2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Heidegger Telekom. Skorer pg üstelik ligde denenmiş oyuncu.
Beceremiyoruz ne yerli ne yabancı. Telekom yıllardır yaptığı gibi yine iyi yabancılar alıyor. Kimi getireceğiz ki McCormack 'ten ya da Heidegger 'den iyi olsun. 500 K verip Delgado mu? Beşiktaş istese tutamaz mıydı yada Karşıyaka Boutsiele 'ye teklif ettiği miktara Delgado 'yu alamaz mi?
Telekom Beşiktaş Samet'ten gençken faydalandı yaşlandı ayakları yavaşladı kontratı yükseldi kalktık 2 yıllık sözleşme verdik 7 yabancı cilası oldu. Şanssızlık plansizlik boşvermişlik kısaca. Çünkü basketbol ve Galatasaray sevdalısı basketbol yöneticisi yok. Sadece maaşlı koça menajere takım kurduramazsın.

Guard ve pivot olarak kim gelecek merak ediyoruz.

Beceremiyoruz ne yerli ne yabancı. Telekom yıllardır yaptığı gibi yine iyi yabancılar alıyor. Kimi getireceğiz ki McCormack 'ten ya da Heidegger 'den iyi olsun. 500 K verip Delgado mu? Beşiktaş istese tutamaz mıydı yada Karşıyaka Boutsiele 'ye teklif ettiği miktara Delgado 'yu alamaz mi?
Telekom Beşiktaş Samet'ten gençken faydalandı yaşlandı ayakları yavaşladı kontratı yükseldi kalktık 2 yıllık sözleşme verdik 7 yabancı cilası oldu. Şanssızlık plansizlik boşvermişlik kısaca. Çünkü basketbol ve Galatasaray sevdalısı basketbol yöneticisi yok. Sadece maaşlı koça menajere takım kurduramazsın.

Önder Külçebaşmı bu işin kompetantı yoksa bizimkilermi çok vasıfsız bilmedim.
Zeytingöz buraya gelirken uçucaz kaçıcaz dedi giderken kendi yaptıkları ile teneke bağlandı gitti.

Son düzenleme:

Gerçekten öyle. Ksk, Telekom son sene merkez efendi. Biz şunu beceremiyoruz

500 bin dolara delgado alıyoruz mantıksız bu şube ne yapıyor anlam veremiyorum daha iyisini bulurdun adamın serbest atışı yok hiç bişey yok bu serbest atışlardan çok maç kaybederiz 1 numarada hiç ümitli değilim yine boş bi adam gelcek belli .

500 bin dolara delgado alıyoruz mantıksız bu şube ne yapıyor anlam veremiyorum daha iyisini bulurdun adamın serbest atışı yok hiç bişey yok bu serbest atışlardan çok maç kaybederiz 1 numarada hiç ümitli değilim yine boş bi adam gelcek belli .
Abi vallaha kimi getirirsen getir vizyon hep aynı,oda çok ilginç gerçekten yada şube'ye menejer şirketleri çökmüş, eldeki kalanlarını bize yamıyorlar başka açıklaması yok.

Sonunda yıllar sonra atletik ve ribaund toplayabilen ligin yapısına uygun pivotlarımız oldu. Profil olarak doğru profiller oldu bu açıdan üzmeyecektir. Delgado'dan daha iyisi de olabilirdi iç detayları bilemiyorum. Koçun planı en iyi şekilde işleyecektir bu pivot rotasyonuyla.

Pivotlarımızın geçen sezondan ortalama toplamları: Sayı: 18 | Ribaund: 15 | Asist: 2 | Süre: 45 dakika

Hoca kisalarda yaratici, iceride ise savasci ve asker uzunlardan olusan bir kadro yaratmayi hedefliyoruz dedi. Son yabanci aciklanmadan bile mevcut kisalar bir umut vaat ediyor ancak Izundu’yu bir kenara koyarsak; Samet, Sadik, Blumbergs ve Delgado’dan hangisi bu tanima uyuyor?

Delgado gerçekten kötü bir seçim. Ribaund istatistikleri ve boy-kalıp sebebiyle savunmacı bir uzun olarak düşünülüyorsa staff tarafından, bu sezon kötü süprizlerle karşılaşmaları çok olası. Hatta şöyle söyleyeyim, ben bu sezon Izundu'nun Delgado'dan daha fazla sahada kalacağını düşünüyorum, düşünün, Izundu Delgado'nun yarısından az bir paraya imzaladığımız bir oyuncu.

İlk etapta biraz abartıldığını düşünsem de, oyuncu seçimlerinin belli olduğu durumda artık serbest atış konusu çok enteresan bir noktaya ulaştı. 5 numara diye tabir edilen oyuncuların serbest atış yüzdesinin düşük olması tolere edilebilir bir durum olsa da, şu aşamada takım düzeyinde biraz fazla göz ardı edilmiş bir durum ortaya çıktı.

Yabancılarımızın son 2 normal sezon serbest atış yüzdeleri:

Delgado: %35 ve %33
Izundu: %69 ve %68
Palmer: %70 ve %56
Blumbergs: %65 ve %63

Senin şutör 4 diye seçtiğin oyuncu geçen sene %63, şutör forvet diye seçtiğin oyuncu %56 ile serbest atış atmış geçen sene. Seçilen 6 yabancının 4'ü %70 ve altında. 7. yabancı iyi bir serbest atıcı olsa bile 7 oyuncunun 4ünün bu derece düşük serbest atış yüzdesine sahip olması gerçekten kötü yapılmış bir planmanın en öne çıkan faktörlerinden. Özellikle yakın geçen maç sonlarının bu sene canımızı çok yakma olasılığı maalesef çok yüksek. Hepimize sabır diliyorum.

Livingston - Buğrahan - Yaman
Efianayi - (Transfer)
Palmer - Göksenin
Blumbergs - Sadık
Delgado - Izundu - Samet
Şu kadroyu bjk veya karşıyaka kursa ne kötü kadro kurmuşlar derdik. Biz olunca yumuşatıyoruz ama net katkı verir diyeceğin oyuncu çok az. Son kısa transferi kötü olmaz umarım.sezon için yine en az 2 tane transfer yapılacak gibi duruyor hayırlsı olsun.

Delgado için KSK ve BJK sezonlarında buralarda inanılmaz övgüler yazılıyordu yanlış mı hatırlıyorum? KSK yine gitti müthiş bir pivot buldu. Keşke şöyle bi adamı biz alsaydık vs… Ne oldu da bu adam da leş olacak duruma geldi ? Laf çarpmak için değil merak edip öğrenmek istediğim için soruyorum.
Verilen para olarak evet 500K bana da fazla geliyor. Mesele serbest atışsa; biraz şut antrenmanı ile hallolacak mevzular. Tabii oyuncu ve teknik ekip bu durumun üzerine eğilirse.

Delgado gerçekten kötü bir seçim. Ribaund istatistikleri ve boy-kalıp sebebiyle savunmacı bir uzun olarak düşünülüyorsa staff tarafından, bu sezon kötü süprizlerle karşılaşmaları çok olası. Hatta şöyle söyleyeyim, ben bu sezon Izundu'nun Delgado'dan daha fazla sahada kalacağını düşünüyorum, düşünün, Izundu Delgado'nun yarısından az bir paraya imzaladığımız bir oyuncu.

İlk etapta biraz abartıldığını düşünsem de, oyuncu seçimlerinin belli olduğu durumda artık serbest atış konusu çok enteresan bir noktaya ulaştı. 5 numara diye tabir edilen oyuncuların serbest atış yüzdesinin düşük olması tolere edilebilir bir durum olsa da, şu aşamada takım düzeyinde biraz fazla göz ardı edilmiş bir durum ortaya çıktı.

Yabancılarımızın son 2 normal sezon serbest atış yüzdeleri:

Delgado: %35 ve %33
Izundu: %69 ve %68
Palmer: %70 ve %56
Blumbergs: %65 ve %63

Senin şutör 4 diye seçtiğin oyuncu geçen sene %63, şutör forvet diye seçtiğin oyuncu %56 ile serbest atış atmış geçen sene. Seçilen 6 yabancının 4'ü %70 ve altında. 7. yabancı iyi bir serbest atıcı olsa bile 7 oyuncunun 4ünün bu derece düşük serbest atış yüzdesine sahip olması gerçekten kötü yapılmış bir planmanın en öne çıkan faktörlerinden. Özellikle yakın geçen maç sonlarının bu sene canımızı çok yakma olasılığı maalesef çok yüksek. Hepimize sabır diliyorum.
Delgado için KSK ve BJK sezonlarında buralarda inanılmaz övgüler yazılıyordu yanlış mı hatırlıyorum? KSK yine gitti müthiş bir pivot buldu. Keşke şöyle bi adamı biz alsaydık vs… Ne oldu da bu adam da leş olacak duruma geldi ? Laf çarpmak için değil merak edip öğrenmek istediğim için soruyorum.
Verilen para olarak evet 500K bana da fazla geliyor. Mesele serbest atışsa; biraz şut antrenmanı ile hallolacak mevzular. Tabii oyuncu ve teknik ekip bu durumun üzerine eğilirse.
Ilk Karsiyaka’ya geldiginde cikista olan bir oyuncuydu. Sonrasinda kariyeri dususe gecti. Ribaund ve pota alti bitiriciligi hala ust duzey ama kafasi gidip geliyor oyun icinde, gereksiz fauller alip cok erken faul problemine giriyor, faul yuzdesi hep ayniydi ama iste kara delik. Onun disinda son yil disiplinle alakali sorunlari da ortaya cikti, yari final serisinde son 2 macta kadroya bile almadilar. Instagram’ina girin, takip ettigi son 50 kisiye bakin dusus sebebi ortaya cikar. Savunmada vasat bir oyuncu.Butun bu unsurlara 400-500k bir bedeli dusunursen; on yargili yaklasmanin temel sebepleri bunlar benim icin.

Son düzenleme: