2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yakup Selkizkök, Milicic, Will Thomas, gündeme gelen ve konuşulan isimleri duyunca ürperiyorum. Mitrovic ve şu an kadrodaki yabancı oyunculardan daha da kötü olma ihtimalleri var. Gerçekten gidip kötünün kötüsünüde bulmada üstümüze yok. Hayatımda ilk defa bir kulüp ve şube yönetiminin küme düşmek için bu kadar çok çabaladığını görüyorum.

Eger Mccormack’i alirsak bu kulubu yonetenlerin basketboldan anlamadigini taraftar istegi ile transfer yaptigini gosterecek. Mccormack bence bizim abartigimi bir uzun Oturu olsaydi evet ama Mccormack hayir.. mccormack bizim takim kimyasina uymaz aradigimiz uzun da degil. Sameti tamamlayacak uzun da degil. Elimizdeki Turk oyunculara gore plan yapmamiz lazim bir cok kez yaziyorum ama Mccormack nedense cok buyutuluyor. Halilovic degil ama Mccormack hic degil.

Eger Mccormack’i alirsak bu kulubu yonetenlerin basketboldan anlamadigini taraftar istegi ile transfer yaptigini gosterecek. Mccormack bence bizim abartigimi bir uzun Oturu olsaydi evet ama Mccormack hayir.. mccormack bizim takim kimyasina uymaz aradigimiz uzun da degil. Sameti tamamlayacak uzun da degil. Elimizdeki Turk oyunculara gore plan yapmamiz lazim bir cok kez yaziyorum ama Mccormack nedense cok buyutuluyor. Halilovic degil ama Mccormack hic degil.
Katılıyorum. Basketbol düşmanı Dursun Özbek yönetimi Halilovic kovulduktan sonra takımı ileriye taşıyacak bir uzun alacaksa bu McCormack değil. McCormack küçük maçların ve küçük takımların büyük oyuncusu. Ya G-League'den birini alacaklar ya da Kyle Alexander - Mfioundu Kabengele gibi Avrupa'da iyi sezon geçiren birini alacaklar. Ama kim gelirse gelsin cimrilik yapmadan ellerini ceplerine atmak zorundalar. Yine "100 Bin Dolara bu var . 150 Bin Dolara bu gelebilir" gibi hesapların içine girerlerse işe yaramaz biri gelir.

Son düzenleme:
Eğer transfer yapılacaksa gelecek yılın inşası için şimdiden planlama ile yapılmalı. Taraftarın gazını almak için transfer yapılacaksa hiç yapılmasın daha iyi. Zaten Mitrovic görevdeyken kime neyi sorup transfer yapıyorlar anlamış değilim. Takımın başıma önce ekolü olan disiplinli çalışmayı seven başarıya aç İspanyol ya da Alman bir koç getirilmeli ondan sorma onun sistemine uygun oyuncular alınmalı. Hem de gelen koç gelecek yıl için çalışma ve planlama yapmış olur. Eğer hala Mitrovic takımın başındayken transfer yapmak gibi bir hata yapılıyorsa küme düşmeyi sonuna kadar hak ediyoruz demektir.

Muhaymin Mustafa geçtiğimiz sezon sonu derli topluydu ya, 2023-2024 Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın dinamiklerinde günah olarak algılandı belli ki.