2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bost'u sevene,saygı gösterene,gelmesini isteyene saygım sonsuz.Bu beni rahatsız etmez.

Fakat benim bu şubeden beklentim % 1 ise bile Bost-Mitrovic-Turgay ile birlikte yapılan anlamsız transferler gidene dek şubeden hiçbir beklentim yok.

Sallanan koltuğun sarsıntısını azaltmak için insan kendisinden ödün vermez ya.Vallahi billahi vermez.Bana sorun yaşatacak adamı,beni çok zor durumda bırakacak adamı,koltuğum daha az sallansın diye insanlarında aklına ''Ya Mitrovic ile de çalıştılar zaten'' düşüncesi sokmakla birlikte geri getiriyorsan bunun adı artık profesyonellik değildir.

Bost'u sevene,saygı gösterene,gelmesini isteyene saygım sonsuz.Bu beni rahatsız etmez.

Fakat benim bu şubeden beklentim % 1 ise bile Bost-Mitrovic-Turgay ile birlikte yapılan anlamsız transferler gidene dek şubeden hiçbir beklentim yok.

Sallanan koltuğun sarsıntısını azaltmak için insan kendisinden ödün vermez ya.Vallahi billahi vermez.Bana sorun yaşatacak adamı,beni çok zor durumda bırakacak adamı,koltuğum daha az sallansın diye insanlarında aklına ''Ya Mitrovic ile de çalıştılar zaten'' düşüncesi sokmakla birlikte geri getiriyorsan bunun adı artık profesyonellik değildir.

Koltuğu sallanıyor mu ki?

Sallantıdan kastım şu,taraftarların çok büyük kısmının kendisini sevmediğini,istemediğini biliyordur.Bu yüzdende bir stres içindedir.Bu transferi ben panik,endişe transferi olarak gördüm.

Turgay geçmişte çalıştığı isimlere yönelir,dar oyuncu havuzu vardır şeklinde görmedim Bost'la anlaşılmasını.

9 Eylül'de bir arkadaşla konuşurken, Bost'u alacaklar demiştim kendisine. Kendisi yaklaşık 1 aydır gelmek için sağa sola haber salıyor. Gerek Twitter'da bazı hesaplar, gerek menajerlerinin yancıları olup TR Twitter'ında dolaşan arkadaşlar olsun, epeyce eşeledi kapıyı zaten. Euroleague'de oynamak istemesini anlıyorum, sporcuya saygı da duyarım ama bu tarz hareketler kendine yakışan hareketler değil.

Şube yönetimine zaten bende söylenecek laf kalmadı. Yüzlerinin bile kızardığını sanmıyorum.

Bost geçen hafta bitmişti zaten. Yabancı bir koçla temas kurmuşuz ama reddetmiş. Şuan mitrovic o yüzden takımın başında.. Efes maçından sonra gidici diye duydum.
Abi yabancı koç kimdi, isim vermesen bile potansiyelli ve takımı ileri goturecek birisi miydi bahsedebilir misin biraz? ben Selçuk ernak'ı bu sefer kesin getiririz diyordum valla haha.

eh yani ne bekliyorduk ki. bu adamların getireceği maksimum oyuncu bu. hani Bost'un takımı hiç sabote etmediğini, gitmek için maç satmadigini bilsem ilk kez Turgay zeytingoz'u tebrik ederdim. derdim ki ulan bu adam paso banvitten en az bir kere yolunun kesiştiği adamları alıyor çoğu da çöp çıkıyor ilk kez bost gibi birini getirdi. sağolsun lütfetmiş derdim. ama maalesef sahada aleni maç sattigini, sabote ettigini, ligin ilk devresinde seriye takacagimiz Denizli Konya Manisa maclarindan büyük bir hasarla cikmamiza sebep olduğunu biliyorum. ve bunu bilerek de istemiyorum. kabullenen adama da saygı duymuyorum, hiç kimse farklı görüşlere saygım var diyip bu adamı isteyenlere saygı duymasın. geçen yil kahrolduk resmen. ben bu subeyi canımdan bir parça olarak goruyorum ve abartmiyorum bu konuda, ben geçen sezon şahit olduklarimizdan sonra istemiyorum bu adamı. isteyen adamın da Galatasaraylılığını sorgularim. sizi buraya getiren yeteneginiz burda tutan karakterinizdir lafı sadece yerli oyuncular için söylenmiyor. biz Arroyo'dan sonra ilk kez bir oyuncuyu tapacak kadar sevdik, şubenin anahtarini verdik. o ise bizi yarı yolda birakti. şimdi de gelmek için en dar açıdan Twitter'da millete dmlerden yazıp ekran görüntüsü paylastiriyor. ne diyeyim, buna alet olan insanlara da yazık.

Hakkımızda hayırlısı. iyi bari koç değişmek için çaba gostermisler yabancı koclarla iletişime geçmişler. bu da bir şeydir.

Dee Bost'un başarılı olduğu ilk dönemde Melo-Canaan gibi keskin şutörler ve Ndour-Kravish gibi kaliteli uzunlar vardı.
Şimdi ise Radebaugh-Halillovic-Yeboah'lı takıma geliyor. Arada fark değil uçurum var resmen. Dee Bost gelince top paylaşımı azalır diye düşünüyorum çünkü Dee Bost'un skor yine paylaşacağı başka skorer guard yok.
Panik transferi.

Bu saatten sonra yeni bir oyuncu almak hatta koç değişikliği yapmak bütçe arttırımı demek. Malum GM varken çok sıcak değilim. Mitrovic'i sağlıktan dolayı gönderirsek yerine Ekrem Memnun getirelim. Bu seneyi sağ salim bitirelim küme düşmeden yeter sanki.

Bu saatten sonra yeni bir oyuncu almak hatta koç değişikliği yapmak bütçe arttırımı demek. Malum GM varken çok sıcak değilim. Mitrovic'i sağlıktan dolayı gönderirsek yerine Ekrem Memnun getirelim. Bu seneyi sağ salim bitirelim küme düşmeden yeter sanki.
Yok ya neye göre yeter? daha sezonun başındayız hayırdır yani. Bu yaklaşım doğru değil
sezonun başından yapabilecek bir sürü şey varken düşmeyelim yeter nasıl bir kafa yapısı?
GM'de gitsin koç da bütçe de gerekirse artsın. Çıkacağın oyuncuların da kalan parasını ödemeyeceğin için öyle çok fazla bir bütçe artışına gerek kalmaz.

Mitrovic bildiğim Asvel ve Monaco'dayken de sağlık sorunları yaşadı. Sağlık nedeniyle fesih yapmadı yapılmadı diye biliyorum.

Yerlilere bu kadar harcamışken vazgeçmek; hedefi, sezonu para harcamadan ligde kalarak tamamlamayı seçmek bu koşullar altında zor bir karar. Öyle zor durumdayız ki, iki tarafı keskin bıçak. Öncelik oyuncular motive mi istekli mi oyundan ve ortamdan mutlular mı disiplinin fazlası kadar eksikliği de zararlı. Oncelik takım ortamını yaratmak olmalı. Sonra gerekiyorsa transfer yapılmalı.
Bu saatten sonra yeni bir oyuncu almak hatta koç değişikliği yapmak bütçe arttırımı demek. Malum GM varken çok sıcak değilim. Mitrovic'i sağlıktan dolayı gönderirsek yerine Ekrem Memnun getirelim. Bu seneyi sağ salim bitirelim küme düşmeden yeter

Son düzenleme:
Yine başladık söğüs salatasına. Karman çorman etme aşamasına gelmişiz demek ki. Bundan sonra yap-boza döner bu sezon. Şu işe bak, daha ekim ayında sezonu çöpe atıyorsun. Sadece israf, başka bir şey değil şu yapılanlar.

Yok ya neye göre yeter? daha sezonun başındayız hayırdır yani. Bu yaklaşım doğru değil
sezonun başından yapabilecek bir sürü şey varken düşmeyelim yeter nasıl bir kafa yapısı?
GM'de gitsin koç da bütçe de gerekirse artsın. Çıkacağın oyuncuların da kalan parasını ödemeyeceğin için öyle çok fazla bir bütçe artışına gerek kalmaz.
GM gidecekse dediğiniz olsun ama bu GM ile gerçekten Galatasaray'ın tek kuruşunun heba olmasına gönlüm el vermiyor. Yazma nedenim de buydu.