2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Yeni şampiyonlar ligi formatı nasıl olacakmış abi?
Lig usülüne göre oynanacak. Takımlar 6 yerine her biri farklı takım olmak üzere 8'er maç yapacak. 36 takımlı ligi ilk 8 sırada tamamlayanlar, tur atlayacak. 9-24 arasında 16 takım play-off oynayacak. Turu geçen takımlar, son 16 turunda mücadele edecek. Ayrıca iki takımla gideceğiz şampiyonlar ligine şampiyonda ya 1 yada 2 eleme oynayacak diye biliyorum.

Yeni şampiyonlar ligi formatı nasıl olacakmış abi?

36 takım lig usulü 4 iç saha 4 deplasman maçı yaparak 8 farklı takımla karşılaşacak. Güç dengeleri yine olacak ve muhtemelen 9 torbaya ayırıp fikstür kurası çekecekler ve bulunduğun torba dışındaki 8 torbadan birer rakiple karşılaşacaksın. 8 maç sonunda en çok puan ve gerekirse averaja sahip 8 takım doğrudan son 16'ys yükselecek. 9-16 arası ile 17-24 arası çekilecek kurayla play-off oynayıp son 16'ya kalmaya çalışacak. Geri kalan 12 takım elenecek ve artık bir alt kupaya düşme diye bir seçenek olmayacak. Son 16'dan sonrası ise bildiğin gibi.

Muslera 1 ay yok deniliyordu. Bugün antrenmana çıkmış, Münih maçında da ilk 11 başlayacağı söyleniyor 😄

Önce İcardi şimdi de Muslera. Yener İnce ve sağlık ekibi ne yapıyor bunlara anlamış değilim. Zamanında Falcao üzerinde doktorasını yapıp ustalaştı sanırım. Falcao'nun en önemli katkısı Yener İnce'yi usta bir hale getirmesidir herhalde 😄

İcardi ve Muslera çok önemli iki karakter. Çok önemli iki psikolojik güç. Diğer oyunculara da müthiş örnek. Sakat olan hasta olan oyuncu bu 2 karakteri görünce yatmak istemez. Bu iki isim gibi hemen oynamak ister.

Karakterlerinden dolayı her iki oyuncumuza ve Yener İnce başta olmak üzere sağlık ekibine sonsuz teşekkürler 👏

Şu Bayern maçlarına direkt şanssızlık olarak bakıyorum.Ve başım dik şekilde takımımla gurur duyuyorum.2 sezon önce Avrupa liginde oynamamız gerektiği gibi oynadık.Geçen sezon Avrupa'da olmayısımızıda değerlendirip ligde bana göre rahat(az stres anlamında) şampiyon olduk ve bu sezon Şampiyonlar Liginde oyun anlamındada,mücadele anlamındada gerçekten takdire şayan takımımız var.Büyük takım büyük oynar ve biz büyük oynuyoruz.Messi gittikten sonra sevmesemde Barcelona'nın Shaktara kaybettiği arenadayız.

Biz bu gruptan Allah'ın izniyle çıkacağız.Kopenhag maçında 1-0 ile 2-0 arasındaki oyundan düştüğümüz bölüm harici 4 maçtır aslanlar gibi oynayan takım var.Bunu Avrupa'da olduğumuz her sezon devam ettirmeliyiz.

Ne var kardeşim Okan hoca da Okan hoca?
Okan hoca çok iyi iş yapıyor. Hatta çok iyi az kalır mükemmel, muhteşem iş yapıyor. Yeni transferlerden sadece Sanchez'den katkı alarak grupta ki 4 maçta da ezilmedik. Gurur duyuyorum bu takımla. Takımı maça çok iyi hazırlıyor. Göğsümüzü gere gere takımımızı izliyoruz arkadaşlarımızın arasında. Sadece oyunu okumada ve değişiklik yapmada kendini bir tık daha geliştirirse güzel sonuçlar alacak yüzümüzü de güldürmüş olacak ☺️
Sadece yüzümüzü güldürmesi eksik. Onu da kalan 2 maçta Allahın izniyle yapacak, inanıyorum.

2014-2023 aralığını sadece üç anı yaratabilen üç yerel şampiyonlukla geçirince Paolo Maldini Galatasaray'ın stadyumundan bahsetmiyor; Pierluigi Collina da Galatasaray'ın tüm unsurlarıyla gözleri parlayarak bağ kurmuyor. Sonucunda 4. torba takımıyız, sonucunda Bayern Münih potansiyel şampiyonluk adayıyken Manchester United da potansiyel çeyrek final adayı Şampiyonlar Ligi için. Bu ortamda önümüzdeki en büyük engel hakemlerden görmediğimiz saygıydı ki son iki maça tüm rakiplerin önünde girerek altın adımı atmış olduk.

Gurur veren oyun, dimdik görüntümüz bize hem üstünlük getirdi hem de kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz fırsatını yarattı. Biz bu gruptan çıkıyoruz, dönüşü yok. Söz konusu dahi edilemez.

Şu Bayern maçlarına direkt şanssızlık olarak bakıyorum.Ve başım dik şekilde takımımla gurur duyuyorum.2 sezon önce Avrupa liginde oynamamız gerektiği gibi oynadık.Geçen sezon Avrupa'da olmayısımızıda değerlendirip ligde bana göre rahat(az stres anlamında) şampiyon olduk ve bu sezon Şampiyonlar Liginde oyun anlamındada,mücadele anlamındada gerçekten takdire şayan takımımız var.Büyük takım büyük oynar ve biz büyük oynuyoruz.Messi gittikten sonra sevmesemde Barcelona'nın Shaktara kaybettiği arenadayız.

Biz bu gruptan Allah'ın izniyle çıkacağız.Kopenhag maçında 1-0 ile 2-0 arasındaki oyundan düştüğümüz bölüm harici 4 maçtır aslanlar gibi oynayan takım var.Bunu Avrupa'da olduğumuz her sezon devam ettirmeliyiz.
Şanssızlık olması için 2 maçla sınırlı kalması lazım. Ligde de benzer şekilde üstünlük kurduğumuz maçları zar zor kazanıyoruz. Bunda ana etken 3.bölgede tek tek kariyerli oyunculara sahip olsak da hem çoğunun fizik olarak yetersiz olması hem de birbirleriyle olan uyum eksikliği etkili. Sadece bitirici son vuruş değil öncesindeki pas tercihleri ve kalitesi de düşük. Bunun yabında doğru yerde doğru adama pas atmakla şut çekmek gibi tercihler arasında da çoğunlukla hata yapıyoruz. Ligde bir şekilde idare ediliyor da işte rakip Bayern olunca cezalandırılma ihtimalin çok yüksel olduğundan şansla açıklayamayız. Ayrıca sadece Kopenhag maçında değil Bayern maçlarında da 2.yarıda geri düştüğümüzde oyundan bariz düştük. ManU maçının 2.yarısına da benzer şekilde başladık. Skor bazlı oyun düşüsü tamamen mental ve bu sorun ileride derbi maçlarda ve avrupadaki kritik maçlarda başımıza bela olmaya devam etmeyecek şekilde önlem alınmalı.

Şanssızlık olması için 2 maçla sınırlı kalması lazım. Ligde de benzer şekilde üstünlük kurduğumuz maçları zar zor kazanıyoruz. Bunda ana etken 3.bölgede tek tek kariyerli oyunculara sahip olsak da hem çoğunun fizik olarak yetersiz olması hem de birbirleriyle olan uyum eksikliği etkili. Sadece bitirici son vuruş değil öncesindeki pas tercihleri ve kalitesi de düşük. Bunun yabında doğru yerde doğru adama pas atmakla şut çekmek gibi tercihler arasında da çoğunlukla hata yapıyoruz. Ligde bir şekilde idare ediliyor da işte rakip Bayern olunca cezalandırılma ihtimalin çok yüksel olduğundan şansla açıklayamayız. Ayrıca sadece Kopenhag maçında değil Bayern maçlarında da 2.yarıda geri düştüğümüzde oyundan bariz düştük. ManU maçının 2.yarısına da benzer şekilde başladık. Skor bazlı oyun düşüsü tamamen mental ve bu sorun ileride derbi maçlarda ve avrupadaki kritik maçlarda başımıza bela olmaya devam etmeyecek şekilde önlem alınmalı.

Ligde birçok kez zaten belirttim kendimce gördüğüm şeyleri.Bunu her maçtan sonra sürekli söyleyemeyiz.Lig ve şampiyonlar ligini birarada tutamayız.Bayern'e karşı 2 maçtada en iyi oyunumuzu oynadık.Birazda olumlu yönden bakmak lazım.Sürekli oynamak zorunda kalan oyuncular,hala hazır olmayan oyuncular,oynatamadığımız Ndombele,kötü performans veren oyuncularımız olduğu halde 2 kulvardada çok iyi gidiyoruz.

Ligde ise devre arasına kadar bu şekilde gidip devre arasında çözümler bulunmalı.