2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Willbekin ve Larkin'in sezonu yabancı oynama durumu var. Eğer Anadolu Efes ve Fenerbahçe tahkimden bunun iptalini çıkaramazsa çok ciddi şampiyonluk şansımız doğmuş durumda. Halilovic ve Göksenin'i kovarak, Yeboah'ı da 6. yabancı yaparak alınacak 2 yabancıya yer açabilirsek takımın önü alabildiğine açık. Yeterki yönetim parayı harcamaktan ve hamle yapmaktan çekinmesin. Kısa forvet ve pivota alınacak 2 kaliteli oyuncuyla bu sezon bizim için bambaşka geçebilir. Gelecek 3 hafta içinde NBA'den sekecek oyunculara gözümüzü dikmemiz yeterli. Usman Garuba'ya umarım bir teklifte bulunmuşuzdur.

Willbekin ve Larkin'in sezonu yabancı oynama durumu var. Eğer Anadolu Efes ve Fenerbahçe tahkimden bunun iptalini çıkaramazsa çok ciddi şampiyonluk şansımız doğmuş durumda. Halilovic ve Göksenin'i kovarak, Yeboah'ı da 6. yabancı yaparak alınacak 2 yabancıya yer açabilirsek takımın önü alabildiğine açık. Yeterki yönetim parayı harcamaktan ve hamle yapmaktan çekinmesin. Kısa forvet ve pivota alınacak 2 kaliteli oyuncuyla bu sezon bizim için bambaşka geçebilir. Gelecek 3 hafta içinde NBA'den sekecek oyunculara gözümüzü dikmemiz yeterli. Usman Garuba'ya umarım bir teklifte bulunmuşuzdur.
Bence seni kovarsak daha çok şampiyonluk şansımız olur. Bir bitmedin be!

Yukatel Merkezefendi'de Daniel Oturu tutacak gibi biz Halilovic 'le oynacagiz. C segment takimda rotasyon oyuncusu olacak oyuncunun as olarak alınması takımın gücünü kendi elimizle frenlemek demek.

geçenlerde GS Sözlük'te bir yazar Galatasaray nef'in ismi değişecek demişti. kendisine özelden ne olacağını sormuştum fakat şimdilik söylemeyeyim demişti. maddi olarak bir şeyler fark eder mi diyince de bu sezon için beklentiye girmek hata olur ama seneye çok fark eder demişti. hani fazladan 1 milyon dolar koyacak adamdan da Allah razı olsun artık gözüm yok 7-8 dolarlık bütçelerde. 4-5 arası olsun, yeboah ve halilovic yerine iki gömlek daha iyilerini alabilme imkanımız olsun o bana yeter.

Daha önce de yazmıştım. Bence Halilovic önemli bir skor opsiyonu olmasa da altıncı veya yedinci yabancı olarak kenardan gelebilir ancak Yeboah'ın takımdaki rolü ne olabilir bir türlü kestiremiyorum. Sanırım top çalma özelliği var. Onun dışında kesinlikle atlet filan değil. Bu oyuncuya daha transfer sezonunun başlarında daha önce aldığının iki katına yakın ücretle kontrat vermek kesinlikle kulüp içerisinde araştırılması gereken bir olay.

Kalıplı uzun lazım. Bakın atlet uzun demiyorum elbette aynı zamanda atlet de olursa tadından yenmez. Atlet uzunla bir sıfır önde başlıyorsun diyenlere bakmayın, her sezon küme düşen takımlardaki uzunlar da gayet atletik oyuncular. Bir adet 210cm üzeri boya ve 115kg üzeri kiloya sahip temastan da kaçınmayan uzun olsun. Rotasyonda arkasına Hines mi koyarsın Halilovic mi koyarsın çok fark etmez.

Bence Mitrovic hiçbir zaman iyi bir koç olamadı. Gittiği her takımda bir kaç oyuncuyla sorunları oldu. En baştan beri söylediğim gibi Mitrovic, Yeboah, Halilovic üçlüsü ile hayaller kurmaya gerek yok. Bu üç ismin yerine gelecek olanlarda koçluk ve oyunculuk özellikleri yanında başarıya aç hevesli isimler olmalılar. Bize Euroleague'den düşen değil Euroleagıe ve Nba zorlayacak aç hırslı isimler gerekiyor.

Halilovic ve Yeboah yerine 200'er bine bugün bile daha net oyuncular bulunur ama Mitrovic'in yerine kimi getireceksiniz?

Geçen yıl kötü bir takım kurulduğu konusunda herkes hemfikirdi. Hazırlık maçlarında sorun olmasa da sezon başlayınca fiyaskoyu gördük.

Bu sezon da problem beş numarada net bir oyuncunun olmayışı ve Yeboah'ın takıma çeşitlilik getiremeyecek lüzumsuz bir ekleme olması. Kamuoyu oluşturmaya çalışmamız gerekiyor. Görünen köy kılavuz istemez. Zamanında Lasme bile kısalara boyalı alanı kararttigi halde Ahmet Düverioğlu'nun arkasında yorulmuştu. Ndour'u da Efes karşısında izledik. Ndong kadar dominant veya Prkacin gibi pas istasyonu olmasına gerek yok. 25-30 dk katkı verebilecek olması yeterli.

Tasarruf ve oyuncunun gelişimi açısından süre bulması zor olan Muhaymin kiralansa ücretinin tamamını ödeyecek takım çıkar ligden. Geçen yıldan kalan TL sözleşmesi yüksek değildir. 5 yerli yeter.
Yeboah da ligden takım bulur biraz zarar ederiz. Kısa vadede 2 yabancı alınabilir ama tabi önce iyi kötü belli şeyler oturmalı görülmeli ki ona göre hamle yapılsın lige kadar vakit var.

Son düzenleme:
Tasarruf ve oyuncunun gelişimi açısından süre bulması zor olan Muhaymin kiralansa ücretinin tamamını ödeyecek takım çıkar ligden. Geçen yıldan kalan TL sözleşmesi yüksek değildir. 5 yerli yeter.
Yeboah da ligden takım bulur biraz zarar ederiz. Kısa vadede 2 yabancı alınabilir ama tabi önce iyi kötü belli şeylerin oturmalı görülmeli ki ona göre hamle yapılsın lige kadar vakit var.
Bunları yaparsan hedefin ne olacak?

Oyuncu da koç da her zaman bulunur. Yeter ki aramasını bilip kafanı kullanacaksın. Mitrovic ismi çıkana kadar onu da bilmiyorduk ama herkes çok şaşırdı tebrik etti. Bazı oyuncuların olmayacağı 3 ay önceden söylendiği halde inat edildi. Ribaunt alamıyorsun ve alamıyorsan yoksun işte parkede. Basketbol denen sporun en temel öğesidir belki de ribaunt.

Efes-TOFAŞ maçını izliyorum.
Efes'te Darius Thompson kalitesini gösteriyor. Adamda her şey var: içeri drive,dış atış,asist,dripling üstü orta mesafe,ribaund,savunma.
TOFAŞ'ta ise A.Wiley çok iyi bir maç oynuyor şu ana kadar. Bu sezonun T.Jones'u A.Wiley olabilir.
Ege Demir de şu ana kadar iyi bir performans gösteriyor.