2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Transfer sezonu bittiğine göre yorumlarsak.
Tete:Bence hiç gereği yoktu
Angelino:Hucüm yönü çok iyi olsada bize sezonda çok dert olucak defansif olarak.
Ziyech:Şampiyonlar liginde hedefin varsa olması gereken yetenekte oyuncu
Zaha:Eksik olan topu tutup birebirde adam eksilticek transferimiz
Ndombele:Kafa olarak rahat ve mutlu olursa ortasahada level atlarız
Davinson: Defansımızın eksik noktası olan Hız konusunda derman olur
Kerem: Duran top konusundaki eksikliği bitiricek belli.
Bakambu: X faktör
Kaan Ayhan:Takımın bu sene Jokeri olucak Sağbek,orta saha
Halil:Kendini kafa olarak hazır tutarsa takımda herzaman yer alır

geçen yıl tabirimi mazur görün eşi rapçi bi ergenle cikmaya başlayan İcardi'nin kafasını toplamasını sağlayıp o buhrandan çıkaran ve 23 gol attıran, Mertens'e koşmayı öğreten, ana bacı küfür yiyen Boey'i kazanıp dünyanın sayılı beklerinden birisi yapan, Torreira'nin sivas öncesi sarı görüp cezalı duruma düştüğü donemdeki krizi müthiş yöneten, eksik olan sol bek bölgesine A2 takımından Emre Taşdemir sürüp ondan bile verim alan bir teknik direktörümüz var. Oyuncu yönetimi veya bu oyunculardan alınacak verim gibi konular şuan Galatasaray'da konuşulması gereken son konulardır. gönül rahatlığıyla izleyeceğim bütün sezon maçlarımızı çünkü yaptıkları ile sonsuz güven veren bir Okan Buruk var takımın başında.

Nasıl ki bir basketbolcu Avrupa'dan NBA'e giderken maaş olarak da çok kazanıyorsa futbolda da PL öyle. Bonservisine de çok takılmamak lazım çünkü adam Ajax'tan çıkıyor. Nelsson bizdeki performansını Ajax'ta verse ona da 40 vermeseler bile en az 30 verirler. Senin liginden çıkan oyunculara ise 30-40 vermezler. Ek olarak Avrupa'da takımlar zaten Euro kazanıyor, senin ülkende ise Euro olmuş 28. Takımlar sana bonservis önerirken bunları bilmiyor mi sanıyorsunuz? O yüzden bizim ülkemizde öyle büyük satışlar çok olmaz.

Özetle isterse 40 değil 80 milyona transfer yapsın, şu an bizim verdiğimiz maaşlar fazla. Bu sene CL var diye sıkıntı çekmeyebiliriz ama gelecek seneler CL'de olacağının garantisi yok.

Son düzenleme:
Yazınızda belirttiğiniz Davinson'un 40'a gitmesinin sebebini açıkladım. Davinson, Ajax'taki performansını bizde sergilese 40'a gitmezdi, demek istediğim o.

Transfer ettiğimiz oyunculara vereceğimiz maaşı eski takımına transfer olduğu bonservise göre mi belirleyeceğiz?

Sizin tekrar ettiğiniz gibi ben de yazdığımı tekrar edeyim, Davinson isterse 80'e transfer olsun bizim maaş bütçemiz için fazla bir maaşı var. Birisi düşüşte olan oyuncu diğeri yükselişte olan bir oyuncu, Davinson'un ilk 11 olup olmayacağı bile muamma. Yarın bir gün maaşlardan dolayı UEFA sırtımıza binmesin, tekrar FFP gibi bir bela ile uğraşmayalım diye söylüyoruz bunları.
Yani dediğimi anladıysanız neden sürekli Ajax örneğini veriyorsunuz o zaman? Nelsson bizden Ajax'a gitsin, ordan Premier League'e büyük bir transfer yapsın, ondan sonra Davinson'un aldığı maaşı istesin.

Bu arada evet, oyuncuya ödeyeceğin maaşı önceki takımına transfer olduğu bonservis bedeline göre ödemek durumundasın. Tottenham'a 40 milyon euroya transfer yapmış adamı, 26 yaşında çok ekstrem durumlar olmadığı sürece Türkiye Ligi'ne 1 milyon euro maaşla getiremezsin.

Bİzim verdiğimiz maaşların kulüp ekonomisi düşünüldüğünde yüksek olduğunu söylemek başka, Davinson'un maaşının Nelsson yüzünden problem olacağını söylemek başka bir dinamik. Ben Nelsson üzerinden durumu değerlendirip yorumumu yaptım, siz de o gönderiyi alıntıladınız.

Şampiyonlar Ligi listesinde tek orjin sağ bek mevcut; Rashica hamlesi bu yüzden belki de önemliydi çünkü böyle bir durumda 3'lü oynadığımızda orta 4'lü ya da 5'linin sağında oynatabilirdik; diğer mevkiilerde kağıt üzerinde oyuncu sayısı ve kalitesi olarak belirli seviye üzerindeyiz ki zaten lig için bu takım fazlasıyla yeterli. Ş.liginde 7-8 puan civarinde alırız gibi geliyor bu da bizi 2. ya da 3. ne yapar göreceğiz.
İnşallah oyuncu oynatma ve idare işinde kendisine güvendiğim Okan Hoca'da gereğini yapacaktır tarihin en pahalı kadrosu kurulmuşken başarı bekliyoruz tabi ki.

Ndombele defansif yönü zayıf bir orta saha olduğu için çoğu maçta Torreira’nın yanında Kerem Demirbay’ı görebiliriz. Zaten kritik karşılaşmalarda 4-3-3 oynamadıkça savunma tarafında eksik kalmamız kuvvetle muhtemel.
IMG_1421.jpeg

Son düzenleme:
Yani dediğimi anladıysanız neden sürekli Ajax örneğini veriyorsunuz o zaman? Nelsson bizden Ajax'a gitsin, ordan Premier League'e büyük bir transfer yapsın, ondan sonra Davinson'un aldığı maaşı istesin.

Bu arada evet, oyuncuya ödeyeceğin maaşı önceki takımına transfer olduğu bonservis bedeline göre ödemek durumundasın. Tottenham'a 40 milyon euroya transfer yapmış adamı, 26 yaşında çok ekstrem durumlar olmadığı sürece Türkiye Ligi'ne 1 milyon euro maaşla getiremezsin.

Bİzim verdiğimiz maaşların kulüp ekonomisi düşünüldüğünde yüksek olduğunu söylemek başka, Davinson'un maaşının Nelsson yüzünden problem olacağını söylemek başka bir dinamik. Ben Nelsson üzerinden durumu değerlendirip yorumumu yaptım, siz de o gönderiyi alıntıladınız.

Davinson-Nelsson örneğini veren ilk sizsiniz zaten. Ben yazdığım yazıda zaten öncelik olarak yedek olacak Tete'nin maaşının sıkıntı olduğunu belirttim, daha sonra sizin saçma tezinizden dolayı Davinson-Nelsson olayında sıkıştı konu.

Oyuncuya ödeyeceğimiz maaşı önceki takımına göre belirleyeceksek Ndombele Icardi'den fazla alsın o zaman(?) Biri 50 milyon Euro'ya gitti diğeri 62 milyon Euro'ya.

Capology'e göre geçen sene net maaş olarak Tottenham'dan 2 milyon 176 bin Euro alan Davinson'a 1 milyon Euro zam yapıyoruz. Ben zam yapmayın demiyorum, zaten başka türlü Türkiye'ye gelmezler ama 1 milyon gibi bir zam da yapmayın. Torreira ile aynı sözleşmeyi öner. İtalyanların altın çocuğu Zaniolo'yu getirdin ülkeye ama onu bile 2 milyon 750 bin Euro'ya ikna ettin.

Takımımızın en çok kazananları listesinde ilk 5'te olan ismin 4'ünü bu sene aldık. Icardi'yi de dahil edersek en çok kazanan 5 işinin hepsi bu dönem geldi. Düz hesaptan bu 5 kişinin maaşı 20 milyon Euro'dan fazla. Bu paranın içinde sponsorların ödediği miktar dahil değil, kulüp kasasından çıkan para bu. Bu sene CL var diye maaşlarda bu kadar zorlanma olmaz ama gelecek sene CL'ye katılamazsak gelirlerimiz düştüğünde bu adamların maaşlarını nasıl karşılayacağız?

Davinson-Nelsson örneğini veren ilk sizsiniz zaten. Ben yazdığım yazıda zaten öncelik olarak yedek olacak Tete'nin maaşının sıkıntı olduğunu belirttim, daha sonra sizin saçma tezinizden dolayı Davinson-Nelsson olayında sıkıştı konu.

Oyuncuya ödeyeceğimiz maaşı önceki takımına göre belirleyeceksek Ndombele Icardi'den fazla alsın o zaman(?) Biri 50 milyon Euro'ya gitti diğeri 62 milyon Euro'ya.

Capology'e göre geçen sene net maaş olarak Tottenham'dan 2 milyon 176 bin Euro alan Davinson'a 1 milyon Euro zam yapıyoruz. Ben zam yapmayın demiyorum, zaten başka türlü Türkiye'ye gelmezler ama 1 milyon gibi bir zam da yapmayın. Torreira ile aynı sözleşmeyi öner. İtalyanların altın çocuğu Zaniolo'yu getirdin ülkeye ama onu bile 2 milyon 750 bin Euro'ya ikna ettin.

Takımımızın en çok kazananları listesinde ilk 5'te olan ismin 4'ünü bu sene aldık. Icardi'yi de dahil edersek en çok kazanan 5 işinin hepsi bu dönem geldi. Düz hesaptan bu 5 kişinin maaşı 20 milyon Euro'dan fazla. Bu paranın içinde sponsorların ödediği miktar dahil değil, kulüp kasasından çıkan para bu. Bu sene CL var diye maaşlarda bu kadar zorlanma olmaz ama gelecek sene CL'ye katılamazsak gelirlerimiz düştüğünde bu adamların maaşlarını nasıl karşılayacağız?

Ben kimsenin mesajını alıntılamadım. Çok net bir cümle yazdım; Nelsson, Davinson'un maaşını sorgulayacak durumda değil. Ne Tete dedim ne de başka bir şey. Siz benim mesajımı alıntılayıp bana cevap veriyorsanız olayı başka yerlere çekmemeniz gerekir.

İşi iyice saçma bir boyuta taşıyan son postunuzda bile sizsiniz. Laf ebeliğiyle bir şeyler ispatlayacağınızı sanıyorsanız karşınızdaki herkesin en az sizin kadar futbolu takip ettiğini bilmenizi isterim. İcardi-N'dombele kıyasını Davinson-Nelsson ilişkisine benzetmek epey ucuz bir kurnazlık. Eğer bu kıyası samimi şekilde verdiyseniz bana göre düşündüğünüz kadar bile futboldan anlamıyorsunuz

Olayları saçma boyuta taşıyanın siz olduğu Toreira'nın maaşıyla, Davinson'un maaşını kıyaslamanızdan da belli oluyor. Davinson'a Torreira'nın maaşını verilmesini ''olabilir'' kabul ediyorsunuz. Zaten Davinson'un maaşıyla Torriera arasında 450 bin euro oynuyor. Takımdaki düzeni 450 bin euroluk farkla mı kontrol edeceksiniz?

Ben kimsenin mesajını alıntılamadım. Çok net bir cümle yazdım; Nelsson, Davinson'un maaşını sorgulayacak durumda değil. Ne Tete dedim ne de başka bir şey. Siz benim mesajımı alıntılayıp bana cevap veriyorsanız olayı başka yerlere çekmemeniz gerekir.

İşi iyice saçma bir boyuta taşıyan son postunuzda bile sizsiniz. Laf ebeliğiyle bir şeyler ispatlayacağınızı sanıyorsanız karşınızdaki herkesin en az sizin kadar futbolu takip ettiğini bilmenizi isterim. İcardi-N'dombele kıyasını Davinson-Nelsson ilişkisine benzetmek epey ucuz bir kurnazlık. Eğer bu kıyası samimi şekilde verdiyseniz bana göre düşündüğünüz kadar bile futboldan anlamıyorsunuz

Olayları saçma boyuta taşıyanın siz olduğu Toreira'nın maaşıyla, Davinson'un maaşını kıyaslamanızdan da belli oluyor. Davinson'a Torreira'nın maaşını verilmesini ''olabilir'' kabul ediyorsunuz. Zaten Davinson'un maaşıyla Torriera arasında 450 bin euro oynuyor. Takımdaki düzeni 450 bin euroluk farkla mı kontrol edeceksiniz?

Mesaj alıntılamanıza gerek yok. Benim yazımdan hemen sonra yazıma "cevap" niteliğinde yazıyorsunuz.

Ben de size diyorum ki Nelsson bu takımın 11 oyuncusu, dolayısıyla Davinson'un maaşını sorgulayabilecek durumda. Sen 3 transfer dönemidir kapısında yatıyorsun Nelsson'un "n'olur gitme, kal bizde" diye. Şimdi adamı eşi de hamileyken ülkede kalmaya ikna etmişken yedek mi oturtacaksın? Bir takımda yedek oyuncu ilk 11 oyuncusundan fazla kazanamaz. Elinde satabileceğin 3-5 adamdan biri Nelsson, yedek bırakarak değerini düşüremezsin.

Sanırım her gün 450 bin Euro görüyorsunuz da ilgili meblağı küçümsüyorsunuz. Ben verilen paraların sadece takım içi düzensizlik yaratacağını da söylemiyorum, ödemekte zorlanacağımız paralar bunlar. Sözleşmesini uzatman gereken Nelsson ve Boey gibi isimler var. Herkese 450 bin Euro fazla versen 1 aya FFP çullanır başına. Küçümsediğiniz 450 bin Euo Boey'in hemen hemen yıllık maaşı, güncel kurla da 13 milyon TL gibi bir şey yapıyor. Ligimizde galibiyet başına 2,5 milyon TL prim veriliyor, 5 galibiyet alarak 450 bin Euro'yu kazanamıyorsun bile. O yüzden diyorum ki CL'de olmadığın ilk sene bu maaşlar bir yerinde patlar. Yarın bir gün transfer etmek istediğin orta halli bir yabancı da "sizin takımda yedekler bile X milyon Euro kazanıyor, bana da 2-3 milyon Euro verin" der.

Verratti Paris’de Şampiyonlar ligi kadrosuna alınmamış.Bize belki yetişmedi Avrupa için ama Lig içinde olur. Fırsat transferi olursa tadından yenmez.

Mesaj alıntılamanıza gerek yok. Benim yazımdan hemen sonra yazıma "cevap" niteliğinde yazıyorsunuz.

Ben de size diyorum ki Nelsson bu takımın 11 oyuncusu, dolayısıyla Davinson'un maaşını sorgulayabilecek durumda. Sen 3 transfer dönemidir kapısında yatıyorsun Nelsson'un "n'olur gitme, kal bizde" diye. Şimdi adamı eşi de hamileyken ülkede kalmaya ikna etmişken yedek mi oturtacaksın? Bir takımda yedek oyuncu ilk 11 oyuncusundan fazla kazanamaz. Elinde satabileceğin 3-5 adamdan biri Nelsson, yedek bırakarak değerini düşüremezsin.

Sanırım her gün 450 bin Euro görüyorsunuz da ilgili meblağı küçümsüyorsunuz. Ben verilen paraların sadece takım içi düzensizlik yaratacağını da söylemiyorum, ödemekte zorlanacağımız paralar bunlar. Sözleşmesini uzatman gereken Nelsson ve Boey gibi isimler var. Herkese 450 bin Euro fazla versen 1 aya FFP çullanır başına. Küçümsediğiniz 450 bin Euo Boey'in hemen hemen yıllık maaşı, güncel kurla da 13 milyon TL gibi bir şey yapıyor. Ligimizde galibiyet başına 2,5 milyon TL prim veriliyor, 5 galibiyet alarak 450 bin Euro'yu kazanamıyorsun bile. O yüzden diyorum ki CL'de olmadığın ilk sene bu maaşlar bir yerinde patlar. Yarın bir gün transfer etmek istediğin orta halli bir yabancı da "sizin takımda yedekler bile X milyon Euro kazanıyor, bana da 2-3 milyon Euro verin" der.

Sizin yazdığınız gönderinin altına Nelsson-Davinson ilişkisi üzerine yazdım. Eğer kişisel algılayıp cevap yazma ihtiyacı hissettiyseniz sadece bu durum üzerinden devam etmeniz gerekirdi
Öncelikle Nelsson'un niye kapsında yatalım? Adamın kontratının bitmesine 3 yıl var. 25 milyon euro çıkış maddesi var. Ödeyen olsaydı zaten oyuncuyu alırdı. 20 milyon euro bile verilse satılacağı konuşuldu ancak öyle bir teklif de gelmedi.

Daha önce ilk 11 oynayan her oyuncunun maaşına göre teklif yapacaksak zaten büyüme şansımız olamaz. Zaha da Kerem'in 10 katı alıyor mesela. Keşke Zaha'yı da almasaydık, Kerem darılacak muhtemelen. E yarın N'dombele iyi performans gösterirse onu da Tottenham da aldığı 4 milyon euro yıllıkla alacaksın, bu sefer de Torreira küsecek.

Evet, 450 bin euroyu küçümsüyorum. Böyle bir paranın sorun olacağı futbol kulübü Kayserispor, Sivasspor gibi Anadolu kulüpleridir.

Son düzenleme:
Erden Timur dün güzel açıklamalar yapmış özellikle sürekli transfer akli verenlere neyse ki transferi kapattık belki fırsat transferi olabilir diyerek son noktayı da koydu.Ve de iptal olan transferin taraftar baskısı yüzünden iptal olmadığını da açıkladı.