2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Dee Bost konusu netleşmemiş daha, 1 hafta 10 güne max. belli olur ama şube sonuçlarından herkes rahatsız hatta Başkan bu hafta içerisinde Yönetim Kurulu toplantısında uyarıp sebeplerini sormuş...
A.Ş.'leşmesi lazım basketbolunda salon vs. gelirleri çok arttıracaktır sonuçta ama her sene değişen yapı düzensizlik yeterince ilgilenmemek amatör görmek küçümsemek değil de Hakan Üstünberk gibi işi bilen isimler önderliğinde Erden Timur gibi arma sevdalılarıyla rutine bağlamalıyız bu branşımızıda.

Şaka yapmıyorum makarada değil.
Büyük Genel Menejerimiz Akon ve Ndour getirirse bu takım bi yerlere gelir.

Eskilerle yaşadığı için Genel Menejerimize nacizane önerimdir

Ergin Ataman'ın son senesinde Euroleague için kurulan ve yaklaşık 9-10 milyon dolar civarında bir para harcanan o saçma sapan kadroyu hatırlıyoruz değil mi? Sezon ortasında takımın yarısı değişmiş ama koca bir bütçe boşa gitmiş sezon büyük bir hüsranla tamamlanmıştı. O seneyi bu sene ile çok benzetiyorum. Evet bu sefer bütçe o kadar yüksek değil ama yine hedef büyültüyoruz diye yola çıkıldı ve benzer bir uyumsuzlukta kadro kuruldu. Ne tesadüfki o zamanda başkan Dursun Özbek'ti.

Ergin Ataman'ın son senesinde Euroleague için kurulan ve yaklaşık 9-10 milyon dolar civarında bir para harcanan o saçma sapan kadroyu hatırlıyoruz değil mi? Sezon ortasında takımın yarısı değişmiş ama koca bir bütçe boşa gitmiş sezon büyük bir hüsranla tamamlanmıştı. O seneyi bu sene ile çok benzetiyorum. Evet bu sefer bütçe o kadar yüksek değil ama yine hedef büyültüyoruz diye yola çıkıldı ve benzer bir uyumsuzlukta kadro kuruldu. Ne tesadüfki o zamanda başkan Dursun Özbek'ti.
Dursun Başkanın oyuncuların ismini bildiğini bile düşünmüyorum.
Turgay Zeytingözü görse tanımaz,Turgay Zeytingözü şubeye Erden Timur getirdi malesef popülizimin kurbanı olarak Erden Timur Basketbol'a getirdiği adamın yaptığı saçmalıklars göz yumuyor çünkü Futbolda herşey iyi gidiyor

Dursun Başkanın oyuncuların ismini bildiğini bile düşünmüyorum.
Turgay Zeytingözü görse tanımaz,Turgay Zeytingözü şubeye Erden Timur getirdi malesef popülizimin kurbanı olarak Erden Timur Basketbol'a getirdiği adamın yaptığı saçmalıklars göz yumuyor çünkü Futbolda herşey iyi gidiyor
Dursun başkan bırakın oyuncuları tanımayı basketbolun en temel kurallarını bile bildiğinden emin değilim. İlk başkanlık döneminde de böyleydi şimdi de böyle. İyi niyeti ile birşeyler yapmaya çalışıyor olsa bile görev verdiği kişilerin başarısızlığı onu da etkiliyor.

Para durumu sıkıntılı anlaşılan Bost'tan bunu anlıyorum. Carlik Jones u nasıl alıyoruz 500-600 K veren var ona.
İsrail pazarından çıkan oyuncu olmayacak gibi duruyor. Dinamik caydırıcı uzun da yok. Radebaugh ?? Ekim sonu kaliteli yerlilere rağmen 5 yabancıyla bile çorba ettik ya takımı bravo.

Dee bost'un bize borcu var. Genelde Türkiye ve köy takımı organizyonu bir araya gelince bu tarz daha önce karakter zaafiyeti gösteren adamlar tekrar kral , büyük karakter olur (bknz: aboubakar). Bence yine öyle olacak. Rezil ve torpilli bir GM'in olduğu bir organizasyon için iyi hamle. Hatta direk Dee'nin çiftliği yaparsak muhtemelen Turgay'ın yaptığından daha iyi bir şey çıkar.

Bost geçen hafta bitmişti zaten. Yabancı bir koçla temas kurmuşuz ama reddetmiş. Şuan mitrovic o yüzden takımın başında.. Efes maçından sonra gidici diye duydum.

Koç değişikliği önemli ama bir o kadar önemlisi değişecek yabancılara kulüp bulmak ve yerlerine doğru oyuncu almak Turgay Bey becerisini bu alanda göstermeli. Hummer Angola Morgan 'da olduğu gibi Yeboah Halilovic e de takım bulmalıyız ki fazla zarar etmeden hamle yapalım

Bost son iki maçta 13/0 üçlük atmış. Ben bu kadar tepkiye rağmen alınacağını sanmıyorum ya da buna inanmak istiyorum. Ama gelecekse de çok formda geliyor 🤦‍♂️