2023-2024 Euroleague

Kızılyıldız devreyi 45-26 önde kapattı. Müthiş savunma yapıyorlar, teodosic dümende. fener bireysel üretebiliyorsa sayı buluyor yok üretemezse kitleniyor 24 saniye doluyor. 2. ceyregin son 5 dakikası en az 3-4 kere yaşandı bu senaryo.

Dün ne iyi maçlar olmuş öyle. Kızılyıldız Fener'i harcamış, Bologna Milano'yu, Efes de deplasmanda Monaco'yu yenmeyi başarmış şu haliyle. Madrid'i kolay kolay kimse yenecek gibi durmuyor. Bologna da sezonun flaş takımı. Fener de klasik kaybetme mevsimine geçmiş her branşta.

Pana - Zalgiris maçındaki kadar rezalet hakem yönetimini uzun zamandır görmemiştim. Ergin Ataman, Galatasaray koçu olsa kesin oyundan atılmıştı.

Ergin Ataman'ın şimdiye kadar oyundan atılmaması çok acayip bir olay.
71-71 maç son 13 saniye. son saniyede, salon yıkmalı bir galibiyet gelir diyorum.

Panathinaikos-Zalgiris yakın dönemdeki Euroleague'in dinamiklerinde esaslı maç oldu. Panathinaikos sert ve diri kalarak, Lessort'un birinci sınıf dövüşmesinin yanı sıra Zalgiris'li Evans'ın topaç vari son dakika görüntüleriyle maçı kazandı. Şu anki sıralama sezon sonu ters yüz olmaya adayken baya önemli bir galibiyet aldılar, play-off'tan öte saha avantajını hedefliyoruz diyebildiler. Ergin Ataman'ın henüz 1.5 ay geride kalıyorken Mitoglou'na dokunuşu Cenk Akyol ve Sertaç Şanlı seviyesine erişti. Grigonis de prensi olacaktır sezon boyunca.

Oyuncu olarak takriben 18-19 yıl önce forumda konusu açılmış, herkes de bir iç geçirmiştir. Bu da böyle bir Gsbasket anısı. :)

Dün Panathinaikos-Zalgiris maçını izlerken maçı yorumlayan İbrahim Kutluay, Ergin Ataman'a düşmanlığını çok açıkça belli ediyordu. Sürekli hocanın tercihlerini eleştirdi. Hakem Panathinaikos lehine karar verince sanırım seyirci faktöründen dolayı verdi gibi cümle kurdu. Hatta Ergin Ataman bir pozisyonda teknik faul alınca, neye itiraz etti ki, gibi bir cümle kullandı. Yani o kadar belli etti ki düşmanlığını şaşırmamak elde değil.

Sonuçta ülkeni Avrupa'da 1 numaralı organizasyonda temsil eden bir hoca var. Hiç mi milli duyguların kabarmadı be adam? Bu kadar mı düşmanlıktan gözünüz köreldi? Allah sabır versin böylesine başka bir şey diyemiyorum.

Dün Panathinaikos-Zalgiris maçını izlerken maçı yorumlayan İbrahim Kutluay, Ergin Ataman'a düşmanlığını çok açıkça belli ediyordu. Sürekli hocanın tercihlerini eleştirdi. Hakem Panathinaikos lehine karar verince sanırım seyirci faktöründen dolayı verdi gibi cümle kurdu. Hatta Ergin Ataman bir pozisyonda teknik faul alınca, neye itiraz etti ki, gibi bir cümle kullandı. Yani o kadar belli etti ki düşmanlığını şaşırmamak elde değil.

Sonuçta ülkeni Avrupa'da 1 numaralı organizasyonda temsil eden bir hoca var. Hiç mi milli duyguların kabarmadı be adam? Bu kadar mı düşmanlıktan gözünüz köreldi? Allah sabır versin böylesine başka bir şey diyemiyorum.
Hatta Ataman hoca bile isteye o teknik faulü aldığında bile "neye itiraz ediyo" diyerek o fanatikliğini de bir kez daha göstermiş oldu. Adım gibi eminim Itoudis hoca aynı şeyi yapsaydı "bravo çok akıllı hareket" derdi.

Ben bu noktada yorum yapan herkese katılmakla birlikte İbrahim Kutluay'a değil S Sport'a kızıyorum.

Ne kadar profesyonel olursa olsun ekran karşısında haklı veya haksız şekilde koçları,oyuncuları sert şekilde eleştirmiş olan yorumcuyu veya yorumcuları maç yorumcusu olarak getirmemeleri lazım.Ya da belirli maçları yorumlatmaları lazım.

Şikeci tayfa sevmez Ergin Hocayı, kin duyarlar çünkü bilirler ki yine karşılarına çıkacak ve mağlup edecek zamanı geldiğinde...
Real farklı başladı ama sezon uzun ben birçok takımın devreye gireceğini düşünüyorum ki bunlardan biri de Pana olacaktır.

Şikeci tayfa sevmez Ergin Hocayı, kin duyarlar çünkü bilirler ki yine karşılarına çıkacak ve mağlup edecek zamanı geldiğinde...
Real farklı başladı ama sezon uzun ben birçok takımın devreye gireceğini düşünüyorum ki bunlardan biri de Pana olacaktır.
Panathinaikos'un şu aşamada işi çok zor. Vildoza, Nun, Guy, Juancho ve Balcerowski'den nerdeyse hiç katkı alamıyorlar. Ergin hocanın bir şekilde bu isimleri işin içine katması lazım. Yoksa işleri çok zor.