2023-2024 Euroleague

Kendi vatandaşının işyerlerine, Starbucks, McDonalds vs. mekanlara saldıran bir toplumda oynamamak istemelerini normal karşılıyorum. Zira bu tarz konularda çok ciddi derecede bilinçsiz bir kitle var Türkiye'de.
Ama o kitlenin, ülkeye bir basketbol maçı için gelecek olan İsrail takımının varlığından haberdar olduğunu düşünmüyorum. Güvenlik konusunda da hiçbir problem olmayacağına eminim. Çünkü kendi vatandaşını umursamasa da, dışarıdan gelen yabancıların canına pek bir kıymet verir bizim hükümetimiz. Öyle Starbucks basmaya benzemez, ters kelepçe ile darp ederek götürürler anında 10 km öteden.
Her neyse, özetle; ben korkularını anlıyorum ama alınan kararı da doğru bulmuyorum, yanlış.

Avrupa'nın kültürel anlamda spor başkenti, Ülker Arena ortamını bünyesinde barındırmadı tabi. Hem seyircili hem de seyircisiz günlerde bir haftada üçte üç. :) İnternette bu salona Galatasaray'dan taraftar ithal edelim yazılıyor. Galatasaray tribüncülerindeyse Sinan Erdem'de neredeyse bir Galatasaray tribünü dahi olmadığı kanısı hakim. Gerisini siz düşünün lütfen.

Madar, Papagiannis, Dorsey, Sestina çok kötü yabancı tercihleri. Transferleri kim yaptırıyorsa ciddi sabote ediyor takımı. Bizim takıma diyoruz ama Fener'in de yabancılarının %90'ının değişmesi lazım. Biberovic ve Hayes dışında iyi bir isim göremiyorum. Önde oldukları maçı kafası karışık Maccabi'ye hediye etmelerine biraz şaşırdım açıkçası. Itoudis koçluk yapmak yerine her saniye ayakta bir şeylere itiraz etmekle meşguldü. 2 loser birbirini bulmuş ne güzel.

Madrid de zayıf karnı olmayan ve bir oyuncuya bağlı olmayan bir takım olduğu için yenmek çok zor. Zaten modunu bulduğu ilk dakikalardan rakip tanımaksızın ezip geçiyor. 8-0 oldular. Bazen özellikle ocak şubat dönemi kendi kendilerine psikolojileri bozulup formdan düşüyorlar. Belki yine öyle olur, öbür türlü zor.
Monaco da zirveye yakınken arka arkaya yenilerek 0/2 ile geçti çift maç haftasını ve geriledi.

Madar, Papagiannis, Dorsey, Sestina çok kötü yabancı tercihleri. Transferleri kim yaptırıyorsa ciddi sabote ediyor takımı. Bizim takıma diyoruz ama Fener'in de yabancılarının %90'ının değişmesi lazım. Biberovic ve Hayes dışında iyi bir isim göremiyorum. Önde oldukları maçı kafası karışık Maccabi'ye hediye etmelerine biraz şaşırdım açıkçası. Itoudis koçluk yapmak yerine her saniye ayakta bir şeylere itiraz etmekle meşguldü. 2 loser birbirini bulmuş ne güzel.

Madrid de zayıf karnı olmayan ve bir oyuncuya bağlı olmayan bir takım olduğu için yenmek çok zor. Zaten modunu bulduğu ilk dakikalardan rakip tanımaksızın ezip geçiyor. 8-0 oldular. Bazen özellikle ocak şubat dönemi kendi kendilerine psikolojileri bozulup formdan düşüyorlar. Belki yine öyle olur, öbür türlü zor.
Monaco da zirveye yakınken arka arkaya yenilerek 0/2 ile geçti çift maç haftasını ve geriledi.
aynen öyle gecen burada Derya Yannier keske bize GM olarak gelse diyenler vardi. ben asla istemem kendisini

Ayrice Fener gibi bütcesi cok olan bir takim bukadar transfer hatalari yapmamali kaldiki Obradovic gideli Fenerde bir dikis tutturamadi

aynen öyle gecen burada Derya Yannier keske bize GM olarak gelse diyenler vardi. ben asla istemem kendisini

Ayrice Fener gibi bütcesi cok olan bir takim bukadar transfer hatalari yapmamali kaldiki Obradovic gideli Fenerde bir dikis tutturamadi
Onlarda galiba transferlerde Maurizio Gherardini ilgileniyor.Birde koçları zor zamanlardan geçiyoruz demiş dün ilginç yüksek bütçeli kadro var ellerinde hem onun hem de Erdem Can'ın bahaneleri olmaması gerekiyor.

Itoudis'in forvetlere dayalı sistemi CSKA dönemi üzerinden şehvetli gelse de kısalar-forvetler dengesi o Higgins-Clyburn-Hines'li kadronun ardından; kavga edilebilen büyük kısalar da bu kez yokken bir türlü kurulamıyor. Itoudis'in CSKA'yla Euroleague şampiyonlukları üzerinden bu yönelimi kestirilebilirdi. Bununla birlikte Wilbekin yerli sayıldığı dönem ve Avrupa'daki kısa piyasasındaki kesatlık üzerinden alındı desek dahi Dorsey'nin şu zaman dilimine dek bir milimetre dahi ilerleme kaydedememesi ihalenin Itoudis'e kalacak bölümü kesinlikle.

Balcerowski çok iyi maç çıkarırken 2 kez tuzağa düştü.Shengelia pası verirken perdeyi yapmış,Belinelli üçlüğe kalkmış neden faul yaparsın ki ?

Lundberg sıkışmış yanında üstelik Mitoglou'da var,üzerine zıplayıp neden 3'lüyorsun ki ?

Partizanlı oyuncular çok anlamsız şekilde Koumadje'den korkarak hücum ediyor.Zach Leday içeride topla buluşuyor kendisine en yakın tek isim Koumadje o da en az 2 adım uzaklıkta ona rağmen elleri falan titreyecek neredeyse.

Koumadje bildiğin çemberin altında Eyfel kulesi gibi duruyor sadece.Adamın hareket ettiği bile yok :) sanırsın Moustapha Fall var karşılarında.

62-67'den sonra 13-0'lık seri yapti pana. psikolojik olarak aldılar bence maçı burda.

hatta seri için 17-3 demek daha doğru olur. son 3 dakika, 79-70 pana önde.

62-67'den sonra pana'nın oynadığı top, tribünlerin ayaklanması, oyunculardaki coşku. harika bir ortam var şuan oaka'da. özenmemek elde değil. 20-3'lük seri ve 82-70 önde pana. çift maç haftasını 2/2 ile kapatmak uzereler.

Pc den izlediyseniz aşağıda ayarlar tuşunun yanında kare bir tuş var. Ordan dili Türkçe yapabilirdiniz☺️

Çok acaip bir adam 😄
Markus Howard çok özel bir skorer. 13te 8 üçlük ile 35 sayı attı. Moneke de kendini buldu. O da 19 sayı 13 ribaund ile galibiyette söz sahibiydi.

Biliyorum bazen yabancı dilde açıldığı oluyor o şekilde Türkçe'yi seçiyoruz.Diğer maçlarda Türkçe spiker vardı fakat Partizan maçı yabancı dilde malesef.