2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Valla ben mitrovic sonrası kesin ernak'a gideriz diyordum. Ernak istedigimden değil bunların elinden ancak bu gelir diye ama o da Telekom yapmis. bakalım kime gidecek bizimkiler çok merak ediyorum. Hala hoca ile yollarin ayrılmamış olması da ciddi felaket, bide hiç ayrılık yaşanmıyormuş. olur mu olur.

Yaşam koçu Mahmuti> basketbol koçu ernak:)
Ufuk sarıcayı getiremeyeceksek yerli alternatif yok benim için ama bu arkadaşlar bence kesin Ahmet çakı filan çeker ya da Turgay bir yabancı yardımcı antrenör bulur:)

Pozzecco boşta mı hala?

Türk pasaportu olan yabancı ülke doğumluları da yazı tura atmışlar
Bu Açıklamayı kim yaptıysa En büyük Galatasaray Düşmanıdır.

Turgay Zeytingöz Genel Menejerdir!
Transferlerde son onayı veren kişidir!

Bu kadar art niyetli insanları, Hoca Yabancıları,Türkleri Turgay yaptı diyorsa hayatınızdan çıkartın.

Hocayı kim getirmiş
İan Hummer'ı Pistolismi istemiş?

Bastonla oynayan Reymanı Pistolismi tanıyormuş
Turgay Zeytingöz güzellemesi yapan en büyük Galatasaray düşmanıdır

Yaşam koçu Mahmuti> basketbol koçu ernak:)
Ufuk sarıcayı getiremeyeceksek yerli alternatif yok benim için ama bu arkadaşlar bence kesin Ahmet çakı filan çeker ya da Turgay bir yabancı yardımcı antrenör bulur:)

Pozzecco boşta mı hala?
Boşta diye biliyorum abi. senelerdir bi pozzecco hayalim var gelirse havalara uçarım. taraftarla da baya bütünleşir. tıklım tıklım dolu bir Sinan Erdem'de pozzecco-tribun uyumunu düşünemiyorum.

bir yandan da topculara güvenmiyorum bilmiyorum, yabancı kim gelse yiyeceklermiş gibi. acaba Buğrahan hiç gelmese miydi? sosyal medyadan gördükleri teveccüh bu adamları çok rollendirmiş belli ki. hoca falan yiyorlar kendilerince.

hala koç degisikligi olmadı mı ya? yeni bir koçla anlaşmayı mı bekliyorlar koçla yolların ayrıldığını açıklamak için anlamadım. her geçen saat çok ciddi vakit kaybı, gerçi hata bende bu adamların ciddi ciddi b planı olduguna inandim ben. bari Selçuk ernak haberleri dusseydi yalandan da olsa ona bile kabuldüm.
Ben coach`tan once GM degisikligi istiyorum halihazirdaki GM ile dogru coach degisikligi de olmaz. Sonrasinda once coach sonra yabanci degisiklikleri tabii GS`a bunun zarari min. 1 milyon USD :)

Ancak gecen sene bu sene hep bu yukardaki min zarari yazarak giriyoruz :)

Bu kadar art niyetli insanları, Hoca Yabancıları,Türkleri Turgay yaptı diyorsa hayatınızdan çıkartın.

Hocayı kim getirmiş

Yok ben biliyorum zaten abi :) Her koç transfer ister, onayı her zaman Genel Menajer verir. 2 ay önce gelmiş koç transfer diye diretip senin sözünü çiğneyebiliyorsa, zaten genel menajer olarak durmana gerek yok.

Beko maçı Allah korudu diyebiliriz Beko o kadar kötü oynadı ki maçın içinde kaldık maçı alsak Koçtan kurtulamazdık.

Benim şahsi görüşüm kendini kanıtlamaya çalışan bir koç ve ekibi getirmek tercihen bu isim Ender Arslan, tutmazsa sene sonu zaten hedef Ergin Ataman olacak, ne olursa olsun elimizde değerli parçalar var 3 transferle seneyi kurtarabiliriz, net pg, sf, c alıp yeboah ve halilovicten çıktığımız vakit takım rayına oturacaktır.

Var bir Tab Baldwin hayalimiz :)

Keşke Mitrovic durumun farkına vardığının sinyallerini verse ve kalsa ama bu durum pek mümkün görünmüyor. Görünen köy kılavuz istemez. Jonah ve Corey tutulup diğer üç yabancı değiştirilse ortaya güzel bir takım çıkabilir. Martin de duruma göre kalabilir.

Ben Martin'de düzelme emareleri görüyorum. Fener maçında da gayet iyiydi bence. Martin'i tutar etrafına kadro dizerdim. (evet kalan 4 yabancıyı değiştirirdim) ama diyelim öyle bir imkan yok, bu takımın yine 3 transfere ihtiyacı var. Jonah yada Walden arasında bir tercih yapılmalı, ikisi farklı tip ama ne oynamak istediğimize dair bir fikir verir en azından bu seçim. ve Martin kalır. 1 numara 3 numara ve 5 numara transferi yapardım.

gerçi uzun uzun konuşuyoruz, transferi yapacak adam Turgay ve menajerler. Mitrovic'in gidip gitmeyeceği bile kesin değil ki. Transferden daha mühim meseleler var bence.

Martin kumaşı iyi bir oyuncu ama aldığı ücret ve yıllardır transfer ettiğimiz uzun forvetler düşünüldüğünde ne kadar mantıklı olduğu tartışılır. Caloiaro, Blackshear, Hayes, Motum, Whittington, Poythress, Erceg, Daye, Summers, Green, Macvan, Savovic, Rancik, Wilkinson, Milojevic, Owens gibi forvetlerimiz oldu. Martin'i sevmediğim tarz oyuncular olan Erceg, Daye, Macvan, Caloiaro, Motum dışında sadece Summers ve belki Savovic yerine tercih ederdim. Kaldı ki zamanında dalga geçtiğimiz Savovic sonradan gayet kalburüstü bir kariyere sahip oldu. Summers da bize kariyerinin sonlarında geldi. O pozisyonda biz hep fiyatına göre performansı iyi isimler seçtik.

Nba de kesilen oyuncularin ucret beklentisi ve avrupa dusunceleri nedir hic bilmiyorum. Asagidaki yeni bosa cikan oyunculardan getiren olursa iyi is yapar.

Keon johnson, suns kesti
Darius day, rockets kesti
Jeremiah robinson earl, rockets kesti.

Hukuki durumunu bilmemekle beraber Kevin porter da kesik yedi ve nba kapilari kapanmis olabilir.

Hocayı kim getirmiş

Furkan bey, orada bana esprili bir cevap verdi. Kerem Övet; yerlileri Turgay Zeytingöz, yabancıları Mitrovic aldı dediği için. Bizim GM, her sene başarısız bütün transferlerde bostan korkuluğu rolüne bürünüyor, başarısız transferden hiç sorumlu değilmiş davranıyor ve lehine haberler sızıyor. Ekrem hoca zamanında yapılan transferlerden sonra röportaj röportaj geziyordu. Bu adam illa ki kalsın deniyorsa takım mühendisliği bilen birileri yanına gelmeli ve yetkileri kısıtlanmalı. Yanına gelecek (yerine gelmeli) isimler Ertuğrul Erdoğan (son sezonu kötü ama iyi yabancılar bulabiliyor.) veya Ekrem Memnun olabilir.

Son düzenleme:
Bu takımın önce bir koça ve genel menajere sonra da bence net olarak çok kaliteli 1-3-5 numaraya ihtiyacı var. Yeboah ve Halilovici değiştirip 6. yabancıyı da düzgün bir şekilde alırsak ve iyi bir koç ile biraz da olsa düzelebilir bir şeyler.

Kadro muhendisligi olmadiktan sonra coachun ne onemi var ? Obradovic bu kadroyla ne yapabilir ?

Kadro kotu demiyorum derinlik olarak cok iyi ancak herkesin de soyledigi gibi 1-3-5 pozisyonlarinda eksiklik var. Drive edebilen pg, net sutor ve atletik center.

3-5 zaten herkesin bastan beri gordugu ancak GM`miz ve coachumuz tarafindan gorulmeyen bir olay olmasi nedeniyle hem GM`miz hem de coachumuzu elestiriyorum.

Ayrica nedir yani yukardaki arkadas kussun haber alamayalim. Cok da umrumda haber alip da bir iyilesme olmayacaksa haber almayalim bu taraftar takimi her daim destekler ama bu bizim her daim aci cekmemiz icin haklilik degil.

Kerem Övet, genel olarak karamsar yaklaşımlarda bulunuyor ve mod düşürüyor. Modunu düşürmediği tek insan Turgay Zeytingöz... Yakın zamana kadar youtube'da yaptığı programda da taraftarlar kızıyordu eleştirecek bir şey buldun diye. Bence Okan Buruk'u Turgay Zeytingöz'den daha çok eleştirmiştir. Ayrıca haber vermeyecekse de vermesin zaten abisini savunmaktan başka bir şey yapmıyor.

Kadro mühendisliği kötü de 1-3-5 lazım diyorsunuz, 1-3-5'i de alacak adamlar burda, sorun o. Yoksa transfer yapılsın ama bu adamlar yapacağı için şu an yapılacak transferin cebe zarardan başka getireceği bir şey yok.

Kerem Övet bugün bir yayında konuşmuş. bir sürü şey söylemiş de en dikkatimi çeken şeyleri yazayım.

1. Diyor ki Turgay Zeytingöz'den bilgi alıyor diye eleştirmiyor diyorlar gsbaskette vs.. Beni de küstürün Galatasaray basketbolunu konuşacak kimse kalmasın diyor:) Kendi aranızda forumda beş kişi konuşursunuz diyor. Anladığım kadarıyla kendini fazla önemsiyor ve kendisi de eskiden bu forumda yazıyordu hatırladığım kadarıyla..

sevgili forum sakinleri kızdırmayın Kerem abinizi sonra küser filan allah korusun:)

2. Nikola Birac'a şans verilmeli koç olarak vs diyor çok beğenmiş. Ulan iyi ki kendisi şubede söz sahibi değil bir maçla adamı başımıza koç yapacaklar. Bu arada belki ilerde iyi bir koç olur olmaz bilmiyorum ama bu mudur yani Galatasaray basketbolunun vizyonu..
Kerem Övet kim abi ya? Her tribünden gelip de sosyal medyaya saran taraftarı kanaat önderi yapacaksak işimiz var. Youtube' da program yapıyor olması her spor branşında fikir sahibi olması anlamına gelmiyor. Keremciğim buraları okuyorsan sana bir çift sözüm var. Hiç lafı eveleyip geveleme. iki senedir geçtim Karşıyaka' yı, Telekom' u, Bahçeşehir' i, Manisa ayarında bile takım kuramıyorsak bunun suçlusu her fırsatta övdüğün menejer dostu Turgay abindir. Bak ne kadar acı değil mi, Fb, Efes' in bile ismi geçmiyor kadro karşılaştırırken ve sen Türkiye' ye basketbolu getiren kulüpsün, Galatasaraysın ve her sene küme düşmemeye oynayan takımların yabancı kalitesiyle karşılaştırılıyorsun. İnsan bu kadroları kuranları savunurken yüzü kızarır.