2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

6.yabanciyi almaktansa 5 iyi yabancı alsak daha iyi olurdu. Yeboah ve Halilovic in ağustos sonuna kadar takım bulmaları daha kolay, sezon arası bu iş bize çok daha pahalıya patlar.

Halilovic Yeboah 6.yabancı toplam 600-700 K dolar, iki iş görecek oyuncu parası.

Çok iyi bir transfer oldu. Mobil iki uzun sene içi muhakkak kullanılacaktır. Yine de en büyük eksiğimizin pota altı savunucusu bir uzun olduğu kanısındayım, Martin ya da Sadık’ın Papagiannis, Tyrique Jones gibi oyuncularla 2-3 dakikadan fazla baş etmesi mümkün değil. Umarım 6. yabancı atletik bir pivot olur. NCAA’den gelse de olur. Her halukarda geçen seneden iyi bir kadro oldu. Saçma sapan o 2 transfer yerine bir atletik pivot ve bir de Bonzie Colson tarzı bir oyuncumuz olsa şu an ciddi ciddi çok büyük hayaller kurardık.

Neyse er ya da geç bu hamleler yapılacak. O sebeple ümidimi koruyorum.

Şaka maka BSL'deki şimdiye kadar BSL'de Yeboah'dan daha kötü 2,5-3,5 numara arası yabancı oyuncu yok Tofaş 2 yabancı aldı ikisi de daha iyi Bodrum Jaron Johnson'u almış.Usher de küme de kalmaya oynanan bir takıma giderse şaşırmam.BSL'de kontrat bulamayacak adama 140k nasıl verdik hala inanamıyorum.

Jordan usher'e ne dersiniz, biz alacakmışız gibi bir hissiyat var bende onu alıp yeboah'ı 6. yabancı yapacakmışız gibi bir his. ama bu zamana kadar kontrat alamaması çok şaşırtıcı gömmek için söylemiyorum, iyi oyuncu neden kontrat bulamadı acaba.

Jordan usher'e ne dersiniz, biz alacakmışız gibi bir hissiyat var bende onu alıp yeboah'ı 6. yabancı yapacakmışız gibi bir his. ama bu zamana kadar kontrat alamaması çok şaşırtıcı gömmek için söylemiyorum, iyi oyuncu neden kontrat bulamadı acaba.

BJK yeni koçu Alimpijevic'e neden Usher'i istemediniz diye sorulduğunda, bana zekasıyla oynayan oyuncu lazım tarzında bir şey demişti. Sanırım bundan çok tercih edilmedi.

arkadaşlar artık içe sinmeyen iki yabancıımız için cümleler kurmaya gerek yok. olan oldu. yalnız geçen sezobn yeboah eğer bir sakatlık yaşamadıysa daçka da ilk tercih değildi. velhasıl yeboah erken alınmışsa bile 6. yabancı olabilir. Zaten morientes gibi kim gelirse gelsin göksenin 20 dk süre alacak o belli.

Geçen sene 2 kaliteli gerisi vasat oyuncularla doluyduk.
Bu sene net en iyi yerli kadrosu bizde net en sert savunma yapıcak 1 2 3 bizde,Hoca savunma takımı oluşturmak istiyor belli.

Çok açık net diyorum Buğrahan Takımı yönetebilirse yanına sağlam 3.5 eklersek CBL,TBL şampiyon olabiliriz

Geçen sene 2 kaliteli gerisi vasat oyuncularla doluyduk.
Bu sene net en iyi yerli kadrosu bizde net en sert savunma yapıcak 1 2 3 bizde,Hoca savunma takımı oluşturmak istiyor belli.

Çok açık net diyorum Buğrahan Takımı yönetebilirse yanına sağlam 3.5 eklersek CBL,TBL şampiyon olabiliriz
kesinlikle katılıyorum. Doğru düzgün uzun olmadan, vasat yabancılarla ligi süpüren telekoma karşı kafa kafaya oynadık. kadro kadar hoca faktörüde çok önemli. ben hocaya güveniyorum.

J Martin'e 400-500i arası vermişizdir herhalde.Yaklasik 450k desek.Takimda bir yabancı başka bir yabancının 3 katı pahalılıkta olacak.Muhtemelen basta planlama böyle değildi.Yabancilara toplamda 1 milyon ayrılmışti son kalan 3 yabancınin toplam bütçesi 600k falan olacaktı . Bu İtalya''dan ilgilendiğiniz 4 numara muhtelemen çok daha ucuz bir oyuncu idi mesele.Tepkiler gelince bütçeye muhtemelen bir 500k daha eklendi oraya harcamak üzere.Caglar Torun'un yazdıklarından da belli.Bu arada asıl plandan da çok vazgeçilmedi takımı Buğrahan hatta Buğrahan'+İsmet'in üzerine kurduk.Aldigimiz 2 yabancı kısa savunması iyi rol oyuncuları Jonah R zaten öyle Walden de İsrail sezonundan sonraki sezonlarında takımlarında hücumda çok da dominant bir oyuncu olmamış. O eklenen 500k olmasa yerliye ayrılacak oran daha da yüksek olacaktı demek ki

Son düzenleme: