2023-2024 Sezon Öncesi Hazırlık Dönemi

3.-4. çeyrekleri izleyemedim yorum yapamayacağım. Çok sert bir maç geçmedi izlediğim bölümlerde. Martin ribaund vb temel uzun görevlerinde atletizmi ve baskın olmayışı handikap yaratıyor biraz Samet ve Halilovic'in de aynı konularda zaafı varken.
Eylül sonundq bakıp sonra bir toplu değerlendirme yapmak lazım.

16.TÜBAD Mehmet Baturalp Basketbol Turnuvası
Antalya, Cosmos Sports Center
Yayın: Sports TV

Galatasaray NEF - Pınar Karşıyaka 14 Eylül 18:00

Galatasaray NEF - Beşiktaş Emlakjet 16 Eylül 15:00

Galatasaray NEF - Türk Telekom 17 Eylül 15:00

16.TÜBAD Mehmet Baturalp Basketbol Turnuvası
Antalya, Cosmos Sports Center
Yayın: Sports TV

Galatasaray NEF - Pınar Karşıyaka 14 Eylül 18:00

Galatasaray NEF - Beşiktaş Emlakjet 16 Eylül 15:00

Galatasaray NEF - Türk Telekom 17 Eylül 15:00
Bu takımların hiçbirinden az bütçemiz yok ve bizim asıl rakiplerimiz bunlar. Fakat hepsinden kötü kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Bu maçlarda bence bunu net bir şekilde görmemiz olası..

Bu takımların hiçbirinden az bütçemiz yok ve bizim asıl rakiplerimiz bunlar. Fakat hepsinden kötü kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Bu maçlarda bence bunu net bir şekilde görmemiz olası..
Çok büyük farklar olmamakla beraber hepsinin bütçesi bizden fazla. Beşiktaş voleybolda bile bizden fazla harcadı üstelik.

Çok büyük farklar olmamakla beraber hepsinin bütçesi bizden fazla. Beşiktaş voleybolda bile bizden fazla harcadı üstelik.
Neye göre hepsinin bütçesi bizden fazla?
Bu takımların bütçeleri birbirine oldukça denk bence. Beşiktaşın voleybolda fazla harcaması basketbolda fazla harcadığını göstermiyor. Beşiktaşın bütçesi yakındır bizimkine diğerlerininki de üç aşağı beş yukarı öyledir.

Şimdiye kadar BJK ve TT'den biraz daha fazla para harcamışizdir diye düşünüyorum belki KSK 6 yabancısı olduğu için bizden biraz daha fazla harcamış olabilir

bjk basketbola sponsor bulamamış,futbola düşünülenden fazla para harcanmış,şimdiden sıkıntı başlamış ödemelerde
kaynak twitter:) gerçek mi bilmiyorum ama olma ihtimali yüksek

Futbolda basketbolda butun takimlarda bir fon girişi var ya gayrı resmi ya sponsorluk adı altında bu kur ve ekonomik şartlarda vergi muafiyeti dışında rasyonel görünmüyor ama. Şampiyon olsan getiri az. Sponsorun reklam getirisi bütçeyi karşılamaz vs gkn kargo rams herkese sponsor oluyor vb. Tofaş Daçka vb herkeste para var maşallah.

tübad turnuvasında beşiktaş cska'yı yenmiş demek ki çok zor değilmiş dimi?
Bence bazı arkadaşlar kötü kadro kurmaya şimdiden bahaneler üretiyor. Beşiktaş Telekom karşıyaka bunların ve bizim bütçelerimiz DENK BÜTÇELER!!!
Bildiğim kadarıyla beşiktaşın bütçesi de bizden düşük.. Nedim Yücel bir yayında 3-3.5 milyon dolar gibi bir şeyden bahsedilmişti.

tübad turnuvasında beşiktaş cska'yı yenmiş demek ki çok zor değilmiş dimi?
Bence bazı arkadaşlar kötü kadro kurmaya şimdiden bahaneler üretiyor. Beşiktaş Telekom karşıyaka bunların ve bizim bütçelerimiz DENK BÜTÇELER!!!
Bildiğim kadarıyla beşiktaşın bütçesi de bizden düşük.. Nedim Yücel bir yayında 3-3.5 milyon dolar gibi bir şeyden bahsedilmişti.
Beşiktaş,Daçka,Telekom ve TOFAŞ elindeki bütçeyi çok iyi kullandı.
Biz benzer bütçeyi malesef kötü kullandık diye düşünüyorum.
Bu sene işimiz zor.

Beşiktaş hariç bahsi geçen takımların tamamının yerli rotasyonu bizim 2-3 gömlek altımızda. Dahasını söyleyeyim, Larkin-Wilbekin yabancı sayılacaksa yerli rotasyonumuz neredeyse Efes-Fb seviyesinde. Rakip takımlar bütçelerini kullanırken kaliteli yabancılar seçip düşük miktarla yerli rotasyonunu oluşturdular. Biz ise ters bir politikayla bütçeyi kullandık.

Yolda bütçe artırılmasa Walden, Radebaugh, Martin de gelmezdi. An itibariyle bir çok takımdan yüksek bütçedeyiz ancak kalite anlamında sahaya yansıyan net bir fark olacak gibi görünmüyor

Beşiktaş hariç bahsi geçen takımların tamamının yerli rotasyonu bizim 2-3 gömlek altımızda. Dahasını söyleyeyim, Larkin-Wilbekin yabancı sayılacaksa yerli rotasyonumuz neredeyse Efes-Fb seviyesinde. Rakip takımlar bütçelerini kullanırken kaliteli yabancılar seçip düşük miktarla yerli rotasyonunu oluşturdular. Biz ise ters bir politikayla bütçeyi kullandık.

Yolda bütçe artırılmasa Walden, Radebaugh, Martin de gelmezdi. An itibariyle bir çok takımdan yüksek bütçedeyiz ancak kalite anlamında sahaya yansıyan net bir fark olacak gibi görünmüyor

Katılıyorum ek olarak BJK'nin de yabancı bütçesi çok yüksek değil 4 numaraya aldıkları adam zaten maliyetli bir oyuncu değildi üzerine geçen sezonun büyük kısmını sakat geçirdi Yeboah'dan belki biraz hallice maliyeti vardır benzer Şekilde oldukça iyi bir oyuncu olsa da 3 numaraya aldıkları adam da geçen sezonun ortasında sezonu kapandı sanırım Needham'in yaşı belli Delgado ile Asvel'dej gelen eleman alıyorlarsa biraz yüksek alıyordur .Yerli bütçesinde bile bizde Buğrahan, İsmet, Samet,Sadık (1 yıl uzatma yaparken bu yıl için zan vermiş olma ihtimali yüksek 9 ,Goksenin yaptık onlar Berk, Egehan, Yiğit , Berkan sanki bizim yerli grubunun maliyeti onlardan bir tık yüksektir gibi geliyor bana.

el oğlunun şöyle hazırlık maçlarında bizim 30 sayı fark yediğimiz takımları yenmesini sindiremiyorum abicim ben. cska'yi fener Efes değil bizle denk bütçe Beşiktaş yeniyorsa, biz bu elemanlardan 30-40 sayı fark yiyorsak herkes şapkasını alsın önüne koysun bi düşünsün. ligin larkin ve wilbekin yabancı sayılırsa en iyi yerli rotasyonu net bizde. yapacağın tek şey yabancıları da mümkün mertebe yükselişte olan, trimble transferi ayarında oyunculardan seçmek. bizim ilk iki transferimiz yeboah ve halilovic oldu ya kafayı yiyeceğim vallahi sindiremiyorum. kıyameti koparmasak muhtemelen kalan 3 yabancı transferi de bunlarla aynı olacakti. gittiler Euroleague etiketli dususteki adamları aldılar. hadi bu adamlar tutar toparlar kendini yeniden el'e atmak için. yeboah ve halilovic ne vaad etti de aldık? neden hala bunların sözleşmesinden çıkmıyoruz? transfer yapılacak gün gibi ortada, en geç kasım başı baslayacaksınız pivot aramaya. Kasım başına ne gerek var? yapın şimdi düzgünce transferinizi hepimiz rahatlayalim. tofaş'ın aldigi 5'i biz alamaz miydik mesela? neyse sürekli kendimizi tekrarlıyormuşuz gibi hissediyorum, boşuna üzülüyoruz şu şube için. kadın baskete liselinin birini atarlar gider kankasini getirir çiftlik yapar şubeyi, erkek basket desen vaziyet ortada. yazık. Sedat hoca olmasa tekerlekli basketbol takımımıza neler yaparlardı acaba, ki yapmadıkları kalmadı zaten. zamanında Sedat hocanın isyanlarına da şahit olduk. vah vah, yazık bu ülkeye basketbolu getiren kulübün basketbol şubesine.