2024/2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Eski Uşaklı Khim Birch vardı Girona'ydı bu sezon. Üst düzey 5 ler bize düşmezse idare edecek seviyede normalde pek begenmesem de makul ücrete gelecekse Kabengele Kyle Alexander J.Echenique Killeya Jones Japonya'dan ayrılırsa Zach Auguste da iş görür.

Transfer ; Galatasaray Ekmas, gelecek sezon için Oldenburg'tan Ebuka Izundu ile anlaşmaya vardı.

EurohoopsTR Semih Tuna

27 yaşında Pivot (5)
Umarım back up hamledir. Mccormack arkasına olabilir ama ben daha şut'u olan 4.5 tarzı tercih ederim. Yabacı hakkını buraya kulanmak bilemedim, direkt 5 için düşünülüyorsa sıkıntı,istatistikleri o kadar iyi değil,sezon içi bi kaç defa denk geldim izledim pek iyi görünmedi bana. Mccormack arkası 15 dakika civarı enerji ve hammalık işlerini yapabilir, yerli biri yerine 7 yabancılı sistemde denenebilir tabi.

Umarım back up hamledir. Mccormack arkasına olabilir ama ben daha şut'u olan 4.5 tarzı tercih ederim. Yabacı hakkını buraya kulanmak bilemedim, direkt 5 için düşünülüyorsa sıkıntı,istatistikleri o kadar iyi değil,sezon içi bi kaç defa denk geldim izledim pek iyi görünmedi bana. Mccormack arkası 15 dakika civarı enerji ve hammalık işlerini yapabilir, yerli biri yerine 7 yabancılı sistemde denenebilir tabi.
çok bilindik bir isim değil, istatistikleri de çok üst seviye değil. kalın ve güçlü bir uzun. büyük ihtimalle 2. pivot olarak alındı diye düşünüyorum.

Oyuncuların hiçbirini tanımıyorum ama profil olarak bizim bütçemizde takımlar için sonunda elle tutulur bir kadro kuruluyor gibi görünüyor. İnşallah hepsi de sağlıklı kalır ve tutar. Karakterleri de önemli tabi çoğu maça underdog çıkacak takım için inşallah Walden gibi her toptan kaçan Amerikalılardan değildir bunlar da.

Oyuncuyu hiç tanımamakla birlikte sadece önyargıyla yorum yapacaksam Alman Ligi'nden gelecek bir pivot, çok büyük fizik avantajları yoksa çok içime sinmez sadece. Fransa Ligi'nde soyadı Ovic'le bitmeyen has bir Pro A pivotu tercih ederim işin açıkcası. Çok kalıplı olmasına gerek yok ama atletizmiyle çok takımın kaliteli şut yaratmakta zorlandığı bu ligde pota altında caydırıcı olabilecek pivot büyük fark yaratabilir bu ligde. Delgado gibi topu eline alınca bombacı gibi duran bir adam bile bu ligde bu kadar etkinken yumuşak, ''topla iyi'' pivot gerçekte çok inandırıcılığı olmayan bir profil bizim ligde. İnşallah orda da en doğru tercihi yapabiliriz.

Pek tanımıyorum oyuncuyu ama öncelikle backup bile olsa;

Galatasaray yine hedeflerinde net değil BCL de tepeye oynaman gerekiyor, 1m dolar tasarruf edeceksin de ne olacak?

Diğer nokta Hidayet başkanlığındaki TBF seçim var diye 5 'ten 7 'ye çıktınız planlama yapanları yarı yolda bıraktınız, hiçbir düzenli prensipli ülkede zırt pırt ve büyük değişiklikler olmaz. 5 ten 6 çıkar 4 e iner anlarım 5 ten 7 ye çıkarmak kadro planlamasını baştan aşağı değiştirir. Kaç yıldır ilk kez yerliye para harcadık federasyonun sayesinde dolgun kontratlı yerliler elde patladı Samet'in 200K dolar ekstra maliyeti olur anlaşıp göndersek veya kiralasak bile.

Anladığım McCormack kesin gidiyor bence. Oyuncunun geçmişinde Betis ve Strasbourg var belli bir potansiyel görülmüş ki denenmiş. 2.08 cusseli atlet ayakları çabuk şutu serbest atışı fena değil savunmada McCormack 'ten sert gibi. Ama post up birebir oyunda hücumda kısıtlı gibi duruyor. Umarım patlama yapar tavşan çıkarır. Manisa Petkim alsa iyi transfer derdik ama rol oyuncusu bile olsa daha yetenekli bir oyuncu bekliyordum. Yanına hareketli bir 4.5 daha gelir. Hayırlı olur inşallah.

Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu esaslı bir hedeftir bizim için. Dubai'den gelen takımı da gözeterek; artı 15 milyon dolar bütçe ve Ergin Ataman'ın bizde emekliliği nasıl mümkün olur sorusu ise peşi sıra sorulacak sorudur. İlk aşamada 2016 Eurocup şampiyonluğunun yanına renkli bir ek yapalım.