2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

jo lual-acuil
Bu abi eski notlarımdan çıktı Avusturalya Liginden bilgisi olan varmı .
Hatırladığım Ayakları hızlı, eli temiz 5numara idi
Uzun olarak Avustralya'dan Jo Lual-Acuil, Jack McVeigh; Japonya'dan Scott Eatherton, Robert Franks, Coty Clarke; Yeni Zelanda'dan Rob Loe, Thomas Vodanovich görebildiğim kadarıyla iyi isimler.

Bunlardan McVeigh topu elinden çok çabuk çıkarabilen, Daye-Erceg tarzı bir uzun. Savunması kötü olmadığı için beğeniyorum. Rob Loe birkaç videosundan görebildiğim kadarıyla hücum repertuvarı geniş bir oyuncu, hakkında başka da bilgim yok ve oynadığı ligden dolayı temposunu bilemiyorum. Robert Franks çok yönlü bir oyuncu, bence fark yaratır.

Ben birkaç hafta önce yazdım. Bana göre Blumbergs filan çekmekten çok daha mantıklı seçenekler.

Delgado onune net bir isim alinsaydi kotu transfer olmazdi.Ancak kendisinin rotasyonunda atletizmi haric ne verecegi tamamen belirsiz olan bir Ebuka varken cok olumlu bir transfer oldugunu soyleyemem.1 ve 5 transferlerinin oneminden bahsetmistik ancak 5 numara icin yapilan Delgado transferi benim icin hayal kirikligidir.Insallah Karsiyaka’da oynadigi topu oynar.Yoksa Besiktas’ta oynadigi topu oynarsa Mccormack’i Lasme gibi hatirlamamiz cok olasi.

NBL takip ettiğim için Jo-lual hakkında az çok fikir sahibiyim...İnce uzun bir arkadaş. Pota altında uzun da olsa çok yer kaplayamıyor maalesef yani savunma kısmında eksi yazar...Bilekleri yumuşak orta mesafesi var, serbest atışları uzuna göre yüzdeli, üçlük aşırı denemese de yine yüzdeli denebilir...Şut tehdidi nedeniyle hücumda kısalara çok iyi alan açar ama sadıkla ikisini aynı anda parkede hayal edince tüylerim diken diken oluyor...Savunmada kevgire çevirirler bizi...Blumbergs de savunma zaafiyetli olduğu için bence Delgado daha iyi bir opsiyon olur ama bence Delgado'da bize uymaz çünkü inanılmaz serbest atış sorunu var...Rakipler faul yaparak bunu kullanıyorlar...

NBL takip ettiğim için Jo-lual hakkında az çok fikir sahibiyim...İnce uzun bir arkadaş. Pota altında uzun da olsa çok yer kaplayamıyor maalesef yani savunma kısmında eksi yazar...Bilekleri yumuşak orta mesafesi var, serbest atışları uzuna göre yüzdeli, üçlük aşırı denemese de yine yüzdeli denebilir...Şut tehdidi nedeniyle hücumda kısalara çok iyi alan açar ama sadıkla ikisini aynı anda parkede hayal edince tüylerim diken diken oluyor...Savunmada kevgire çevirirler bizi...Blumbergs de savunma zaafiyetli olduğu için bence Delgado daha iyi bir opsiyon olur ama bence Delgado'da bize uymaz çünkü inanılmaz serbest atış sorunu var...Rakipler faul yaparak bunu kullanıyorlar...
Bilgiler için teşekkürler benimde aklımda kalmıstı

jo lual-acuil
Blok tehtidi var, ayakları hızlı, dış şutu temiz ama içeriye pentre eden akıllı bir guard ve size lı uzunlar karşıısnda çabuk faul problemine giriyor. İlk piyasaya çıktığında potansiyelli biriydi ancak kendini geliştiremedi ve çok ince kaldı.

jo lual-acuil
Avustralya Nbl' den Ariel Hukporti, Travers ve Vaslijevic takip edilmesi gereken ve bu sezon dikkat çeken basketbolcular. Hukporti bu sezon izlediğim kadarıyla cüssesine göre hızlı ve pota altı karartan basketbolculardan biriydi. Travers ' in hem eli düzgün ( iç-dış ) hemde savaşçı bir oyuncu. Bu iki oyuncu da genç. Vasilijevic skorer bir guard, ayrıca akıllı bir oyuncu. Ha bu üçü Galatasaray için uygun mu, ben olsam Hukporti' yi gözü kapalı alırdım. Diğerleri de denenebilir. Özellikle Hukporti ve Travers' in en geç bu sezon ortası Avrupa yapması beni şaşırtmaz. Bu tür adamları genelde Zalgris, Partizan gibi takımlar keşfeder önce, ya da İtalya A, Almanya BBL de orta sınıf takımlar. Uyum sorunu yaşamazlarsa da bir sonraki sezon kalburüstü eurolague takımlarının radarına girerler.

Hukporti

Travers

Vasilijevic

Son düzenleme:
Can Bedel-Özel Röportaj | Yakup Sekizkök: "Galatasaray taraftarına şunu söylemek istiyorum, yeni sezon için seçtiğimiz oyuncular hep çıkışta olan isimler. Kısa oyuncularımız daha çok hücum gücüyle ön plana çıkmış oyuncular ama seçim yaparken herhangi bir savunma zaafı olmamasına dikkat ettik."

"Uzun oyuncuları ise geçen yıl problem yaşadığımız ribaund ve savunmada kuvvetli isimlerden seçmeye çalıştık. 3 transfer daha yapacağız. Yeni ekleyeceğimiz uzun ve kısa oyuncunun da savunmacı olmasına özen gösteriyoruz."

"Pazarı takip ediyoruz. Eğer takımı üste çekecek, bütçemiz, imkanımız dahilinde bize sınıf atlatacak bir oyuncu bulursak şartlarımızı zorlayacağız. Bu konuda yönetim de adım atacaktır. Taraftarımız kısa süre içinde takımı tamamlayacağımızı bilsin."

"Eski Abdi İpekçi'ye geçiş yapıyoruz. Bu da bence taraftarımızı motive edecek ve salona çekecek bir etken. Onların da tüm desteğini sezon boyu arkamızda hissetmek istiyoruz."

"Aslında o turu geçeceğimize, hatta finale kadar çıkabileceğimize inanıyorduk ama bunu beceremedik. Bu hedefimizi yeni sezona erteledik. Yeni bir salona geçiyoruz. Büyük ihtimalle bu da kısa sürede netleşecek."

Can bedel, hoca ile röportaj yapmış. Okumak isteyenler için linki bırakayım.

Hoca, önümüzdeki sezon kesin olarak İpekçi'deyiz demiş. Salonun son durumu ile ilgili bilgisi olan var mı? Salon ne durumda şuan, kesin bitti mi, kaç kişilik, içerden resim var mı? Aydınlatma lazım bu konuda, kombineler ne zaman satışa çıkacak mesela, neyi bekliyorlar cikarmak için meraktayım.

Can bedel, hoca ile röportaj yapmış. Okumak isteyenler için linki bırakayım.

Hoca, önümüzdeki sezon kesin olarak İpekçi'deyiz demiş. Salonun son durumu ile ilgili bilgisi olan var mı? Salon ne durumda şuan, kesin bitti mi, kaç kişilik, içerden resim var mı? Aydınlatma lazım bu konuda, kombineler ne zaman satışa çıkacak mesela, neyi bekliyorlar cikarmak için meraktayım.