tokadımız da bu olur.

Galatasaray tribünündeki tek kumandalı yapı 2020 Mart öncesi aldığımız keyfi, yaşadığımız hazzı geriye götürdü diye düşünsek de 2020 Mart sonrası başta futbol olmak üzere her branşta yapıcı oluyor noktasındayım. Dünya bütüncül bir krizdeyken anların, enstantanelerin; spontane ve doğaçlama yaklaşımın bir karşılığı yok. Hafta içindeki basketbol maçlarının İsrail adına muazzam bir yumuşak güç zemini sunduğu ortamda maddenin denk geldiği oyuncu en istenmeyecek oyuncu.

Ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin yedeklerinin, bugüne kadar ezeli rakip olarak bile pek değer vermediğimiz Beşiktaş'ın ise aslarının bizden çok daha kimlikli ve organize olduğunu gördüğümüz, kulüplerin şubelerine verdiği önem ve değeri imrenerek izlediğimiz bir karşılaşma geride kaldı. Bu organizasyonu sağlayan insanları ve bize bu derbiyi ancak tarafsız basketbolsever olarak izletebilen kıymetli yönetimimizi tebrik ederiz. Herkes emek verdiği ölçüde hak ettiği yerlerde gezinmeye devam ediyor.

Ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin yedeklerinin, bugüne kadar ezeli rakip olarak bile pek değer vermediğimiz Beşiktaş'ın ise aslarının bizden çok daha kimlikli ve organize olduğunu gördüğümüz, kulüplerin şubelerine verdiği önem ve değeri imrenerek izlediğimiz bir karşılaşma geride kaldı. Bu organizasyonu sağlayan insanları ve bize bu derbiyi ancak tarafsız basketbolsever olarak izletebilen kıymetli yönetimimizi tebrik ederiz. Herkes emek verdiği ölçüde hak ettiği yerlerde gezinmeye devam ediyor.
her cümlenize ayrı imza atıyorum. bütün maç "şu Beşiktaş kadar olamadık" diyip durdum kendi kendime.

Sosyal medyada Galatasaraylı hesaplar, bu maçla ilgili "durun siz kardeşsiniz, size basketbolu sevdireceğiz hehehe" gibi aptal aptal paylaşımlar yapmış. böyle bir kitle olduğu sürece Ömer Yalçınkaya da gelir, Galatasaray her sene Aralık ayını görmeden sezonu da kapatır, menajerler Galatasaray'ı çiftlik de yapar.
Bizde bu tarz maçları imrenerek izleriz.

Çok iyi yorum.
Beşiktaş bu sene basketbolda şampiyon olursa şaşırmam.
Geçen sene küme düşme tehlikesi yaşayan Beşiktaş’ın Kyle Allman transferi ile şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Beşiktaş basketbol takımına bakınca o büründükleri kimliği görebiliyor insan ve ben büyük saygı duyuyorum.Taraftarına bakıyorum ''çember dövüyoruz,hedef maçları kazanamıyoruz'' şeklinde çok fazla eleştirisi oluyor.Senin takımın savunma takımı,bunu tüm takım benimsemiş ve bu sezon bu böyle ilerleyecek.Sen 20 sayı ortalamalı kısa skorer getir,o adamda mevcut duruma bürünecek.Senin oyuncun son 1 dk kala yerdeki topa atlıyor bundan öte bir durum mu var ? Savunmada maç boyu fiziksel yıpranma gösteren oyunculara biraz saygı duymaları lazım.

Şuna karşıyım mesela.Bjk takımı geçen sezon küme düşmekten kurtuldu,bu sezon ne olursa olsun başarılıdır mantığı yanlış.Hani sanki her sezon Beşiktaş-Galatasaray gibi takımlar küme düşmeye oynayan,Anadolu takımı gibi algı oluşuyor.O her zaman olmaz.

1 sezonda hemen hedefler koyup gerçekleştirmeye çalışmak yerine adım adım gitmekte bence en iyisi.Bjk yönetimi eğer uzun vadede basketbola değer verirse her sezon güçlenerek devam edecek bir noktaya gelirler.

Beşiktaş adına yolun sonu final olur. Rakip Fenerbahçe mi olur yoksa Karşıyaka mı, yegane soru bu bence.

Bir de senin tribünden bahsedebileceğin bir salonun yok ki Itoudis. Taraftarın madde atması ya da atmaması bahsinde kulübün örnek teşkil eder halde değil.

1 yada 2 gün sonra Huertas Lakers'a transfer olmuştu. hayatımda gördüğüm en fail adam.

hiç unutmam, 18-19 sezonu bitti işte yaz transfer dönemine girdik. bir gün twit attı -Haziran sonu yada temmuz başı- çok büyük duyumlarim var yayın açıyorum diye. dersi bıraktım gittim yayına. başladı bu, Antep'ten jekiri telekom'dan landesberg ve birisi daha vardı unuttum o sezon ligimizde çıkış yakalayan bir guarddı, bu üçünü almışız. sevinçten evde tur atıyordum. salaklık bende, bu adama inanılır mı? o yaz landesberg çin, jekiri Euroleague yapmıştı. bizde auguste ile sözleşme yenilemiş, sezona kısa rotasyonunda Webster ve Lazeric Jones ile başlamıştık. keşke birisi uyarsa bu adamı diyeceğim de insan bir yerde kendisi der lan ben ne yapıyorum diye, neyse.

Erkan'ın hareketleri inanılmaz antipatik geliyor.Çevresinde hiç arkadaşı,dostu demiyor mu abicim şunları yapma diye.Blok yapıyor saçma sapan hareketler,bağırmalar.Sayı atıyor gene benzer hareketler.

Yahu sen 16 yaşında ilk maçına çıkan oyuncu musun ?

Bu hayatta en nefret ettigim şey macin en kritik anında kenardan topu oyuna sokamayan basketbolcudur. bu basketbolculara duyduğum nefret malum takıma duyduğum nefretten bile fazla. Aliağa düzgün kullanamadı topu, maç uzatmaya gidiyor.

İsmet Badem'i kitaptan üç kuruş para kazanmak için satarak basketbolu kendisiyle sevdiğini söyleyenlere siz basketbol sevgisini çok yanlış anlamışsınız diyen Murat Murathanoğlu Beşiktaş olur da kendisini ciddiye alırsa; benim babaannem Beşiktaş'ın lisanslı sporcusuydu demeye başlar. Caferağa'da, Abdi İpekçi'de, olabildiğince Sinan Erdem'de boy vermiş olan takımı ve çevresindekileri kar tanesine çevirdi Ülker Arena. 50 kişilik set, tribün görenin nevri dönüyor. Sertaç Komsuoğlu da Ülker Arena'daki ortamın bir evren yasası olmadığını halen idrak edemedi.