2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

LİVİNGSTON LARKİN İLE BİREBİR AYNI TİP OYUNCUDUR VE LARKİN'DEN DAHA HIZLI VE ÇABUKTUR. İZLEDİM VE ANALİZİMİ YAPTIM. Kuduruyo musun çıldırıyomusun h ile başlayan kendi sülalenin özelliklerini mi sayıyosun çok da umrumda lan insan müsveddesi. Yediğimin bilirkişileri bi halt değilsiniz beş paralık görüşleriniz de zerre umrumda değil. Kimse sizden icazet almayacak. Haddinizi bileceksiniz! Herkes görüşlerini gönül rahatlığıyla açıklayacak hazmedemiyosan defolur gidersin.
Bak benim adim soyadim belli, tipim belli, kimligim belli. Karsimda kimligi belli biri olsa; fikirlerine saygi duyulacak biri olsa, belki bu adam beni alt etti, yanlis yaptim diye kudurabilirim. Hakli oldugun bir nokta var; sen Larkin ile Otis’i kiyaslarken saygi duyup kendi haline birakmam gerekirdi. Ama cahil diyerek ilk hakareti sen ettin, belli ki hosaf denmesi canini cok acitti, bu kadar kudurduguna gore demek ki benzetmem ‘cuk’ diye oturmus. Degerli goruslerini aciklamak icin kimseden icazet almana luzum yok, dogru, gulup gecmek en iyisi senin gibi bir ne idugu belli olmayan birine. Bir yanitin varsa ozelden isim soyisim ve iletisim bilgilerinle yaziver burada daha fazla kirlilik olmasin, hesabini ozelde gorurum senin. Forum yonetimi kimin hakaret ettigini ve kurallara riayet edip etmedigini de ayrica belirleyecektir zaten.

Sinek mi vızıldıyor ne? Forum yönetimi gerekeni yapacaktır. Görüşeceğiz. Ben basket konuşayım gereksizlerin iftiraları bitmiyor çünkü. Delgado hamlesini olumlu buluyorum. McCormack savunmada neredeyse yok hükmündeydi. 3 kısa da bol bol top kullanacakken bir de 5 numaradan sadece skor katkısı işini kaldırmaz takım. Kısaları rahatlatacak doğru isme gidildi. Doğru tercih yine Yakup hocamdan.

Sinek mi vızıldıyor ne? Forum yönetimi gerekeni yapacaktır. Görüşeceğiz. Ben basket konuşayım gereksizlerin iftiraları bitmiyor çünkü. Delgado hamlesini olumlu buluyorum. McCormack savunmada neredeyse yok hükmündeydi. 3 kısa da bol bol top kullanacakken bir de 5 numaradan sadece skor katkısı işini kaldırmaz takım. Kısaları rahatlatacak doğru isme gidildi. Doğru tercih yine Yakup hocamdan.
Bence Delgadoyu çok övme Necatiye yaptığın davranışların aynısı Delgado Serbest atış kaçırınca Forum sana yapar ezilirsin üzülürsün kaldıramazsın yazık olur.

Yani, burası Twitter değil forum. Rahat rahat hareket edelim diye Galatasaray Sözlük gibi katı kuralları da yok. Ben bu yönden foruma ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok uç seviye saygısızlık olmadıysa ban veya timeout yemiyorsunuz, entryleriniz silinmiyor. Bu toleransı suistimal etmeye gerek yok.

Ben Blumbergs transferinde olumlama yapmaya çalıştım ve beklentim yoktu dedim, görüşüme karşı çıkanlarla da saygı çerçevesinde konuştum. Hepsinden de razıyım. Farklı görüşler olacak ki hem kulüp hem forum diri kalacak. Keza Yakup hoca'yı çok seviyorum ve kendisine çok güveniyorum. Forumdaki çoğu insan benimle 180 derece farklı düşünüyor. Hiç kimseye dönüp de izledim analiz yaptım siz cahilsiniz bilmiyorsunuz demedim, onları küçük görmedim veya onlarla kavga etmedim. İnsanların kıstası farklı olabilir, tartışmaların sonucu kazanan Galatasaray olsun çizgisine gelmezse orda çok büyük bir sıkıntı var demektir. Yapmayın gerek yok. Sizin içinize sinen başkasının içine sinmeyebilir. Sizin kıstaslarınız başkasının kıstası ile eşleşmeyebilir. Size göre başarı başkasına göre basarisizlik olabilir. Birbirimizi kırmaya gerek yok.

Genel anlamda takım için Zaman her şeyin ilacı modunda takip ediyorum süreci. Ben kısa rotasyonundan ötürü çok heyecanlıyım. Delgado karşıyaka döneminden esintiler izletir ve Sadık kendisine yüklenen misyonu yerine getirip en azından 21-22 Efes serisinde gösterdiği performansı ucundan gösterirse her sey güllük gulistanlik olur. Ha diyeceksiniz her şeye şu olursa bu olursa şeklinde yaklaşıyorsun, ona da cevabım yok vallahi. Diyorum ya kisa rotasyonu feci heyecanlandırıyor beni. Özellikle Livingston'un vereceği katkıyı çok merak ediyorum. Bakalım, hakkımızda hayırlısı.

Forum yonetimine acik birkac soru:

- Bu forumda uyelik acarak; yaklasik 1.5 yildir trolluk yapan Furkan Midik isimli sahis (gercek ismi mi bilmiyorum) insanlari kendi fikirlerine katilmadigi ve trolluk yaptigini dusundugu icin “Erden Babaniz size haddinizi bildirecek, Erden Babanin itham edilecegi yer degil burasi sana ogretecegiz, siz kimsiniz, eninde sonunda boyun egeceksiniz.” vb tehditvari cumle ve cumle tarzlariyla burada bircok kisiyi birbirine dusurmus mudur? Dilerseniz ekran goruntulerini ve kimlerin bu sahistan birebir sikayetci oldugunu sunabilirim.

- Bu sahis hakkinda bir sikayet var midir ve yaptirim uygulanmis midir?

- Bu sahis daha sonra nickname degistirerek MELO nickname’i ile benzer tavirlarina devam etmis midir?

- Forum ozelinde nick sozum ona kimlik degiserek benzer tavirlarla surekli huzursuzluk cikartmak mumkun mudur? Degilse yaptirimi nedir?

Bu konuyu uzatarak; degerli zamaninizi caldigim icin ozur dilerim fakat bu sahis pozitif gorunum altinda burada trolluk yapiyor, ozelden iletisim bilgilerini rica ediyorum tartismayi bitirmek adina orada da ayni tavri sergiloyor, Larkin mesajina tepkim de bu suregelen dalga gecen tavirlarina artik bir son koyma istegiydi.

Ben hataliysam benim icin; degilse MELO nickname i ile yazan sahis icin yaptirim uygulanmasini tum hukuki haklarim sakli kalmak uzere talep ediyorum.

Saygilarimla

Trollük veya başka herhangi bir kötü amacım hiçbir zaman olmadı. Sadece doğru bildiklerimi yazdım. Ben bu kavganın bir tarafı olmak istemiyorum forumu da bırakıyorum. Kırdıklarım olduysa da özür diliyorum. Bu da son mesajımdı.

Yani, burası Twitter değil forum. Rahat rahat hareket edelim diye Galatasaray Sözlük gibi katı kuralları da yok. Ben bu yönden foruma ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok uç seviye saygısızlık olmadıysa ban veya timeout yemiyorsunuz, entryleriniz silinmiyor. Bu toleransı suistimal etmeye gerek yok.

Ben Blumbergs transferinde olumlama yapmaya çalıştım ve beklentim yoktu dedim, görüşüme karşı çıkanlarla da saygı çerçevesinde konuştum. Hepsinden de razıyım. Farklı görüşler olacak ki hem kulüp hem forum diri kalacak. Keza Yakup hoca'yı çok seviyorum ve kendisine çok güveniyorum. Forumdaki çoğu insan benimle 180 derece farklı düşünüyor. Hiç kimseye dönüp de izledim analiz yaptım siz cahilsiniz bilmiyorsunuz demedim, onları küçük görmedim veya onlarla kavga etmedim. İnsanların kıstası farklı olabilir, tartışmaların sonucu kazanan Galatasaray olsun çizgisine gelmezse orda çok büyük bir sıkıntı var demektir. Yapmayın gerek yok. Sizin içinize sinen başkasının içine sinmeyebilir. Sizin kıstaslarınız başkasının kıstası ile eşleşmeyebilir. Size göre başarı başkasına göre basarisizlik olabilir. Birbirimizi kırmaya gerek yok.
Sanırım %90 zıt görüşteyiz ama saygısızlık yapmadık hiç birbirimize çok tartışmış olsakda

Trollük veya başka herhangi bir kötü amacım hiçbir zaman olmadı. Sadece doğru bildiklerimi yazdım. Ben bu kavganın bir tarafı olmak istemiyorum forumu da bırakıyorum. Kırdıklarım olduysa da özür diliyorum. Bu da son mesajımdı.
Kimse burada hakaret olmadigi surece neden boyle yaziyorsun ya da dusunuyorsun diyerek kimseye karisamaz, olay da zaten tam da bu sebepten dolayi alev aldi, arkadas erdem gostererek ozurunu hem ozelde hem de burada diledi, benim icin konu kapanmistir.

Her türlü argümanın mantıklı tarafları ya da sonuçları vardır. Delgado 'yu ilk getiren Karşıyaka o bütçeye çıkmasına rağmen Delgado yerine Boutsiele 'yi tercih etti gibi. Aksi de söylenebilir. McCormack Boutsiele Delgado vs tercihi koça göre değişiyor. Üçü de 2-3 yıldır ligimizde herkes seyretti zaten. Burada herkesin iyi niyetli olduğunu kabul edelim.

Standart konusunda kendi adıma Galatasaraylı oyunculardan beklentim isteğim ve yargılama çıtam daha yüksek. Daha ayrıntıcı davranıyorum çünkü Efesi Fenerbahçeyi zorlayabilecek B segmentte net şekilde Beşiktaş Karşıyaka 'nın önünde yer alacak bir takım hayal ediyorum.

Karşıyaka bu sezon görece kötü bir kadro kuruyor diyebilirim. En azından şimdilik flaş transferleri yok. Asıl sıkıntı pg bulmak yokluktan Fatts Russell'i tercih etti Karşıyaka. Beşiktaş Needham ve Allman'la devam dedi. Bahçeşehir forumda beğenilmese de bence o kadar da kötü olmayan Tony Taylor'la devam dedi. Telekom iyi para vererek bilindik Heidegger 'i getirdi. Bakalım bize kim gelecek?

Bütçe konusunda Zafer beyin dediğine geldik bu sezon yüksek yerli kontratları bütçeyi zorladı. Ekstra bir 400 K dolar civarı elimizi darladı. Sezon ortası transfer yapmak çok zor maliyetli oyuncu göndermek dert. Bu nedenle 7 yabancı da yedek kavramı bence hatalı bir anlayış. Zaten yerliler aşırı kaliteli verimli değil yabancıda 7 de 6-7 yapan götürür ligi.

Blumbergs Izundu Delgado başarılı olsun isteriz tabi. Maç izlerken can cekismeyelim zevk alalım istiyoruz kazanmak kaybetmek bir yana. Geçen sezon kazanırken de azaptı maclari izlemek yorucuydu. Güzel oyun zaten başarıyı getirir. Ha BCL yarı finalde eleniriz belki ligde yine yarı finalde eleniriz ama izlerken kıvrandıran bir takım görmek istemiyorum.

Blumbergs umarım iyi çıkar eleştiri Sadık 'ın arkasına değil önünde net bir 4 alınsın Sadık iyi oynarsa formayı performansıyla kendi alsın idi. Para yok denebilir Samet'in 10m TL kontratı Sadık 'in ekstra yüksek kontratı eli kolu bağlamış olabilir. Tbf 'nin ani kararı en çok bizi vurdu.