2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Coach`tan once GM aciklamasi bekliyorum insallah yani bilmiyorum taraftarin bu kadar istemedigi bir GM ne kadar durabilir, ne kadar durmak ister.

Ben suna da okim ciksin aciklama yapsin yanlis yaptik soyle soyle projelerimiz var bunlari yapacagiz bunu da aciklasin yine bir sans verilebilir.

Ancak ne bir aciklama var ne bir hareket var ne bir proje var.

Tabii belki de bir seyler yapmaya calisiyor gerekli maddi ve manevi destegi alamiyor yonetimden ama bu durumda da kendisi icin birakmasi lazim.

Tekrar soyluyorum vizyonu ve misyonu olmayan bir takimiz oncelikle bize bunu soylesinler kisa ve uzun donem hedeflerimiz nedir ?

Beşiktaş ve Galatasaray 'ın basketbol hedefi belli Avrupa'da son 4 hatta kupa. Ligde Efes Fenerbahçe 'den sonra en iyi olmak. Buna göre kurulmaya çalışıldı bu takımlar. Beşiktaş iyi yolda daha iyi olabilir. Bizim kimya kötü 1-2 oyuncuyla düzelecek gibi değil sıkıntı bu zaten. Oyuncu bulmak mevcutlardan çıkmak beceri ister para ister. Koç değişikliği bizde çok fazla farkettirmez yapı bozuk. 2 seviye atlamamız lazım Turgay Beye güven azaldığı için yönetim ne yapacak bilmiyoruz.

Beşiktaş ve Galatasaray 'ın basketbol hedefi belli Avrupa'da son 4 hatta kupa. Ligde Efes Fenerbahçe 'den sonra en iyi olmak. Buna göre kurulmaya çalışıldı bu takımlar. Beşiktaş iyi yolda daha iyi olabilir. Bizim kimya kötü 1-2 oyuncuyla düzelecek gibi değil sıkıntı bu zaten. Oyuncu bulmak mevcutlardan çıkmak beceri ister para ister. Koç değişikliği bizde çok fazla farkettirmez yapı bozuk. 2 seviye atlamamız lazım Turgay Beye güven azaldığı için yönetim ne yapacak bilmiyoruz.

Iste basketbol hedefini yukardaki gibi tanimladigimiz icin GM`den de bizden de birsey olmaz. Yukardaki gibi bir hedef olmaz.

Herhangi bir takimin takimi gectim isletmenin kisa donem hedefi uzun donem hedefi net belli olur.

Bilmemkimden sonra en iyi olmak nedir ? O bu sene kotu olursa benim hedefim nedir ? Efes playoff yapamazsa efes 9. ben 10. olursam basaril miyim ?

Hedef Bagil olmaz net olur. Normal sezonu ilk 3'te bitirecegim, Play-off`da yari final oynuyacagim, Sampiyonlar Liginde Final Four oynayacagim.

Ayrica hedef sadece basari esasli olmaz ?

Sponsor butcemi 2`den 5`e yukseltecegim ? Var mi boyle bir hedef ?

Salon projesinde %25 ilerleme saglayacagim 2026`da bitirecegim var mi boyle bir hedef ?

Alt yapi okullari acacagim 2030`a kadar NBA`e gidecek 2 tane Turk oyuncu yetistirecegim.

Varsa bizim GM aciklasin biz de onu bu hedeflere gore degerlendirelim.

Belki adama verilen hedef Play off yap ? SL`de gruptan cik. Sponspor butcemiz dusmesin, salon projesinin insaat 2025 yilinda baslasin.

Gerci ben GM`e de hedef belirlendigini dusunmuyorum, cunku biz millet olarak boyleyiz hedefsiz calismayi gunluk kahraman olmayi severiz. Plan ve Strateji bizi sikar.

Kerem Bey bir konuda haklı, GS basketbolu hakkında medyada sürekli konuşan bir tek kendisi var. Ama bu durumun nedeni bizim basketbola yatırım yapmamamız. Burada yatırımdan kastım, sadece şubeye yatırım değil. Medya ayağı da var. Misal, Kerem SD'deki MM yayınlarını örnek verdi. Çok izlendiğini söyledi. O kanalı kimler maddi anlamda destekliyor, az çok biliyoruz. Bizim kulüpte böyle paralar yok. Olsa zaten bunları konuşmayız.

Kerem Bey bir konuda haklı, GS basketbolu hakkında medyada sürekli konuşan bir tek kendisi var. Ama bu durumun nedeni bizim basketbola yatırım yapmamamız. Burada yatırımdan kastım, sadece şubeye yatırım değil. Medya ayağı da var. Misal, Kerem SD'deki MM yayınlarını örnek verdi. Çok izlendiğini söyledi. O kanalı kimler maddi anlamda destekliyor, az çok biliyoruz. Bizim kulüpte böyle paralar yok. Olsa zaten bunları konuşmayız.
Hangi medya ne konuşması? Sanki onun yayınlarını binlerce insan izliyor. İki haber önceden alıyor diye buradaki insanları küçümsemeye çalışmasına ne demeli?

Bence Galatasaray 'ın en büyük sorunu yönetimlerin pek de Galatasaraylı olmayışları. Fenerbahçeli yöneticiler kulüplerine daha samimi bağlı bizimkilerden.

Medyada konuşmaktan kasıt nedir kendisi Beinsport kanalında her pazartesi 41. dakika programı yapıyor da bizim mi haberimiz yok? Eş dost ahbap 2 tane kanal kurmuşlar, 2 sene sports digitalenin ekmeğini yediler ki adamların ne olduğu belli. Kendisi niye şubenin tek sesiymiş gibi rolleniyor ya da sanki sorun şu an kendisiymiş gibi biz onu konuşuyoruz onu da anlamış değilim.

Benim, en azından bizlerin bir derdi var; bu takım başarılı olsun, "başarı" kıstası kişiden kişiye değişmekle beraber bir dileğimiz var; Bir oyuncu transfer edilirken, kişisel hesaplar değil de takıma verecekleri majör faydanın peşindeyiz. Ama siz çıkıp derseniz işte "Turgay Bey sadece genel menajerlik yapmıyor, kulüpte muslukları da tamir ediyor" derseniz tepki alırsınız.

Daha önce de söylediğim gibi göreviniz Galatasaray Basketbol Şubesi Erkek Basketbol Takımı Genel Menajerliği ise ve size görev tanımlarınız dışında işler isteniyorsa, meslek onurunu ayaklarınızın altına almadan istifa etmeniz gerekir. Ama derdiniz ay sonunda sigortanızın ve maaşınızın tıkır tıkır yattığı, Ali Babanın çiftliği tarzı şube yönetmekse orda duracaksınız. Galatasaray Basketbol'una eş dost programlarında 20 dakika bahsedilmesinin kime ne faydası olmuş ki bugüne kadar? Galatasaray Basketbol'unun en iyi gününde de bu forum vardı. En kötü gününde de bu forum vardı. Terbiyesizliğin lüzumu yok.

---alıntı ---

cuma günü dee bost'un takıma tekrar dahil edilmesi için yöneticinin biri basketboldan sorumlu kişiler ile görüşecek. 1-2 hafta içerisinde dee bost ve galatasaray arasında bir anlaşma olmaz ise oyuncu rusya ve türkiye içerisinden gelen teklifleri değerlendirecek.

oyuncu bizzat söyledi.

--- alıntı ---
ekşisözlük'ten.

Farklı bir siteden link paylaşmak yasaksa af buyurun ama Dee Bost hakkında GSSözlük'te şöyle bir entry girilmiş. doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama belliydi böyle olacağı demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Belliydi Bost'a gidecekleri, dünyada başka basketbolcu kalmadı çünkü. Gerçi subedekiler de gitmemiş direkt yöneticilerden biri gitmiş (gidecekmiş) ne alakaysa. sebebi ne yani, bost sevilen bir sima gelirse eleştiri almayız tarzı bir düşüncesi mi var yönetimin? Bost transferi kurtaramaz sizi, Fenerbahçe maçında yaşadığım hayal kırıklığını, sahadaki başı kesik tavuktan hallice oyunu hiçbir zaman unutmayacağım. o hayal kırıklığını bost getirerek düzeltemeyeceginizi ne zaman anlayacaksiniz acaba?

Selamlar arkadaşlar,
Fenerbahçe taraftarıyım ve basketbol aşığıyım,bu forumu severek takip ediyorum çünkü herkes burada basketbol aşığı en az sizin kadar gs basketbolun gelişmesini istiyorum çünkü gs basket takımı euroleague teyken çok büyük keyifle takip ettim Abdi İpekçide çok maçına gittim.Euroleague te ben efesle rekabet etmek istemiyorum Galatasaray ve Bjk ile rekabet etmek istiyorum çünkü bu büyük bir keyif ve Galatasaray kendi salonunu yaparsa ve emin olun 5 milyon euro ile başlasa bu paralara rekabetçi takımlar kurulabilir montepasci siena bunu yıllarca düşük bütçelere yaptı keza partizanda bunu başardı...koskoca Galatasaray camiası için bence 5 milyon euro komik bir para ama nedense kimse bu yatırımı yapmıyor tabi Galatasarayın iç yapısını bilmiyorum..herkese çok teşekkürler...

Dee'den ne alıcağımızı çok iyi biliyoruz .
Dee takımı, salonu,şehri biliyor risk en minimal durumda. DEE'den daha kaliteli oyuncu varsa alalım ama Ne Bütçemiz nede Vizyonumuz daha iyisini almaya yetmez

Bost'la anlaştık
Halla transfer vay be!!!
Herşey transfer olsaydı 2 senedir yapılan transferlerle bir yere gelirdik.
Neyse yani gm denen eleman madem istifa etmiyor yönetim niye tahamül ediyor anlamıyorum. Diyecek birşey yok halla bost geldi diye sevinenler var. Sorun dee bost ile çözülecekse eyvallah ama bu kadar herşeyden bi haber taraftar kitlesi olmamalı.

Bost'la anlaştık
1- Takımın oyun kurucusunun olmadığını 7 yaşındaki çocuk gördü ama şube yetkilileri hazırlık kampı + beş altı resmi maçtan sonra fark etti.
2- Bost dan iyisi olabilir miydi? Evet Bost bizim kalibrede ki takımlar da her zaman iş yapar ama sezon başlamadan daha iyisi mutlaka bulunabilirdi.
3- Geçen yıl, sezon ortası. Asvele gitmek için son iki üç maç topu potaya bile atmayan adamı geri almakta bize yakışırdı. Sözün bittiği yer.

Tam Dursun Özbek, Turgay Zeytingöz, Zvezdan Mitrovic üçlüsüne yakışacak sefillikte bir transfer.

Jason Preston, Carlik Jones, Jeff Dowtin, Isaiah Miller, Sharife Cooper vs. Son 1 haftada 1 kamyon dolusu oyun kurucu NBA'den kesildi ama onlardan birini almak yerine, bizde olduğu dönemde son 20 günde bilinçli olarak mücadele etmeyerek takıma ve taraftara ihanet eden Dee Bost'u almak büyük sefillik. Tembelliğin ötesinde taraftara ve klube yapılan ayıp. GsBasket X hesabından sadece Turgay Zeytingöz için değil Dursun Özbek ve Zvezdan Mitrovic için de istifa iletisini atmasını bekliyorum. Hatta talep ediyorum. Hemen yapılmalı.

Son düzenleme: