2024-2025 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

En son 98-99 sezonunda 2 senelik sampiyonluk ardından 3.sampiyonluga eriştik; 2013-2014/2019-2020 sezonlarında yonetim-teknik heyet kavgası, yönetimsel degisim ve sıkıntılar, yanlis hamleler vs. gibi bir çok hatayla 3'leyememistik. Bu sezona yine seçim ve kismı yonetim değişimi ile başladık, 2 hamle yaptik ama hala beklenen elzem 3.hamle gelmedi ki diğer bölgelere arti güç takviyesi gelsin.
98-99'da Tafo-Hasan Şaş bize level atlatmisti yine bunları yapmalıyız 2 hamleyle en az yoksa yine hataya duseriz.

Sağ bekten sonra bence şu an takımın acil ihtiyacı falan yok. Elimizde iyi orta sahalar var. Bence tok satıcıyı oynayıp fırsat transferi kollamaylıız. Hele twitterda yangın yapan geri zekalıların gazına hiç gelmemeliyiz.

Sağ bekten sonra bence şu an takımın acil ihtiyacı falan yok. Elimizde iyi orta sahalar var. Bence tok satıcıyı oynayıp fırsat transferi kollamaylıız. Hele twitterda yangın yapan geri zekalıların gazına hiç gelmemeliyiz.
Tam Dursun Özbek vizyonu..
Bu zihniyetle elimizde 2 senedir seviye atlatacak 8 numaramız yok.
Aciliyetli 8 lazım
Derick vasat sol kanat önüne adam almak lazım.
Mertens Arkasına birini almak lazım Felix hayalim ama zor,Felix bizde büyük aşama kaydedebilir diye düşünüyorum

Tam Dursun Özbek vizyonu..
Bu zihniyetle elimizde 2 senedir seviye atlatacak 8 numaramız yok.
Aciliyetli 8 lazım
Derick vasat sol kanat önüne adam almak lazım.
Mertens Arkasına birini almak lazım Felix hayalim ama zor,Felix bizde büyük aşama kaydedebilir diye düşünüyorum
Tam para saçmaya alışık şımarık seyirci vizyonu.

Kadro ligi zaten rahat götürür ama Avrupa için takviye lazım.
Zaha'nın birazcık kendini toparlaması ve Ziyech'in de kafayı verip daha istikrarlı olması bütün dengeleri değiştirir bu sezon. Torreira'nın yanına da Kerem'den daha dinamik bir orta saha alınırsa tadından yenmez.

Evet elimizde ortasaha sayısı nicelik olarak yeterli ama nitelik olarak bence yetersiz. Tempolu diri iki tarafıda oynayabilen bir 8 ve mutlaka 10 numara alınmalı. Söylendiği gibi Köhn için 8 milyon teklif varsa bence gönderilip Jelert tarzı ileri geri iş yapabilecek bir denge beki alınması daha mantıklı olacaktır.

Ndiaye-Fernando gibi bir tandem kuracaksın. Torreira gibi maden bulmuşsun, koy yanına işte bir scout transferi daha uzun zaman arkana bakma. Köhn yetenekli potansiyelli oyuncu. Savunmada da çok kötü değil ama mutlaka kendine bir şeyler koyup açıklarını kapatması gerekiyor. Yerine daha iyisini alamayacaksan deneme-yanılma topuna girmeye gerek yok. Ki sol bek mevkiinde bu kumarlar genelde pek tutmuyor.

Geçen sezon Avrupa'da belki ön elemeler dahil ikiden az gol yediğimiz tek maç kaybettiğimiz Kopenhag maçıydı. Kanatlarda ve ileride oynayan Kerem'inden Zaha'sına, Ziyech'inden Mertens'ine hemen her oyuncumuz aslen forvet. Bu sebeple 8 mi yoksa Torreira ayarında bir 6 mı almalıyız veya her iki pozisyonu da güçlendirmeli miyiz sorusu kaplıyor zihnimi.

neden? nasıl oyuncu?
Okan hoca Torreira'nın yanında yaratıcı oyuncu tercih etti çoğunlukla örnek Demirbay, Oliveira. Ama ne Kerem ne Oliveira fizik olarak 90 dk performans yapamıyor. Sara pas kalitesi, şut kalitesi, duran top kalitesi, oyun görüşü ve bunun yanında dinamizmi de olan bi isim. Sertlik olarak da hem Kerem hem Oliveira'nın önünde. Ben çok umutluyum kendisinden. Torreira ile uyumlu olacağını düşünüyorum maçına göre Torreira Kaan önlerinde Sara formülünü de deneyebilir Okan hoca zorluk derecesi yüksek maçlarda.

Oyuncuyu ilk defa duydum yalan söylemeyeceğim. Oyuncu ile ilgili daha önce duyan, izleyen takip eden varsa lütfen bizleri de güzelce aydınlatsın detaylarla. Verilen paraya bakılırsa yüksek kalite bir isim olduğunu sanıyorum.