2024/2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Senelerdir yönetimlerin dikkate almayıp üzerine eğilmediği basketbol şubesi ile ilgili eleştiri yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Bana kalırsa kadro eldeki imkanlar doğrultusunda hiç bir hedef gözetilmeden oluşturulmuş ve tamam işte ligde takımımız var, takılıyoruz denilmiş.

Kısacası işin özü Yakup Hoca' nın yeterliliği ya da yetersizliği değil de yönetimin basketbol şubesine maddi-manevi bakış açısıdır.
Bununla beraber Yakup Sekizkök de Türkiye' nin önemli bir basketbol adamıdır. Sanki kulüp şubeye sahip çıkıp ona göre süreç yönetiyor da biz taraftarlar Yakup Hoca' yı beğenmiyoruz.

Sezon başından itibaren takımımızı layığıyla destekleyip; mücadale etmelerini sağlamamız ve bunun sonucunda da yönetimin şubeye daha çok destek vermesinin önünü açmalıyız.

Sevgiler, saygılar ....
Ne güzel yazmışsınız. Hiçbir şeyi beğenmeyen şımarık taraftarımız belki biraz feyz alır.

Evet NBA'den oyuncu bulalım parlatalım güzel de ya sonrası...Herkes Nigel Hayes diyor o örneği gösteriyor da adam şu an ezeli rakibimiz hatta rakipten çok düşmanımız olan takımın en değerli parçası...Bul parlat da elinde tutamayıp rakibine kaptırınca benim daha ağırıma gidiyor...Kızla ilk ben çıkmaya başlamışım ama kızla başkası evlenmiş...Biraz dar kafalıyım belki ama benim zoruma gidiyor...

Evet NBA'den oyuncu bulalım parlatalım güzel de ya sonrası...Herkes Nigel Hayes diyor o örneği gösteriyor da adam şu an ezeli rakibimiz hatta rakipten çok düşmanımız olan takımın en değerli parçası...Bul parlat da elinde tutamayıp rakibine kaptırınca benim daha ağırıma gidiyor...Kızla ilk ben çıkmaya başlamışım ama kızla başkası evlenmiş...Biraz dar kafalıyım belki ama benim zoruma gidiyor...
Salon ve iyi bir organizasyon olmadan bu işler hep böyle olmaya devam edecek.

Bu forumda da birkaç kez gördüğüm için yazıyorum Yakup Sekizkök Türk basketbolu için önemli bir antrenör deniyor. Bence bunu söylemek için çok erken Yakup Sekizkök Galatasaray için bir denemedir sadece ve geçtiğimiz yarım sezonda bu denemenin olumlu sonuçlar verebileceğine olan inancım oldukça düştü. Bazen Avrupa'da kupa kazanmak istiyoruz diyor bazen hedefimiz Avrupa'da da ligde de ilk dört diyor. Demeçlerine kendisi de inanmıyor gibi.. Bana fena halde Murat Özyer'i hatırlatıyor.

Galatasaray'ın hiç kötü olmayan bir bütçesi var. Ligde yarı final bütçeye bakınca makul bir hedef olabilir ama şu bütçeyle basketbol şampiyonlar ligi'ni kazanmayı net şekilde hedefliyor olman gerekir. Yardımcısı olmakla övündüğü Ergin Ataman hedefleri net koyardı. Eurocup oynuyosa orada Eurochallenge oynuyorsa orada şampiyon olmayı hedeflerdi ve ona göre kadrolar kurardı.

Ayrıca hazırlık maçı da olsa biz niye hala 100 sayı yiyoruz koç? Bu kadar para harcayıp 7 tane yabancı alıp biraz savunma yapan işi ciddiye alan kadrolar mı kursak?

Bu forumda da birkaç kez gördüğüm için yazıyorum Yakup Sekizkök Türk basketbolu için önemli bir antrenör deniyor. Bence bunu söylemek için çok erken Yakup Sekizkök Galatasaray için bir denemedir sadece ve geçtiğimiz yarım sezonda bu denemenin olumlu sonuçlar verebileceğine olan inancım oldukça düştü. Bazen Avrupa'da kupa kazanmak istiyoruz diyor bazen hedefimiz Avrupa'da da ligde de ilk dört diyor. Demeçlerine kendisi de inanmıyor gibi.. Bana fena halde Murat Özyer'i hatırlatıyor.

Galatasaray'ın hiç kötü olmayan bir bütçesi var. Ligde yarı final bütçeye bakınca makul bir hedef olabilir ama şu bütçeyle basketbol şampiyonlar ligi'ni kazanmayı net şekilde hedefliyor olman gerekir. Yardımcısı olmakla övündüğü Ergin Ataman hedefleri net koyardı. Eurocup oynuyosa orada Eurochallenge oynuyorsa orada şampiyon olmayı hedeflerdi ve ona göre kadrolar kurardı.

Ayrıca hazırlık maçı da olsa biz niye hala 100 sayı yiyoruz koç? Bu kadar para harcayıp 7 tane yabancı alıp biraz savunma yapan işi ciddiye alan kadrolar mı kursak?

Yakup Sekizkok konusuna kesinlikle katiliyorum. Onemli bir yardimci coach olabilir ama coach olmasi icin birseyler basarmasi lazim.

Bize Pistoilis geldi de neler yapip gonderdik bu adamda senelerce cok basarili CSKA`nin yardimci coach`uydu.

Ayni sekilde Erdem Can birseyler basardi Efes`e gitti basarili olamadi.

Acikcasi ben Turk Coach ile calismayi tercih ediyorum eger elinizde mali olarak cok guclu bir yapi yoksa bunu da dogru bir adayla gectigimizi dusunuyorum.

Vaad ettiklerini gercelestirebilirse onemli bir coach olur yoksa bir kac yil icinde yorumcu olur.

Adı GsBasket olan forumda bile “aman tadımız kaçmasın, kariyerinde Ergin Ataman’ın arkasında yıllarca sessizce oturmak gibi benzersiz başarılar bulunan Yakup hocaya sahip çıkalım, kendi yağımızla kavruluyoruz ne güzel, kümede kalma yolunda takımımıza başarılar dileriz, hele bir de playoff oynarsak tadından yenmez” zihniyeti hakim iken; Galatasaray basketbolu hakkında geleceğe dair umut beslemenin abesle iştigal olduğu aşikâr.

Zamanında şikecilerle “dua edin ülker size sponsor oldu…” tartışmaları yapardık. Fakat şimdi anlıyorum ki; eğer ülker bize sponsor olsaydı biz onu da batırırdık. Paraları bir şekilde futbola falan kaydırıp çar çur edip yine bu hale gelirdik. Taraftarın çoğu da alkışlardı şimdiki gibi. Ted Kolejlilerden hallice takılıyoruz ne güzel. Alan memnun, satan memnun. Euroleague falan da neymiş? Haddimizi bilelim lütfen. Hele şu salonu yapalım. Bu arada 3028’de salon açılışına hepiniz davetlisiniz. Soran olursa spor kulübüyüz demeye devam.

Son düzenleme: